Mimoni

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2015, 91 min

Jasne, je to naprosta infantilni kravovina, ale je to ciste o tom, jestli vas ty maly zluty banany serou nebo ne. Me v Ja, padouch bavili, takze jsem vicemene cekal, ze se budu bavit a to se skutecne stalo. Nechapu sice cely to halo okolo, kdy skoro na kazdym kroku v obchodech jsou hracky a jidlo ve tvaru Mimonu, ale budiz. Co se tyce samotnyho filmu, to je proste cistokrevna oddechovka, zadny poucovani, zadny zbytecny kecani, proste sled tu vice, tu mene vtipnejch scenek. Jedina skoda, ze uvodni putovani historii neni delsi. Ale i tak za me naprosta spokojenost a pro me jeden z nejvtipnejsich animaku minulyho roku.(25.2.2016)

No, asi tak. Z Já padouch mě bavili právě hlavně Mimoni. Tohle je určitě zábavnější než Já padouch, ale zase na druhou stranu, ti malí roztomilí šmejdi nedokážou táhnout celý film. Trochu mám z toho podobný pocit jako ze druhého filmového Spongeboba, i když tohle bylo mnohem zábavnější a humornější. Jak už je u komedií (i těch rodinných) zvykem, nejkulervoucnější vtípky jsou v začátku (rozjížděcí retrospektiva historií je fakt k popukání), pak to zklidňuje. Mimoni naštěstí ke konci chytají trochu druhý dech (mega ukulele je super). Je to sranda? Je. Je to hlasitá sranda? Tu a tam jo. Budu to chtít vidět znovu? To nevím, protože se obávám, že tohle je přesně případ, který vás baví poprvé, ale napodruhé už to ztrácí význam a zábavnost. Prostě kouzlo neznámého. Jakmile to znáte, už to nebude ono. Vadilo mi na tom něco? Jo. To, že mimoni mluví jakousi španělskou hatmatilkou. To mi přišlo dost podivné a málo zábavné. 3,5*(21.6.2015)

• lamps

Nejsem proti nim nijak zaujatý, mám je naopak moc rád, ale takhle tragický příběh si Mimoni pro svou sólovku zkrátka nezasloužili. Úvod, kdy hyperaktivní žluťásci cestují napříč historií, funguje znamenitě a přináší přesně to, na co jsme se těšili, zbytek je vinou onoho extrémně nesympatického děje a absence jakýchkoli alespoň částečně dospěláckých fórů jen uměle nastavovaná kaše, kde se postupem času stále bolestněji projevuje, že "mimoňský" humor je stavěn pouze na úderné kraťasy, nikoli na ambiciózní celovečeráky. Opravdu lituji všech rodičů, kteří to museli se svými ratolestmi přetrpět v kině - i když vidět to dětské nadšení je jistě dostatečnou záplatou, alespoň z tohoto pohledu má tenhle film můj částečný obdiv...(26.11.2015)

No ano, je to infantilní, ale zdaleka ne tolik, jak jsem se (po druhém Padouchovi) obával. Vtipy pro malé i velké, skvělá hudba, nejjednodušší možný příběh, ale přesto překvapivě se vyvíjející příběh, povedený dabing - původní i náš... A konec, po němž má člověk chuť si okamžitě pustit prvního Padoucha. Tak proč ne?(22.11.2015)

Ve druhém Despicable Me mi trochu vadilo, že přibylo šťastné rodinky na úkor humoru a proto jsem nápad tvůrců přijít pouze s Miniony vřele přivítal... Evoluce minionů je výborná, jednotliví padouši v průběhu času ještě lepší - to ostatně zná většina z trailerů... Celkově jsou scénky z traileru na výjimky tím nejlepším, co ve filmu uvidíte... Jakmile dojde trailerový materiál, film chvílemi přešlapuje na místě a stejně jako většina animáků bojuje s velkolepým finále, které ale poměrně důstojně zvládne... Film si mimo jiné skvěle utahuje z různých národů (musím hlavně vypíchnout přistání na Měsíci), což sice ocení spíše starší diváci, ale i díky tomu jsou Minions opravdu filmem pro celou rodinu... Zpracování Londýna je na jedničku, soundtrack je dokonalý... Celkově po první projekci dávám zatím čtyři velké žluté banány, ale nevylučuji, že s dalším zhlédnutím třeba v originálním zněním zvednu hodnocení na pět... Do plného hodnocení filmu zase tolik nechybělo... A neodcházejte dokud neskončí celé závěrečné titulky!(23.6.2015)

• - Poprvé se o Mimoních uvažovalo jako o hloupých, mlčících obrech. Postupem času se ale zmenšili a stali se z nich ukecaní popletové. [Zdroj: Extra.cz] (Rebelka_)

• - S počtom stiahnutí 23 495 140 sa jedná o najsťahovanejší animovaný film roku 2015, podľa trackingovej spoločnosti Excipio. (Kub_ees)

• - V mexickej verzii prepožičala hlas hlavnej zápornej postave Scarlett, známa speváčka Thalía. (matthew.17)