O chlp lepšie, vtipnejšie a krajšie (Amanda!) ako (tiež výborný) prvý diel. Seth MacFarlane sa mi znova trafil do noty. Zožral som mu aj (podla niektorých nevydarení) A Million Ways to Die in the West. Režisér, scenárista, producent a aj herec v jednom postavil príbeh, no postavil, vo filme postaví vela vecí, ale príbeh šlape asi tak na pol plynu, ale cele je to tak nabité rôznymi dobrodružstvami, atrakciami, odkazmi, ale hlavne (štipľavým) humorom a vydarenými vtipmi, že keby mi trebalo šťať, radšej to pustím susedovi do kyblu s kolou, ako keby som mal čo i len minútku zmeškať. Kráľovsky som sa rehotal a bavil, Amanda Seyfried je pre mňa ešte krajšia ako Mila a výborne tam sedí. Aj jej Glumovské oči. MacFarlane ako je uňho zvykom, odkazmi na filmy znova zabodoval. Minimálne deveťdesiat percent som ich chápal a moje hodnotenie, tiež bude podobné. 90% - 5*(11.7.2015)

Tak tu máme po třech letech pokračování vtipného Méďy,který mě opravdu pobavil.No...dvojka je pro mě v několika ohledech slabší než první díl a nemyslím si,že je to zrovna tím,že bych už věděl o čeho jdu.Spíš některé vtipy mi přišly až moc vynucené a někdy tomu chyběla větší spontánnost.Na druhou stranu i zde se našly velmi vtipné momenty.Jako například scény z comicsového setkání a nebo i cameo Liama Neesona.A mnoha dalších.Přesto mé hodnocení je o chlup nižší a to 75 % a čtyři hvězdy.(1.11.2015)

„Kto je Samuel L. Jackson?“ – „Videla si v živote nejaký film? On v ňom hral toho černocha.“ O čo menej ma bavila jednotka, o to viac som si užíval prvú hodinu dvojky. Ted s Johnom mi až teraz pripadali ako zohraní a sympatickí priatelia, ktorí riešia komplikované životné situácie (absenciu penisu). Súdny spor bol zaujímavý a originálny a tešil som sa, čo bude ďalej. Bohužiaľ, tretia polhodinka bola zbytočná road movie (Morgan Freeman ich prehnal cez pol Ameriky kvôli niečomu, čo im mohol povedať do telefónu) a posledná polhodina (dojazd na fesťáku) ma až ubila (Giovanni Ribisi bol extra otravný už v jednotke). Našťastie, Seth MacFarlane po Všetky cesty vedú do hrobu (pri ktorých som sa skoro povracal, určite si na TÚ scénu pamätáte) chytil druhý dych a prichádza s viacerými humornými WTF scénkami, ktoré mu vždy išli najlepšie (hádzanie jabĺk, Jurský park, stand-up).(19.11.2016)

Druhý díl jak se patří. Ani horší, ani lepší, prostě druhý, s nekolísající kvalitou. Za velké plus lze považovat, že autoři neopakují to, co fungovalo v prvním díle. Dokonce méďa je zde krapet jiný, mírně vyzrálejší a částečně umírněnější. Tím ale lepé glosuje a mně to tak přišlo vtipnější. Ale pošuk je to stejně, to zas jo. Některé fórky dovedou opravdu vydatně rozesmát, jiné jen lehce rozveselí, ale to nevadí, protože tu je ještě příběh, který je docela zajímavý, a tempo, které nenudí. Google fórky patří dokonce k těm chytřejším. Zkrátka vůbec ne hloupá komedie o takové pitomosti, jako je oživlý plyšový medvídek, bojující za svůj status osobnosti.(21.9.2015)

Oproti jedničce notný pokles dolů. Vtipy vůbec nevycházejí z příběhu samého, ale ve většině scén jsou přidány jako by navíc, aby se divák alespon něčemu zasmál. Koncept je sám o sobě dost nelogický, což se v prvním díle v podstatě neřešilo a bylo to dobře - divák tyto aspekty jednoduše nevnímal a bavil se promyšlenými gagy, protože o ničem jiném tohle není. Druhý díl se v jistém zasazení do reálného světa skrze soudní proces příliš plácá (a zbytečně narozdíl od Andrew - člen naší rodiny, kde to má své opodstatnění) a posouvá celý film někam úplně jinam. Třetí díl by už neměl vzniknout, téma je vyčerpané.(28.1.2016)

• - Mark Wahlberg (John) se v prvním Méďovi (2012) musel naučit 57 rychle za sebou jdoucích jmen. Pro druhý díl si pro něj režisér přichystal 57 příjmení, avšak kvůli zachování přiměřené stopáže nakonec scénu vystřihl. (Spiker01)

• - Ve scéně, kdy právnička Samantha (Amanda Seyfried) volá právníkovi Patricku  Meighanovi (Morgan Freeman), aby se domluvili na schůzce, má její laptop tmavě modrou barvu. Nicméně v další scéně už je laptop čistě bílý. (luka4615)

• - Pieseň „New York“ použitá vo filme pochádza zo snímky How to Marry a Millionaire (1953). (AdamCritic)