Oproti jedničce notný pokles dolů. Vtipy vůbec nevycházejí z příběhu samého, ale ve většině scén jsou přidány jako by navíc, aby se divák alespon něčemu zasmál. Koncept je sám o sobě dost nelogický, což se v prvním díle v podstatě neřešilo a bylo to dobře - divák tyto aspekty jednoduše nevnímal a bavil se promyšlenými gagy, protože o ničem jiném tohle není. Druhý díl se v jistém zasazení do reálného světa skrze soudní proces příliš plácá (a zbytečně narozdíl od Andrew - člen naší rodiny, kde to má své opodstatnění) a posouvá celý film někam úplně jinam. Třetí díl by už neměl vzniknout, téma je vyčerpané.(28.1.2016)

Moment překvapení je pryč, kupa humorných tref zůstává. Druhý Méďa je víceméně stejný jako ten první, protože opakuje úspěchy i chyby prvního dílu. Ze začátku tedy přichází kanonáda výborného humoru, který je buď nápaditý nebo alespoň tak drzý, že bez okolků funguje. S přibývajícím časem se ale dere do popředí příběh, se kterým to už tak slavné není. Méďa tentokrát bojuje o své lidství a je to přesně tak povrchní a zkratkovité, jak se čekalo. Což je škoda, protože je vidět, že se mířilo o trochu výš. MacFarlane to ale neumí moc prodat, a tak Méďovo trýznění akorát nazdařbůh prokládá hrubozrnnými nebo vyloženě divnými scénami. Občas to zabírá nádherně, občas je z toho trapná křeč. V konečném součtu ale převažuje to první a rozhodně je tu kupa scén, které budete s chutí líčit kamarádům. Takže mise splněna. (7/10)(5.7.2015)

S příchodem druhého dílu se zcela rozpadá nejen pomyslné vyjadřovací embargo a sprostý humor plný buranských sexuálních narážek už pozbyl jakékoli potřebné sebekontroly, ale také chvílemi přestává fungovat samotný příběh, který sice především v první polovině nápaditě a vtipně postihuje množství politických i morálních trendů dneška, ale v závěru mu evidentně dochází baterky a McFarlane se jako tradičně začíná spoléhat pouze na kupu odkazů směrem k populárním a v rámci zaoceánské kultury důležitým filmům, z nichž některé jsou pravda geniální (Jurský park), ale jen na nich se plnohodnotný filmový příběh vystavět nedá. Přesto jsem se ale náramně pobavil, ostřejší dialogy a situace za hranou únosnosti mi většinou nevadily a trojice hlavních hrdinů mi opět na dvě hodiny přirostla pevně k srdci, protože, co si budeme nalhávat, vynechat hulení a drogy, rozuměl bych si s takovým plyšákem úplně stejně jako velký Marky Mark - a fakt se za to nestydím... 80%(14.7.2015)

Napodruhý o poznání lepší. MacFarlane pořád neumí dělat konzistentní komedii, pořád se nenaučil potlačovat svý sklony k exhibicionismu a k dobru mu nejde přičíst ani to, že jeden jeho gag citelně vylepšily český titulky (prezident Jižní Korey / Zimbabwe), ale jinak to už aspoň mělo solidní a nesmírně aktuální přesah, sem tam Ted 2 dokonce regulérně pohladil po duši a vrchem mi přišlo, že teprve teďka MacFarlane ve svym filmu dokázal adekvátně prodat svou muzikálnost (i kdyby ne nutně skrz svou práci - což je vlastně při takovym egomaniakovi jedině osvěžující). A závěrem... destrukce stand-upu a Jurassic Park FTW!!(9.7.2015)

Nuž, moment prekvapenia je preč. Zatiaľ čo prvý Ted bol pred tromi rokmi celkom originálnym príspevkom do radu vulgárnejších komédií s rozprávajúcim a hlavne nadávajúcim plyšovým medvedíkom, pokračovanie už neprináša nič nové, iba obmieľa rovnaké vtípky a namiesto toho aby sa, či už v nekorektnosti, vulgárnosti alebo sarkazme posunulo niekam ďalej, tak iba stagnuje na mieste a polovicu času ponúka riešenie súdneho sporu o tom, či môže byť plyšový macík považovaný za „ľudskú bytosť“ a byť tým pádom právoplatným občanom alebo nie. A takúto tému hrubozrnná komédia, v ktorej sa v jednej scéne na Marka Wahlberga vylej polica plná ejakulátu a v druhej sa diváka snaží so všetkou vážnosťou v súdnej sieni presvedčiť o „ľudských právach“ skutočne nepotrebovala. Amanda Seyfried síce dostatočne nahradila Milu Kunis, rovnako opäť poteší aj zopár cameo rolí a aj niekoľko scén a vtípkov sa stále podarilo (napríklad scéna počas stand-up vystúpenia), ale to sú väčšinou momenty ktoré s hlavnou story nemajú veľa spoločného a zvyšok vypĺňajú hluché miesta (zbytočné hudobné čísla ako kabaretný úvod, tancovanie v knižnici, takmer všetky zo súdnej siene zaklincované vážnym záverom s Morganom Freemanom alebo posledný akt na ComicCone, ktorý akoby sa točil na prvú ostrú a nechal hercov vyvádzať čo si zmyslia) alebo vtípky so zámerne prisprostým Tedom, ktoré však už boli v totožnej podobe v prvom filme. Navyše to je zbytočne dlhé, miestami vážne, romantický tón nasadený medzi Tedom a jeho partnerkou sa tu vyslovene nehodí a product placementu je v každom druhom zábere viac než by bolo zdravé. Prvého Teda mám stále rád, ale je to typ filmu s fajn nápadom, ktorý však nikdy nepotreboval pokračovanie, pretože opakovaný vtip prestáva byť vtipom. Tobôž v jeho polovičnej dávke. Nehovorím, že som sa pár krát nezasmial, ale tá zbytočná vážnosť a seriózne rozvádzanie nápadu do roviny, či môže byť plyšový macko „človek“ mi vôbec nesedí. MacFarlane svoj filmový potenciál zdá sa vyčerpal ako už dokázal pri minuloročnom A Million Ways to Die in the West a pri druhom Tedovi len potvrdzuje, že tých nápadov zase nemá až toľko, aby dokázal utiahnuť dve hodiny. Pretože zatiaľ čo z prvého Teda si pár ikonických scénok pamätám dodnes, z druhého mi pár dni po projekcii neutkvela ani jedná scéna alebo vtip (no, možno tá v spermobanke, ale aj tá bola tak predvídateľná, až beda). CELKOVO: 2,5* (5/10)(27.11.2015)

• - V Méďovi zazní 67x slovo fuck včetně jeho variací jako motherfucker a podobných, 41x bylo použito slovo shit. (Stoka)

• - O plánech na pokračování se Seth MacFarlane poprvé zmínil na Comic-conu 2012 se spolučleny obsazení seriálu American Dad! (od r. 2005). 13. srpna 2013 stanovil přes Twitter datum premiéry. (GreatestFan)

• - Samantha (Amanda Seyfried) na otázku Macíka koľko má rokov odpovedá 26. V dobe natáčania mala herečka 28 rokov. (Hofo22)