Umění tančit v dešti

• USA The Art of Racing in the Rain (více)

Snímek Umění tančit v dešti, inspirovaný úspěšným románem spisovatele Gartha Steina, vypráví srdečný příběh očima vtipného a hloubavého psa jménem Enzo. Díky nezlomnému přátelství se svým majitelem Dennym Swiftem (Milo Ventimiglia), ctižádostivým automobilovým závodníkem, Enzo získal úžasný vhled do podstaty lidské existence a dobře si uvědomuje, že techniky potřebné na závodišti mohou posloužit i k úspěšnému zdolávání překážek na cestě životem. Film sleduje Dennyho a jeho milované blízké – manželku Eve (Amanda Seyfriedová), dcerku Zoe a v neposlední řadě i nejlepšího přítele Enza. (HBO Europe)

r007

Nikdy jsem neměla moc ráda polidšťování zvířat a obzvlášť psů. I když Beethoven mi připadal jako vykonstruovaný přesně na city diváka, nikdy jsem nepohrdla dalšími filmy se psími hrdiny. Ale když se roztrhl pytel se všemi retrívry, už jsem toho měla tak akorát dost. Moje zlatá Lassie a ubohý Hačikó asi vždycky zůstanou na velkém piedestalu, ale nakonec jsem se na ně stejně postupně dívala a většinou se mi líbily. Nemůžu si prostě pomoct. Psy miluju a tak tvůrcům prominu ledacos. Tento film si pohrál opět s mými city a Enzo byl neskutečný sympaťák. Konec byl trošku přitažený za vlasy, ale proč ne, zajímavý nápad. ()

Sunwheel

Citová ždímačka, ktorá začína ako celkom detský filmík vhodný na vypnutie. Čím dlhšie to pozeráte, tým vás zaujíma, čo vlastne príde. Po polke sa to celkom zvrtne a nebyť niektorých vyslovene hlúpejších momentov, zvládnem dať pre akúsi milosť aj plný počet. ()

KolarikKing

Pes, závody, rodina, emoce. To mi stačí ke spokojenosti. Prostě velice povedený snímek o životě viděném psíma očima. A hlas Kevina Costnera tomu ještě přidal. ()

KasaK

First class citová vykrádačka, která jde o jeden řád dál než P.S. I Love You. Konec trochu stupidní. Jinak jde o velmi působivý snímek. Sympatické obsazení to pomohlo dotáhnou na tu "wow" pátou ★. ()

Dawe2

Velmi dobrá hudba. Příběh i film pohodový, nenáročný, trochu ždímačka na city, ale jako dá se. Haf a pac! ()

Hird

Nechutna citova vydiracka... Pribeh mohl byt fajn, ale pusobi to, jako by tvurci neustale premysleli, jak by mohli jeste vic hrat na city... ()

Teachman

Námět a zápletka: 9/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 7/10 ... Celkový dojem: 9/10. ()

PTuranyi

Príjemný rodinný film so silnou emocionálnou zložkou v štýle Psia duša. V podstate zahrnuje všetky esencie Psej duše: psí pohľad, reinkarnácia, dôraz na emócie. V centre deja sa však nenachádza pes Enzo, hoci je sprievodcom a rozprávačom príbehu, ale jeho majiteľ Denny Swift a jeho rodina. Hoci je všetko vykalkulované, film pôsobí dobre. Kvalitná produkcia a dobrí herci dávajú dohromady mierne nadpriemernú oddychovku s neprekvapivým ale dojímavým koncom. 70% ()

RavenSpector

Hezký, na city brnkající snímek pro normální lidi co mají rádi psy a rychlá auta. Je mě líto lidí jako "Dejvidas". Sociopat bude spíš on. ()

Nemezzis

[as Denny is driving Enzo around the race track] Enzo: [voice over] I’d like to stay out here forever. Stay with them forever. Denny Swift: [to Enzo] We’re going to take this one at speed. You okay? [Enzo barks] Enzo: [voice over] I wish I could glimpse what awaits them in Maranello. Denny will be a wonderful driver for Ferrari. So wonderful that one day they will pluck him from the ranks to give him a tryout for their Formula One team. “Try me,” he’ll say. I’d like to see that. But we can’t have everything we want. Besides, the best drivers don’t dwell on the future or the past. The best drivers focus only on the present. Denny Swift: [to Enzo] You’ve been a good friend. A very good friend. Enzo: [voice over] The best of friends. We’ll be heading home soon. But for now, all I want is one more lap. Just one more. I’ll bark again so he knows. [he barks] Enzo: [voice over] Faster, Denny. Faster! 'The best drivers focus only on the present. Never dwelling on the past, never committing to the future. Reflection must come at a later time.' - Enzo (The Art of Racing in the Rain) ()

as-minor

Netradičné spojenie závodných športov a psieho dobrodružstva je veľmi sviežim, vtipným, dojemným a sympatickým kinematografickým pokusom, ako prilákať a presvedčiť i nie zrovna zapálencov do „zvieracích filmov”, aby prehodnotili svoje už predom dané a dávno zafixované negatívne stanovisko k takýmto počinom. Je pravdou, že bežní diváci zvyknú podobné snímky nadhodnocovať, čo vlastne pôsobí kontraproduktívne a už predom znevažuje budúcu produkciu obdobných filmov, no v tomto prípade vysoké hodnotenie skutočne odzrkadľuje to, čo sa odohráva na plátne. Celá podstata príbehu spočíva v tom, ako je vlastne svet vnímaný očami hlavného hrdinu, a to psa Enza, ktorého myšlienkám dodáva život elegantým „tónom” svojho hlasu Kevin Costner. ()

sha.piro

Máte rádi psy? Pak tohle bude jeden z vašich nejoblíbenějších filmů. Nejen, že dokáže vzít opravdu za srdce, ale jde i o to jak. ()

Koškin odpad!

Ploche, tezko uveritelne postavy, spatny pribeh, nesmyslne obraty. Zbytecne sledovat. Nezachrani to ani kouzelny retrivr, protoze ho dabuje Mahdal. ()