Mimoni

The Minions

Mimoni

Animovaný / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2015, 91 min

Jedny z najznámejších postavičiek sa vďaka Universal pictures presúvajú z pozície vedľajších postáv do hlavného vedenia a výsledok je aspoň pre mňa taký nemastný neslaný. Mimoňov mám rád a sú to postavičky, ktoré krásne vypĺňajú dejovú líniu Ja zloducha. V samostatnom filme, ale nedokážu kvôli nesúrodej dejovej línií udržať pokope viac ako pár vtipov. Niektoré z nich( finálne gitarové sólo) hraničia z dokonalosťou. Väčšina je len odkazom, alebo referenciou na niečo známe a kultové - ako napríklad prechod beatlsákov cez Abbey Road. Inak ale pomerne jednoduché a bez výraznejších zaujímavých momentov, alebo presahov. Na zabitie nudného poobedia je to omnoho lepšie ako rôzne iné fláky typu Ice age atď., ale postráda to čaro niečoho čo by skutočne mohlo potešiť aj viac krát za sebou. Ale inak naozaj neurazí.(5.7.2015)

Po prvním a druhém Padouchovi, z čehož druhý už byl projev masochismu, s tím, jak mě neoslovil padouch první, jsem si dala ještě Mimoně, protože když už se na něco vrhneme, jsme důslední. V duchu téhle zarputilosti či patologie, možná zarputilé patologie či patologické zarputilosti jsem v minulosti zaťala zuby i svěrače a dokoukala všechny díly Hobita, tentokrát jsem tedy dala celovečerák o blekotajících křupkách v lacláčích. Mé očekávání bylo po padouších na nule, k plácání cukroví je tenhle film ideální. Skoro mám místy u hodnocení některých uživatelů pocit, že některé vtipy a narážky nepochopili a tím pádem neocenili. Kvůli Vlasům a Beatles netřeba jásat, ale díky snaze o zasazení do dobového kontextu si to nezaslouží ani zatracení filmového pekla, ani doprovod mohutného chrápání znuděného diváka. Nadšený potlesk se však konat také nebude.(19.12.2015)

Celkem zbytečný prequel, neboť Mimoni coby hlavní postavy jsou jen sotva z poloviny tak vtipní, než tomu bylo v případě, kdy sehrávali dřívější role padouchovských postav vedlejších. A sázka na popkulturní odkazy opravdu stěží zachrání absenci jakéhokoliv nosnějšího příběhu. Formát grotesky stopáž celovečerního filmu zjevně neunese... Téměř naprosto promrhaný potenciál!(19.7.2015)

Po vzoru Tučňáků z Madagaskaru se rozhodli osamostatnit také Mimoni. Jejich tříčlenná skupinka bohužel nemá tolik páry a elánu, aby dokázala utáhnout celý film, což se postupně projevuje hluchými chvílemi a ani nová postava v podobě odfláknuté Scarlet tomu příliš nepomáhá. Velice zde také chybí zajímavá či překvapivá zápletka. Úvodní salva vtipů a humorných situací je ale naprosto skvělá, stejně tak old-schoolový soundtrack či potitulkové skeče. [55%] | Kino - Prom.(25.6.2015)

Mimoni jako vtipný doplněk filmu nebo mimoni jako krátké grotesky nemají chybu. Neutáhnou ale celovečerní film, resp. rozhodně ne tak, aby tím uspokojili dospělého diváka. Celá hodina a půl se žlutými kindervajíčky je v podstatě sledem pospojovaných gagů a krátkých grotesek slepených v předvidatelný příběh. Nutno říct, že dobrých gagů, ale to jedoduše na skvělý celovečerák nestačí. Audiovizuální stránka je dokonalá, navíc s mojí slabostí pro Londýn a 60. léta se mi trefili tvůrci do noty a spousta drobných odkazů a detailů (Beatles, Excalibur, Vlasy) opravdu pobaví.(10.7.2015)

• - Do češtiny namluvila roli Scarlet Odkráglové herečka Ivana Chýlková. Byla to její první zkušenost s dabingem a podle jejích slov také poslední. (Sevcik)

• - Bob trpí heterochromií (jeho oči mají dvě různé barvy duhovky). (Maulincio)

• - Když Dr. Nefario předvádí svůj nejnovější vynález - mrazící zbraň, můžeme zahlédnout malého Grua s jeho matkou. (tedvidek94)