Mimoni

• Nizozemsko

Minions

Animovaný / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2015, 91 min

Mimoňi jsou animák výhradně pro děti, kteří budou z něho určitě nadšený a budou ho chtít vidět nejméně stokrát. Bohužel u mě si to pokazila hlavně poslední třetina, která byla fakt už přespříliš bláznivá. Já Padouch byl určitě lepší, hlavně díky tomu, že byl šitý na míru dětem i dospělým. Zatímco mimoňi jsou z 99% jen pro děti, což je škoda a asi je to i ten hlavní důvod, proč je zde tak nízké hodnocení. Já dám silné 3 hvězdy, páč zas tak špatné to nebylo :-))))(30.3.2016)

Ve druhém Despicable Me mi trochu vadilo, že přibylo šťastné rodinky na úkor humoru a proto jsem nápad tvůrců přijít pouze s Miniony vřele přivítal... Evoluce minionů je výborná, jednotliví padouši v průběhu času ještě lepší - to ostatně zná většina z trailerů... Celkově jsou scénky z traileru na výjimky tím nejlepším, co ve filmu uvidíte... Jakmile dojde trailerový materiál, film chvílemi přešlapuje na místě a stejně jako většina animáků bojuje s velkolepým finále, které ale poměrně důstojně zvládne... Film si mimo jiné skvěle utahuje z různých národů (musím hlavně vypíchnout přistání na Měsíci), což sice ocení spíše starší diváci, ale i díky tomu jsou Minions opravdu filmem pro celou rodinu... Zpracování Londýna je na jedničku, soundtrack je dokonalý... Celkově po první projekci dávám zatím čtyři velké žluté banány, ale nevylučuji, že s dalším zhlédnutím třeba v originálním zněním zvednu hodnocení na pět... Do plného hodnocení filmu zase tolik nechybělo... A neodcházejte dokud neskončí celé závěrečné titulky!(23.6.2015)

Mimoni jako vtipný doplněk filmu nebo mimoni jako krátké grotesky nemají chybu. Neutáhnou ale celovečerní film, resp. rozhodně ne tak, aby tím uspokojili dospělého diváka. Celá hodina a půl se žlutými kindervajíčky je v podstatě sledem pospojovaných gagů a krátkých grotesek slepených v předvidatelný příběh. Nutno říct, že dobrých gagů, ale to jedoduše na skvělý celovečerák nestačí. Audiovizuální stránka je dokonalá, navíc s mojí slabostí pro Londýn a 60. léta se mi trefili tvůrci do noty a spousta drobných odkazů a detailů (Beatles, Excalibur, Vlasy) opravdu pobaví.(10.7.2015)

Jedny z najznámejších postavičiek sa vďaka Universal pictures presúvajú z pozície vedľajších postáv do hlavného vedenia a výsledok je aspoň pre mňa taký nemastný neslaný. Mimoňov mám rád a sú to postavičky, ktoré krásne vypĺňajú dejovú líniu Ja zloducha. V samostatnom filme, ale nedokážu kvôli nesúrodej dejovej línií udržať pokope viac ako pár vtipov. Niektoré z nich( finálne gitarové sólo) hraničia z dokonalosťou. Väčšina je len odkazom, alebo referenciou na niečo známe a kultové - ako napríklad prechod beatlsákov cez Abbey Road. Inak ale pomerne jednoduché a bez výraznejších zaujímavých momentov, alebo presahov. Na zabitie nudného poobedia je to omnoho lepšie ako rôzne iné fláky typu Ice age atď., ale postráda to čaro niečoho čo by skutočne mohlo potešiť aj viac krát za sebou. Ale inak naozaj neurazí.(5.7.2015)

O stupeň nižšia kvalita než Padouch 1ka a 2ka, ktorú by som odôvodnil slabším "bad-guy(woman)-om" a nie príliš zaujímavým príbehom, pričom ma osobne viac zaujali a pobavili počiatočné scény, opisujúce históriu mimoňov než nasledujúca story line. P.S SPOILER - Grua som na konci úplne očakával!(13.7.2015)

• - Poprvé se o Mimoních uvažovalo jako o hloupých, mlčících obrech. Postupem času se ale zmenšili a stali se z nich ukecaní popletové. [Zdroj: Extra.cz] (Rebelka_)

• - Mimoni rozprávajú rôznymi jazykmi. Mimo angličtiny, francúzštiny, španielčiny odznie aj indonézske poďakovanie. (Jumar)

• - Mezi závěrečnými titulky naleznete dodatečné scény a po samotných titulcích dokonce písničku s celou bandou. (necisty)