Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mrtvé tělo dívky, rozřezané a bez orgánů, nalezené začátkem devadesátých let v Průhonickém parku patří k nevyřešeným kriminalistickým „pomníkům". Nečekaný nález v centru Prahy o dvacet let později vedl pražské kriminalisty k tomu, aby znovu otevřeli nevyřešené případy sadistických vražd. Pátraní po stopách vraha, jemuž se přezdívalo Chirurg, patří mezi případy s nejpřekvapivějším řešením. (Česká televize)

(více)

Recenze (36)

Chudobka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nějak jsem nepochopila, proč by se měla vyšetřovat vražda, pokud je k dispozici pouze nějaká nedůvěryhodná fotka. Navíc fotka vystavená na viditelném místě - proč by ji tam měl pachatel nechávat? Jaký by měl důvod? Připadalo mi to od začátku celé jako nesmysl a ono to tak i bylo. Vladyka dobrý, Polívkovi role sedí. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery! Odlehčenější epizoda, kde mi hlava nebere, že se kriminalisté z vražd pustili do vyšetřování případu na základě jedné podivné fotky. Od samého počátku to působilo jako žert. Pověření Sršně případem tomu poté nasadilo korunu. Zajímavosti a napínavosti epizody to ovšem příliš neuškodilo. A sado maso hrátky toho polo plešatého kudrnáče z ulice, to byl rozhodně zlatý hřeb dílu. [70 %] ()

Reklama

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak tohle byl fakt bizarní díl. Navzdory výsledku práce kriminalistů musím ale každopádně uznat, že pátá epizoda dala divákovi velice pěknou možnost sledovat jednotlivé fáze vyšetřování i (téměř) nekonečnou nimravou práci, která stojí za dopadením (nebo taky ne) pachatele. Já jsem si to tedy i v tomto případě užil, protože poručík Sršeň opět snaživě bzučel, kapitán Pražák znovu dvakrát neměřil a rovnou řezal a major Korejs nadále pracoval na své pověsti. Zároveň mě ale tento díl silně znepokojil, protože jsem si u něj uvědomil, že si už jeden v dnešní době nemůže ze svého zdaněného příjmu pořídit služby profesionální pracovnice, která by mu na požadované tělesné partie aplikovala středověk, aniž by riskoval doživotní trauma spojené s erektilní dysfunkcí. Tohle byla tak zvláštní epizoda, že jsem nemohl jít pod pět kousků. / Poučení: Máš zvláštní sexuální libůstky? Vykašli se na ně, dneska jsi úchylný už tím, že jsi hetero. ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V podstatě takovej případ-nepřípad. Ideální věc, jak dostat do popředí posledního z kriminalistů Víťu "Bzzzz" Sršně, jakožto outsidera týmu, s určitým pocitem méněcennosti, který se pak snaží nahradit falešným sebevědomím při poradách či výjezdech. Díl jinak spíš taková vtipná vsuvka v seriálu. Ať už scény ve fotolabu, nebo linka s Jastrabanem. No v závěru bych to těm frackům snad i napálil, ale Vašek se teda dobře udržel. Minimálně takovýmhle nechat proplatit všechny faktury, i za prokopnutý dveře. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Svým způsobem taková „odlehčená epizoda“, ale spíše svým vyvrcholením a sado-maso překvapením ve sklepě, než skutečnou podstatou a hlavně dávným případem v Průhonickém parku. Vladyka pobavil, přestože byl spíš každému k smíchu – osobně moc nechápu, proč tam teda takového člověka mají a zabírá místo. Zbytek osazenstva se tentokrát svezl na vlně, nicméně Polívka a jeho postava se mi zamlouvá čím dál tím více a navíc televize konečně ostrouhala… ()

Galerie (34)

Zajímavosti (5)

  • V čase 18:01 se na monitoru objeví nesmyslné číslo pojištěnce VZP: 3265874874/0214, přitom se jedná o muže narozeného (dle kontextu – je mu 22 let a Václavu Hnátkovi narozenému 17. 11. 1974 je 42 let) v r. 1994. (ladyViolet)
  • Kpt. Petr Anděl (Petr Stach) odposlouchává hovor mezi vedoucím fotolabu (Kamil Švejda) a jeho synem, a přitom ve sluchátkách slyší jenom vedoucího, přestože by měl slyšet i jeho syna. Když pak později Anděl poslouchá hovor mezi Baumovou (Jana Šulcová) a Hnátkem (Adrian Jastraban), tak již správně slyší oba hlasy. (Šéfik)

Reklama

Reklama