V Klánovickém lese je nalezen zastřelený detektorář – hledač pokladů. Vzhledem k místu činu policie nemá k dispozici svědky a po počátečním šetření ani motiv činu. Jedinou stopou je střelná zbraň, která byla o šest měsíců dříve použita při vloupání do rodinného domu. Mají oba případy souvislost? (Česká televize)

ArthasKarfa

Moc hezká práce kriminalistů i na podružném případě série vloupání. Opravdu se mi líbí jak tým šlape. Nová ředitelka je "na pěst" a opravdu bych jí za šéfovou nechtěl. Paráda je, že Korejs dostal zase víc prostoru. ()

LachtanShows

Zajímalo by mi, na základě čeho se vybíraly inspirace skutečnými případy v předchozích dvou sériích oproti té letošní. Ta svou atraktivitou totiž strká do kapsy valnou většinu původních epizod. ()

Oxyuranus

Opět jedna z nejlepších epizod. Nová paní ředitelka je pěkná motyka, rýsuje se nám tu nový úhlavní nepřítel. A Korejs válí a líbí se mi, že už s ním 1. oddělení tak nějak počítá. Případy to hrnou dál. ()

subic

Po taxikářích se tu zase vraždí 6,35. Leta letoucí vykrádal baráky, střádal si poklad, nikdy si ani nic nekoupil, měl ho zakopaný v lese. Bral šperky, peníze a taky pistoli. Až mu tam jednou přišel týpek s hledačkou, tak ho ukradenou pistolí prostě střelil a pak ho pro jistotu ještě zapálil. A aby toho nebylo málo, kraj má novou a hodně ambiciózní šéfku. ()

MirkaP

díky @EllienPM za upozornění a odkaz na Legendy kriminalistiky (2/10 Hledač pokladů). /// Nová ředitelka je na zabití, to myslel ten Dušan vážně, že vybrali dobře? No obdobné exempláře se umí vůči nadřízeným velmi dobře přetvařovat. ///  Korejs a jeho vedení výslechu je lahůdka. Co mají znamenat ta jablíčka, co tam pořád okrajuje a baští? A jak jsme na tom s ním vlastně - jak píše @fabecc1222: "Furt nevim co ten Korejs, jede si pomstu, nebo cestu za vykoupením?" ()

Gig

Vše šlape jak má a určité postavy se vybarvují, jak se dalo čekat. Jsem zvědav, zda Kozák odejde podle svého vzoru (i když inspirace) od kriminálky nebo ne. Vše tomu nasvědčuje. Nová ředitelka má taky svůj předobraz (možná náhoda, možná skutečnost) a kdo zná pozadí scénaristy, udělá si zajisté svůj úsudek. Bohužel takových "krizových manažerek" je v pozici vedoucích mnoho. A ne jen u policie. Jde jim jen o to, aby mohli prezentovat výsledky, udělat si fajfku, že mají splněno, potažmo se zalíbit vedení a mnohdy z praxe neví nic a jsou to většinou bývalé frustrované "vyplňvačky excelů" - tzv bývalé duty officerky - nebo duté manažerky - každý si přebere. Samozřejmě na každý žena ve vedení taková je. Bohužel těchto dutých hlav je ale víc. Nemluvě o tom, jakých zbraní využívají - a teď mluvím o citech apd... O pomlouvání ani nemluvě. No začíná to jiskřit na pracovišti čím dál víc. Jsem ještě zvědav, kdo tam vynáší. Jo a ta bývalá novinářka a manželka Anděla, ta taky nemá chybu. Pobavila diskuze s Kozákem: "S vámi bych taky nešla na dovolenou.". Jinak opět skvělý případ a konec "Přece se nenechám okrást." ()

jungewolf

Vynikající : jsem zvědavý, ve které epizodě šéf 1.oddělení major Kozák (O.Vetchý) přijde na to, že kapitán J.Korejs (jako vždy vynikající M.Hanuš), jeho předchůdce a poté podplukovník na Policejním prezídiu (takže degradovaný+šel platově dolů) na něj donáší nové ředitelce, která Kozáka nemůže ani cítit a hledá jakoukoliv záminku, jak se ho zbavit ....  . * Pachatele O.Felixe bravurně zahrál brněnský herec pan Zdeněk Černín, jinak též významný divadelní režisér : vedle brněnských scén (Národní divadlo v Brně+Městské divadlo Brno+Divadlo Radost) působí např. v Moravském divadle Olomouc, Slezském divadle Opava, v divadle v Šumperku, Horáckém divadle v Jihlavě, jakož i na významných pražských scénách (např. v Divadle pod Palmovkou nebo v Divadle na Vinohradech). ** v malé roličce šéfa odboru vyšetřování majetkové trest.činnosti v Hradci Královém se mihnul pan Igor Ondříček, od r.1994 hvězda Městského divadla Brno, kde je od r.2003 také uměleckým šéfem (velmi úspěšného) muzikálového souboru. ()

quido_zidle

Ctrl C, ctrl V z recenze minulého dílu: Tvůrci si nastavili laťku vysoko a díl od dílu se ji ještě snaží přelezt. UVĚŘITELNÁ česká tvorba bez přehrávání jak v divadle, trapných "vtipů", nelogičností, bez prázdných dialogů jakoby zhulených postav (a bez Langmajera :-). Výborně graduje postava Korejse(jeho dva výslechy byly geniální!!). Absolutorium si stále zaslouží casting pro všechny vedlejší role a jejich vedení(v tomto díle vynikající "neherec" skvěle zahrál vraha sociopata). Hudba tentokrát na výbornou a v tomto díle se přidává výborná nová nosná linka s megerou v pozici policejní ředitelky- takové malé Babišky (za úspěchy můžu já a neúspěch si někdo šeredně odskáče). Jediné mínus je zase Remundová jako karikatura na státního zástupce a to pako, co ho hraje Vladyka(to si opravdu drželi takovýho debila na elitním oddělení??). Ale i tak s přehledem za 5:-) ()

Vltaava

Tentokrát mi ani nejde o seriál jako takový, ale o stav policie. Jestli opravdu panují u policie takové vzájemné vztahy, že se navzájem nesnášejí, jestli tam chovají léta takového exota jako je postava Vladyky, jestli je policejní ředitel takový kretén, jako stávající ředitelka - a já věřím, že je to jen vzdálená ukázka opravdových špatných vztahů, vždyť pamatujeme léta, kdy špičkoví i řadoví policajti odcházeli jak na běžícím pásu, tak to je k zblití. Že zaměstnají rodinné příslušníky? Je to možný? Fakt mě s*re se dívat na nespolupracující partu tam, kde by měli táhnout za jeden provaz, kde je jedno větší ego než druhé, kde si vzájemně házejí klacky pod nohy, kde se jeden k druhému chová jako...jako...to nemůžu bez sprostých slov. Fakt mě to vytáčí celou třetí řadu, aniž by seriál za to mohl:-) ()

quokam

Ale jo, tak se to asi fakt rozjelo. Chenie mezi Vetchym a reditelkou funguje na plny pecky, ale pokud jak naznacuji mi spolukritici ma reditelka svuj realny predobraz z pracovni minulosti jednoho ze scebaristu, nabizi se otazka, na kolik toto mame chapat jako realny a objektivni popis skutecnosti, byt dramaticky upraveny, a nakolik se jedna o pripadne vyrizovani uctu zhrzeneho kriminalisty, bo musime mit na pameti, ze sledujeme pohled pouze z jedne strany. Toto propojovani serialovych postav s realnymi predobrazy srazi serial i jeho prerequel dlouhodobe. Zpet k soucasnemu dilu, kde i ten Loj zacinal byt sneditelny. Vyborny Korejs, ale presto jsem moc nepochopil, proc se vrah zacal priznavat. V podstate k tomu nemel duvod. Taktez zminka o skryte homosexualite byla jaksi navic, mozna souvisela s pripadem z 80 let, ale jak souvisela s Klanovickym lesem? Takze k dokonalosti mi stale kousek chybi, ale jinak vysokych  90 proc. ()

ABC1

Taky je mi líto - jak píše Troufalka - té minulé časem odváté party, myslím, že tahle série postrádá to staré dobré kamarádství,  semknutost,  sice se tu a tam rýpalo do kolegů, ale v dobrém, tady je pracovní atmosféra o dost horší, asi to má směřovat k nevyhnutelnému konci, jak známe skutečný osud J. Mareše. ()

Maskati

Perfektní a opět autentická ukázka kriminalistické práce, poctivé a dlouhodobé. Jen dost dobře nechápu, że v době PC programů jim počítač nevyplivl už dříve ty případy se shodným modem operandi z celé republiky. To přece musí někde někdo vyhodnocovat,ne? Nebo, že by vrcholné policejní složky nedělaly svoji práci dobře? Tohle si vyšlapali Pražáci skoro sami. Klobouk dolů. PS: Loj a Bočková mi tam stále nezapadají, jak jsou oba bez emocí, bez mimiky, studení čumáci, kteří všechno chápou a nic je nevyvede z míry. Loj dokonce působí rušivě, hrozně studeně, odtažitě. Navíc ten jeho  “wasrpolacki” přízvuk. Hrůza. Nevím, zda je to hercem nebo scénářem. To se vůbec nedá srovnat třeba s Chmelou, který se jako puntičkářský vyšetřován pořád vyvíjel. A to dost dynamicky, choval se taky odtažitě, ale provokativně a lidsky. ()