Blade Runner 2049

• USA Blade Runner 2049 (více)

Třicet let po událostech prvního filmu odhaluje nový Blade Runner a důstojník losangeleské policie K (Ryan Gosling) dlouho ukryté tajemství, které je natolik zásadní, že by mohlo zcela rozvrátit poslední zbytky lidské společnosti. Toto odhalení ho nutí zahájit pátrání po Rickovi Deckardovi (Harrison Ford), bývalém Blade Runnerovi losangeleské policie, který je už 30 let nezvěstný. (Falcon)

CZetko

Docela mě tu překvapila hvězdička jménem Ana de Armas, celou dobu jsem ji fandil aby se stala skutečnou a ne jen projekcí, neni třeba psát hlubokomyslnou recenzi film se líbil, je třeba na to jít s dostatečnym klidem protože film má tempo pomalé, ale to je prostě Blade Runner. za mě obstojná 2jka která směřuje svým vlastním směrem a zase je tam přitom ta stejná otázka : Kam jdeme kam směřujeme a přoč tu jako lidi jsme :) ()

basquiat

Po dlouhé době film který ve mně vzbudil zájem pustit si ho druhý den znovu a hledat v něm to co jsem přehlédnul. Co zamrzí je to, že jsem si nejdříve nepustil tři krátké filmy, které odkazují k událostem po prvním Blade Runnerovi. Cells interlinked ()

Majo.evans

Neviem co bolo na tom skvele.Ako,herecke obsadenie vynikajuce,efekty taktiez ale to uz je dnes skoro v kazdom filme.Dej bol pomaly a miestami aj nudny,malo akcie.Cakal som viac.Na jedno pozretie max.Inak,Harrison Ford na svoj vek perfektna forma,klobuk dole. ()

Claymore

Když jsem se o snímku prvně dozvěděl, byl jsem v rozpacích, jelikož několik dní před tím jsem zhlédnul Blade Runnera z roku 1982 a pochyboval jsem, že by se tento film mohl vyrovnat svému staršímu, skvělou atmosférou překypujícímu, bráškovi. A z mého pohledu se tak skutečně nestalo. Hlavními body, kde zaostává, je jistě atmosféra a větší představení hlavního záporáka, kterého tak okradli o svou zajímavost. Když se ale vyhneme srovnání se starším dílem, je Blade Runner 2049 skvělým sci-fi zážitkem a věřím, že každému milovníkovi tohoto žánru se bude zamlouvat. ()

Mrliš

Jedna hvězda za celkem pěkný vizuál. Jinak utahaná, ukecaná, nudná blbost. Akce je nulová, příběh jednoduchý a o ničem. Tohle se opravdu nepovedlo. Ztráta času. ()

Caesarion

Je to nuda. Nuda na kterou se tak nějak dá dívat. Ve filmu jsou opravdu pěkné zajímavé momenty a záběry které jedou z větší dálky a přesných úhlů. I když ve scénách prší padá sníh nebo je tam hnusná mlha tak je to pocitově jiné nez ve skutečnosti. Jakoby to opravdu byla součást vize hnusné budoucnosti a pod ní odpadky smrad a špína, tedy až na prostředí kolem Leta. Zloduch-prvek, kterému něco chybí. Nemá moc prostoru a celý film si nejste jisti jestli se bojuje proti němu nebo vlastně proč a za co. Tudíž si vlastně užíváme Goslinga, který čumí jak puk, je moc bystrý je zvláštní a asi i díky svým citum k umělé inteligenci v jakémsi boblouzneni cosi hledá a pak umře. Ford je ve filmu naprosto z cesty a když čekáme nějaký vrcholný hardcore tak nám zamává a film skoro po třech hodinách skončí s tim, že všichni ostatní vše ztratí nebo umrou a starý Blade Runner se po letech vyhnanství setká s dcerou své milované ,, robotky,, ()

711 odpad!

Zbytečně dlouhá nuda po 80 minutách vypnuto.. Děsnej film o hovně táhne se jak smrad a děsně nudí.. ()

pRaY_882

Pomalé tempo deja zachraňuje len dobre vytvorená atmosféra. Niekedy veľmi dlhé a pomalé prechody kamerou niekedy nudili ale niekedy dobre špecifikovali atmosféru. pomalo idúci dej však dáva pomerne dosť času na premýšľanie o ďalšom vývoji deja. Avšak 160 minútová stopáž je celkom dosť na dej ktorý by sa dal celkom dobre spraviť aj za 100 minút. Herecké výkony boli naozaj skvostné. Ryan Gosling zo začiatku kľudný a bezemočný. Vizuál perfektný, ako sa od nového filmu s rozpočtom $150 miliónov. No pri filme som sa bavil. Za mňa 7/10 ()

jioex13

Teda rozhodoval jsem se jestli spíš nedat jen 2 hvězdy. Enormně dlouhý film a zbytečně natažené dialogy mě málem unudily k smrti. Herisn Ford si zaskočil až téměř ke konci (nebo to bylo až v poslední třetině), což nijak nevadí, ale proč pak má být jako jeden z hlavních hrdinů? Navíc toho ani tak moc nepředvedl a vlastně ani neřekl. Ryan Gosling ze sebe vydával co šlo a bylo to celkem znát. Také jsem očekával, že Ana de Armas dostane víc prostoru a její postava se rozvine (když už to bylo nakousnuto), což se bohužel nestalo. I tak se ale na ní koukalo asi nejlépe.Když to shrnu, tak mezi klady patří dobrý námět, celkem solidní obsazení a příběh. A pak také zápory: celkově příliš tmavý film, zbytečné dialogy (dlouhé, zpomalené ...), délka filmu a možná málo rozvinuté osobnosti jednotlivých postav. ()

Karel321 odpad!

Neuvěřitelné jak se může povídka na 30min roztáhnout na 2hod 45min. Nekonečné nudné záběry, nekonečné dialogy o ničem. To se fakt nedá vydržet. Nekoukat, je to odpad. ()

Kalor1 odpad!

Bohužiaľ pre mňa najhorší film minulého roku. Áno kamera zábery atď to všetko by ušlo. Je však smutné, že dej sa v tomto filme vyskytuje len zriedkavo a ako divák som márne čakal že sa niečo udeje. Bohužiaľ po 163 minútach som z kina odchádzal sklamaný z vedomým, že sa jedná len o chabý pokus napodobnenia jednotky. Jediný zvrat nastal keď sa na scéne ukázal Harison Ford bohužiaľ aj tu bol potenciál úplne zabitý a po spoločných debatách goslinga a forda mal človek chuť odísť z kina spolu s ostatnými. Napriek tomu som vydržal do konca filmu sedieť na sedačke z vierou, že sa niečo musí stať. Nestalo. Film je zameraný na efekty a nulové výrazy "robotických" tvárí mu na kvalite uberajú až ho dostávajú na nulu... ()

MarkHarry

Tento film se recenzuje velmi nesnadno. Navazuje na kultovní film a sám se chce stát kultem až to někdy hodně přepaluje. Chápu snahu co nejvíce navázat na původní film a to jak atmosférou, náladou i dějem, ale občas to na plnohodnotné a smysluplné pokračování nestačí. Asi do půlky filmy jsem byl napjatý, telelil jsem se úžasnými záběry, ale jakmile jsem pochopil zápletku a odhadl, kam to bude všechno směřovat, tak film začal trochu nudit. Film bych celkově hodnotil čistými 70%, režisér má evidentně smysl pro detail, dobře staví atmosféru, ale někdy neodhadne správnou délku záběru nebo opakující se motivy. Občas dlouho směřuje k pointě nebo k dějovému zvratu jindy jde zase rychlou zkratkou, což je rozhodně na škodu. ()

koumes.

režisér se zřejmě rád vyžívá ve velmi dlouhých, nudných pasážích, kdy herec dlouze přemýšlí, něco si prohlíží, nebo leží na zemi a kouká. Film s velmi pomalým spádem, s drobnými akcemi je dobrý recept na večerní uspání. ()

floppy4

Akože Denis Vilenueve atmoška ponurá, všecko ako sme zvyknutí, ale to tempo... a navyše celá dejová linka ide niekde po polovici niekam, tak že v podstate nejde nikde. Veľmi zvláštny film, zaujímavý, ale docela nudný a pokojne to mohlo mať aj pod dve hodiny a trošku rezkejší spád. ()

Fiffty

Tak od druhej časti som očakával trochu viac, ale žiaľ zadrhávalo sa to presne na miestach ako v prvej časti. Čo bolo vynikajúce bola vizuálna stránka a atmosféra celého sveta, tomu nemám vôbec čo vytknúť a to som si užíval. Ale čo mi najviac vadilo bolo zas pomalé tempo a dosť veľa nudných pasáži a zbytočne dlhá stopáž čo filmu skôr uškodilo. Gosling tam perfektne sedel a určite jedna z jeho najlepších rolí. Blade Runner ma žiaľ veľmi nechytil, ale už len kvôli vizuálnej stránke sa to oplatí pozrieť. ()

Tempter

Místy to oscilovalo mezi 4-5, není to v žádném případě ztracený čas, ale nakonec rozhodla kvalita scénáře. Prostě 163 minut podmanivé podívané podtržené ze 75 % slušnou muzikou, přestože mi bylo záhadou, proč se s blížícím vyvrcholením stále více a více objevují ty laciné fanfárovité motivy. A pak jsem se podíval na tvůrce muziky jedničky a bylo mi to jasné... Tohle nebyl první film, který tento pán pro mne zařízl, i když zde jen zprostředkovaně. Alexander s Kryštofem by mohli vyprávět... ()

yoho86

Tento film splňuje úplně všechny parametry toho, jak by neměl vypadat film. Dlouhé pasáže bez dějové linie, kdy si divák asi musí sám popřemýšlet, co si zrovna postava myslí. Chápu, že natočit film dle knižní předlohy, není asi snadné, ale víme, že to jde. Je to naprostá a holá katastrofa. Jediné co jsem si říkal, po konci tohoto díla je, že bych chtěl být v roli Goslinga. Pokud bych přijel z Evropy jako začínající herec, je to úžasná role. Za celý film řekne sotva 4 věty...super scénář nemusel bych se tolik učit. Doporučil bych režiséra, scénáristy a producenta veřejně pranýřovat na hlavním náměstí. Myslel jsem, že doba bezduchých a nudných filmů, nemá šanci prorazit, vzhledem k náročnosti dnešního diváka. Tolik hluchých a nezajímavých scén nebylo ani ve filmu Wall-E. Dávám jednu hvězdu a to jen z důvodu, že třeba kameramani museli opravdu trpět. ()

JerryPilsen

Pokračování,které funguje samo za sebe.Příběh pomale vyprávěný,ale za to soustředěný na detaily.Vizuálně geniální a pointa mě dostala. ()

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce