Alenka v říši divů

• USA Alice in Wonderland (více)
Z natáčení 1

Nesmrtelná literární klasika Lewise Carrolla, Alenka v říši divů, oživili animátoři studia Disney do nádherné magické podoby. Osudy Alenky se začnou ubírat zvláštním směrem ve chvíli, kdy se objeví věčně spěchající Bílý králík. Při honbě za ním Alenka prolétne dírou a dopadne do říše divů. Tam potkává panoptikum oživlých předmětů a postaviček, jako třeba Tweedledee a Tweedledum, Bláznivého kohouta a Srdcovou královnu. Alenka v říši divů je plná fantazie a legračních okamžiků. Právem patří mezi to nejlepší, co kdy studio Disney vytvořilo. Mezi speciálními bonusy DVD - speciální edice, naleznete například Virtuální večírek Bláznivého kohouta, nově nalezenou píseň kočky Škliby "Jsem zvláštní", zpěvník a mnohé další. (oficiální text distributora)

Z natáčení 1

T2

Rozpočet $3miliónyTržby USA $5,232,000Tržby Celosvetovo $5,232,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $6,813,306 //počet predaných kusov 340,841Tržby za predaj DVD v USA $23,236,936 //počet predaných kusov 1,317,760║ Bláznivý rozprávkový svet plný tej najbohatejšej fantázie. Animačne ako je u Disney zvykom prvotriedne. /80%/ ()

Carol Pifková

Bolo by fajn na chvíľu vypadnúť z tohto sveta a zablúdiť do ríše plnej divov a bizarností. Tak trochu Alici závidím. Čo sa týka konkrétne tohto počinu, pesničky sa mi vôbec nepáčili ale vyvažovalo sa to vtipnými scénami, ktorých tu bolo naozaj veľa. Nebolo to perfektné ako iné disneyovky ale Alica v krajine zázrakov je proste taká klasika a ten príbeh mám jednoducho rada. A nedá mi nespomenúť jednu vec z tohto filmu, ktorá síce s originálom nesúvisí ale zabila ma hláška, že: "Ešte aby sa nám tu vysemenila!". Ruku na srdce, koho by nenapadlo to čo práve mňa?! Slabé 4* ()

hous.enka

Tak disneyovská Alenka pro mě byla čistým hodinovým utrpením. Všichni byli snad zkouření, soud mi přišel zdlouhavý a celé je to takové barevné, veselé, jásavé... ale takovým tím odporným způsobem. I Šklíba mi tu přišla odporná. Takže jako jediné koukatelné postavy hodnotím tu tetu, co Alence předčíala na začátku z neobrázkové (!) knížky a to roztomilé koťátko, kterému Alenka upletla věneček. Zbytek je velmi rozpačitý, jak už jsem napsala výše. ()

vydumnica

Dodnes vobec nechapem, preco je Alica v ceskom jazyku Alenka, ale radsej prejdem k hodnoteniu. Tuto verziu z roku 1951 som si prvykrat pozrela az dnes a teda po mnohych rokoch. Animovane Disney filmy milujem, najma tu klasiku, ale Alice in Wonderland nenaplnila moje ocakavania, zial. Neviem, mozno som uz prilis dospela na taky detsky film plny az prapodivnej fantazie. Ta uvodna cast, ako si Alica sedi na strome v krasnom parku sa mi pacila, ale akonahle sa ocitne v Krajine Zazrakov uz sa mi to nepaci. Nema to ani hlavu ani patu. Samozrejme chapem, ze ide o adaptaciu kniznej predlohy a cele sa to Alici sniva, ale aj tak. Chybal mi tam pribeh, nieco podstatnejsie nez iba nahananie zajaca ci hladanie spravnej cesty. Je to nieco ako kresleny Road movie, ale uplne ze crazy. Pacilo sa mi to mile dievcatko Alica, aj nejake tie slovne hracky, napr. "but, but, butter" (ktovie ako to nadabovali), tiez ten napad oslavovat UnBirthday (neviem, ci to je v knihe?) a celkovo sa mi pacilo aj to pitie ci nepitie caju na tej oslave, to bolo celkom vtipne. Ine vtipne situacie som tam nenasla, co je skoda. Miestami to bolo velmi nudne ( stale dookola sa zmensovanie a zvacsovanie Alice, hladanie cesty a stretavanie nesympatickych a nezaujimavych postaviciek) a miestami az skoro odporne (vsetko so Srdcovou kralovnou), to ani nebolo pre deti vhodne. Pesnicky ma vobec nebavili a na moje prekvapenie, nepacila sa mi ani jedna! A ten zaver? Tiez divny. Dievca sa zobudi a koniec. Cakala som, ze tam bude aspon nejake ponaucenie alebo co. Animacia vsak velmi pekna a kvalitna. Je to skoda, ze ma to sklamalo. Naozaj sa to neda ani len porovnat, o kolko viac sa mi pacila trebars Mala morska vila, Snehulienka ci Pinocchio. Skoda. 55% hlavne za pracu animatorov...az ma to mrzi, ze nedavam viac. ()

Zalost

Pěkná disneyovská kresba a pro menší diváky dozajista roztomilé postavy. Tolik k pozitivům. Ale ten zbytek, ten zbytek... Disneyovské studio vzalo mou srdeční záležitost, knihu Alenka v říši divů, orvalo ji až na kost, že zbyl jen zmatený slepenec nesouvisejících scén, udělalo "roztomilejší obsazení" a přidalo pověstné úmorné disneyovské písničky. Vznikl prazvláštní muzikál pro nejmenší, což není samozřejmě špatné, ale na kvalitní zážitek to zdaleka nestačí. ()

• Alici prepožičala hlas vtedy trinásťročná Kathryn Beaumontová, ktorá dabovala aj Wendy z Petra Pana. (Hystory)
  • Pre film bolo napísaných 14 piesní. (Hystory)
  • Projekt byl ve vývoji po dobu 10 let. Samotná produkce pak zabrala let 5. (Dlee)