Druhý díl jak se patří. Ani horší, ani lepší, prostě druhý, s nekolísající kvalitou. Za velké plus lze považovat, že autoři neopakují to, co fungovalo v prvním díle. Dokonce méďa je zde krapet jiný, mírně vyzrálejší a částečně umírněnější. Tím ale lepé glosuje a mně to tak přišlo vtipnější. Ale pošuk je to stejně, to zas jo. Některé fórky dovedou opravdu vydatně rozesmát, jiné jen lehce rozveselí, ale to nevadí, protože tu je ještě příběh, který je docela zajímavý, a tempo, které nenudí. Google fórky patří dokonce k těm chytřejším. Zkrátka vůbec ne hloupá komedie o takové pitomosti, jako je oživlý plyšový medvídek, bojující za svůj status osobnosti.(21.9.2015)

"All right, I'm going to ask you these test questions. Are you ready? - Yup, bring it on. - Do you consider yourself to be human? - Objection! - Sustained! - You know, the witness can't object. - Overruled. - Sidebar. - Guilty! - Speculation. - Hearsay! - Bailiff. - Briefcase. - Disregard. - In my chambers. - Stop beavering the witness. - I rest. - We could totally be lawyers.“ Ano legalizovat Teda prosím! Do třetice všeho dobrého. Seth umí a umí. Pokračování Teda funguje snad ve všech ohledech. Je pravda, že typické pravidlo sequelu, kdy to musí být cestovatelštější, tak to se tu plní. Nicméně, Ted je ženatý a potřebuje dárce spermatu, aby mohl mít rodinu. John jako jeho nejlepší kamarád je ochotný mu pomoci. Milu vystřídala Amanda a už tu máme trávu, humor, hlášky, problémy a samozřejmě filmové odkazy. Řeknu, že Kunis mi tu chybí, ale v tempu jaký nový Ted háže hlášky tak mi to moc nevadilo. Znovu se jedná o komedii, při které se směju nahlas. Chvílemi mi přišlo, že se musel MacFarlane trošku mírnit a proto tu není tolik nechutného záchodového humoru, tedy až na výjimky. Opět se však můžeme potkat se sexistickými narážkami, parodiemi a situačním humorem. Tvůrce mi dělá radost, a i když je to místy trošku roztahané a Ted netlačí s humorem na pilu jako v případě předchozího snímku, tak přesto můžu říct, že se dvojka velmi povedla a já si jí dokázal užít plnými doušky. Opět další komedie, u které se směju, až brečím. A určitě bych se nebál a dal si za dva roky trojku. PS: Parodie na Jurský park je prostě dokonalá! [UNRATED Version] (98 %)(2.7.2015)

Před třemi lety byl obživlý méďa terno. Přestože jsme znali Griffinovi, zírali jsme se, co to ten Seth MacFarlane zase vymyslel. A byl to trhák, takže zákonitě byl sequel v plánu již po úvodním víkendu. A protože to byla děsná prdel, báli jsme se, jestli nebylo vyčerpáno to nejlepší pro první díl a dvojka nebude splácanina. Ovšem vyvést mě v omyl bylo těžké už v preprodukci. Tentokrát totiž bez Mily Kunis. Je jedno, co předcházelo tomu, proč Universal rozvázal s Milou pracovní poměr (vážně scénář počítal s těhotenstvím tak dlouho dopředu?), ovšem co mi vadí je fakt, že dvojka naprosto popírá děj prvního filmu a Johnovu snahu o znovuzískání Lori tady odbývá jednou větou. Druhý problém spočívá v nekonzistenci občasně scén na sebe nenavazujících. Je zjevně běžná praxe velkého stříhání, ovšem naštěstí to většinou není tolik poznat jako na letošních Avengers 2 a právě druhém Tedovi. Ačkoliv jsou jednotlivé gagy vtipné a je jasné, že do filmu byly vložené skutečně ty nejpovedenější, několikrát jsem zaznamenal, že jsou pouze slepou větví a ani scéna před ani po danou scénu nijak nedoplňují a ani dále nepoukazují. Zejména se jedná o výbornou scénu s Liamem Neesonem a Wahlbergovo náhlým záchvatem úzkosti, blíže nespecifikovaným. Nyní se ale dostáváme k jádru zrna. Méďa je minimálně stejně vtipný jako napoprvé, ne-li víc. Ačkoliv výše zmíněné Griffinovi nemám tolik nakoukané, jeho humor mi sedl i v loňském Million ways to die in the West. Něco je vyhnáno ad absurdum, ale valná většina scének je vtipná. Mark Wahlberg hraje ňoumu z Bostonu (možná dokonce sám sebe než prorazil), který trousí jedno Holy Shit za druhým, ale trousí to i podruhé způsobem tak přirozeným a vtipným, že jsem se bavil při každé, pouze na oko nahodilé, hlášce a je to zkrátka sympaťák. Pro naši kulturu nejspíš bude problém některé narážky a camea pochopit, ale Seth se zkrátka do angloamerické komunity vždycky trefoval nejraději, takže mu to vyčítat ani není záhodno. My, filmoví fanatici, samozřejmě víme, kdo je Jay Leno nebo Jimmy Kimmel, ale ví to i naše přátelé, které dění kolem filmu blíže nesledují? Pochopíte odkazy na Judge Judy a Mary Backer? Pokud ne, nevadí, jelikož krom gagů přímo cílených na americké publikum toho film nabízí mnohem více a musím přiznat, že takhle jsem se nezasmál už delší dobu. Google ale v kině nevytahujte, nebyli byste asi rádi, co vám najde. Nejlepší Twisty : 1) AND NEW SUPERMAN WILL BE : JONAH HILL!! 2) Tajemný kufřík? 3) Políčko!...90%...[5.7.2015_Kino Šumava_Klatovy](5.7.2015)

Milé prekvapenie, pretože som vážne nečakal, že by to mohlo byť minimálne tak dobré ako prvá časť. Tá tiež ale nebola komédia desaťročia a tak to ani veľký problém nebol. Ale v rámci Hollywoodu, kde je už všetko extrémne korektné, ide dnes už o anomáliu. Neustále poukazovanie na húlenie už bolo cez čiaru vtipnosti, jedine, že by to tvorcovia mysleli tak, že stokrát opakovaný vtip síce nie je vtipný, ale dvestokrát už opäť áno. Potešila sebareflexia Amanda verzus Glum a teda herečkin nadhľad a odvaha si zo seba vystreliť. 70%(10.3.2019)

První Ted, ač velmi originální a sledované dílo, nepředstavoval úplnou trefu do černého, neboť namísto údernosti Family Guye přinesl otravně korektní film, který se nedokázal vyhnout hollywoodským klišé. Ted 2 ze stejného konceptu příliš nevybočuje, ale hned po chvilce je znatelné, že umí to samé udělat znovu a lépe. A právě i to málo dokáže v sequelu příjemně překvapit. Kéž by Seth MacFarlane vybočil z hranic korektnosti ještě více a vytvořil by skutečně něco tak absurdního jako je hraný Family Guy. O tom, že by to šlo nepochybuji, protože náznaky tady jsou. Osobně mi činí radost i jen to, že ve filmu poznáme známé hlasy nejen z Family Guye, ale i American Dad. Celkově je Ted 2 velká pohoda a za Liama Neesona zaokrouhlím hodnocení nahoru. 7/10(28.9.2015)

• - Když se Donny (Giovanni Ribisi) snaží chytit Teda na Comic Conu, Ted ukradne jednomu z návštěvníků mobil a volá Johnnymu (Mark Wahlberg) o pomoc. I když Ted volá z cizího mobilu, Johnnymu přesto zazvoní Tedova vyzváněcí melodie "Knight Rider". (LeaFF)

• - Tami-Lynn (Jessica Barth) v každé scéně žvýká žvýkačku, stejně jako v prvním Méďovi (2012). (pityty)

• - V Méďovi zazní 67x slovo fuck včetně jeho variací jako motherfucker a podobných, 41x bylo použito slovo shit. (Stoka)