Rychle a zběsile: Tokijská jízda

Rýchlo a zbesilo: Tokijská jazda

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2006, 100 min

Rychle a zběsile s podtitulem "Tokijská jízda" naráží na impotentní scénář. Má vynikající začátek s automobilovým závodem, slabší prostředek a vynikající závěrečnou scénu, ve které se objevuje Vin Diesel. Scénář je jinak hodně triviální a jediným originálním výplodem je výraz "driftování" vozu a znalcům nemusím vysvětlovat. Neokoukaný Lucas Black není úplně špatný, ale na to, že má představovat ani ne 18 letého týpka, vypadal poněkud starší. Jeho postava se hned po příjezdu do Japonska zaplete s pochybnými existencemi a jde z maléru do maléru a vždy mu to jako zázrakem projde. Aby to nebylo málo, tak si ho všichni nevysvětlitelně oblíbí, svěří mu drahé bouráky, aby s nimi jezdil a závodil a hlavnímu záporákovi pochopitelně nepadne do oka, protože jde po jeho atraktivní holce, a tak se stačí poprat, a pak si o svou čest i zazávodit na náročné horské silnici, kterou doposud sjel pouze ten záporák, ale tentokrát ji už nesjede a sjede ji ultrakladný Black. Takže scénář odhadnutelný a i současně příšerný. Ovšem velkým plusem je režie Justina Lina, která má propracovaný vizuál, dynamické akční scény a pár dalších nápadů se sem taky vejde. Nablýskaná fára, pěkné holky a dost to drhne, když se ke slovu nedostane akce a hrdinové ve filmu právě "nedriftují".(9.7.2010)

Let’s Dance pre chlapcov. Rovnako blbé, len spotené telá vystriedali nablýskaní tátoši. Oproti ušmudlanej dvojke je toto aspoň poriadne eye candy, bez výrazne trapneho momentu a s Lucasom Blackom, ktorý ač sa na Diesela nechytá (koniec rulez), tak charizmy má aj za ulízaného Walkera. Že sa Lin sústredil na auta a príbehovú omáčku pribežne docucával z prsta, filmu len prospelo. Decko velí zaokrúhliť nahor. 55%.(24.11.2006)

Těžko se zlobit na film, který je o závodění v nablýskaných autech, která řídí zlatá mládež (nesympatický kokotek included). Sporťáky se lesknou, holky v minisukních jsou hot a všechno je tak neskonale dementní, až je těžké tomu nepodlehnout. Že tady někdo rád Need for speed není pochyb, Prodigy – You’ll be under my wheels v tracklistu. Za takový povrchní kýč režiséra vykastrovat a nebo blahořečit.(5.9.2009)

• Jordan

Podobne ako dvojka ja aj Tokijský drift zvláštnym vybočením z pre mňa naozajstného jadra a skutočnej série Fast and Furious, ale tentokrát je do nej aspoň nejako časovo a priestorovo (a príbehovo) jemne zapracovaná (odkazom na ňu v štvorke a prítomnosťou Diesela na konci). Hlavný hrdina (mne pomerne dosť nesympatický, s čudným južanským prízvukom) a nevyvážený príbeh, ktorý kombinuje jakuzu a divoké závody v drifte, aby vznikol neuveriteľný thriller s príliš japonsky pestrofarebnými kulisami. už to po dvojke a trojke vyzeralo zle, ale vďakabohu sa niekto spamätal a prinavrátil túto jednotkou skvelo rozbehnutú sériu späť na správne cesty.(10.7.2011)

• Tommy987

Obludnosť najväčšieho kalibru, ešte asi stokrát horšie, ako som čakal. Pri snahe oceniť aj to najmenšie pozitívne na tomto filme ešte dokážem pochopiť jednu *, ale ľudia, ktorí dali dve a viac už musia byť buď absolútne nenároční alebo fičať na omamných látkach. Scenáristu Tokijskej jazdy by som najradšej osobne rozmlátil na márne kúsky a zbytok, čo z neho ostane, rozpredal na súčiastky (ehm... na orgány), napísal totiž niečo tak imbecilné, ako som už dlho nevidel. Asi nemá cenu sa zaoberať tými miliónmi nelogickostí, ktoré sa vo filme vyskytnú alebo nezmyselnými radeniami scén za sebou, ale keď už nič iné, tak do očí bijú tie otrasné dialógy. Človek by predpokladal, že sa dočká aspoň pár dobrých hlášok z úst drsňákov, ale ani to sa nestane, striedajú sa tu akurát priblblé dialógy s patetickými a úžasne trápnymi. Herecké obsadenie... tak na to ešte trefnú nadávku nevymysleli - nikto nie je charizmatický, nikto nevie hrať a vyzerá to tak, že sa o to nikto ani len nesnaží. A kto čaká aspoň žrádlo pre oči v podobe polonahých krásavíc a nabúchaných áut, aj ten má vlastne smolu, lebo ani jeden zo spomínaných atribútov sa vo filme nenachádza v takom množstve a "kvalite" ako v predchádzajúcich dieloch. Na tomto filme je zlé skutočne takmer všetko. Nečakal som, že Hostel bude mať tento rok konkurenciu v rámci sekcie SHIT ROKA, ale ako vidím, Tokijská jazda je tiež viac ako horúcim kandidátom. 0/10(3.8.2006)

• - Vůz, v kterém jezdil D.K. (Brian Tee), byl Nisan 350Z v tuningové verzi vyráběný v Japonsku v letech 2002 až 2009. Sean (Lucas Black) řídí Mitsubishi Evo 8. Dominic Toretto (Vin Diesel) řídí Plymouth Road Runner z roku 1970 zvaný „Hammer," který postavil Steve Strope z Pure Vision Design v Simi Valley v Kalifornii. (JARDAHONDA)

• - V cameo roli se jako jeden z rybářů objevil bývalý automobilový závodník Keiichi Tsuchiya. (FilmFan24)

• - Ve scéně, při výjezdu z tunelu během útěku ze skladiště vyjíždí Mitsubishi i přes několik kolizí zcela nepoškozené. Podobně pak při posledním závodě v horách utržené křídlo poškodí přední sklo Mustangu, které je ale o dvě scény později opět v pořádku. (Ewe561)