Mimoni

The Minions

Mimoni

Animovaný / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2015, 91 min

Po dvou úspěšných animácích s padouchem Gruem tu máme jakýsi prequel s roztomilými postavičkami ve dvou kaloriích. Malí žlutí tabletoidní Mimoňové dostali konečně prostor pro svůj velkofilm. Bál jsem se, asi jako každý znalec předchozích dílů, že malé žluté potvůrky se bez dobrého scénáře utopí v pokusech rozesmát diváky alespoň tuctovými gagy. Skutečnost zůstala někde na půl cesty. Film je do jisté míry jakýmsi mixem dvou různých záměrů. Scénáristé chtěli zřejmě vyhovět všem. Jak malým ratolestem, tak rodičům, kteří je do kin budou doprovázet. Proto ani jedna z cílových skupin nebude úplně spokojena. Děti nepochopí některé scénky, určené pro dospělé a dospělí zas neocení všechno to trapné padání a laciné vtipy. Snad by se zadařilo víc, nebýt děravého scénáře vařícího z vody a snažícího se násilně namontovat konec na začátek dílů Já, Padouch. Věřím, že by bylo hodnocení ještě vyšší, kdyby byl animák zaměřen cíleně a jednoznačně. Takto jde pouze o slabě nadprůměrný kus s hodnocením někde mezi třemi a čtyřmi hvězdami. 70%(29.6.2015)

Rozpočet $74miliónovTržby USA $336,045,770Tržby Celosvetovo $1,159,398,397Tržby za predaj Blu-ray v USA $61,449,386Tržby za predaj DVD v USA $46,672,086║ úplne bez šťavy, čo zamrzí keď si zoberieme ako dobre fungovali prvé dva animáky a hlavne keď sa snažili tvorcovia pokračovať v nastavenej šablónke predošlích dielov ale výmena zloducha Grua za Scarlett vôbec nevyšla, súhra žiadna, popritom potenciál bol tak veľký, ukážky navnadili ale tá príjemná hravosť ostala len nakoniec tam, veď každý jeden krátkometrážny mimoňovský flák mal výbornú tendenciu zábavnosti, tu nič poriadne nefunguje, škoda je začiatku kde sa to mohlo trošku viac rozobrať ten vznik a história mimoňov, lebo ten úsek prefrčal ako z rýchlika a nemal žiadnu lepšiu momentku ktorá by to odpálila hneď na začiatku a odštartovala zábavnosť, obohraná príbehová schéma úplne podrazí nohy, minoni doslova skôr nudia než zabávajú, nemajú oporný bod od ktorého by sa poriadne odrazili ich praštené gagy, veru vydarených momentov narátate asi na jednej ruke, sklamanie /videl v kine 2x: 40%/ druhé pozretie v kine len prehĺbilo tú príbehovú prázdnotu, fakt to nevyšlo(27.6.2015)

Samotní Minioni sice mluví jak v původním znění, tak v českém dabingu víceméně stejně (až na pár záměn slov), ale i tak mi je docela líto, že jsem film nemohla vidět celý v původním znění. Vsadím se, že většina hlášek ostatních postav vyzněla o něco vtipněji či zajímavěji (určitě se tam taky dal slyšet nějaký ten britský přízvuk). Miniony (mimoně) mám celkově hodně ráda, ale řekla bych, že ač se těší oblibě i staršího publika, jejich film byl přece jenom zaměřen hlavně na malé děti, jelikož většina vtipů stála na primitivnějším humoru. Nehledě na to, že mnoho z humorných scén už bylo bohužel "vyplýtváno" ve filmových upoutávkách. A to je trochu škoda. Vizuálně to bylo moc pěkně udělané a ocenila jsem právě to zasazení do britské monarchie, ale menší zklamání bohužel nedokážu skrýt. ~(3,3)~(2.7.2015)

Revoluce se nekoná, nejlepší animák všech dob z Mimoňů taky nebude, ale pobavili (u sněžgule a super mega ukulele jsem brečel smíchy). Haló kolem toho filmu je nechutné (nechápu dospělé lidi, co běhají po ulicích v tričku s Mimoněm), ale s tím se nic nenadělá. Kasovní trhák to bude dozajista a cokoli s vyobrazeným Mimoněm půjde na dračku. Jupííí... 80%(26.6.2015)

Překvapivě vtipné, a vůbec ne tak blbé, jak by se mohlo na první dojem zdát. Nejvtipnější mi ten film přišel ve scénách, kdy líčil historii Mimoňů, samotný příběh už mi tak dobrý nepřišel. Kapitola sama pro sebe je speciální mimoňský jazyk, který je naprosto geniální. Většině animáků se obvykle obloukem vyhýbám, ale tenhle u mě celkem zafungoval, ve 3D je to celkem fajn. Snad jen škoda, že to CinemArt pouští do kin jen v českém dabingu, osobně jsem byl hodně zvědavý, jak se Sandře Bullock zadařilo namluvit postavu Scarlett. Děti na novinářské projekci kvičely nadšením, takže cílovka bude podle všeho spokojená.(23.6.2015)

• - Barva, kterou mají Minioni, je velice přesně určená. V hexadecimálním zápisu barvy se dá popsat jako #F5E050. v RGB je to pak (245, 220, 80). Říká se jí Minioní žlutá a má evokovat  naději, zábavu a optimistickou náladu. Zároveň je to po třech letech první odstín barvy, kterou vydal Pantone Institute, zabývající se přiřazováním ochraných známek k barvám. (kubixix)

• - Když Dr. Nefario předvádí svůj nejnovější vynález - mrazící zbraň, můžeme zahlédnout malého Grua s jeho matkou. (tedvidek94)

• - První film, ve kterém Sandra Bullock (Scarlett Odkráglová) hraje padoucha. (Maulincio)