Blade Runner 2049

• USA Blade Runner 2049 (více)

Třicet let po událostech prvního filmu odhaluje nový Blade Runner a důstojník losangeleské policie K (Ryan Gosling) dlouho ukryté tajemství, které je natolik zásadní, že by mohlo zcela rozvrátit poslední zbytky lidské společnosti. Toto odhalení ho nutí zahájit pátrání po Rickovi Deckardovi (Harrison Ford), bývalém Blade Runnerovi losangeleské policie, který je už 30 let nezvěstný. (Falcon)

JerryPilsen

Pokračování,které funguje samo za sebe.Příběh pomale vyprávěný,ale za to soustředěný na detaily.Vizuálně geniální a pointa mě dostala. ()

Vestor

Původní film jsem neviděl, jen pár ukázek, nicméně se pokusím zhodnotit BR 2049 z pohledu nezaujatého diváka. Za vizuál má film minimálně 90 %, ohromující pomalé záběry postapokalyptické pustiny, různé barevné ladění jednotlivých lokací. Místy z toho stylovost doslova ukapává. Stejně tak působivě provedené jsou některé nápady (digitální milenka v domácnosti, tvorba falešných vzpomínek v digitální místnosti). Teď se dostáváme k tomu horšímu a tím je přepálená délka a děravý příběh. Chtělo by to sestříhat aspoň o 20 minut, protože jak vás napoprvé a napodruhé ohromí širokoúhlé záběry bouřky, tak po 2 hodinách už vás uspávají a působí spíš jako vata do děravého scénáře. Jelikož původní BR neznám, měl jsem problémy se zorientovat kdo je kdo a jakou má daná postava motivaci. Leto působí spíš jako potulný kouzelník, než jako děsivý záporák. Gosling má svůj zmateně zasněný výraz stejný už od dob Drive, ale na androida bez hlubších myšlenek se to jakž takž hodí. Ford se ve filmu objeví až dost pozdě a vlastně ani k ničemu není. Co jsem opravdu nepobral je závěr filmu, kdy se Gosling najednou na ulici rozpomene, že chce vlastně zachránit svět, osvobodí Forda a na konci se pouze blaženě rozvalí na zasněžené schody. Zůstává pak víc otázek než odpovědí. ()

HSGID

Nejak mi unikla podstata filmu keďže mi to prišlo ze islo iba ísť z bodu A do bodu B. A to takým spôsobom až to nudilo a teraz po dlhej dobe rozmýšľam že začo som dal tie 2 hviezdy keďže som sa v kine strašne nudil. ()

Aresko123 odpad!

Scifi je super zaner. Ale dokazat natocit scificko pri ktorom sa divak vyslovene nudi je naozaj umenie. Film sa neskutocne pomaly tiahne skoro 3 hodiny. Pointa o nicom, tupe pohlady do dialky, veta ktora sa da povedat za par sekund sa tu rozlieva neskutocne minuty. Este aj veci sa tu robia akoby spomalene. Hrozny film, hrozny scenar a hrozna NUDA. ()

lineker

Oproti hipsterovské Scottově jedničce, dokázal Denis to v co sem doufal. Dal Blade Runnerovi důstojný temný a zároveň sofistikovaný háv opravdového scifi filmu. To, že to bude audio vizuálně nabušené o tom snad nikdo nepochyboval. A tak jediná možná výtka může směřovat k příběhu samotnému, který je lehce triviální a v podstatě sérii BR jen málo posouvající. ()

hlenyzkrabic odpad!

No to mi ho teda vyndej. Větší zhovadilost jsem fuckt dlouho neviděl. Protáhlý xichty, nesrozumitelné dialogy, divná hudba. Scény doslova vo hovně. Začínám mít pocit, že procenta na ČSFD vůbec ale vůbec nic neznamenají. ()

GeorginaAnne

Sice delší, ale přesto lepší. 2049 s Goslingem není vůbec propadák jako 1. Film je opět nabitý "filozofií", která je zde inteligentnější než v 1 a většinou dává smysl. Hudba je také mnohem lepší a létající auto vypadá o hodně lépe... Rozhodně doporučuji zhlédnout, už jen díky skvělému obsazení: Ryan Gosling - Jared Leto - Harrison Ford - Dave Bautista. Ana de Armas je v roli Joi naprosto úžasná a na "vztah" Joi - Joe je radost se dívat... "...because you've never seen a miracle." - "More human than humans." - "The best angel of all. Aren't you, Luv?" - "I'm the best one!" = nejlepší momenty z filmu! Můžu je vidět znovu a znovu. ()

Matt91

Od prvej do poslednej minúty ma film pohltil. Užíval som réžiu, hercov, atmosféru, efekty, kameru a prostredie. Pomalé tempo mi vôbec neprekážalo. Problém nastal po skončení filmu a uvedomení, že ani za tých 160 minút sa dej filmu nestihol dostatočne venovať detailom ohľadom nastolenej doby, hlavného záporáka, novej generácii replikantov a veľa otázok nechal nezodpovedaných. Určitým spôsobom to bol možno aj zámer tvorcu, ale po finančnom neúspechu filmu v kinách pochybujem o prípadnom pokračovaní. ()

pvt.Davids

Pro mě jednoznačně vizuální a OST orgie roku 2017. Děkuji tvůrcům že se drželi atmosféry původního filmu a nezvrhlo se to do akčního blockbusteru. ()

rudo47

Po polke filmu som sa zacal v kine pozerat do stran a mrvit v sedacke, prekladal nohami, rukami vsetkym a rozmyslal som ci sa tiez niekto nudi tak ako ja. Potom som cakal kedy sa konecne zjavi Harrison Ford, nakoniec sa zjavil. A z tych par ukazanych postav, uz na zaciatku bolo jasne kto je to replikantske dieta, takze ziaden prekvapivy moment ked nato prisli nebol. Film sa snazil napodobnit atmosferu prveho filmu ale vyznelo to dost hlupo. A sceny typu napriklad: ked si prezera Gosling konika a kamera priblizuje nanho 30 sekund potom oddaluje 40 sekund, potom zamera na ksicht 30 sekund...oddaluje ksicht 35 sekund ten film neskutocne zbitocne natahuju az mam pocit ze 1 hodina 30 minut by bola za normalnych okolnosti s tou bezduchov zapletkou, teda ziadnou, vela. 1. hviezda za kabat, hladal som ho aj v roznych eshopoch kolko asi taka replika moze stat. 2. Hudba - na Vangelisa sa nechyta ani zdaleka ale beznej by som to asi nedal. ()

TomKey

Jak se máte, Deckardovi? A copa je u vás nového? Ále, skoro nic. Porád prší nebo je tma, furt honíme replikanty (teda já už ne, mám docela slušnej vejminek v LA, jsem na odpočinku a pouštim si doma Elvise ve 3D). Starej Tyrrel je po smrti, ale řádí nám tu jinej padouch, takovej slepej metrosexuál (Jaro Léto), kterýmu se v kšeftu nějak pořád nedaří vytvořit dokonalýho replikanta. Ale lidi na to vcelku kašlou, třeba ten novej sekáč z oddělení má doma holografickou buchtu a je s ní docela spokojenej. Takže kdyby se nestal ten průšvih se zbouchnutou replikantkou, ani by nebylo vo čem vyprávět... PS: tři hvězdičky jen z nostalgie a pro Forda, který i v tomhle věku dokáže pár agentům rozbít hubu :-) PPS: pokud si pustíte soundtrack a zavřete oči, budete se cítit jako v měnírně proudu o vysokém napětí :-))) ()

intrboyz

Na "pokračování" briliantního a rvolučního Blade Runnera jsem se nejdříve koukal skepticky, jelikož například remake Total Recallu, mě až tak neuchvátil.. Což o 2049 řict nemohu a jsem velmi RÁD! Naprosto skvělé zpracování, ve feelingu původního "dílu". Brilliantní kamera a barvy. Synthesizerová hudba ve stylu 80tek a zároveň /jakoby/ budoucna, mrazí pod kůží... Myslím že, milovníky Blade Runnera nemůže tento film urazit, stejně jako nadchne nové generace. Story je jednodušší než v původním snímku, ale i přesto neurazí. Nepříliš konkrétní záběry zahalené ve smoku podmalovávají snovou a trpkou atmosféru našeho budoucna. Nekonečné lány skleníků, rozlehlé smetiště v LA a nukleární Vegas, mluví samy za vše. Scott přidal i několik novinek a detailů, které jsou ve světě Blade Runnera naprosto přijatelné a nepřehnané... Například holografická milenka! Jediná výtka, kterou si bohužel na tomto jinak skvělém snímku nemohu odpustit, je výkon Jareda Leta... nevím, jestli ho nedokážu brat vážně potom jak se ztrapnil v roli Jokera, nebo jestli prostě neumí hrát.. (až na Dallas Buyers Club, v roli transvestity se nejspíš našel). Věřím, že na hlavního záporáka má Hollywood víc co nabídnout...ale dobrá, někomu možná vyhovuje. Jinak bezvadný film, který me potěšil a uklidnil. Dávám 5*****! ()

tompolicky

Navzdory kladným komentářům se u mě asi film minul účinkem. Film totálně "vo ničem". Děj ( pokud tu nějaký je ) se ukrutně vleče, nic neodsýpá, obsahuje hafo zdlouhavých a navíc zbytečných scén, celkově ucajdané, depresivní muzika je asi jediné co se na něm povedlo. Nechápu co mi tohle "dílo" mělo dát a jak mě mělo obohatit... Celkově nuda, nuda a zase jenom nuda, navíc depresivní,....koukat ´na podzim pět hodin z okna s chřipkou na to nejhorší podzimní počasí, jaké si vybavíte je podlě mě o 200% zábavnější.... ()

Black.Adder odpad!

Když se snažíte rozšířit vesmír prvního dílu, nemusíte udělat všechno úplně stejně. Rejža si měl vzít příklad třeba u Camerona a jeho Vetřelců nebo Terminátora 2. Takže Deckard si v jedničce hrál s fotkama, tak tady si musí hrát s rentgenem kosti, v jedničce byla fešná sekretářka, tady musí být taky fešná sekretářka, se stejnými vlasy a vším, reklamy na kolu musí být taky stejný? Jak málo stačí, aby byl režisér prohlášen za vizionáře. A tvůrci zaspali dobu, když už dneska jsou návrhy na sexy robotický společnice, nevím, proč by proboha měl hologram. Aspoň že na tvrdý světlo, jako Rimmer v Červeném trpaslíku. Facepalm! Dál jsem to nedokoukal. ()

satanek

Jasně že je to jiný film než pro mně nedotknutelný, vybroušený..povedený první Blade Runner. Tato novotina je postavená zcela jinak, postav ubylo, vše se odehrává kolem jednoho hlavního hrdiny a ten zbytek jen tak krouží kolem. Hudba je spíše jen designový jemný doplněk a nevyniká tak jako v jedničce. Těšil jsem se na další přemítání o umělém životě a duši, na typickou atmosféru blejdranrovského světa , na záběry jež chvíli zůstanou v paměti, na chladnou vypočítavost lidí...nebo strojů - replik...A dočkal jsem se. Proč tedy ne sto procent? Právě pro ty ostatní postavy v příběhu, které hlavnímu hrdinovi nějak nestačí, slouží jako kulisy v jinak povedené podívané s atmosférou uvěřitelného světa, ve kterém bych žít sice nechtěl, ale rád bych se tam jen tak prošel... ()

majakmp3

Druhé díly slavných filmů to mají extra těžké, musí být natočeny ve stejném duchu, aby se nejednalo o úplně jiný film, ale zároveň to musí diváka posunout dál, a být ve všech ohledech lepší než původní snímek. Na Blade Runnera 2 alias Blade Runnera 2045 jsme čekali 35 let, přesto to nedopadlo tak dobře, jak bych si přál. Snímek má téměř 3 hodiny, ale je to ve srovnání s jedničkou utahané a o ničem. Navíc to nepřináší příliš nových nápadů. Výprava, i ve srovnání, s prvním dílem mi přijde velmi skromná. Film je celkově velmi tmavý, chybí vypjaté i akční scény, je to občas nudné a nezaznamenal jsem ani jediný záběr, ze kterého by mi spadla čelist. Za mě slabší tři hvězdy - škoda. ()

klukcz

Vizuálně úžasné byť obsahově poněkud slabší. atmosféra parádně rozvíjí svět představený v předchozím filmu a je mu slušným pokračovatelem. po dlouhé době jsem si film opravdu užil. ()

bigstorm

To si snáď robíte srandu!!! Taký rejža, takí herci , taký námet ! Vizuál podmanený hudbou na mňa zapôsobil najviac ! Ešte prvú polovicu s pomalým tempom by som v pohode prijal , problém je v tom , že ono to akosi pokračuje do konca ! Jednoducho som nedostal najesť, z reštaurácie odchádzam hladný a to sa nerobí ... Ford tu je len na oko a Ryan sa tvári celý film , akoby mal rakovinu prostaty. To som si mohol pustiť soundtrack a pozerať na psa ako behá po dvory a rieši kočičí hovna , takto by mal hlavný hrdina aspoň výraz blaženosti . ()

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce