Reklama

Reklama

Zamysleli jste se někdy nad tím, proč vlastně ti žluťoučcí a k sežrání roztomilí Mimoni dobrovolně slouží Gruovi, padouchovi s velkým P? Odpověď přináší animovaná komedie Mimoni, která z nich konečně a především zcela zaslouženě dělá hlavní postavy jejich vlastního příběhu. Odpověď na výše uvedenou otázku najdete hned úvodu, který mapuje historický vývoj Mimoňů. Představte si, že tihleti dobráci od kosti vidí odnepaměti smysl své existence v posluhování tomu největšímu darebákovi široko daleko. Kdykoliv shodou náhod, ke kterým často přispívali oni sami, o svého pána přišli, hned si hledali dalšího. A tak to šlo celá staletí, od Tyranosaura Rexe, přes hraběte Drákulu a císaře Napoleona až do okamžiku, kdy žádného nového nadřízeného najít nedokázali a upadli do hluboké deprese. Tu zvýraznila i skutečnost, že se v onen tragický moment nalézali v zemi věčného sněhu a ledu. Naštěstí se v jejich středu zjevili tři hrdinové – hrdý Kevin, hladový Stuart a lehce vystresovaný Bob. Ti vyrazili do světa, aby všem svým mimoňským kamarádům vrátili smysl života. Štěstěna je zavedla až do Ameriky, na floridský festival zločinců všeho typu, jehož se měla zúčastnit i absolutní královna světového zločinu, Scarlett Odkráglová. „Ta a žádná jiná!" řekli si Kevin, Stuart a Bob a okamžitě zahořeli touhou začít pro Scarlett pracovat. Sympatie rozhodně nebyly oboustranné, přesto se zlodcera s trefným příjmením rozhodla vyzkoušet jejich schopnosti. Co takhle šlohnout britské korunovační klenoty? A tak se Kevin, Stuart a Bob vydávají do staré dobré Anglie, přičemž zdaleka netuší, že v příštích dnech není v sázce jen to, co bude Alžběta nosit na hlavě, ale také samotná existence jejich živočišného druhu. (Cinemart)

(více)

Videa (15)

Trailer 2

Recenze (728)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Škoda, že v úvodnom zostrihu chýba Hitler. Tvorcovia sa tomu ale zbabelo vyhli. Ak chceli mimoni slúžiť najhoršiemu zloduchovi, logicky by mali nakladať židovské deti do vagónov a šoférovať buldozéry v koncetrákoch. Inak relatívne slušná zábava, má to aj hluché miesta, ale v Londýne to postupne graduje a finále je príjemný bizar. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Já, padouch, který patří k těm animákům, které si vychutnávám i po několikáté. Už přezpívané logo Universalu dává tušit, že i mimoňové se k těmto mým oblíbeným animáčům zařadí. Když pominu takový ten jednoduchý přiblblý humor, kdy někdo spadne na hlavu, který zde ale také mimochodem funguje lépe než v jiných filmech, cílených pouze na dětské publikum, jedná se o skrumáž mnoha velice vydařených gagů, které zaujmou všechny věkové kategorie, ba co víc, některé jsou cílovkou zejména na starší publikum, jelikož děti je nemůžou chápat. Bavil jsem se od začátku až do konce a z kina odešel velice mile naladěn. Smekám nad tím, jaký dobrý a hlavně vtipný film se ještě v dnešní době může objevit. Animáky už vesměs nejsou co bývaly, ovšem tato série má takřka nevyčerpatelný potenciál. PS : Universal si takřka podmanil Hollywood...95% ...[24.6.2015_ČSFD projekce_Kino Atlas] ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

The Minions splnilo moje očakávanie. Sú teda podpriemernou zlátaninou pre retardované deti. Ak ste si obľúbili celú radu Mimoňov v sérií snímok - Despicable Me, musíte veru skrotiť očakávania, vo filme uvidíte vlastne iba troch. Kevin-Stuart-Bob majú isté charakterové črty, aby ste ich odlíšili a dokázali sa s nimi stotožniť, ale o ostatných z veľkej časti prídete. Zúženie na tri postavy je citeľné. Najväčšou výzvou Mimoňov bola absencia poriadnych dialógov. Ľudské postavy síce hovoria a pár viet tu odznie, ale Mimoni medzi sebou vedú reči v hatlanine odvodenej z angličtiny, španielčiny, taliančiny a lokálneho jazyka. To si vyžaduje istú mieru pozornosti. Dospelí diváci budú kritickejší, pri absencii poriadneho deja budú do hodinky zo základného štýlu otupení a pozornosť venujú inde. Mimoni sú vlastne groteskou natiahnutou na celovečernú stopáž. A je ťažšie spracovávať ju celých 90 minút. Najmä keď základný dej je slabší ako dvojica hlavných filmov. Mimoni nie sú zábavní, pri svojej forme sa určite nemôžu vyhnúť mnohým nedostatkom či monotónnemu štýlu. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

No ano, je to infantilní, ale zdaleka ne tolik, jak jsem se (po druhém Padouchovi) obával. Vtipy pro malé i velké, skvělá hudba, nejjednodušší možný příběh, ale přesto překvapivě se vyvíjející příběh, povedený dabing - původní i náš... A konec, po němž má člověk chuť si okamžitě pustit prvního Padoucha. Tak proč ne? ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Oproti predošlým dvom "Despicable Me" filmom sú Mimoni na tom o niečo horšie. Nechcem tvrdiť, že ide o zlý film, ale je to asi efekt toho, čo mali aj "Penguins Of Madagascar" od Dreamworks. Ak máte vo filme postavičky, ktoré sa starajú len o zábavu, je ťažké ich presunúť do ich vlastného filmu, lebo je to celkovo len non-stop humor (občas lepší, občas horší), no príbeh tým dokáže strácať, lebo nie je veľmi zaujímavý. A presne to sa stalo tu. Scarlet nie je veľmi zaujímavou postavou a ani veľmi vtipnou. Jej manžel Herb však má pár dobrých hlášok, ktoré stoja za to. Mimoni sú vtipní, no rozhodne tomu niečo chýba. Niečo, čo by z toho urobilo reálny film, než len 91 minút dlhú epizódu seriálu. Hodnotenie: C ()

Galerie (99)

Zajímavosti (33)

  • Mimoni (Pierre Coffin) rozprávajú rôznymi jazykmi. Mimo angličtiny, francúzštiny, španielčiny odznie aj indonézske poďakovanie. (Jumar)

Související novinky

Mazlíčky čeká pokračování

Mazlíčky čeká pokračování

03.08.2016

Asi vám neuniklo, že se velké hollywoodské projekty točí kolem slavných značek. Jen málokdy se rozjíždí zbrusu nová série, takže potěší, když si něco najde diváckou podporu. Co zcela originálním… (více)

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádájí od 10. do 16. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2015 za jednotné… (více)

Universal překonal dvoumiliardový rekord

Universal překonal dvoumiliardový rekord

17.08.2015

Utržit na americké půdě 2 miliardy dolarů za rok se hollywoodskému studiu podaří jen výjimečně. Nejrychleji se na tuhle metu vyškrábali Warneři, kteří ji v roce 2009 zdolali 25. prosince, teď ale… (více)

Reklama

Reklama