Kouzlo měsíčního svitu

• USA Magic in the Moonlight (více)

Děj této romantické komedie se odehrává v jižní Francii v roce 1920. Nádherné vily na pobřeží Côte d'Azur, jazz kluby a módní místa pro bohaté jsou kulisou tohoto filmu. Stanley (Colin Firth) - alias Wei Ling Soo - je britský kouzelník a mistr iluzionista, který je povolán do Francie na žádost aristokratické rodiny, aby odhalil možný podvod. Sophie (Emma Stone), jako možné falešné spirituální medium, je objektem jeho zkoumání. Je pravděpodobné, že táto tajemná a krásna žena využívá přízeň bohaté rodiny. Nicméně komplikace nastanou, když se náš "detektiv" do ní bezhlavě zamiluje. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

andrii

Počkej, jak Ti to osladím, řekl si, a pak se stal největším fanouškem jejích vybraných iluzí. Vyhlášený čtverák, který prohlédl. Co naplat, že rozum jinak velí a nepoleví, když srdce jihne pod nejlepším, nejdokonalejším číslem, bližním citem, líbivým třpytem. Když láska čaruje, její magická silice všednost a obyčejnost rozfukuje. Je to krajina, v níž vše s lehkostí plyne, krajina nezapomenutelných, cukrkandlových okamžiků, do jejichž útulného klamného snu povinně všichni utéct bychom měli a trvale zůstat okouzleni. ()

vesper001

Otázka dne zní: Dá čarodějka přednost čáryfukovi před zazobaným nádivou, co rád vyje na měsíc? A je to důležité? ()

Lopezka1982

Super, super, super... film mě nadchnul a vřele doporučuji. Dlouho jsem se tak nezasmála, je tam několik super hlášek hlavně z úst úžasného Colina Firtha. Seděl mi ten humor, děj na počátku 20.století a tím ta hezká, romantická doba. Děj tedy až tak zajímavý nebyl, ale zase se tato romantická komedie liší od těch ostatních. Každopádně bez Colina si ten film nedokážu představit. Klidně se na něj podívám ještě jednou :) ()

dvopet

Allena i na stará kolena stále zajímají v podstatě tytéž věci. Neustále omílaný střet mužského a ženského principu tentokrát narativně ozvláštňuje malou hádankou. Magic in the Moonlight nebude znamenat nějakou zásadní kinematografickou stopu, na druhou stranu ale demonstruje schopnosti svého tvůrce, který má za ty roky filmovou řeč v malíku. Jestliže snímek něčím vyniká, je to snímání za slunečního svitu v době západu, což bych jako plus připisoval spíš kameramanovi Khondjimu (spolupracujícímu dále např. s Michaelem Hanekem). ()

arbitr

Takových filmů se v té době točily stovky, během následujících let možná tisíce. V současnosti to vypadá nepatřičně, ale proč by starý pán nemohl natočit lehkou oddychovku, u které už na začátku víte jak dopadne. Není to žádné myšlenkové veledílo, přestože si mistr neodpustí svoje obvyklé rozvahy o víře. Nechal jsem se unášet prostředím, dialogy a představitelem hlavní role, které se ji zhostil správně po Allenovsku a prožil jsem příjemně strávené nedělní odpoledne. Přesně tak jako to bývávalo u českých filmů pro pamětníky. ()

Mirokukii

spoiler Příjemně zábavná, magičnem prozářená, romantická komedie odehrávající v nádherných lokacích za zvuků krásné hudby. Střet postav Emmy a Colina mne zcela pohltil a ani na vteřinku jsem nepřestal doufat, aby už toho zakopaného psa odhalil, jelikož já osobně na tyhlencty "věci" zhola nevěřím... Nuže, jak už to tak bývá oba byli skvělý. Colin mi navíc po celou dobu připomínal profesora Higginse, což mi v podstatě potvrdilo posledních dvacet minut, které jakoby z oka vypadly My Fair Lady. ()

Johnny.ARN

Ďalšia dobovka od Woodyho, tento krát oživená o triky a vtipné postavy. Škoda poslednej štvrtiny, kde sa to totálne rozpadne a z pekného, uhladeného príbehu príde do finále kostrbatý mix, ktorému sa nedá veriť. Ústredná dvojka fajn, dialógy fajn, autá a prostredie veľmi fajn. Pocitovo je to však veľmi dlhé a neodsýpa to, ako by malo. Firth však hviezdi a okaňa Ema solídne sekunduje. 3 z 5 ()

terunka003

Millé, britské, šarlatánské, zamilované, skeptické, odhalující. Mám ráda britské filmy z této doby. Bylo to veselé, pozitivní, barevné a zajímavě spirituální. Colin do této doby zapadá, a Emma je fajn v jakékoli roli. Sice ten konec mi přišel takový dost prazvláštní (milujou se nebo jak?), ale vesměs to byl příjemný snímek na sobotní zamračené odpoledne. A i přes to, že to je počin Woodyho Allena, jasně, ten věkový rozdíl mě měl hned trknout.. ..proč všechny herečky, které se dostanou na scénu musejí po několika filmových rolích zhubnou do stavu anorektiček?! ()

Pavlínka9

Jako tu již bylo zmíněno - je to takový "Dokonalý trik" po Allenovsku :) Film se mi moc líbí hlavně svou tajemností a neurčitostí. Dlouho jsem se na něj těšila a již trailer jsem si před rokem pustila několikrát :) Woody Allen je pro mě jeden z nejlepších režisérů, ale nebýt jeho oblíbené hudby a určitého "podpisu" ve filmu, ani bych nevěděla, že je to od něj :) Firth jako muž, který potřebuje racionální vysvětlení a jeho silná touha odhalit šarlatána ho nakonec zaplete do jeho vlastních sítí :) Stone, která je o polovinu mladší - a hrát tu pár pro mě bylo dost nevyvážené :) Oba jsou okouzlující, oba mají určité tajemství a oba chtějí být spolu :) To, jak je Francie ukázána s obrovskou lehkostí a konec 20tých let 20.století - ach - chtěla bych také takové oblečení :) A večírky :) ()

venison

Je jen pár filmů, které se mi od tvůrce Woodyho Allena opravdu líbili.. "Kouzlo měsíčního svitu" k nim zrovna nepatří.. I když Woody (ostatně jako vždy) sáhl po skvělých hercích jakými jsou Colin Firth a Emma Stone.. Hudby naprosto skvělá, prostředí úžasné, dobové kostýmy na jedničku.. Hodně to za mě kazil příběh, který nebyl příliš zajímavý.. sem tam nějaký dialog byl až křečovitě rádoby humorný.. A chemie mezi Colinem a Emmou absolutně nefungovala.. Typická vztahová fraška neurazí, nenadchne, ale na to jsem si už u Woodyho zvykla a s tím si i jeho filmy pouštím ;-) ()

noriaki

Magic in the Moonlight by obstál jako jedna z kapitol v povídkovém filmu, ale na hodinu a půl dlouhé dílo je příliš prvoplánový. Kdyby ho Woody nezasadil do dvacátých let, vyniklo by to ještě více. Polovinu dojmu dělá dobová výprava a ten zbytek, který by měl vyplnit příběh a humor, pořádně drhne. Ani všechen šarm Emmy Stone a charisma Colina Firtha nestačil, aby snímek vykouzlil alespoň vachrlatou romantickou atmosféru a k závěrečným titulkům se přes dopředu odhadnutelnou pointu doslova protrápil. Nebýt skvěle napsaných slovních výměn, dal bych filmu Woodyho Allena poprvé méně než solidní tři hvězdičky. ()

Narya89

Tento film mě zaujal svým tématem, tj. že má být o racionálním skeptikovi, který sám zná všechny triky a ví, jak navodit dojem magie, a který se bude snažit demaskovat podvodnici, vydávající se za médium. Ovšem kolem poloviny filmu, kdy i Stanley podlehl a uvěřil v boha a ektoplazmické duše, jsem začala být otrávena a tuhle znuděnost nezachránilo ani jeho závěrečné prozření, protože k tomu všemu přibylo ještě nechutné spárování šestadvacetileté Emmy se čtyřiapadesátiletým Colinem - ačkoliv mohla mít mladého poetického zámožného krasavce....nevím, asi jsem na tento film moc logicky založená a ačkoliv nebyl nejhorší, čekala jsem víc než průměr. 55% ()

hroubek

Příjemný malý film, který si jede svoje, a krásně pobaví. Woody Allen točí hodně filmu a ne všechny se stanou klasiky, přesto Kouzlo měsíčního svitu má tu výhodu, že se na něj nezapomene, tak rychle díky hlavní herecké dvojici. Colin Firth je tady velmi fajn a je radost na něho koukat a poslouchat ty jeho cynické a sarkastické dialogy. Emma Stone je opět nádherná a roztomilá a krásně zahrála svoji postavu. Do dějového zvratu je to příjemně utíkající retro komedie z Francie, po zvratu už jen čekání na předvídatelný konec. Což zamrzí o to více, kvůli sympatické dvojici. ()

Natabar

Romance, kde romantická linka jaksi nefunguje. Vlastně ruší. Nebýt toho podivného násilného romantického konce (vlastně nebýt celého romantického motivu), šlo by o ucházející film. Takhle může být rád za ty 3*. ()

Mr.KarlAdler

No magic, no moonlight. Jsem zvyklý, že Woodyho filmy jsou abnormálně ukecané a plné intelektuálních výpovědí (čili za určitých okolností trochu nuda), ale v tomhle nešťastném případě je snad i trailer šťavnatější než výsledný suchý kus psího masa - kdyby aspoň Wei Ling Soo ukázal něco z té orientální kuchyně. Když pointa je očividná hned na začátku, a náročná na prokouknutí tedy vážně není, zbývá snad už jenom Emma Stone a krásná, uhlazená Francie. Ospalé (tempo je silný výraz), negradující, z formy. ()

blackJag

Kouzelně nekouzelné. Těžko udržet esenci okamžiku (kterému by objektivně pasoval krátký střih), když z nadmutých rozparků čouhá sláma. 60% ()

jefff

Krásný film, který disponuje autorovo rukopisem po všech ohledech. Překvapil mě výborný Firth, který měl netypickou roli. Skvělá byla i Emma Stone. Sice není Kouzlo jeden z těch TOP filmů Woodyho, ale stejně patří k těm filmům, které si pustím znovu moc rád. A vyznání Firtha bylo opravdu jedinečné :-) ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014