Green Street 3: Never Back Down

Green Street Hooligans: Underground

Akční / Drama

Velká Británie, 2013, 82 min

Zabít bráchu Scottu "Boykovi" Adkinsovi asi nebyl nejlepší nápad, co se kdy v hlavě jednoho padoucha zrodil. Každopádně tím vyvolal řetězovou reakci, kdy se Scott silně namotivovanej vrací do prostředí Hooligans a po zjištění, že nic není jak bývávalo, zjistí ještě jednu věc a to, že i když je vše jinak, tak pořád jde o to nakopat konkurenci až do bezvědomí a to stále umí dokonale. Pro mě ze všech Hooligansů nej filmek i když asi proto, že je to tady vše tak trochu jinak a to mi sedlo. Prostě bitky 5 na 5 se mi líbily víc než 50 na 50, kde se na choreografii ani nehrálo. Je to sice napůl sci-fi páč v reálu to takhle fakt nechodí, ale kašlu na to, hlavní je že se na to pěkně dívá. Hlavní bad guy taky dost narostl a finální souboj tak měl doslova koule no a Kacey je stále hezčí a hezčí. A tak i když smysl reálných hooligans šel vždy mimo mě, tak ve filmu se na ně podívám rád obzvláště když tam je šrotovací mašina Scott Adkins.(26.11.2014)

Tak mě Green Street 3 mile překvapil. Je to samostatnej film, kterej nenavazuje na původní Hooligans. Naopak si jde svou cestou a místo čistých pouličních bitek jsou zde zápasy v pětičlených týmech. Adkins není tak ultimátní řezník a dostane i pěknou nakládačku. Choreografie je pěkná, i když zdaleka nevyužívá Scottův potenciál. Souboje mohly být i delší, hlavně v části, kdy tým bojuje v lize z posledního místa. Jinak obsazení v pořádku (barmanka parádní :D) a celkem jsem i týmu fandil. Příběh je jednoduchej, bez nějakých zvratů. Hudba taky pěkně dokresluje atmosféru. Přemýšlel jsem dokonce i o plným počtu zvězd, ale zatím dávám 85% :)(27.11.2013)

• kaylin

Nemám rád Scotta Adkinse a po tomhle snímku se na tom nic nezměnilo. Nějaká návaznost s předchozími filmy je naprosto nesmyslná, ani nemá cenu ji hledat. Jsou zde akorát velmi podobné charaktery a více méně jde pořád o fotbal, i když to je celkem jedno. V první řadě jde ale o bitky, které jsou celkem drsné, to se musí nechat. Jako celek je ale snímek vlastně o ničem, což je docela smutné. Zanechalo to ve mě asi tolik jako druhý, tedy skoro nic.(17.12.2013)

• kulyk

Chvilkami jsem si měřil teplotu, jestli náhodou trošku nezáchvatuji ze třiačtyřicítek, nakonec jsem však dorazil k závěru, že je již nějaký moment po mně a v podzemí mi to sčítají za všechny ženy, kterým jsem utrhal křidýlka. A za nebohé, mnou ocizoložněné mouchy. Thymolinový klon z Eflekova rektálního vředu přichází odněkud, kde dělal jakousi dobu něco, zpět do hrůz Británie, aby vedl ostatní západošunkaře v jejich vypouštění bublin. A snaze o podrcení příznivců nekopálistů z Millwalu, samozřejmě. Sakra, ještě cigibrat mu zdechl, málem bych opomněl. A spoilerujme dále. V báru se vyzubí na buchtu, která by v podmínkách ostrovních zrůd aspirovala přinejmenším na miss hrabství, ta mu nečekaně podlehne (byť s kucima z firmy jinak zásadně neprcá, že), tlupu vyžraných stavebních dělníků donutí po prochlastaných nocích vyklusávat maratony a z nudy rozbije policejní mafii. Film má patu narvanou do hlavy, či přinejmenším do prdele. U Zelené ulice tripl: nikdy se už nevracej, downe, se snad nemůže pobavit ani podprůměrně (dokonce i v rámci kmene) inteligentní huligent z Ostravy. Hvězdička za vykozenou Kejsy v kanafasu.(19.6.2015)

V baru plném vylízaných fanatiků a ožralů pracuje ta největší kočka Londýna, která se pochopitelně zakouká do staronového frajera, který chce pomstít smrt svého bratra. Klišé se kupí, na Hooligans s Elijahem Woodem si takřka nevzpomenete. Proč? Protože drama z roku 2006 nebylo postavené na násilí, ale sázelo na přehodnocování životních postojů, sounáležitost, vztahy, přátelství. Navíc lákalo na drásavou a intenzivní atmosféru. Tentokrát jsou motivace jednotlivých postav hodně sporné až triviální, vztahy mezi nimi pak vykreslené se spletitostí dětského puzzle o dvaceti dílcích. Dialogy v dramatických momentech tahají za uši, postavy se při různých zvratech chovají ve stylu „tys mi vzal hračku“. Holt pár dobře mířených kopanců ještě jaro nedělá.(8.8.2014)

• - Za bojovou choreografiou stojí Joey Ansah, ktorý vo filme stvárnil postavu Victora. (Sufferer)