Mimoni

Mimoni

Animovaný / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2015, 91 min

• maddy

Nie, tak toto teda vážne nie! Uznávam, že Mimoni môžu baviť ako krátke dvoj/troj-minútové grotesky proti ktorým nič nemám, aj napriek tomu, že ani jeden z Despicable Me animákov ma nezaujal, no rozhodne nemajú na to baviť v celovečernom filme, ktorý je len a len o nich. Je to akoby sa niekto pokúšal natočiť animák s veveričkou z Doby Ľadovej. Ako krátky skeč v nejakom súvislom deji to je príjemné osvieženie, no pozerať iba na toto po celých deväťdesiat minút jednoducho ani zďaleka nestačí. Celá hodina a pol so žltými postavičkami ktoré nezrozumiteľne mrmlú je tak postavená na tom, že neustále padajú, prdia, mlátia sa alebo niečo podobné. Jasne, deťom do šiestich rokov sa to s najväčšou pravdepodobnosťou páčiť bude, ale vieme, že tým stačí málo, takže pokiaľ Mimoň spadne je to pre nich ukrutná zábava. Je to farebné, Mimoni idiotsky žvania, stále niekam lezú, no bohužiaľ si neviem predstaviť ktorého dospelého môže tento infantilný humor baviť celú hodinu a pol. Staršiemu divákovi totiž Mimoni nemajú absolútne čo ponúknuť. Pár slušných nápadov tu síce je, ale tie si film odbije v úvodnej desaťminútovke a zvyšok je ukrutná otrava. Keď som sa pozrel na hodinky v domnienke, že ubehla už hodina a zistil, že film trvá ledva pätnásť minút mal som chuť si to vyslovene hodiť. V konkurencii do detailu prepracovaných animákov ktoré dokážu baviť tých najmenších, no zároveň ponúknuť plnohodnotný zážitok aj dospelým ako je napríklad tohtoročný Inside Out (ktorý som by the way videl tesne pred Minions, takže tá kvalitatívna priepasť bola o to väčšia) nie je na infantilných, primitívne jednoduchých Minons skutočne čo chváliť. Body v hodnotení skutočne len zato, že ako film pre deti to fungovať môže, no pre kohoľkovek staršieho ako šesť rokov tu skutočne nič nie je. CELKOVO: 2* (4/10)(29.10.2015)

Velikou radost mi udělal soundtrack - třeba začnou děti zas poslouchat opravdovou muziku :) Kdo viděl trailer(y), tak už zná 80% vtipných momentů. Jsem rád, že jsme na Mimoně šli v neděli odpoledne, ten film je laděný přesně na tuto část týdne - nemusíte u něj přemýšlet, přijemně si odpočinete, párkrát se pousmějete a asi třikrát se i zasmějete nahlas. Kdo má ty žlutý pošuky rád, bude se mu film líbit, ale nikoho asi nenadchne.(28.6.2015)

Škoda, že v úvodnom zostrihu chýba Hitler. Tvorcovia sa tomu ale zbabelo vyhli. Ak chceli mimoni slúžiť najhoršiemu zloduchovi, logicky by mali nakladať židovské deti do vagónov a šoférovať buldozéry v koncetrákoch. Inak relatívne slušná zábava, má to aj hluché miesta, ale v Londýne to postupne graduje a finále je príjemný bizar.(29.7.2015)

Rozpočet $74miliónovTržby USA $336,045,770Tržby Celosvetovo $1,159,398,397Tržby za predaj Blu-ray v USA $61,449,386Tržby za predaj DVD v USA $46,672,086║ úplne bez šťavy, čo zamrzí keď si zoberieme ako dobre fungovali prvé dva animáky a hlavne keď sa snažili tvorcovia pokračovať v nastavenej šablónke predošlích dielov ale výmena zloducha Grua za Scarlett vôbec nevyšla, súhra žiadna, popritom potenciál bol tak veľký, ukážky navnadili ale tá príjemná hravosť ostala len nakoniec tam, veď každý jeden krátkometrážny mimoňovský flák mal výbornú tendenciu zábavnosti, tu nič poriadne nefunguje, škoda je začiatku kde sa to mohlo trošku viac rozobrať ten vznik a história mimoňov, lebo ten úsek prefrčal ako z rýchlika a nemal žiadnu lepšiu momentku ktorá by to odpálila hneď na začiatku a odštartovala zábavnosť, obohraná príbehová schéma úplne podrazí nohy, minoni doslova skôr nudia než zabávajú, nemajú oporný bod od ktorého by sa poriadne odrazili ich praštené gagy, veru vydarených momentov narátate asi na jednej ruke, sklamanie /videl v kine 2x: 40%/ druhé pozretie v kine len prehĺbilo tú príbehovú prázdnotu, fakt to nevyšlo(27.6.2015)

Tieto žlté "lentilky" nemožno inak, iba milovať. Buď si srdcia malých ratolestí, či tých skôr narodených, už získali, alebo ešte len získajú. Bohužiaľ, po odsledovaní mnou najviac očakávaného snímku roka, neskrývam čiastočné rozčarovanie (a nie som viditeľne sám). Obrovské sympatie k hlavným hrdinom zatajiť nemožno, no z pohľadu humoru boli očakávania zrejme priveľké. Taktiež sa opäť potvrdilo, že sledovanie trailerov je skôr na škodu, než plusom, ktorý by mal len dostatočne navnadiť. Obzvlášť pri animákoch s predpokladom nepredpokladaného neúspechu. Som rád, že som bol na mnou milované postavičky v kine, no bohužiaľ, od radosti nevýskam. A čuduj sa svete, ani tí najmenší diváci rozhodne nadšením neprekvitali. Až som sa čudoval, aké "dospelé" publikum že to sedí po "mojom boku".(1.7.2015)

• - Bob trpí heterochromií (jeho oči mají dvě různé barvy duhovky). (Maulincio)

• - Když trojice Mimoňů vylézá z londýnské kanalizace, objeví se v Abbey Road ve chvíli, kdy tu Beatles jdou po slavném přechodu. Jenže příběh se odehrává v roce 1968 a John, Paul, George a Ringo tu před fotografy defilovali o rok později. (Robbi)

• - Film se odehrává v roce 1968, tedy 42 let p.G. (Před Gruem). Přidáte-li 42 let k 1968, tak vám vyjde 2010, tedy rok kdy byl do kin uveden první Já, padouch (2010). (Maulincio)