Mimoni

The Minions

Mimoni

Animovaný / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2015, 91 min

No, asi tak. Z Já padouch mě bavili pávě havně Mimoni. Tohle je určitě zábavnější než Já padouch, ale zase na druhou stranu, ti malí roztomilí šmejdi nedokážou táhnout celý film. Trochu mám z toho podobný pocit jako ze druhého filmového Spongeboba, i když tohle bylo mnohem zábavnější a humornější. Jak už je u komedií (i těch rodinných) zvykem, nejkulervoucnější vtípky jsou v začátku (rozjížděcí retrospektiva historií je fakt k popukání), pak to zklidňuje. Mimoni naštěstí ke konci chytají trochu druhý dech (mega ukulele je super). Je to sranda? Je. Je to hlasitá sranda? Tu a tam jo. Budu to chtít vidět znovu? To nevím, protože se obávám, že tohle je přesně případ, který vás baví poprvé, ale napodruhé už to ztrácí význam a zábavnost. Prostě kouzlo neznámého. Jakmile to znáte, už to nebude ono. Vadilo mi na tom něco? Jo. To, že mimoni mluví jakousi španělskou hatmatilkou. To mi přišlo dost podivné a málo zábavné. 3,5*(21.6.2015)

Celkem zbytečný prequel, neboť Mimoni coby hlavní postavy jsou jen sotva z poloviny tak vtipní, než tomu bylo v případě, kdy sehrávali dřívější role padouchovských postav vedlejších. A sázka na popkulturní odkazy opravdu stěží zachrání absenci jakéhokoliv nosnějšího příběhu. Formát grotesky stopáž celovečerního filmu zjevně neunese... Téměř naprosto promrhaný potenciál!(19.7.2015)

• MikeCool

Už při druhém pokračování kultovního animovaného fenoménu Já, padouch jsem cítil značný pokles kvality, kde scénář drželi nad vodou roztomilí a vtipní Mimoni. Díky tomuto faktu, tvůrci zřejmě vymysleli nápad, udělat celovečerní film jen a pouze o Mimoních, čímž měli pozitivní tržbu z kin předem jistou. Bohužel je to jen další z řad animáků, ze kterých chtějí producenti vytřískat co největší balík! Pro malé děcka je to určitě výborná a akční oddechovka, ale těm starším se musely protáčet panenky, protože tento snímek, s trochou nadsázky nabádá děti k tomu, že kriminalita a násilí je vlastně dobrá věc. Také se dá opět vytknout přehnaná a do oka bijící akční linka, která postupem času doslova unavuje, až uspává, jako v mém případě. Bohužel musím Mimoně prohlásit za zklamání roku 2015, hlavně co se animovaných filmů týče. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov) 3D(12.7.2015)

Jasne, je to naprosta infantilni kravovina, ale je to ciste o tom, jestli vas ty maly zluty banany serou nebo ne. Me v Ja, padouch bavili, takze jsem vicemene cekal, ze se budu bavit a to se skutecne stalo. Nechapu sice cely to halo okolo, kdy skoro na kazdym kroku v obchodech jsou hracky a jidlo ve tvaru Mimonu, ale budiz. Co se tyce samotnyho filmu, to je proste cistokrevna oddechovka, zadny poucovani, zadny zbytecny kecani, proste sled tu vice, tu mene vtipnejch scenek. Jedina skoda, ze uvodni putovani historii neni delsi. Ale i tak za me naprosta spokojenost a pro me jeden z nejvtipnejsich animaku minulyho roku.(25.2.2016)

Prečo nie? Čakal som prúser a hromadu situačného humoru, ktorý nebude držať pohromade žiaden príbeh, ale nakoniec sa zrodilo milé prekvapenie. Príbeh o zloduchoch, ktorým Mimoni radi slúžia je celkom vtipný a je plný spomínaného situačného humoru. Ten však srší nápadmi a je ho tu toľko, že jednoducho nie je možné, aby ste sa aspoň na niečom nezasmiali. K tomu výborný soundrack! +++++ Napriek môjmu enormnému úsiliu som nezistil interpreta a názov skladby, ktorá ma zaujala v 47. minúte, v scéne s astronautmi a Mimoňmi na krídle lietadla. Ak ju niekto spozná, nech mi neváha napísať, budem veľmi vďačný. 80%.(2.1.2016)

• - S počtom stiahnutí 23 495 140 sa jedná o najsťahovanejší animovaný film roku 2015, podľa trackingovej spoločnosti Excipio. (Kub_ees)

• - První teaser na tento snímek se objevuje v závěru filmu Já, padouch 2 (2013). (JORDY)

• - Barva, kterou mají Minioni, je velice přesně určená. V hexadecimálním zápisu barvy se dá popsat jako #F5E050. v RGB je to pak (245, 220, 80). Říká se jí Minioní žlutá a má evokovat  naději, zábavu a optimistickou náladu. Zároveň je to po třech letech první odstín barvy, kterou vydal Pantone Institute, zabývající se přiřazováním ochraných známek k barvám. (kubixix)