„Kto je Samuel L. Jackson?“ – „Videla si v živote nejaký film? On v ňom hral toho černocha.“ O čo menej ma bavila jednotka, o to viac som si užíval prvú hodinu dvojky. Ted s Johnom mi až teraz pripadali ako zohraní a sympatickí priatelia, ktorí riešia komplikované životné situácie (absenciu penisu). Súdny spor bol zaujímavý a originálny a tešil som sa, čo bude ďalej. Bohužiaľ, tretia polhodinka bola zbytočná road movie (Morgan Freeman ich prehnal cez pol Ameriky kvôli niečomu, čo im mohol povedať do telefónu) a posledná polhodina (dojazd na fesťáku) ma až ubila (Giovanni Ribisi bol extra otravný už v jednotke). Našťastie, Seth MacFarlane po Všetky cesty vedú do hrobu (pri ktorých som sa skoro povracal, určite si na TÚ scénu pamätáte) chytil druhý dych a prichádza s viacerými humornými WTF scénkami, ktoré mu vždy išli najlepšie (hádzanie jabĺk, Jurský park, stand-up).(19.11.2016)

Macík Ted je vskutku opĺzle hovado. Jeho odviazaný drsný a vulgárny humor je v mnohých prípadoch na hrane, ale nikdy neprekročí mieru únosnosti. Priznám sa, že som sa obával, že sa v dvojke pritvrdí a humor sa preženie. Nestalo sa tak, humor ide svojou líniou aj v dvojke, dokonca sa snímok može hrdiť aj príbehom. A ten je k zamysleniu. Príjemná zábava.(30.7.2015)

Seth MacFarlane má hlavu plnou nápadů, ale filmy prostě neumí. Smysl pro humor samozřejmě má, ale jednoduše ho nedokáže prodat. Tak to prostě vnímám já. Celou stopáž sleduju spoustu politicky nekorektního humoru, který je tak nějak vtipný nebo se tomu alespoň blíží, ale nějak mi nejde hnout koutky. Ujíždí na bizarních dialozích, hodně krutých gazích, strefuje se do kdekoho. Zápletka pokulhávala už minule (tentokrát náš držkatý plyšák přijde o status „lidská bytost“, nemůže adoptovat dítě – ano, nemá péro, i když tuším, že v jedničce skóroval – navrch mu anulovali manželství a vyrazili z práce), na vážnou notu, ač je míněná jakkoliv, by MacFarlane hrát neměl vůbec. Může být tak akorát rád, že do všech svých filmů angažoval výborného Giovanni Ribisiho. A že vymyslel návštěvu improvizačního večera nebo komiksového festivalu.(16.8.2015)

• MikeCool

Stejně jako u prvního dílu jsem opět nepochopil vlnu pozitivního nadšení okolo tohoto kontroverzního plyšového klišé. Zápletka filmu byla rovněž kontroverzní a diskutabilní. Filmem občas probleskl nějaký vtipný gag či dokonce aj nějaká hláška, ale bylo toho strašně málo na to, aby to nějako ovlivnilo mé hodnocení. Nechme raději Méďu žít v pohádkách, přesně tam, kam patří! ___ (Filmový víkend ČSFD 2015, Letní kino Turnov)(10.8.2015)

Nekonzistentní mix pár vynikajících hlodů a celé řady pohádek. Číslo pět nám opět žije, hloupý (a přestárlý) Honzík získal svoji právničku (moment, kdy je její výzor reálně poměřován s Glumem, donutil Kulíka vyprsknout zuby do mnohametrové vzdálenosti, zahýkat jak osel na gynekologické koze a provlhčit si andrvér) a Erin Brokovič to zase zvládla. Chce-li se vám jen tak znuděně ležet, šťourat se něčím kdekoliv a občas se za bujarého smíchu překvapeně probrat z letargie, směle vpřed.(21.8.2015)

• - Scéna nalezení marihuanového pole je odkazem na pasáž z filmu Jurský park (1993), kdy návštěvníci prvně spatří živé dinosaury. Obě scény spojuje i stejná melodie. (Mirokukii)

• - Samantha (Amanda Seyfried) na otázku Macíka koľko má rokov odpovedá 26. V dobe natáčania mala herečka 28 rokov. (Hofo22)

• - Ve scéně, kdy právnička Samantha (Amanda Seyfried) volá právníkovi Patricku  Meighanovi (Morgan Freeman), aby se domluvili na schůzce, má její laptop tmavě modrou barvu. Nicméně v další scéně už je laptop čistě bílý. (luka4615)