Rychle a zběsile: Tokijská jízda

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

Rýchlo a zbesilo: Tokijská jazda

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2006, 100 min

Těžko se zlobit na film, který je o závodění v nablýskaných autech, která řídí zlatá mládež (nesympatický kokotek included). Sporťáky se lesknou, holky v minisukních jsou hot a všechno je tak neskonale dementní, až je těžké tomu nepodlehnout. Že tady někdo rád Need for speed není pochyb, Prodigy – You’ll be under my wheels v tracklistu. Za takový povrchní kýč režiséra vykastrovat a nebo blahořečit.(5.9.2009)

Veru, už som si na Paula Walkera zvykol a Tokyo Drift mi príde ako niečo úplne iné, čo zo sériou Fast and Furious nemá pomaly nič spoločné. Aj keď je to stále dobrá zábava ( a to mi môžete veriť, že si na nadupané "káry" veľmi nepotrpím). Hodnotenie je v rámci zábavy lebo automobilové naháňačky sú nakrútené naozaj skvelo.(27.6.2010)

„Chlapče, vieš, kto ja som?“ – „Japonský Justin Timberlake?“ Príjemné prekvapenie, ale to by po príšernej a úplne zbytočnej dvojke s Walkerom bolo takmer všetko. Druhý diel prakticky so sériou RYCHLO A ZBESILO nemá nič spoločné, ak nerátame rýchle autá. Nielenže sa v ňom neobjaví žiadna zo známych postáv predchádzajúcich dvoch dielov (SPOILER no dobre, cameo má Vin Diesel, ale je to úplný koniec, scéna má dve minúty a s ústredným hrdinom prehodí asi 5 viet SPOILER), ale nejde ani o „klasické“ závody, ale o štýl, ktorý som doteraz nepoznal – tzv. driftovanie (toto pomenovanie sa dokonca dostalo do pôvodného amerického podnázvu). A hoci nie som žiadny fanúšik áut, celkom ma to zaujalo. Nečakane ma tiež zaujali sympatické herecké výkony (najmä Sung Kang je ako sebavedomý a vlasatý hrdinov mentor-rovesník a „medzi Dobrom a Zlom uväznený“ Han veľký talent), dobre nakrútené akčné scény a exotické Japonsko, v ktorého fascinujúcich reáliách sa dej odohráva.(27.5.2011)

• mzss1

Takže místo klasických závodů drift jo ? Docela ty driftové závody ušly. Příběh to mělo takový jednoduchoučko blbý, ale co, může být. Lukas Black jako hlavní hrdina mě moc nenadchnul. Celkově je to slabší film než předchozí dva díly. Hudba celkem dobrá. Ke konci filmu se na minutku objevil Vin Diesel - docela potěšil. Ze začátku jsem si myslel, že se jedná o teenegerskou komedii, pak se to alespom trochu rozjelo. Akce žádná ale, žádné střílení. S jedničkou a dvojkou se toto rozhodně vůbec nemůže rovnat. Je to takový podprůměr, který se dá vydržet, ale je to peklo. Takže u mě je tentokrát hodnocení pouze 34% = **(7.10.2012)

• mat.ilda

Páni, tolik žánrů v jednom filmu! Začátek je komediálně laděn - zasmála jsem se hned, jak jsem zjistila, že Seanovi nebylo ještě osmnáct a přitom vyhlíží jako fotr od rodiny, rouškou tajemství je zahaleno jeho pomrkávání na děvčata, o která však nemá vůbec zájem, fantastičnem zavání scény, kdy se zřejmě na celém světě srocují středoškoláci v podzemních garážích, za účelem rozmlácení nehorázně drahých aut, povzbuzováni zástupy spolužaček v minitopech a Japonsko se liší pouze tím, že si tam chlapci z yakuzy opékají marshmallow. Ještě abych nezapomněla na hororový prvek na konci - k tomu neměla daleko Dieselova odulá a zestárlá tvář - fuj, to jsem se lekla! Druhý den ráno mě vzbudil řev motoru, ale to jen hudlařil soused se svou škodovkou, bohužel to nebyl sen, ten film fakt existuje :-))(21.5.2009)

• - Celosvětová premiéra proběhla 4. června 2006 v Universal City (Kalifornie, USA). (Varan)

• - Volkswagen do filmu věnoval 4 prototypy R32 a Tourany. Toyo přispělo 4000 pneumatikami, z nichž byla použita sotva polovina. (HellFire)

• - V cameo roli se jako jeden z rybářů objevil bývalý automobilový závodník Keiichi Tsuchiya. (FilmFan24)