Projekt minulost

• USA Project Almanac (více)

Když brilantní student (Jonny Weston - Rezistence) se svými kamarády objeví plán stroje, který je může poslat zpátky časem, možnosti se zdají být neomezené. Přepisují historii, aby vyhráli v loterii, váleli u zkoušek a pořádali mejdany jako nikdy předtím. Změnou minulosti však ohrozí budoucnost našeho světa. Mohou napravit škody, které napáchali, než bude příliš pozdě? (Magic Box)

Melios

Project Almanac aliaz Welcome to Yesterday je klasický TEEN film o cestovaní v čase z pohľadu malej ručnej kamery. Film je plný zvratov a časových paradoxov. Každá z postáv je niečím výnimočná (ako u filmu Kronika) a finále filmu je .....zaujímavé? No aj tak by sa to dalo povedať (určite vám to zatočí hlavu). Zbytok ,ale už nechám na vás. Pozrite si to sami. 75% ()

los.negros

Film mě velmi mile překvapil. Neměl jsem žádná super vysoká očekávání, tak asi proto. Rozhodně se nevyrovná Butterfly effectu, není až tak promyšlený, ale každopádně člověka nenudí. Hlavní herci byli přirození a pohled na Sofii Black byl prostě.... :) ()

klukluka

Libový! Líbilo moc! Stroj času nemuseli ladit tak dlouho, raději bych víc eskapád z cestování časem, ale jinak to bylo parádní. ()

iXtr3m3

Slušná jednohubka, ktorá chcela zopakovať úspech Chronicle, čo sa jej žiaľ nepodarilo. Napriek tomu ide o svieži poloamatérsky snímok s uchádzajúcimi trikmi. ()

Han22

Příjemné malé sci-fi o cestování časem. Skupina nerdů si podle záznamů tatíka jednoho z nich staví v garáži stroj času a vše nahrávají na kamery. Čili found footage, což je sice otravné, ale nijak výrazně mě to zážitek z filmu nekazilo. Mlaďoši staví, žijí středoškolský život a poté mění maličkosti, které by asi napadly každého - zkoušky, šikana, peníze, holky. Nejde tu o žádnou záchranu světa ani nic velkého, nehraje se tu na žádné velké pointy, jen se to hrdinovi trošku vymkne z rukou a každá další akce zhoršuje klasický efekt motýlích křídel. Není to nic světoborného, napínavého, ani strhujícího, ale ani mě tu nic neprudilo. Prostě celkem pohodová, svižně ubíhající časovka. ()

Hanys_

Trošku nedotažené teen scifi, které hlavně v první třetině kupí klišé na klišé. Ale pobavit se tahle bandička uměla, to zas jo. ()

HArna

Film se snaží působit originálně a pomocí Found footage nám zprostředkovat co nejrealističtější obraz. Ale je to sračka, když pominu naprosté bláboli okolo stroje času, vymýšlení netu, atd. Nejsem asi cílová skupina, ale i tak mě to místy uráželo 20% ()

J.F.B.

"When you said time machine, I thought dinosaurs or at least Woodstock, you know?" Project Almanac možná vypadá podle obsahu jako vcelku zábavná oddychovka s příjemně absurdním příběhem, bohužel toho se nám přímo nedostane. Ano, příběh je skutečně absurdní (či spíše dementní), jenže ta zábava a oddech se kamsi vytratily. Většinu stopáže se jedná o podprůměrnou nudu, proloženou mizernými dialogy (a pár, ale opravdu jen pár dobrými hláškami), nepříjemnou kamerou, která sice někde vcelku funguje, ale často je její sledování spíše utrpením (hlavně v trhaném závěru), no a když je někde náběh na něco lepšího, zábavnějšího, tak to zkazí přítomnost hlavního hrdiny hraného Westonem. Ten se hodí na sedmnáctiletého studenta stejně dobře jako Lucas Black na šestnáctiletého v Tokyo Drift, tj. vůbec + jeho obličej přímo vyzývá k tomu, aby do něj člověk kopnul – i když to je částečně dáno jeho postavou. Raskin se totiž chová jako naprostý kretén, popřípadě jako nějaký úchylný jedinec s děsivou zálibou dokončovat cizí věty a natáčet se v intimních chvílích – takže mne konec filmu uvrhl do nepříjemných představ o osudu chudinky Jessie, která podlehla jeho zlověstnému úsměvu a bude teď pravděpodobně v ponurém suterénu tímto netvorem zavražděna. [viděno 26.9.2020] ()

peetriss

Na toto jsem opravdu starý - nejsem cílová skupina! Nemám nic proti tomu, aby současní teenageři měli svůj vlastní generační Návrat do budoucnosti (ten ale byl zábavou pro celou rodinu). Ale tuto slátaninu o středoškolácích jevících se dojmem, že by měli problém správně pochopit polaritu baterií, natož provozovat cestování v čase, jehož zlatým hřebem je užívání si VIP vstupenek na hudebním festu plného konzumního MTV balastu, který ostatně doprovází téměř celý film, točený naprosto zbytečně jako otravné found footage s toporným hereckým obsazením - to poravdu ne! Romantické pokusy katastrofální, logiku jsem ani neřešil, protože mi to bylo vlastně úplně jedno! Jste teenager a vzhlížíte k americké MTV popkultuře? - dejte si třeba deset hvězd, já dávám tu jednu, vlatně ani nevím proč! Další nepovedený film, pod kterým je podepsán Michael Bay (výk. producent). Do budoucna budu muset lustrovat filmy, zda nejsou pod produkční záštitou společnosti MTV, protože tento fakt je zárukou zkažených dvou hodin života. ()

lucijelucije

Upřímně jsem čekala větší katastrofu. Tenhle projekt, kterej je točen ruční kamerou docela zaujme. Sice se postupem času stane velkou motanicí a problémem vstřebat realitu s časovým pásmem posílajícím sem tam, ale není to vůbec špatně vymyšlené. Každej skutek, kterej změníte, změní budoucnost, důvěryhodně pojaté. Ten závěr byl trošku klišé, ale pěkných 55 %. ()

Movie Gourmet

Docela dobrý (na jedno skouknutí), ale nic extra. Dnes, pár měsíců po tom, co jsem film viděl, už ani pořádně nevím, jak to celé dopadlo? Dobře, špatně? Does it even matter? I don't think so. It was just a try... Verdikt: 2 a 1/2* a 65 %. ()

ac3r odpad!

Jděte s tou debilní found footage už do prdele. Celé film třesoucí se kamera, kde je půlka filmu hovno vidět, to fakt musí bavit jen vyvolený.... ()

Sochorisko

Hrozně bych pochválil amatérskou kameru, na níž bylo pořízena většina záznam, náramně se doplňovala s teenagerským prostředím a dodávala filmu větší spád. Bohužel to bylo podle mého názoru natočeno ve špatné době a tak se toto dílo měří podle jiných hodnot. I já znám mnooho lepších filmů o cestování čase (Zpátky do Budoucnosti) . Takže, jako "oddychovka" dobrý :) ()

qxkamo

Na to, ze je to teenage version filmu zaoberajuceho sa cestovanim v case, je pomerne rozumne a logicky vysvetlene, co, kto, s kym, s cim, kedy a ako sa moze udiat, ak sa tym casom cestuje. Niektore pasaze filmu su trosku zbytocne roztahane, ale celkovo som prijemne prekvapeny. ()

filipvrbik

Tak na začátek musím říct, že nesnáším filmy točené na mobil jednoho z aktérů (nebo foťák, nebo kameru, to je fuk) - a taky jsem si po dvaceti minutách říkal, proč se tvůrci nevrátili v čase a nezrušili natáčení- jenže pak se to slušně rozjelo a jak začaly ty časové paradoxy alá The Butterfly Effect, tak jsem si to vyloženě užil- i tak to bylo průhledné a víc než na 4 to nevýjde, ale netuším pokolikáté hodnotím tento film :-)...80% ()

sedlo03

Butterfly Effect meets Project X. A překvapivě to docela funguje. Taky by mi nevadilo natáčet na festivalu Lollapalooza a získat backstage vstup. ()

mateas.matt

Zajimave pojeti cestovani casem. Mlady a nadejny chytrolin najde po otci laborator - ne, vazne bych nesel do sklepa, kam bych mel zakazane chodit od otce, ktery uz je radu let mrtvej - a v ni stroj casu. Tedy, stroj casu.. dle filmu jenom do minulosti. Vlastne nevim, proc je nenapadlo podivat se i do budoucnosti. Film krasne znazornil jednu z teorii ovlivnovani pritomnosti diky minulosti a to v celkem komicky se stahujici smycce, kde jsem si vzpomnel na Butterfly Effect - tedy, pokud chce clovek zmenit jednu konkretni vec k lepsimu, dalsi dve se poserou. ()

majec4

Teen sci-fi film o cestovani casom. Jednohubka plna nepresnosti, ktora zaujme len cielovu skupinu. To v kratkosti staci k tomuto fiílmu. ()

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie