owwidius

V poho filmik, taky iny. Trochu mi pripominal toto, podobne 'sympaticky' kladny hrdina. Toto je ale take vyspelejsie a nie tak uletene. Bill a mlady Jaeden skveli, akurat Naomi ma tam otravovala. Celkom ma prekvapila ta vaznejsia dejova linia, dokonca aj s celkom silnym zaverom. Ale stale mam pocit, ze mi cely film neutkvie velmi v pamati... [#1/2015] ()

animario

Trochu otřepaný téma přátelství zatrpklýho strejce a malýho kluka,ovšem podaný tak zábavnou a přirozenou formou,že to nemá cenu řešit nebo dokonce snižovat hodnocení úžasnýmu filmu,kterej šlape od začátku do konce. Herecký výkony všech protagonistů jsou parádní,cynickej Bill Murray přesně takovej,jakýho ho máme rádi (frajer i když jen zalejvá trávník během závěrečných titulí). Odpouštím tomu i ten patetickej závěr s chlapcovým projevem,s nímž by mohl z fleku kandidovat do prezidentských voleb a nejspíš by je (v USA) i vyhrál. ()

Ben Nevis

Námět není ani trošku originální, ale zpracování nenudilo. Máme tu klasického strašáka s názvem Custody, politicky nekorektního dědečka, kterého strpíme ve filmu, ale už ne v životě a plno dalších trošku excentrických postaviček. Líbilo se mi, že se tvůrci nesnaží napravovat hříchy světa, ale smířlivě berou život tak, jak je. It is as it is. ()

MickeyStuma

Vlastně se jedná o citový příběh o tom, jak dvanáctiletý Oliver dokázal změnit život bručouna Vincenta a ještě v něm najít životní vzor. Neuvěřitelný, avšak fantastický příběh s kapkou nějakého toho dramatu a úsměvných situací. Ano, i přes smutný osud jednoho člověka dokáže být vtipný, aniž by sklouzával do trapnosti a vůbec neochvějnosti daných skutečností. Charakter Vincenta má vlastně zcela reálné základy a Bill Murray ho dokázal zahrát vskutku přesvědčivě. Ani Jaeden Lieberher v roli Olivera nezůstává pozadu. A jeho matka Meggie v podání Melissy McCarthy? Prostě úžasná. A aby toho nebylo málo, máme tu i ruskou a dokonce těhotnou ´lehkou´ ženu Daku, která tu má také své nezastupitelné místo. Dějově se podařilo spojit nejnepravděpodobnější skupinku lidí, mezi kterými to skutečně až překvapivě funguje. Vrcholem všeho je však scéna, ve které Oliver svým projevem vyznamenává Vincenta. Tak tohle dokáže přinést i slzy do očí. Scénář je velice dobře propracovaný do nejmenšího detailu a je také velice dobře natočený. Nic naplat, krásný film. ()

Evander

St. Vincent je velmi příjemným rodinným filmem. Jedním z takových, které bych dospívající mládeži i dětem školou povinným pouštěl povinně. 78% ()

Rathalos

Miluj suseda svojho nie je by som povedal ani komedia,len z velmi malej casti,skor je to taky bezny pribeh zo zivota o vztahu medzi starnucim veteranom a dvanastrocnym chlapcom,taka prijemna,pohodova,mila a na konci aj dojemna zalezitost,na ktoru sa vazne dobre pozera a Bill Murray je stale cool herec...:-) ()

Torgal

Je to síce len príbeh o nepríjemnom dedovi a chlapcovi outsiderovi, ktorí si pomôžu navzájom - námet, ktorý nehýri originalitou - no ten dedo je Bill Murray vo výbornej forme (hoci o Oskaroch by som radšej pomlčal) a aj ten chalan je sympaťák. Je to príbeh, ktorý pohladí na duši a čert ber tých, ktorý sa sťažujú na schematickosť, patetickosť a prevídateľnosť. Po dlhšom čase film, ktorému dávam tie štyri hviezdy naozaj rád. 8-/10 ()

darkreider

Konfrontácia Lieberher - Murray funguje dokonale a každá ich spoločná scéna ma neskutočne bavila. Je obrovská škoda, že rovnako to nefunguje s ostatnými postavami. Keď totižto zliezol z plátna jeden alebo druhý, film ma začal nudiť až kým sa zase nevrátili. ()

Kingjiri

Klasická dramedy s předvídatelnym příběhem, která z šedýho průměru vystupuje díky hereckýmu obsazení. Bill Murray nebo Naomi Watts hodně potěšej, malej Jaeden Lieberher podává slušnej výkon a Melissa McCarthy hraje normální civilní roli, takže je snesitelná. Jen Chris O´Dowd zklamal, ale ne svojí vinou, protože mu byla přiřazená nepříliš zajímavá role. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že takovýhle téma si přímo řikalo o zpracování v podobě čistýho dramatu. ()

shereen

Mám ráda takovéto suché filmy, které se nesnaží líbit se každému. Dala bych i pět, ale trochu mě zklamala ta oslavná patetická scéna při vyhlašování svatých...škoda. Jinak pro Billa geniální role. ()

Harry_

Nerudných staříků jsem ve filmu už pár viděl. Stejně tak vtyléčených ze své nerudnosti. A také dětí. A toho všeho dohromady. Strašně předvídatelný film, ale když na to máte náladu, Bill vás rozesměje. 70% ()

joker30

Bill Murray je unikátny herec , pravdepodobne asi jeden z tých, ktorého buď milujete alebo nenávidíte. Ja patrím k prvej skupine. Potešila aj Naomi v postave ruskej št..ky :) a ten chalan tiež nehral na zahodenie. 85% ()

GlamourCat

Tihle strašně fajn alkoholici a děvkaři žijí jen v Hollywoodu, musí to tam být super. Ňam ňam, super-sladké. Nevěřím tomu, strašně moc tomu nevěřím a proto jen hvězdičku za to, že Bill Murray. Prostě jen jeden velice moc smutný chlapík-voják, který už si příliš zažil. Je mi to líto, protože jsem se dlouho dobře bavila, ale dojem mi zůstal spíš nepříjemný. ()

PEZ

Prvý film, ktorý sme videli zadarmo ako súčasť ČSFD premietaní. :) A bolo to bohužiaľ zatiaľ jediné premietanie na Slovensku. St. Vincent je jednoduchý malý filmík, ktorý ťahajú skvelí herci. Bill Murray je ako vždy presvedčivý až na kosť, Melissa McCarthy dokazuje, že s nadhľadom zvláda aj "vážne" role a Naomi Watts hraje tehotnú ruskú štetku. Miestami som váhal, či nie je naozaj tehotná (nie nebola). :) Najväčšie prekvapko však spôsobil debutujúci 11-ročný Jaeden Lieberher - najlepší herecký výkon a skvele napísaná postava. Chlapec točí aj ďalšie filmy, takže odporúčam sledovať jeho rozbiehajúcu sa kariéru, je fakt dobrý. ()

gp_one

Nevím jak to Bill Murray dělá, že vždy, když se prvně objeví na scéně, strhne na sebe celý film a z toho se pak stává houpavá plachetnice, která vás strašně příjemně přenáší přes i ty největší vlny. On je prostě fenomenální herec a dokazuje to nejen v hlavní roli, ale i v každém menším štěku. A asi nemá smysl psát, o co je to lepší, když se k němu připojí skvělá, zde pěkně odulá Naomi. Tak strašně pohodové, zábavné a kdykoliv koukatelné kino se jen tak nevidí a v podstatě není co filmu vytýkat, protože v tomto případě nepatří složitost děje, napětí, vyšší cíl nebo snad hra na efekt, absolutně vůbec k prioritám tohoto nadčasového, uklidňujícího a neskonale zábavného snímku. ()

Critic

Další skvělý film ve kterém exceluje Bill Murray. Dokonce mi tady ani nevadila Melissa McCarthy, kterou většinou nemůžu ani vidět. Zavěrečná scéna, kde Vincent poslouchá nahlas hudbu a jen tak z nudy si stříká vodu na pantofle co má na nohou, mi nasadila úsměv po zbytek dne. 90% ()

tranquill

"Stejně je to chlupák, tak nemá k retardovi daleko..." Skvělé komediální drama, jehož kvalita s přibývajícími minutami vzrůstala, i díky oběma hlavním představitelům. ()