Mimoni

The Minions

Mimoni

Animovaný / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2015, 91 min

My, dospělí, bereme téma tohoto animáku s nadsázkou a humorem. Náš potěr si je ale snad za svůj vzor do budoucna nevezme a nebude se chtít stát padouchy, protože kdo by nechtěl doma takové vysmáté tik-tacy? Stuarta, Kevina a Boba bych totiž brala i já! Nemůžu popřít, že se mi zdálo, jako by většinu vtipných situací vystříleli už do traileru a zbytek filmu pak působil ... no, nechci říct vyloženě nudně, ale tak trošičku nezáživně jo. Jsou animáky, kterými jsem se prosmála teda mnohem víc. On je tady vidět totiž ten rozdíl, kdy mají ve filmu hlavní roli a vše se točí kolem nich, než když jsou "jen" vtipným doplňkem největšího padoucha Grua. Proto beru tento film jako zatím nejslabší z celé padouchovské série. Nicméně mám pro Mimoně opravdovou slabost a během projekce jsem se snažila vidět jen to pozitivní. Jejich mateřština, která je směsicí angličtiny, italštiny, španělštiny s prvky pravěké mimonštiny, mě rozesmávala. Posunky, reakce a vůbec celkově jejich bezelstnost, spontánnost a radost z kdejaké blbiny, taky. Takže proč to nezaokrouhlit nahoru. "Zupamegaukulele!"(30.6.2015)

To už je fakt v prdeli, jaký filmy vydělávaj neskutečný prachy.Zdejší komentáře jsou víc než trefný, Mimoň padá=dítě se směje a normální člověk jen žasne, jak strašně obyčejný, sterilní a drtivou většinu nevtipný film může být tak úspěšný.Prostě typický odraz dnešní umělé a stupidní doby.Prvních dvacet minut jsem se vůbec nezasmál a s podivem se koukal na čas, kdy se teda jako konečně začnu bavit a kdy jako začne jeden z nejvýdělečnějších filmů tohodle roku.Neřikám, že jsem se občas nebavil a dokonce i párkrát zasmál, plus posledních 20-30 minut bylo svižných a konečně zábavných, ale po těch všech recenzích jsem čekal něco mnohem lepšího.Úplně obyčejný animák, kterých vznikají každý rok desítky.Kde jsou ty časy, když sme smíchy padali u první Doby ledové či Raubíře Ralfa, tedy animáků, jenž měli dokonalý scénář, který nebyl prímárně určený dětem a dementům.50%.(14.9.2015)

Mělo mi byt předem jasný, že animák, co jde do kin výhradně v CZ dabingu, bude zřejmě cílen na věkovou kategorii diváků, kteří by nezvládli titulky, jelikož (ještě) neumí cist. Čeština na britské půdě přitom působí trochu Mimo(ni). Starší divák se může (pokud není na drogách) radovat alespoň z radosti dětiček, pakliže film sleduje v jejich přítomnosti. No a když ani to nevyjde, snímek má kromě povedeného výběru skladeb do soundtracku i pár světlých momentů. Bohužel, většina z nich už byla vystřílena v trailerech. Žlutá horečka nestoupla, jackpot se nekoná, tak třeba příště, pokud bude dost odvahy investovat do dalšího tiketu. 50%(24.6.2015)

Ve druhém Despicable Me mi trochu vadilo, že přibylo šťastné rodinky na úkor humoru a proto jsem nápad tvůrců přijít pouze s Miniony vřele přivítal... Evoluce minionů je výborná, jednotliví padouši v průběhu času ještě lepší - to ostatně zná většina z trailerů... Celkově jsou scénky z traileru na výjimky tím nejlepším, co ve filmu uvidíte... Jakmile dojde trailerový materiál, film chvílemi přešlapuje na místě a stejně jako většina animáků bojuje s velkolepým finále, které ale poměrně důstojně zvládne... Film si mimo jiné skvěle utahuje z různých národů (musím hlavně vypíchnout přistání na Měsíci), což sice ocení spíše starší diváci, ale i díky tomu jsou Minions opravdu filmem pro celou rodinu... Zpracování Londýna je na jedničku, soundtrack je dokonalý... Celkově po první projekci dávám zatím čtyři velké žluté banány, ale nevylučuji, že s dalším zhlédnutím třeba v originálním zněním zvednu hodnocení na pět... Do plného hodnocení filmu zase tolik nechybělo... A neodcházejte dokud neskončí celé závěrečné titulky!(23.6.2015)

Asi vše, co Mimoni mohli nabídnout, pro jejich fanoušky nejspíše úchvatná podívamá, pro mě jen takové obyčejné zabití hodiny a půl. Myslím, že mě snad ani jednou nepřiměli k zasmání, protože ten jejich druh humoru založený na nejapnosti, nešikovnsti atd. se mi moc nelíbí. Nápadově sice poměrně pestré, v některých chvílích až zběsilé, ale moc mě to nechytlo. A víc by mi sedělo kdyby žvatlali jen nesrozumitelnou hatmatilkou, nežli mutací všeho možného, ale ponejvíce španělštiny. Nehledě na to, že je to pro dětškého diváka pestrá podívaná na násilí a zločinost a praktická pozvánka do světa padouchů... Aneb děkujeme za podporu zločinnosti.(5.11.2015)

• - První teaser na tento snímek se objevuje v závěru filmu Já, padouch 2 (2013). (JORDY)

• - Režisér Pierre Coffin namluvil hlasy všech 899 mimoňů. (Maulincio)

• - Když Dr. Nefario předvádí svůj nejnovější vynález - mrazící zbraň, můžeme zahlédnout malého Grua s jeho matkou. (tedvidek94)