Decibely lásky jsou příběhem tří generací, které prožívají své touhy, sny, naděje i zklamání, a přitom nepřestávají věřit na lásku, přátelství a lidské souznění. Okolnosti se mění, ale věčná touha milovat a být milován zůstává... Mladý umělec Dan (Filip Cíl) sní o úspěchu, ale zatím si odpykává veřejně prospěšné práce při úklidu města. Jeho šéfem je Kristián Hovorka (Rudolf Hrušínský nejml.), který spolu s Otou (Pavel Horváth) pracuje v Technických službách na Plzeňském magistrátu, kde mají na starosti úklid města. Dan se na diskotéce seznámí s  Betkou (Alžběta Bartošová), Kristiána zaujme Danova pohledná sestra Danka, která za bratra stále žehlí jeho průšvihy. Ne všechno ale vychází. Betčina nepřejícná kamarádka (Aneta Vrzalová) a její přítel Robert (Jakub Grafnetr) se rozhodnou vše zkomplikovat nefér hrou. A zatímco Danka s Kristiánem hledají cestu, jak konečně zakotvit „v neklidných vodách života", tak Kristiánův táta Láďa (Rudolf Hrušínský ml.) a Betčina šarmantní tetička (Iva Janžurová) dokazují celému světu, že věk je pouhé číslo. Kristiána navíc čeká, spolu s nápravou dávné křivdy, jak mu to radí jeho nejlepší kamarádka Lenka (Lucie Vondráčková), i nalezení „cesty" k dceři Jitce (Marika Šoposká). (Falcon)

zette odpad!

Kazdy rok musi vzniknout takova nejaka podobna sracka jako jsou Decibely lasky... Zajimalo by me, zda pred uvedenim premiery, alespon tvurci veri v uspech a nebo jsou soudni a sami uznaji, ze je to nekoukatelne... ()

Hans. odpad!

Jenom sebemrskačská zvědavost mě přivedla k tomuto skvostu. A co k tomu říct? David je zrůdnost na entou, to nepřekvapí, herci jsou slabí, starej Hrůša šišlá není mu rozumnět, jedinej Horváth mi asi nevadil. No a závěrečný duet byl už jenom třešničkou dost zkaženou... ()

Sabrewulf odpad!

Když vynechám hroznou hudbu Míši Davida a propagaci této zombie, která si pořád myslí, že o ni mají normální lidi zájem a hlavně ne a ne chcípnout, tak stále zůstává film bez děje, hlavy a paty. Klasické české šourání odnikud nikam. Pobavilo mě, jak Cíl začal hrát na klavír a do toho se přidaly místní tanečnice, které tančili úplně mimo rytmus. Nebo střihač neumí nastřihnout záběry na hudbu? ()

otík

Jedno se musí nechat - autor filmu má Michala Davida opravdu rád a filmy jako Diskopříběh asi miluje. Protože jinak by nemohl natočit takovou slátaninu, která mixuje příběh lásky, popelářů, tanečnic, zpěváků, looserů, lékařů, sestřiček, supermodelky a klanu rodu Hrušínských. Děj je fakt děsný, Rudolf Hrušínský nejml. působí i vypadá jak po lobotomii, neustále se usmívá jak blbeček a mluví fakt děsně. Petra Svoboda je jak pěst na oko, není špatná, ale prostě tam nezapadá, spousta celebrit není na škodu, taneční čísla nejsou strašná, ale jen děsná. Jediné, co opravdu stojí zato, je hudba a písně Michala Davida. Proto je nejlepší na film se nedívat a jen jej poslouchat. Jedna hvězda je tak akorát a překvapivě za odpad - tedy spíše za odpaďáka Pavla Horváta, který je skutečně světlým bodem tohoto filmu. PS: závěr filmu naprosto ukázal, že film byl zcela bez konceptu. Snaha dostat do filmu Goťáka byla sice zjevná, ale závěrečná scéna Gotta s kytarou a hrozným zpěvem byla spíš trapnou než důstojnou tečnou filmu. ()

LadyPupu odpad!

Ano, jsem fanoušek české kinematografie, ale nejsem po úplný lobotomii, takže neskousnu úplně všechno. Pokud je mi u sledování trapně za tvůrce i herce, je něco špatně. ()

Ryuuhei

Jako volné pokračování Discopříběhu špatné, stejně jako je to špatný samostatný film. Příběhově roztržité, neuspořádané a vlastně to ani nedávalo smysl. Vývoj vztahu hlavní dvojice byl na hlavu. Situace, ke kterým mezi nimi došlo, se nedočkaly rozumného řešení, ale blbého civění jeden na druhého, případně záchrany ve formě zpěvu, či tance. Ještě, že se alespoň navrátil Hrušínský, jehož příběh se zde taky rozvíjí, ale podobně hloupě. A co teprve to nahrazení Potměšila? To by bývalo bylo lepší jeho postavu úplně vynechat. Od filmu jsem si hodně sliboval a zamýšlel jít za každou cenu proti proudu zdejších ohlasů, ale nemohu. Není to sice na odpad, ale ani na ty průměrné dvě hvězdy. Po většinu sledování jsem se buď nudil, myšlenkami zacházel jinam, či vůbec nechápal, proč se děj vyvíjel tak hloupým a nelogickým směrem. SPOILER: Ten konec s Gottem to každopádně dorazil. Plýtvání hereckými esy bylo po celou dobu evidentní. 25% ()

pytlik...

Pan scénárista má vzácnou schopnost zmršit libovolný dialog. Tu vynechá slovo, tu dvě, tu celou větu, popř. použije jinou z úplně odlišné situace. Podobně zkaňhal i nadpis, správně v něm mělo být vynecháno písmeno c a jedno é a prohozeno i s b. ()

Danny F.

Typický příklad toho že pokračování nepřekonatelných filmů po dlouhé době jsou zbytečné a nestojí za to. Dalo se čekat že češi zase něco zmrví. Ani si už nepamatuji příběh. Do čeho se to Michal David uvrtal?! Snad jen jeho písně stály za to. 40% ()

ghatos odpad!

Moje mamka u toho trpěla. Žadonila o vypnutí. Film v pravém smyslu slova to není. Já mám staré Discopříběhy moc rád, ale takhle znásilnit své starší sourozence nebylo hezké. Navíc to vůbec nefungovalo samo za sebe...český muzikálový bizár. -35%...SEPTIK! ()

Autogram

Je to viac Hriešny tanec bez príbehu ako Discopríbeh. Dej teda nulový a ešte aj tú hudbu Michal David odflákol, keď zásadný záverečný tanec sa konal pri prevzatej skladbe Mandy. Na dievčatá sa akurát príjemne pozeralo, no kráska a smetiar je veľmi smiešna kombinácia. ()

Jaro.Krafcik

Michala Davida mám rád, aj jeho hit decibely lásky, ktorý tu ani nezaznel. Blbosť. Hviezdička za názov a pár hitov ako napríklad, každý mi te lasko závidí. A samotného Dávida. 1* ()

Drnqonovic odpad!

Vzhledem k tomu, že jsem dostal Decibely k Vánocům jako vtip a protože jsem masochista, narval jsem DVD do mechaniky a orgie mohly začít. Po zhruba 5 minutách jsme všichni věděli, že peklo existuje. Po asi dalších deseti, že Nebe není. Když se oprostíme od faktu, že songy Míši Davida jsou do jednoho naprosto k zblití a dobrovolně je poslouchají jenom idioti, jejichž rodiče jsou sourozenci a podíváme se na samotný film, zjistíme, že krom obrazu už tam nic jiného není. Logika, hloubka, byť i základní kostra děje, to všechno si dalo v Decibelech pohov. I tak základní věc, jako je tancování, v tomto kvazimuzikálu nebylo. Proč takové věci vznikají? Proč se u nás najde dost lidí, kteří na to jdou do kina??? PROČ?????? ()

LexBarker

Časy diskopříběhů a kamarádů do deště jsou nenávratně pryč... Dnes místo nich máme nudné, nic neříkající filmy s herci, kteří zkrátka nemají co hrát a nebo pokud se o to snaží, dopadají jako Rudla Hrušínský ml. tj. jako hrozní joudové. Když "Decibely" srovnám s podobnými českými snímky, je to jasná zpráva : Děs a běs, bez nápadu, bez zajímavých postav a bez alespoň trochu slušného scénáře se jedná o jeden z nejslabších českých filmů roku co jsem viděl. ()

klukluka odpad!

Takový film jsem snad fakt ještě nikdy v životě neviděl :). A fuckt mi to stačilo. Nejen že to bylo blbý, ale dokonce to i smrdělo. Nebo vy to tak nemáte, že si představíte, jak jsou v ten kterej moment cítit třeba kucí popelářský, když si vo pauze vtrhnou zatrsat do tanečního studia? Never, never, never more. ()

Eraserhead odpad!

Takhle čistý už to dlouho nebylo! Do českých kin se přiřítil film, který je tak strašně špatný, až je tím zajímavý a na nejednom místě dokonce zábavný (na tom si trvám). Je totiž schopen vyvolat pocity, které obvykle doprovází konzumaci největších hollywoodských blockbusterů - při sledování padá čelist a chce se křičet: "Ty krávo, tak to je nářez!" případně "Takový film tu nebyl léta." dokonce "Něco takového jste ještě neviděli." O písničkách Michala Davida, ať si každý myslí, co chce. Každopádně ty nejsou důvodem, proč film dopadl, tak jak dopadl. Pravděpodobně by to celé chtělo být cosi jako muzikálová Láska nebeská. Bohužel film má cca 90 minut a postav jak na kostele, takže je vše nahozeno velmi nahrubo a o nikom se toho moc nedozvíte. Scénář je tak nějak hrcprc poslepován a herců je vám líto... vlastně některých zas tolik ne - to že stojíte před kamerou ještě neznamená, že jste herec. Ovšem to "nejlepší" na celém filmu je bezkonkurenční režie, která se mě celou stopáž snažila přesvědčit o tom, že Ed Wood nezemřel ()

Romario

Tak jsme si udělali recesistický večer a pustili si Decibely lásky. Jeden z nejhorších filmů dle čsfd jsem chtěl vidět na vlastní oči a udělat si svůj názor, protože když od něčeho očekávám naprostý propadák, může mě to jen mile překvapit. A stalo se. Ne, že by šlo o film dobrý, to ani náhodou, ale měl i několik málo dobrých momentů a třeba Janžurová nebo Horváth či Rudolf Hrušínský ml. byli v pohodě. Co mě iritovalo, byla prkenná tvář Hrušínského nejmladšího, který si snad do horního rtu nechal napíchat botulotoxin. Oproti Discopříběhu však, uznávám,celkově znatelný pokles kvality. ()