Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mrtvé tělo dívky, rozřezané a bez orgánů, nalezené začátkem devadesátých let v Průhonickém parku patří k nevyřešeným kriminalistickým „pomníkům". Nečekaný nález v centru Prahy o dvacet let později vedl pražské kriminalisty k tomu, aby znovu otevřeli nevyřešené případy sadistických vražd. Pátraní po stopách vraha, jemuž se přezdívalo Chirurg, patří mezi případy s nejpřekvapivějším řešením. (Česká televize)

(více)

Recenze (34)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Svým způsobem taková „odlehčená epizoda“, ale spíše svým vyvrcholením a sado-maso překvapením ve sklepě, než skutečnou podstatou a hlavně dávným případem v Průhonickém parku. Vladyka pobavil, přestože byl spíš každému k smíchu – osobně moc nechápu, proč tam teda takového člověka mají a zabírá místo. Zbytek osazenstva se tentokrát svezl na vlně, nicméně Polívka a jeho postava se mi zamlouvá čím dál tím více a navíc televize konečně ostrouhala… ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery! Odlehčenější epizoda, kde mi hlava nebere, že se kriminalisté z vražd pustili do vyšetřování případu na základě jedné podivné fotky. Od samého počátku to působilo jako žert. Pověření Sršně případem tomu poté nasadilo korunu. Zajímavosti a napínavosti epizody to ovšem příliš neuškodilo. A sado maso hrátky toho polo plešatého kudrnáče z ulice, to byl rozhodně zlatý hřeb dílu. [70 %] ()

Reklama

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak tohle byl fakt bizarní díl. Navzdory výsledku práce kriminalistů musím ale každopádně uznat, že pátá epizoda dala divákovi velice pěknou možnost sledovat jednotlivé fáze vyšetřování i (téměř) nekonečnou nimravou práci, která stojí za dopadením (nebo taky ne) pachatele. Já jsem si to tedy i v tomto případě užil, protože poručík Sršeň opět snaživě bzučel, kapitán Pražák znovu dvakrát neměřil a rovnou řezal a major Korejs nadále pracoval na své pověsti. Zároveň mě ale tento díl silně znepokojil, protože jsem si u něj uvědomil, že si už jeden v dnešní době nemůže ze svého zdaněného příjmu pořídit služby profesionální pracovnice, která by mu na požadované tělesné partie aplikovala středověk, aniž by riskoval doživotní trauma spojené s erektilní dysfunkcí. Tohle byla tak zvláštní epizoda, že jsem nemohl jít pod pět kousků. / Poučení: Máš zvláštní sexuální libůstky? Vykašli se na ně, dneska jsi úchylný už tím, že jsi hetero. ()

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Víťa Sršeň dostane případ - vypátrat možného vraha rozřezané dívky, kterou ale nikdo ještě nenašel, zatím je známá jen z fotky, kterou policie našla v obchodě s drahým oblečením. Všichni vyšetřovatelé se vrhnou všemi silami na tento případ, ovšem jeho výsledek je poněkud zarážející. Dobrý a zajímavý díl, ale top případ do není. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Hledáme uprchlého vězně. Máme důvodné podezření, že se ukrývá tady u Vás." Tak ty iniciativně vykopnuté domovní dveře by vám, chlapci, asi takhle jednoduše neprošly, ale to je asi jediná výtka k tomuto dílu. Infantilní Víťa Sršeň totiž vyšetřování vraždy dvojrozměrné mrtvoly vede a přesto nevede s takovým přehledem, že podezřelým je úplně každý a přitom vůbec nikdo. Já bych mu tedy poradil, aby si po výslechu všech laborantů, řezníků a pedikérek zašel vyčistit hlavu za tou dominou Galinou, ale obávám, že by mu to policie neproplatila. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (5)

  • Kpt. Petr Anděl (Petr Stach) odposlouchává hovor mezi vedoucím fotolabu (Kamil Švejda) a jeho synem, a přitom ve sluchátkách slyší jenom vedoucího, přestože by měl slyšet i jeho syna. Když pak později Anděl poslouchá hovor mezi Baumovou (Jana Šulcová) a Hnátkem (Adrian Jastraban), tak již správně slyší oba hlasy. (Šéfik)
  • V čase 18:01 se na monitoru objeví nesmyslné číslo pojištěnce VZP: 3265874874/0214, přitom se jedná o muže narozeného (dle kontextu – je mu 22 let a Václavu Hnátkovi narozenému 17. 11. 1974 je 42 let) v r. 1994. (ladyViolet)

Reklama

Reklama