Slabé tři. Nevím, jestli je to tím, že stárnu nebo je dvojka opravdu horší než jednička, ale nějak už jsem se smál míň. Když si vezmu, jak jsem se u jedičky řechtal, tohle bylo opravdu slabé kafe. Absurdní humor mám stále rád, ale tady už tvůrci občas nepoznali míru... Nícméně párkrát jsem se zasmál, to zase jo.(25.1.2016)

„Kto je Samuel L. Jackson?“ – „Videla si v živote nejaký film? On v ňom hral toho černocha.“ O čo menej ma bavila jednotka, o to viac som si užíval prvú hodinu dvojky. Ted s Johnom mi až teraz pripadali ako zohraní a sympatickí priatelia, ktorí riešia komplikované životné situácie (absenciu penisu). Súdny spor bol zaujímavý a originálny a tešil som sa, čo bude ďalej. Bohužiaľ, tretia polhodinka bola zbytočná road movie (Morgan Freeman ich prehnal cez pol Ameriky kvôli niečomu, čo im mohol povedať do telefónu) a posledná polhodina (dojazd na fesťáku) ma až ubila (Giovanni Ribisi bol extra otravný už v jednotke). Našťastie, Seth MacFarlane po Všetky cesty vedú do hrobu (pri ktorých som sa skoro povracal, určite si na TÚ scénu pamätáte) chytil druhý dych a prichádza s viacerými humornými WTF scénkami, ktoré mu vždy išli najlepšie (hádzanie jabĺk, Jurský park, stand-up).(19.11.2016)

Honit quaterbacka New England Patriots a nebýt přitom na hřišti? Oplzlého Paddingtona stahuje v téže řece srst nasáklá ukřičenou vulgaritou, soudními proslovy a fruktózovým patosem (Morgan Freeman jakožto lidumilný právník operující se slovem láska byl zralý na úder světelným mečem). Ty opravdu krutopřísné momenty, a že jich je jak prstů na ruce problémového člena Yakuzy, naopak bodují svojí hravostí a rezervovaností (pole Johna Williamse, postavičky na Comic-Conu). MacFarlane by měl přestat trpět utkvělou představou, že jsou jeho scénáře natolik nahuštěné vtipem, že si zaslouží dvouhodinové stopáže.. hashtag# Vyndejte mu baterky(22.9.2015)

Jednička byla malý zázrak a od dvojky se toho nemálo čekalo, nejlepší fór přijde hned v úvodu (sjetej borec se švihadlem na svatbě) a já byl po brutálním záchvatu přesvědčený, že mě čeká neskutečný náhul, bohužel tomu tak nebylo.Ani jeden vtip, scénka či hláška po zbytek filmu nepřekonali hned úvodní vtip a i když sem se občas hodně nahlas zasmál, určitě tomu nebylo tak jako u jedničky.Na druhou stránku má druhý díl zase o hodně lepší a promyšlenější scénář a příběh, který kupodivu baví mnohem víc než první díl a funguje a zabaví i bez větší kadence vtipů.Jenom nechápu, že když se vám podaří natočit pokračování bez nejhnusnější herečky v Hollywoodu (Kunis) obsadíte tu druhou nejhnusnější herečku v Hollywoodu (Seyfried).Jinak opět ale parádní popkulturní show plná odkazů a kulervoucích hlášek.Trojka by se dala..75%.(25.11.2015)

Druhá časť Tedyho nemá na prvý pohľad takú silnú tému ako jednotka - vulgárny macík a jeho majiteľ, čo odmieta dospieť, bol krásny protiklad v jednotke a ponúkal skvelé možnosti rozvinutia. Druhý diel sa posúva do sveta paragrafov a na vybrané momenty zvážnie, čo mnohí nebudú čakať. Prišli sem na bujarú zábavu a zrazu sa vážni právnici tvária ako u Johna Grishama a prednášajú citlivé prejavy. Osobne mi prechod nevadil, lebo už v druhej tretine empaticky s Tedom súcitíte, že čo ak by sa niečo podobné stalo vám. Seth MacFarlane má našťastie dosť nápadov na bizarné, vulgárne a nečakané epizódky, ktoré hlavnú líniu vyvážia. Frky o darovaní spermií a zháňaní vhodných darcov zaberú naplno: od sympatických požiadaviek, cez nočné misie až po návštevu kliniky. Vynikajúco fungujú aj scény manželstva Teda a Tami-Lynn. Herecký ansámbl ťahá Mark Wahlberg, ktorý tupým pohľadom opätovne získa srdce divákov. Je tu x y známych tvári v cameo a vedľajších rolách. Najviac však zaujme sexy riťka - Amanda Seyfried.(10.6.2019)