Mimoni

The Minions

Mimoni

Animovaný / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2015, 91 min

Mimoni jako vtipný doplněk filmu nebo mimoni jako krátké grotesky nemají chybu. Neutáhnou ale celovečerní film, resp. rozhodně ne tak, aby tím uspokojili dospělého diváka. Celá hodina a půl se žlutými kindervajíčky je v podstatě sledem pospojovaných gagů a krátkých grotesek slepených v předvidatelný příběh. Nutno říct, že dobrých gagů, ale to jedoduše na skvělý celovečerák nestačí. Audiovizuální stránka je dokonalá, navíc s mojí slabostí pro Londýn a 60. léta se mi trefili tvůrci do noty a spousta drobných odkazů a detailů (Beatles, Excalibur, Vlasy) opravdu pobaví.(10.7.2015)

Asi vše, co Mimoni mohli nabídnout, pro jejich fanoušky nejspíše úchvatná podívamá, pro mě jen takové obyčejné zabití hodiny a půl. Myslím, že mě snad ani jednou nepřiměli k zasmání, protože ten jejich druh humoru založený na nejapnosti, nešikovnsti atd. se mi moc nelíbí. Nápadově sice poměrně pestré, v některých chvílích až zběsilé, ale moc mě to nechytlo. A víc by mi sedělo kdyby žvatlali jen nesrozumitelnou hatmatilkou, nežli mutací všeho možného, ale ponejvíce španělštiny. Nehledě na to, že je to pro dětškého diváka pestrá podívaná na násilí a zločinost a praktická pozvánka do světa padouchů... Aneb děkujeme za podporu zločinnosti.(5.11.2015)

• maddy

Nie, tak toto teda vážne nie! Uznávam, že Mimoni môžu baviť ako krátke dvoj/troj-minútové grotesky proti ktorým nič nemám, aj napriek tomu, že ani jeden z Despicable Me animákov ma nezaujal, no rozhodne nemajú na to baviť v celovečernom filme, ktorý je len a len o nich. Je to akoby sa niekto pokúšal natočiť animák s veveričkou z Doby Ľadovej. Ako krátky skeč v nejakom súvislom deji to je príjemné osvieženie, no pozerať iba na toto po celých deväťdesiat minút jednoducho ani zďaleka nestačí. Celá hodina a pol so žltými postavičkami ktoré nezrozumiteľne mrmlú je tak postavená na tom, že neustále padajú, prdia, mlátia sa alebo niečo podobné. Jasne, deťom do šiestich rokov sa to s najväčšou pravdepodobnosťou páčiť bude, ale vieme, že tým stačí málo, takže pokiaľ Mimoň spadne je to pre nich ukrutná zábava. Je to farebné, Mimoni idiotsky žvania, stále niekam lezú, no bohužiaľ si neviem predstaviť ktorého dospelého môže tento infantilný humor baviť celú hodinu a pol. Staršiemu divákovi totiž Mimoni nemajú absolútne čo ponúknuť. Pár slušných nápadov tu síce je, ale tie si film odbije v úvodnej desaťminútovke a zvyšok je ukrutná otrava. Keď som sa pozrel na hodinky v domnienke, že ubehla už hodina a zistil, že film trvá ledva pätnásť minút mal som chuť si to vyslovene hodiť. V konkurencii do detailu prepracovaných animákov ktoré dokážu baviť tých najmenších, no zároveň ponúknuť plnohodnotný zážitok aj dospelým ako je napríklad tohtoročný Inside Out (ktorý som by the way videl tesne pred Minions, takže tá kvalitatívna priepasť bola o to väčšia) nie je na infantilných, primitívne jednoduchých Minons skutočne čo chváliť. Body v hodnotení skutočne len zato, že ako film pre deti to fungovať môže, no pre kohoľkovek staršieho ako šesť rokov tu skutočne nič nie je. CELKOVO: 2* (4/10)(29.10.2015)

Prečo nie? Čakal som prúser a hromadu situačného humoru, ktorý nebude držať pohromade žiaden príbeh, ale nakoniec sa zrodilo milé prekvapenie. Príbeh o zloduchoch, ktorým Mimoni radi slúžia je celkom vtipný a je plný spomínaného situačného humoru. Ten však srší nápadmi a je ho tu toľko, že jednoducho nie je možné, aby ste sa aspoň na niečom nezasmiali. K tomu výborný soundrack! +++++ Napriek môjmu enormnému úsiliu som nezistil interpreta a názov skladby, ktorá ma zaujala v 47. minúte, v scéne s astronautmi a Mimoňmi na krídle lietadla. Ak ju niekto spozná, nech mi neváha napísať, budem veľmi vďačný. 80%.(2.1.2016)

Po vzoru Tučňáků z Madagaskaru se rozhodli osamostatnit také Mimoni. Jejich tříčlenná skupinka bohužel nemá tolik páry a elánu, aby dokázala utáhnout celý film, což se postupně projevuje hluchými chvílemi a ani nová postava v podobě odfláknuté Scarlet tomu příliš nepomáhá. Velice zde také chybí zajímavá či překvapivá zápletka. Úvodní salva vtipů a humorných situací je ale naprosto skvělá, stejně tak old-schoolový soundtrack či potitulkové skeče. [55%] | Kino - Prom.(25.6.2015)

• - Režisér Pierre Coffin namluvil hlasy všech 899 mimoňů. (Maulincio)

• - Film se odehrává v roce 1968, tedy 42 let p.G. (Před Gruem). Přidáte-li 42 let k 1968, tak vám vyjde 2010, tedy rok kdy byl do kin uveden první Já, padouch (2010). (Maulincio)

• - První film, ve kterém Sandra Bullock (Scarlett Odkráglová) hraje padoucha. (Maulincio)