Mimoni

The Minions

Mimoni

Animovaný / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2015, 91 min

My, dospělí, bereme téma tohoto animáku s nadsázkou a humorem. Náš potěr si je ale snad za svůj vzor do budoucna nevezme a nebude se chtít stát padouchy, protože kdo by nechtěl doma takové vysmáté tik-tacy? Stuarta, Kevina a Boba bych totiž brala i já! Nemůžu popřít, že se mi zdálo, jako by většinu vtipných situací vystříleli už do traileru a zbytek filmu pak působil ... no, nechci říct vyloženě nudně, ale tak trošičku nezáživně jo. Jsou animáky, kterými jsem se prosmála teda mnohem víc. On je tady vidět totiž ten rozdíl, kdy mají ve filmu hlavní roli a vše se točí kolem nich, než když jsou "jen" vtipným doplňkem největšího padoucha Grua. Proto beru tento film jako zatím nejslabší z celé padouchovské série. Nicméně mám pro Mimoně opravdovou slabost a během projekce jsem se snažila vidět jen to pozitivní. Jejich mateřština, která je směsicí angličtiny, italštiny, španělštiny s prvky pravěké mimonštiny, mě rozesmávala. Posunky, reakce a vůbec celkově jejich bezelstnost, spontánnost a radost z kdejaké blbiny, taky. Takže proč to nezaokrouhlit nahoru. "Zupamegaukulele!"(30.6.2015)

Celkem zbytečný prequel, neboť Mimoni coby hlavní postavy jsou jen sotva z poloviny tak vtipní, než tomu bylo v případě, kdy sehrávali dřívější role padouchovských postav vedlejších. A sázka na popkulturní odkazy opravdu stěží zachrání absenci jakéhokoliv nosnějšího příběhu. Formát grotesky stopáž celovečerního filmu zjevně neunese... Téměř naprosto promrhaný potenciál!(19.7.2015)

Asi vše, co Mimoni mohli nabídnout, pro jejich fanoušky nejspíše úchvatná podívamá, pro mě jen takové obyčejné zabití hodiny a půl. Myslím, že mě snad ani jednou nepřiměli k zasmání, protože ten jejich druh humoru založený na nejapnosti, nešikovnsti atd. se mi moc nelíbí. Nápadově sice poměrně pestré, v některých chvílích až zběsilé, ale moc mě to nechytlo. A víc by mi sedělo kdyby žvatlali jen nesrozumitelnou hatmatilkou, nežli mutací všeho možného, ale ponejvíce španělštiny. Nehledě na to, že je to pro dětškého diváka pestrá podívaná na násilí a zločinost a praktická pozvánka do světa padouchů... Aneb děkujeme za podporu zločinnosti.(5.11.2015)

Samotní Minioni sice mluví jak v původním znění, tak v českém dabingu víceméně stejně (až na pár záměn slov), ale i tak mi je docela líto, že jsem film nemohla vidět celý v původním znění. Vsadím se, že většina hlášek ostatních postav vyzněla o něco vtipněji či zajímavěji (určitě se tam taky dal slyšet nějaký ten britský přízvuk). Miniony (mimoně) mám celkově hodně ráda, ale řekla bych, že ač se těší oblibě i staršího publika, jejich film byl přece jenom zaměřen hlavně na malé děti, jelikož většina vtipů stála na primitivnějším humoru. Nehledě na to, že mnoho z humorných scén už bylo bohužel "vyplýtváno" ve filmových upoutávkách. A to je trochu škoda. Vizuálně to bylo moc pěkně udělané a ocenila jsem právě to zasazení do britské monarchie, ale menší zklamání bohužel nedokážu skrýt. ~(3,3)~(2.7.2015)

Mělo mi byt předem jasný, že animák, co jde do kin výhradně v CZ dabingu, bude zřejmě cílen na věkovou kategorii diváků, kteří by nezvládli titulky, jelikož (ještě) neumí cist. Čeština na britské půdě přitom působí trochu Mimo(ni). Starší divák se může (pokud není na drogách) radovat alespoň z radosti dětiček, pakliže film sleduje v jejich přítomnosti. No a když ani to nevyjde, snímek má kromě povedeného výběru skladeb do soundtracku i pár světlých momentů. Bohužel, většina z nich už byla vystřílena v trailerech. Žlutá horečka nestoupla, jackpot se nekoná, tak třeba příště, pokud bude dost odvahy investovat do dalšího tiketu. 50%(24.6.2015)

• - První teaser na tento snímek se objevuje v závěru filmu Já, padouch 2 (2013). (JORDY)

• - První film, ve kterém Sandra Bullock (Scarlett Odkráglová) hraje padoucha. (Maulincio)

• - Rodina Nelsonových, která vezme Mimoně na Villain-Con, má personalizovanou SPZ "LUV-2-ROB. Stát New York však nezavedl personalizované SPZ až do roku 1977. Film se odehrává v roku 1968. (Larrysbride)