Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ORIN
  ***

  Oproti jedničce notný pokles dolů. Vtipy vůbec nevycházejí z příběhu samého, ale ve většině scén jsou přidány jako by navíc, aby se divák alespon něčemu zasmál. Koncept je sám o sobě dost nelogický, což se v prvním díle v podstatě neřešilo a bylo to dobře - divák tyto aspekty jednoduše nevnímal a bavil se promyšlenými gagy, protože o ničem jiném tohle není. Druhý díl se v jistém zasazení do reálného světa skrze soudní proces příliš plácá (a zbytečně narozdíl od Andrew - člen naší rodiny, kde to má své opodstatnění) a posouvá celý film někam úplně jinam. Třetí díl by už neměl vzniknout, téma je vyčerpané.(28.1.2016)

 • KarelR
  ****

  Moment překvapení je pryč, kupa humorných tref zůstává. Druhý Méďa je víceméně stejný jako ten první, protože opakuje úspěchy i chyby prvního dílu. Ze začátku tedy přichází kanonáda výborného humoru, který je buď nápaditý nebo alespoň tak drzý, že bez okolků funguje. S přibývajícím časem se ale dere do popředí příběh, se kterým to už tak slavné není. Méďa tentokrát bojuje o své lidství a je to přesně tak povrchní a zkratkovité, jak se čekalo. Což je škoda, protože je vidět, že se mířilo o trochu výš. MacFarlane to ale neumí moc prodat, a tak Méďovo trýznění akorát nazdařbůh prokládá hrubozrnnými nebo vyloženě divnými scénami. Občas to zabírá nádherně, občas je z toho trapná křeč. V konečném součtu ale převažuje to první a rozhodně je tu kupa scén, které budete s chutí líčit kamarádům. Takže mise splněna. (7/10)(5.7.2015)

 • lamps
  ****

  S příchodem druhého dílu se zcela rozpadá nejen pomyslné vyjadřovací embargo a sprostý humor plný buranských sexuálních narážek už pozbyl jakékoli potřebné sebekontroly, ale také chvílemi přestává fungovat samotný příběh, který sice především v první polovině nápaditě a vtipně postihuje množství politických i morálních trendů dneška, ale v závěru mu evidentně dochází baterky a McFarlane se jako tradičně začíná spoléhat pouze na kupu odkazů směrem k populárním a v rámci zaoceánské kultury důležitým filmům, z nichž některé jsou pravda geniální (Jurský park), ale jen na nich se plnohodnotný filmový příběh vystavět nedá. Přesto jsem se ale náramně pobavil, ostřejší dialogy a situace za hranou únosnosti mi většinou nevadily a trojice hlavních hrdinů mi opět na dvě hodiny přirostla pevně k srdci, protože, co si budeme nalhávat, vynechat hulení a drogy, rozuměl bych si s takovým plyšákem úplně stejně jako velký Marky Mark - a fakt se za to nestydím... 80%(14.7.2015)

 • Thomick
  ****

  Napodruhý o poznání lepší. MacFarlane pořád neumí dělat konzistentní komedii, pořád se nenaučil potlačovat svý sklony k exhibicionismu a k dobru mu nejde přičíst ani to, že jeden jeho gag citelně vylepšily český titulky (prezident Jižní Korey / Zimbabwe), ale jinak to už aspoň mělo solidní a nesmírně aktuální přesah, sem tam Ted 2 dokonce regulérně pohladil po duši a vrchem mi přišlo, že teprve teďka MacFarlane ve svym filmu dokázal adekvátně prodat svou muzikálnost (i kdyby ne nutně skrz svou práci - což je vlastně při takovym egomaniakovi jedině osvěžující). A závěrem... destrukce stand-upu a Jurassic Park FTW!!(9.7.2015)

 • maddy
  ***

  Nuž, moment prekvapenia je preč. Zatiaľ čo prvý Ted bol pred tromi rokmi celkom originálnym príspevkom do radu vulgárnejších komédií s rozprávajúcim a hlavne nadávajúcim plyšovým medvedíkom, pokračovanie už neprináša nič nové, iba obmieľa rovnaké vtípky a namiesto toho aby sa, či už v nekorektnosti, vulgárnosti alebo sarkazme posunulo niekam ďalej, tak iba stagnuje na mieste a polovicu času ponúka riešenie súdneho sporu o tom, či môže byť plyšový macík považovaný za „ľudskú bytosť“ a byť tým pádom právoplatným občanom alebo nie. A takúto tému hrubozrnná komédia, v ktorej sa v jednej scéne na Marka Wahlberga vylej polica plná ejakulátu a v druhej sa diváka snaží so všetkou vážnosťou v súdnej sieni presvedčiť o „ľudských právach“ skutočne nepotrebovala. Amanda Seyfried síce dostatočne nahradila Milu Kunis, rovnako opäť poteší aj zopár cameo rolí a aj niekoľko scén a vtípkov sa stále podarilo (napríklad scéna počas stand-up vystúpenia), ale to sú väčšinou momenty ktoré s hlavnou story nemajú veľa spoločného a zvyšok vypĺňajú hluché miesta (zbytočné hudobné čísla ako kabaretný úvod, tancovanie v knižnici, takmer všetky zo súdnej siene zaklincované vážnym záverom s Morganom Freemanom alebo posledný akt na ComicCone, ktorý akoby sa točil na prvú ostrú a nechal hercov vyvádzať čo si zmyslia) alebo vtípky so zámerne prisprostým Tedom, ktoré však už boli v totožnej podobe v prvom filme. Navyše to je zbytočne dlhé, miestami vážne, romantický tón nasadený medzi Tedom a jeho partnerkou sa tu vyslovene nehodí a product placementu je v každom druhom zábere viac než by bolo zdravé. Prvého Teda mám stále rád, ale je to typ filmu s fajn nápadom, ktorý však nikdy nepotreboval pokračovanie, pretože opakovaný vtip prestáva byť vtipom. Tobôž v jeho polovičnej dávke. Nehovorím, že som sa pár krát nezasmial, ale tá zbytočná vážnosť a seriózne rozvádzanie nápadu do roviny, či môže byť plyšový macko „človek“ mi vôbec nesedí. MacFarlane svoj filmový potenciál zdá sa vyčerpal ako už dokázal pri minuloročnom A Million Ways to Die in the West a pri druhom Tedovi len potvrdzuje, že tých nápadov zase nemá až toľko, aby dokázal utiahnuť dve hodiny. Pretože zatiaľ čo z prvého Teda si pár ikonických scénok pamätám dodnes, z druhého mi pár dni po projekcii neutkvela ani jedná scéna alebo vtip (no, možno tá v spermobanke, ale aj tá bola tak predvídateľná, až beda). CELKOVO: 2,5* (5/10)(27.11.2015)

 • - V Méďovi zazní 67x slovo fuck včetně jeho variací jako motherfucker a podobných, 41x bylo použito slovo shit. (Stoka)

 • - O plánech na pokračování se Seth MacFarlane poprvé zmínil na Comic-conu 2012 se spolučleny obsazení seriálu American Dad! (od r. 2005). 13. srpna 2013 stanovil přes Twitter datum premiéry. (GreatestFan)

 • - Samantha (Amanda Seyfried) na otázku Macíka koľko má rokov odpovedá 26. V dobe natáčania mala herečka 28 rokov. (Hofo22)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace