New York je ohrožován sérií záhaných vražd. Podivným psychopatem je na zakázku zavražděna i Anna Gordonová a její malá dceruška. Annin manžel, podnikatel Francis sám najme soukromého detektiva Sama Parkera. Ten je přítelem agenta FBI Jerry Cottona (George Nader), který je pověřen policejním vyšetřováním. Cotton přichází na stopu organizaci, který psychickou manipulací obstarává vrahy pro předem vybrané osoby. Dochází k řadě soubojů a přestřelek, v nichž Cotton předvede své mimořádné schopnosti a v napínavém závěru dochází k překvapivému odhalení ... (Mariin)

Jizni Tlapa

Je to typická oldschoolovka s mizernými efekty s plátnem v zádech, s absurdním jednáním některých zúčastněných a s nepřetržitým hudebním doprovodem. Hlavní frajer je ale sympaťák co umí fackovat a kopat padouchy reálně a uvěřitelně, má sedm životů jako kočka a jezdí v super káře. Škoda, že mu scénář neumožňuje vtipnější a frajerštější dialogy, které by ho pasovaly do role vysněného ochránce všech poctivců! 70 % i za těch pár Bond vychytávek! ()

Iroquaise

Jerry Cotton jde naproti Bondovi. možná zásadní díl ve vnímání cottonovské série jako druholigové německé napodobeniny bondovek. Titulky předchází ikaonický záběr, kde Cotton střílí aproti kameře, a krátká, s dějem nesouvisející akční scéna, v níž Cotton efektně zlikviduje padoucha. Film soustavněji pracuje s červenou barvou a s motivikou smrti, resp. faktem, že Cotton je hrdina, který rád riskuje, rád si zahrává se životem. Zároveň posiluje vnímání hlavní postavy jako nezničitelného hrdiny - tahle na první pohled absurdní a naivní nadsázka má svoje opodstatnění. Pomáhá tematizovat, zvýznamňovat onu hru se životem a zároveň umocňuje napětí finále ve smyslu: "Štěstí se vyčerpalo. Co když to Cotton tenktokrát opravdu nedá ?!". Napovídá i forma. Scény, které mají působit méně nadsazeně a nebezpečněji, jsou natočeny syrověji, fyzičtěji, kamera jde blíže k objektům a vytahuje špinavé povrchy....více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/07/jerry-cotton-smrt-v-cervenem-jaguaru.html ()

noriaki

Neomylný, neúplatný, neprůstřelný. Takový je Jerry Cotton, kterého je možná až škoda na běžnou kriminální práci u FBI. Borec takového kalibru zaměstnaný v tajných službách, by zkrátil Studenou válku alespoň o deset let. Ale dost už toho. Někteří vidí Smrt v červeném jaguáru jako svého druhu německou bondovku, mně připadá jako americká belmondovka. V porovnání s nejlepšími Bebelovými kousky ovšem neobstojí. Pan režisér, se vší úctou co k němu chovám za Poklad na Stříbrném jezeře, nedosahuje kvalit Georgese Lautnera a nebo Henri Verneuila. Akce občas pokulhává a atmosféra sklouzává do lehké parodie. Sám protagonista, i se svým nezpochybnitelným charisma, film neutáhl. Na šedesátá léta to není špatné, a kdyby film vnikl o tři roky později, tak bych byl v hodnocení mnohem kritičtější. ()

JohnSmith

Chvíli jsem zvažoval jestli dát 4*, ale zas tak dobrý to nebylo, ikdyž se jedná asi o nejlépe natočený příběh Jerry Cottona. ()

Ynés

Ne tak (nechtěně) vtipné jako Dynamit v zeleném, ale zaujme řada typicky amerických scenérií jako nové panelákové sídliště a samozřejmě hutná vrstva zadní projekce a bizarních technologických vymožeností jako půlmetrová vysílačka v peru, bez které by se cottonovky neobešly. Jako komedie 4*, nápodoba bondovky 3*..a thrillerem bych to nenazývala. ()

MickeyStuma

Režisérské kormidlo filmové série o agentu Jerry Cottonovi převzal Harald Reinl mající už za sebou úspěšné snímky o Vinnetouovi a v roce 1968, kromě další a poslední své indiánky ´Vinnetou a Old Shatterrhand v údolí smrti´, která je bohužel už nevalné kvality, natočil o agentovi FBI rovnou dva snímky. Kromě tohoto také ´Dynamit v zeleném´. ´Smrt v červeném jaguáru´ je s ohledem na svou dobu zdařilý. Pevný scénář a Reinlnův režisérský um vytvořilo své. Pro fanoušky sešitových příběhů natočil snímek, který má všechny své žánrové atributy a stejně jako jeho snímky o Vinnetouovi má i tento o Cottonovi stále co říct. Ano, každého samozřejmě láká srovnání s Jamesem Bondem, ale to je už zcela jiná rozpočtová liga. Jerry Cotton je daleko levnější, ale ani tak nebylo na žánrových sympatiích nic ubráno. Sedmý příběh série je opět barevný, žánrově zásadový a v oblasti klasik stále v jistých ohledech sympatický. ()

Kakho-oto

Zábavný filmeček natočený Haraldem Reinlem, který natočil ty nejlepší filmové mayovky a také nejlepší snímky z osmidílné série o agentu FBI Jerrym Cottonovi a tento díl je pro mě nejlepší "cottonovkou" vůbec. Výnosný obchod s vraždami na objednávku využívající osoby s psychopatickými sklony. Jerry ukazuje, že je skutečně borec, viz. např. zastavení rozjetého vagonu či bleskové přemožení trojnásobné přesily. 90 % Sešitové příběhy s Jerrym Cottonem jsou však naprostou slátaninou. ()

Schlierkamp

Německé krimi se slavným agentem FBI Jerry Cottonem, jehož hlavním poznávacím znamením je červený automobil Jaguar typ E. Agent Cotton se přesunuje z New Yorku do San Francisca a má za úkol odhalit pozadí série tajemných vražd. Postupně vychází najevo, že vrahové jsou vybírání z řad chovanců psychiatrického ústavu a v jejich chorých myslích jsou tyto nezákonné činy chápany jako součást léčebné procedury. Neomylný Jerry Cotton, ztvárněný elegantním G. Naderem, nakonec odhalí plány celé mafiánské organizace a předá ji spravedlnosti, i když závěrečný trik s kečupem a dobrovolné vydání se do rukou vyšinutého jedince se mi zdál už hodně přitažený za vlasy a přinejmenším výstřední. Přestože může být mnohými snímek považován, a nikoli neprávem, za německou béčkovou parodii na slavnějšího J. Bonda, osobně jsem se při sledování krimi příjemně bavil. Ačkoli děj příběhu je poměrně jednoduchý a divák společně s Cottonem už v polovině snímku tuší, kdo tahá za nitky a vraždí nepohodlné společníky, kvalitu filmu to z mého pohledu až tolik nesnižuje. Děj je plný automobilových honiček, rvaček a akčních scén, zajímavé hudby a spolu s autentickou atmosférou soudobé Ameriky, včetně jejího vozového parku, udržují film v nadprůměrném hodnocení. Za zmínku též stojí režisér snímku - Harald Reinl, jenž natočil také mimojiné nesmrtelné filmy o Vinnetouovi. Přiznávám, že na vysokém hodnocení se podepsala i nostalgie, neboť Smrt v červeném Jaguáru si pamatuji již z dětských let a zůstal mi v paměti dodnes. ()

Stejšn

Špatné. Všechny filmové postavy, a to jak kladné, tak záporné, jsou nesympatické. Všichni herci hrají naprosto prkenně. Scénář je úplně příšerný, tolik nelogičností aby člověk pohledal. Technicky mě taky otravovala strašná spousta zadní projekce, to je snad čtvrtina stopáže. Některé záběry byly navíc použité ze staršího "Dynamitu v zeleném" (třeba letiště). Viděl jsem to jako malý kluk a pak až včera a prostě každý, i ten nejhorší Bond, je mnohem lepší než tenhle film s Jirkou Bavlníkem. Jediné, co stojí za zmínku, je zajímavá hudba. ()

offlineman

Sice triky jsou průhledné až běda, ale Jerry Cotton tu byl v televizi dříve než James Bond, a to se počítá! Byl to můj z prvních akčních hrdinů!!!! ()

mac000

Pro domácího diváka v kinech 70. let min. století náhražka za Jamese Bonda, který byl (z ideologických důvodů) čs. distribuci odpírán až do roku 1990.  Film byl celosvětově distribuován pod názvem "Der Tot im roten Jaguar".(viz též IMDb). "Originální název" v ČSFD je úlet ()

ilclassico

Dlouho to jelo za dvě hvězdičky, ale když se objevil Harry, předčilo to nejdivočejší sny. Tak ubohé dialogy a pitomý příběh jsem snad ještě neslyšel a neviděl. Příšerné. Jest pravda odvěká, ani Harald s tím nezmůže, když je předloha braková. V rámci žánru za 1,5. ()

Antiquus

Tak je to béčko jak se patří, ale bavilo mě to, když mi bylo šest. Dabing je dobrý, ale thriller (jak je tady uvedeno) to teda opravdu není. ()

Moraldo

Jerry Cotton.... Hezoun v podání let šedesátých a ta nejlepší braková podívaná na špiony v akci... A to nemyslím nijak zle, kouzlo které má tohle dílko už v dnešních filmech nenajdete. Velmi příjemná oddychovka, prostředí a věci, které dávno odvál čas. A některé z nich Vám budou chybět čím dál tím více.... ()