Blade Runner 2049

• USA Blade Runner 2049 (více)

Třicet let po událostech prvního filmu odhaluje nový Blade Runner a důstojník losangeleské policie K (Ryan Gosling) dlouho ukryté tajemství, které je natolik zásadní, že by mohlo zcela rozvrátit poslední zbytky lidské společnosti. Toto odhalení ho nutí zahájit pátrání po Rickovi Deckardovi (Harrison Ford), bývalém Blade Runnerovi losangeleské policie, který je už 30 let nezvěstný. (Falcon)

RRRoX

Pro mě to bylo zklamání - ne vizuální a zvukové, ale příběhově nedotažené a nevytěžené,. Navíc není ani jasné, jak a proč by to ukryté tajemství rozvrátilo zbytky společnosti, ani proč je hlavní záporák vlastně záporákem, když chce to stejné... ()

chemo

neviem... z filmu mi v hlave utkveli lietajúce autá sprevádzané hučaním nejakej sirény... a reči o revolúcii... Ford vo forme a trapný product placement ()

dunbar

Najskôr to dobré: Dôstojný sequel k môjmu naj najkultovejšiemu sci-fi filmu. Som rád, že to neposrali ani príbehom, ani atmosférou. Vizuálne a zvukovo sú to orgie (videné v malej sále Cinemaxu s Dolby Atmos - v IMAXe to musí byť fakt pecka, ale tam to dávali iba 3D a to nepotrebujem). Hneď na druhý deň som si doma dal final cut full HD pôvodného filmu. Takže teraz to horšie: v Jednotke bolo napätie budované a gradovalo úplne skvelo - tu som nemal nervy z očakávania toho čo bude ani na chvíľu. V Jednotke bol kozmopolitný svet budúcnosti overcrowded, tu mám pocit, že okrem hlavných postáv a pár scavengerov v púšti (plus decák v sirotinci) nebol vôbec nikto. Vyprázdnený sterilný svet. Ako tu už niekto písal - hlavný padouch (v Jednotke neprekonateľný Rutger Hauer) tu nemal porovnateľnú postavu. No a ešte hudba - v kine sa mi Zimmerov soundtrack ohromne ľúbil, potom som si ho kúpil a počúval doma a v aute - a na Vangelisov z Jednotky, ktorý počúvam dookola už dvadsať rokov, sa rozhodne nechytá. Je to úžasný drásajúci ambient, ale stále len ambient. ()

LightBlue

Zajímavé scifi kladoucí až přílišný důraz na estetické a filosofické prvky, což v kombinaci s příliš dlouhou délkou nepůsobí dobře. Během filmu se mi chtělo spát a chvílemi jsem se i nudil. ()

Roach

Na rovinu přiznám že film je pro mě zklamání, dlouho jsem si nepřipadal jako svině které někdo hází perly. Film je skvěle natočený, atmosféra parádní, hudba správně tepe a i ten příběh ačkoliv neorigiální tak občas překvapí. Ale na 163 minut ho tam prostě není dost a upřímně ač nerad říkám, že se ten film prostě vleče. Vyhodit alespoň půlhodinu, možná to zkrouhnout na hodiny 2 a člověk by dostal fajn scifi bez hluchých míst. Gosling neurazil ani nenadchl a noirová atmosféra jedničky je pryč. 7/10 a za posledních 5 filmů nejslabší Villeneuve.. Ale třeba tomu dám za pár let další šanci. ()

stepanKral

První Blade runner mě na poprvé nudil, na podruhé jsem usnul, napotřetí se mi líbil a napočtvrté jsem si ho zamiloval a bez jeho soundtracku si nedokážu představit život. Blade runner 2049 se mi napoprvé moc líbil a to především tím, že se nesnažil předchůdce kopírovat ale ctít. Jen lokace mi na poprvé připadaly, jako dokonalé kulisy, ale ne živoucí svět a poslední akci chyběl originální neotřelý závěr, který by mě nutil zařvat: Joooo!!!. ()

za.on

Tento film je jednoduše perfektní. Kamera, režie, herecký výkon Pana Ryana Goslinga ale hlavně vizuál, který je opravdu nádherný. V téhle době se takovýchto filmů už nevidí! 90% ()

dalen odpad!

Nespomínam si, kedy som videl nudnejší film. Úprimne, keby tu šlo zvoliť nižšie hodnotenie než odpad, tak neváham. ()

Lanco

SPOILER! Do kina som išiel dosť v očakávaní... ktoré ale každou minútou končilo skôr frustráciou :-) neuveriteľne sa to ťahalo, Jared Leto ako psychopat sice vyzeral, ale jednoducho to bola strašná, dlhá ťahanica nikam, ktorá bavila ešte ako tak prvú polovicu filmu, keď ste nevedeli, že ako to bude pokračovať. Potom už nasrali aj nezmysli, ktoré by v dobrom filme nevadili ( včely v obrovských rojoch na miestach kde nie je jeden kvet) ... v tej chvíly som bol šťastný že mám aspoň kolu a nachosky, inak by som sa asi fakt buransky začal hrať v kine s telefónom alebo začal písať správy bývalkám. 2* aj to z milosti ()

IceFraud

Lepší než první díl! Je to skvělý film, děj je naprosto šokující a Ryan Gosling podal ohromující herecký výkon. Film doporučuji všem, myslím si že ani není třeba vidět první díl před shlédnutím. ()

IAMAD

Hate it or love it. Jinak to s tímto filmem nejde. Pro mne osobně nádherná dějová, vizuální a zvuková věc! ()

SilGhost

Emoce a vztah k postavám. To je to, co chybí celému filmu nebo spíše bych řekl projektu – který začíná těmito krátkými epizodami: 2036: Nexus Dawn, 2048: Nowhere to Run a Blade Runner: Black Out 2022. Dle mne ve vás tyto tři epizody vzbudí více emocí nežli celý následný Blade Runner 2049. Je ale jisté, že pokud se vám první Blade Runner líbil, tak toto jeho pokračování určitě také shlédnete. Váhám ho však doporučit těm, kteří prvního Blade Runnera neviděli, neboť v jeho pokračování je mnoho odkazů na první díl. Aby film zapůsobil na vaše emoce je potřeba, abyste si vybudovali vztah k hlavní postavě. Ale jak si můžete vybudovat vztah k nějaké postavě, když od začátku víte, že je to v podstatě umělý tvor. Takže pokud se tito dva umělí tvorové snaží vzájemně zabít, tak to ve vás může vyvolat stejné emoce, jako když se dvě luxusní auta, která vám nepatří, vzájemně zdemolují na dálnici. Záměrně uvádím luxusní – protože si jen řeknete – škoda té krásy, pokud se vám líbila. A stejně tak v tomto filmu. Scény jsou opravdu úchvatně vytvořené s citem na detaily, cíleně využívající pravidla zlatého řezu. Ale v mnoha případech jim zase chybí životní uvěřitelnost. Takže působí jak galerie obrazů. Příběhově se vytváří wow efekt, který však jako wow vůbec nepůsobí. Navíc nevím, proč by měl být genius (Niander Wallace) zároveň krutým psychopatem? A zase se zde vracím k uvěřitelnosti postavy – v prvním díle byla postava Tyrella – genia vybudovaná vzhledem, chováním, a i následnou debatou ohledně možnosti, jak zvrátit proces ukončení existence replika… Zde vám je jen předkládán obraz zvrhlé krutosti psychopata jako čiré zlo, ale dle čeho soudit genialitu. Dějová linka jedné z hrdinek je vynechána a ponechána jen na vaši fantazii… Pokud vynechám sirotčinec, tak z hlavních postav jsem identifikoval jen tři živé lidi. Navíc nejvíce lidsky na mne zapůsobila ta nejumělejší bytost – JOI, což je holografická přítelkyně hlavního hrdiny. Abych ještě nezapomněl – hudba. To, že použijete nástroje mistra (Vangelis), neznamená, že vytvoříte stejně hodnotné dílo. Autoři se snažili, ale když předloha nemá emoce, nevyloudíte ani z hudby emoce. A jak se pomalu vleče film, táhne se bezduše i doprovodná hudba. Jako úchvatný moment jsem s povděkem přijal jeden tón na klavír v závěru filmu v prázdné budově, kdy se následně ozval motiv původní melodie. Pokud o mém hodnocení hudby pochybujete, položte si otázku, jestli byste si hudbu z tohoto filmu pustili samostatně jako soundtrack, jak to bylo u prvního dílu a zároveň všem doporučuji si poslechnout hudbu k počítačové hře Longest Journey, (https://www.youtube.com/watch?v=ikbdildbB-c). A co říci závěrem? Podle mě první díl vznikl z fandovství, lásky k žánru a vytěžil ze skvělé myšlenky film, který se stal kultovním, aniž to tak někdo zamýšlel. Zde se někdo snaží vytvořit další kultovní snímek, aby se mohl postavit také na tento piedestal, ale jeho tvůrce v sobě nemá právě to srdíčko a fandovství k tomuto žánru, jenž by ho k tomu opravňovalo. Je to jen skvělý řemeslník oboru. () (méně) (více)

ciapok

Pôvodný legendárny film ma v detstve minul a tak, čo by pohan sa vyjadrujem len k tomuto remaku, kde pán Scott už len otvoril peňaženku. Audiovizuál 200%, ak by som hodnotil iba technickú stránku, tak je to plný zásah, je to ozaj prepracované a vyzrelé, také dospelácke sci-fi. Ale necítil som nijaký zásah do môjho vnútra, čiže, neobjavil som stratené božstvo. ()

PetanBub

Audiovizuálně je to přímo porno. Příběh také hezký i když občas je to trochu utahané, ale bavil jsem se. Překvapuje mě, že si Villeneuve troufl natočit takovýto velkorozpočtový blockbuster, který tolik stojí na tom, že divák znát první díl z roku 82. Ale já ho znal a pustil si ho pro jistotu před kinem ještě jednou a tak jsem byl spokojený. 90% ()

BranuliQ

Audiovizuálny orgazmus tak dokonalý, že je zložité to vôbec opísať. Mániou okolo prvého Blade Runnera nie som ovplyvnený ani zďaleka, práve naopak, pri prvom dieli od Ridleyho Scotta som niekoľkokrát zaspal, pričom mi už asi v polovici bolo úplne jedno, ako to skončí. Villeneuveho Blade Runner je ale niečo úplne iné a opäť raz predviedol, že je jedným z najschopnejších režisérov dnešnej doby. V tomto prípade bol ale aj on odsunutý do úzadia, keďže zásluhu na mojom obdive majú hlavne Roger Deakins a duo Zimmer, Wallfisch. Tí prebili už aj tak skvelý obsah formou a to naozaj zásadným spôsobom, a bude to práve druhý Blade Runner, ktorý v technických kategóriach tohtoročných Oscarov bude silne konkurovať Nolanovmu Dunkirku. Druhému spomenutému však predsa len budem držať palce viac, nakoľko plná paľba to nie je. Nepotrpím si na nadmieru akcie, ani tu nechýbala, no dve a trištvrť hodiny je naozaj priveľa na to, aby jej nebolo takmer vôbec. V istých momentoch som totiž pociťoval nudu, aj keď to nebolo tak hrozné ako pri prvom filme. Prekvapivo spokojnosť. 80% ()

BStone

Tradičně výborná režie, vizuál neskutečný, hudba atmosférická. Přesto tento mimořádně očekávaný snímek nenaplnil tak úplně mé očekávání. Což o to, sci-fi je to jako řemen, ale na můj vkus poměrně chladná, v mnoha ohledech méně výrazná, než bych čekal. Zápletka je zajímavá a nastoluje otázky, jestli náhodou námi stvořená umělá inteligence není podstatně lidštější, než samo lidstvo 75% ()

zuzlon

Přibalte si jídlo, pití, event. něco na čtení. Kdo se nedokáže kochat pouze vizuálně, má smůlu. Neskutečně zdlouhavé záběry, zápletka dobrá, ale tak nějak vyšumí v celkové nudě. Film, sázející na TOP herce, kteří tady nemají šanci. Rozhodně by pomohlo prostříhat, ale víc než na 3* nemá. ()

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce