Projekt minulost

• USA Project Almanac (více)

Když brilantní student (Jonny Weston - Rezistence) se svými kamarády objeví plán stroje, který je může poslat zpátky časem, možnosti se zdají být neomezené. Přepisují historii, aby vyhráli v loterii, váleli u zkoušek a pořádali mejdany jako nikdy předtím. Změnou minulosti však ohrozí budoucnost našeho světa. Mohou napravit škody, které napáchali, než bude příliš pozdě? (Magic Box)

tatanapope

Mladistvé , sympatické sci-fi o stroji času aneb , jak přijít na to , že je lepší ho vlastně vůbec nesestrojit . Takto by se ve zkratce dal shrnout film . Jistě je pěkné , když si člověk může upravit svůj život dle svých představ , ovšem co to sebou nese za následky už tak pěkné být nemusí . Možná té mladistvosti bylo až příliš , ale děj to mělo zajímavý a dívalo se na to velmi dobře . Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015 ()

Doudis19

Found footage cestování v čase. Podobné hříčky stojí především na tom, kam až zajde jejich rozuzlení, co do nabourání logiky a zdravého rozumu. Almanach není šměšný, ale taky se nedá brát příliš vážně (samozřejmě v rámci scienc fiction). ()

CzechGod odpad!

fakt nesnasim tvurce, ktery chteji usetrit za kameramany, takze dej obali pseudo-dokumentacnim pohledem a vysledek je takovej ze obraz se furt trese, ruzne pootecenej, vecne koukate z pohledu kouli a vecne koukate na zem, na zdi, na schody... a co se tyce deje, tak to je fakt bida - zlatej butterfly effect ()

Triple H

Pohodička. Žiadny zázrak a postavy sa správali miestami zbytočne nelogicky, ale technická stránka a nápad dobré. ()

Jizni Tlapa

Super nápad, styl nasnímání sliboval originalitu a nevšední zážitek. Dějově se extra vzrůšo však neuskutečnilo, ale nelze filmu upřít napětí s hezky koukatelném obsazení (S.B. D Elia) a tak lze konstatovat 70 % ()

Johnny.ARN

Prvá polovica filmu, proste 5 hviezdičková záležitosť. Presne to mám rád. Potom sa ale začnú porušovať pravidlá, začne sa skákať, meniť sled udalostí, začne sa to motať, to vás núti rozmýšľať a v závere dostanete prvý pocit, že to celé pokazili, ale keď sa nad tým následne zamyslíte zistíte, že bol najlogickejší z celého filmu a inak to ani nemohlo byť. Ale vychytaní film, ktorý baví aj napriek horším pasážam a až do konca vás proste nepustí. 4 z 5 ()

Ryuuhei

Druhé zhlédnutí a musím poněkud snížit na hodnocení. První čtvrtina filmu je nezáživná, příliš vědecká a i když člověka zajímá, jestli se experiment nakonec povede, spíš, než aby se bavil, se nudí. Pak ale přichází druhá čtvrtina a od poloviny to už je nesmírná časová jízda, kterou si přesně od filmu pojednávajícím s cestováním v čase představuju. Stroj času v ruce středoškoláků je vyobrazen věrohodně, paradoxy mírně pokulhávají, ale hlavně, že tu vůbec jsou. Found footage je zde perfektně vybalancováno na hraně žánru, ale v podstatě to ani být nemuselo, jen se tím ulehčila práce s natáčením. Ze zakončení mám stále trochu rozporuplné dojmy a opravdu si musím pokládat otázku o důvodu onoho zmizení otce hlavního hrdiny, ale dobře, jinak jsem velmi spokojen. Hromada přímo vyřčených odkazů na podobně laděné filmy potěšila. Kvalita (herecké výkony a zpracování) podobná třeba takové Kronice, což hovoří o vysoké kvalitě. 85% ()

FritoleXx

Tvůrci vzali cestování v čase a místo vážného sci-fi snímku z toho udělali teen dramedy. Náctiletí studenti samozřejmě takovou možnost využijí k zábavě a to oceňuji nejvíce. Občas sice trapně americké nápady, ale budiž. První hodinka je tak velmi zábavná, ale všechno se zvrtne v posledních 40 minutách, kdy jde samozřejmě všechno do kopru. Tohle mě dost mrzí a celou dobu jsem doufal, že k tomu nedojde, ale tak dobrá no... i přes tohle je to stále zábavný film a co je hlavní, skvělé osvěžení pro found footage žánr, přesně tohle totiž potřebuje. Dost bylo hororů! ()

elanius

(89/2015) / MTV Movies produkcia stojí za touto teenage sci-fi kravinkou. Je to také aby to nikoho moc neurazilo a aby nedajbože decká nemuseli nad tým rozmýšlať. Keďže mám cestovanie v čase celkom rád a film neni vyslovene katastrofálny, dávam aspoň to priemerné hodnotenie. (5/10) ()

Pavlínka9

Mě to ohromně bavilo a hlavně mě to zaujalo dávno již při sledování traileru, tudíž jsem se na to moc těšila :) Je to svižné, jasné, přehledné, skvělá představa toho, co byste opravdu udělali, když byste měli tu možnost změnit opravdu svoji minulost....Samozřejmě se nepozapomnělo na důsledky změny a toho, jak Vás to celkově ovlivní :) Jsem nadšená :) Je to pro mě opravdu unikátní film a přesto, že je to celé točené na ruční kameru - ani to my nevadilo, přestože s tím mám problémy...Celá skupinka "kamarádů" mi sedla, atmosféra - skvěle záhadná a hlavně to bylo svižné a jasné :) Pro mě to do sci-fi sedlo, ale thrillerem bych to neoznačila. Chci to vidět znovu a vím, že znovu budu přemýšlet nad tím, co bych udělala já... :) ()

venison

Hodně nevyzrálý film.. Začátek zdlouhavý, prostředek pobaví a konec je příliš překombinovaný.. Hromada no name herců, příběh zachycen na "domácí" kameru, žádné inovace ve zpracování tématu.. Thriller "Projekt minulost" oběšel obloukem.. Koukatelné to relativně bylo, dalo se to vydržet, ale asi bych nikomu dál nemohla doporučit.. ()

hroubek

Project Almanac není nejinteligentnějším filmem, ale je to dobrá podívaná, která dobře pobaví. Zápletka není, tak originální jak se na první pohled zdá a zobrazování přes kameru se už okoukalo a z mého pohledu je to nezáživné a ubíjejí. Na druhou stranu, když s tím režisér umí pracovat, tak to není úplně, tak špatná volba. Dean Israelite není neschopný režisér a daří se mu prodat příběh a postavy, a to co jsem viděl mě skoro celou dobu bavilo. Problémem celého filmu je to, že začne být dost nelogický, a na to jak jsou hlavní hrdinové chytrý, tak vůbec nemyslí na časové paradoxy. Druhým problém pro mě bylo naprosto nefungují finále, ze kterého se dalo vytěžit mnohem více. Dokud se staví, blbne nebo něco vymýšlí, tak je to v pohodě a je to zábavný, jakmile se hlavní hrdina začne chovat jako hlupák, tak se film začíná pomalu bortit. Na režijní debut je to hodně moc slušná práce a krom několika zádrhelů s tím filmem nemám vůbec žádný problém. ()

zdenny

Parta pitomců běhá tam a zpět a zpět a tam, jeden nebo jedna z nich to pořád točí a nic, pořád se nic neděje. Zajímalo by mě, kdo je takový idiot, aby pořád vše točil a to i při běhu. Dal jsem tomu asi čtyřicet minut a pořád se tam jen běhalo tam a zpět a zpět a tam a pořád to točil nějaký idiot a točil to i při běhu... ()

VanTom

Partička "nerdích" středoškoláků sestaví stroj času a začne si užívat jeho (na pár týdnů zpět omezených) vymožeností - opravovat své dřívější kiksy, pařit na festivalech, získávat tím popularitu a samozřejmě se zamilovat. Dokud je nedožene svérázně zamotané klubko příčin a následků, z něhož není cesty ven. Lehkovážná zábava pro mladé ve stylu MTV celkem prodává svou přehlednou "found footage" formu, a přestože večírků i zaláskování je až příliš, nejvíc ztrácí ve zbrklém "dramatickém" rozuzlení, kdy se všechno bortí. ()

blackkocour

Děkujeme, že jste si zakoupili Blu-Ray s kompaktním diskem za 799,- Kč s názvem Projekt Minulost. Film nabízí velkou škálu jazyků. Přes Uzbekáštinu až po Bengáldštinu. Dříve než spustíte tlačítko play a zvolíte souhlas, že slibuje že film nevyužíváte k žadné pirátské projekci, tak si přečtete následující návod na použití. Obsahuje otázky typu: "Co tady dělám?" a "Proč jsem tu píčovinu ještě nevypnul?" ()

Raccoon.city

presne nejako takto by to mohlo fungovať. Found footage sa postaral o hlavný zážitok ,keby to bolo filmované statickou kamerou bola by to tuctovka. ()

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie