Mrtvé tělo dívky, rozřezané a bez orgánů, nalezené začátkem devadesátých let v Průhonickém parku patří k nevyřešeným kriminalistickým „pomníkům". Nečekaný nález v centru Prahy o dvacet let později vedl pražské kriminalisty k tomu, aby znovu otevřeli nevyřešené případy sadistických vražd. Pátraní po stopách vraha, jemuž se přezdívalo Chirurg, patří mezi případy s nejpřekvapivějším řešením. (Česká televize)

milwaukee

Vražda, která se nekonala. A Jastraban toho "zájemce o obor" s foťákem Praktica MTL3 zvládl hodně dobře. Škoda, že ty Průhonice nevyřešili. Nejspíš tenhle případ zůstane otevřený jako Zodiak. ()

subic

Tohle je první díl ze série, co se mi líbila byl celkem i úsměvný. Tady totiž není nikde žádná mrtvola, jen její fotky a nakonec se ukáže, že to jsou fotky filmových rekvizit. 7/10 ()

PatrikP4

Celý díl jsem byl v napětí jestli se dostanou k tomu kdo to byl... Když už se pomalu propátrali k vrahovi (který mohl mít na svědomí i starý nevyřešený případ) tak se vlastně ukáže že jsou opět na začátku a začínají od znova, respektive neměli štěstí před 20 lety a nemají štěstí ani teď... ()

eMSiKi

Úplně něco jiného než na co jsme u kriminálek zvyklí. Nevěřil bych tomu, kdyby to nebylo opravdu točeno podle skutečné události.. Holt i tohle se může stát.. ()

FuLister

Opravdu netradiční příběh, kdy se vyšetřuje případ, co se ani nestal. Moment kdy se "pachatel" začne smát a Korejs říká, že to teda musí být vážně naprostej psychopat je bombovej. A Víťa co furt otravuje s tím, že vede případ, to by se jeden podělal. ()

Cesty timem

Jednoznačně nejlepší díl. Ani pan Procházka s půlmiliardou nedošel na top mého žebžíčku Ppo... A to původně prý vypadalo, že tento díl do seriálu nezařadí (asi aby policie neutrpěla). Celkově výborně udělané ... BZZZT ... Polívka tedy zcela jinak, než ho známe (a jak se umí vytočit) ... BZZZT ... tenhle řez vykazuje vitální reakce, byla řezána za živa ... BZZZT ... napínavé do konce ... BZZZT ale je to můj případ, ne? ... BZZZT ... on se tomu směje, psychopat ... BZZZT ... luxusní závěr s pointou. Ale všechno by to bylo vlastně možné jako jeden díl kriminálky na nějaké komerční televizi ... BZZZT ... byť zajímavý a všechno... kdyby se to vážně nestalo ... BZZZT ... Tato skutečnost to právě teprve povyšuje na ten vrchol. Aspoň podle mého, protože co jsem za život už všechno na plátně či v TV viděl, to život píše nejlepší věci ... a bacha sršeň ... BZZZT :-) ()

Sa.sa

Víťa Sršeň je opravdu osel, ale i tak si jednu "hlavní roli" zaslouží... :))) Jinak tato epizoda vč rozuzlení byla opravdu úsměvná... Honit se za 1 fotkou je zdánlivě šílené i tak celkem vzato... Jj nakonec bylo super, že byla pořízena "jen" při natáčení filmu :))) ()

jirikzaboj

Líbí se mi, že epizody vybočují ze standardu běžných televizních kriminálních případů a autenticita či inspirace je u záměrné režie znát. V polovině epizody jsem si říkal “jé tak to bude určitě tenhle”. No a konec mě fakt překvapil a dost šokoval. Pointa ukazuje fakt silnou emoci a upozorňuje na lidskou nevinnou hloupost, kterou jiné může stát spoustu času, úsilí a vlasů. ()