Umění tančit v dešti

• USA The Art of Racing in the Rain (více)

Snímek Umění tančit v dešti, inspirovaný úspěšným románem spisovatele Gartha Steina, vypráví srdečný příběh očima vtipného a hloubavého psa jménem Enzo. Díky nezlomnému přátelství se svým majitelem Dennym Swiftem (Milo Ventimiglia), ctižádostivým automobilovým závodníkem, Enzo získal úžasný vhled do podstaty lidské existence a dobře si uvědomuje, že techniky potřebné na závodišti mohou posloužit i k úspěšnému zdolávání překážek na cestě životem. Film sleduje Dennyho a jeho milované blízké – manželku Eve (Amanda Seyfriedová), dcerku Zoe a v neposlední řadě i nejlepšího přítele Enza. (HBO Europe)

durkes

Pekný, dojemný rodinný film so sympatickými hercami a rozumným domácim miláčikom. Také pohladenie na duši. Niekedy treba pozrieť aj takýto film, aby človek zas mal dobrý pocit a s optimizmom sa zas pustil do ozajstného sveta. "U mně dobrý". ()

mullerad

Film o psej duši, niekoľko krát videné klišé s citlivo a dojemne narozprávaným psom. Za mňa 4 hviezdy za automobilové prostredie a hlavnú postavu (tú ľudskú), ktorá musí čeliť osudovým ranám a robiť kompromisy. ()

stoun

Za mě další zbytečný doják. Problémů má každý dost. Není to úplně chytlavý děj a postavy. Je to trošku jak dokument z pohledu psa s lidskou duší. Ale přítelkyni se to líbilo. ()

Kobi

Úprimne nečakal som od tohto filmu nič, naopak ma milo prekvapil. Zaujímavé spracovanie príbehu, ktorý vám prerozpráva z vlastnej perspektívy starý pes Enzo (Kevin Costner).  Treba pozerať v originálnom znení s titulkami. ()

EternalS

Podobných příběhů už tu byly desítky, možná stovky, ale málokterý mě dojal tak moc, jako tento. Kdo nemiloval psa, nikdy nepochopí. ()

RushRush

Většínou mi vadily mluvící zvířata ve filmu...ovšem tohle má naprosto jinou dimenzi..nevšední a zároveň spanilá jízda nám dává mít vedle sebe přítele od kterého se my lidé musíme pořád učit...lásce,radosti a obětavosti... film,který pokaždé pohladí na duši.. ()

Zaks

Psie emócie teraz vo filme letia, tak prečo sa nepriživiť ďalším dojákom? O dost pomalšie a rozvláčnejšie ako konkurencia, ale pozrieť sa to dalo. Ukážka zvláštneho amerického právneho systému mňa osobne zaujala viac ako podstata filmu. ()

tortillahot

Tento film poukazuje nato, aky zlozity a komplikovany vie zivot byt, zaroven vsak prenadherny a ako sa nikdy netreba vzdavat. Zakazdym ked hlas psa povedal nieco mudre, co sa v dany moment velmi hodilo, az mi srdce poskocilo. Vsetkym co sa podielali na tvorbe tohto nadherneho snimku, patri jeden velky a dlhy potlesk. Bravo ! Pre mna najkrajsi pocin za rok 2019. ()

PachoSK

Psi sú tak čistí a úžasní tvorovia, že sa my ľudia musíme od nich ešte mnohé veci učiť. Jemne uletený koniec, kde už trošku scenáristi prestrelili, však nenarúša celkový dojem z filmu. Veselé, dojemné, smutné, tragické... Film mal všetky emócie, ktoré si len viete predstaviť. Tlieskam a dávam 5* ()

xray0045

Psi dojak po 154. Trochu jiny pohled a kulisy, nicmene zdimacka na city stejna jako v jinych psich pribezich. Nazev filmu je do doby shlednuti filmu dost zavadejici, ale koho by to trapilo. Psisko chytre jak wikipedia a s empatii matky Terezy. Panicek je spravnak ktery se zamiluje do jeste vetsi spravnacky a spolu maji nejspravnejsi decko a na vsechno dohlizi Enzo. Je to kycovity az hruza, to neznamena ze to nestoji za shlednuti, pokud jste vyvedli pruser a chcete si to doma vyzehlit, staci udelat popcorn a pustit film. Vsichni budou nameko. Jen bacha cukrovkari at to s vama nesekne. ()

nela_h

Hlavní hrdina měl opravdu smůlu, ale zase to vyvažuje dobromyslný přístup psa Enza, kterého si prostě musíte zamilovat. Strašně často se tam pere "depka" s rozplýváním se nad psím hrdinou. Asi to není film pro každého, pro někoho bude až moc smutný, místy až patetický. Já jsem ale pejskařka, takže takovéhle filmy mě vždy dostanou a dojmou. ()

PORTER44

Příběh psa a zavodníka který ho má od štěněte a navykne ho tak že ho začne bavit závodění tak jako jeho,film plný emocí i pár úsměvných momentů. ()

EBBE

instantní ždímačka emocí, tři hvězdy jen za to, že jsem od toho filmu čekal, že nebudu muset používat mozek a to splnil, jo a taky za to že toho psa mluví Kevin Costner. V dabingu bych to asi nedal. Jak říká moje žena, když jsou na jídle chilli papričky a podle počtu poznáš pálivost, sem by měli dávat slzičky... ()

Sejkorka

Snímek Umění tančit v dešti, inspirovaný úspěšným románem spisovatele Gartha Steina, vypráví srdečný příběh očima vtipného a hloubavého psa jménem Enzo. Za prvé, proč tančit, prostý překlad The Art of Racing in the Rain Umění závodit v dešti rozhodně víc vypovídá o poslání filmu ? Za druhé, tváří se to jako "psí poslání", nicméně je to x-tá varianta na rakovinu plus následné rodinné komplikace (prarodiče chtějí ovdovělému tátovi sebrat milovanou dceru). Za třetí - je to výborná romantika, slaďárna, při které člověk nemusí příliš dumat, co se děje kolem. 75%. PODRUHÉ 23-3-24 je pravdou, že Milo Ventimiglia je průměrný herec, s lepším by člověk víc veřil té neprůstřelné lásce Dannyho a Eve. Ale hodnocení platí, stejně jako podiv nad záměnou sloves závodit a tančit. ()