Rychle a zběsile: Tokijská jízda

Rýchlo a zbesilo: Tokijská jazda

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2006, 100 min

Rychle a zběsile s podtitulem "Tokijská jízda" naráží na impotentní scénář. Má vynikající začátek s automobilovým závodem, slabší prostředek a vynikající závěrečnou scénu, ve které se objevuje Vin Diesel. Scénář je jinak hodně triviální a jediným originálním výplodem je výraz "driftování" vozu a znalcům nemusím vysvětlovat. Neokoukaný Lucas Black není úplně špatný, ale na to, že má představovat ani ne 18 letého týpka, vypadal poněkud starší. Jeho postava se hned po příjezdu do Japonska zaplete s pochybnými existencemi a jde z maléru do maléru a vždy mu to jako zázrakem projde. Aby to nebylo málo, tak si ho všichni nevysvětlitelně oblíbí, svěří mu drahé bouráky, aby s nimi jezdil a závodil a hlavnímu záporákovi pochopitelně nepadne do oka, protože jde po jeho atraktivní holce, a tak se stačí poprat, a pak si o svou čest i zazávodit na náročné horské silnici, kterou doposud sjel pouze ten záporák, ale tentokrát ji už nesjede a sjede ji ultrakladný Black. Takže scénář odhadnutelný a i současně příšerný. Ovšem velkým plusem je režie Justina Lina, která má propracovaný vizuál, dynamické akční scény a pár dalších nápadů se sem taky vejde. Nablýskaná fára, pěkné holky a dost to drhne, když se ke slovu nedostane akce a hrdinové ve filmu právě "nedriftují".(9.7.2010)

• teutates

Tokio drift? Who to hell... Film stojí na autách, hudbe, nejakých tých scénach a slečnách. Tieto 4 aspekty robia z tohto snímku film a nie odpad. Lucas Black mi nevadí, zahral to celkom OK - ale ostatné herecké výkony mi nejak nesedia. Kde sa podeli staré dobre časy, keď šlo o akčnú "pecku" na čele s Vin Dieselom... ha? Dvojka bola o ničom, ale čakal som návrat k jedničke - nestalo sa tak, škoda! Padli sľuby, že v 4 sa stretneme opäť s hercami z predchádzajúcich časti aj s Vin Dieselom (som zvedavý...)(13.11.2007)

• Psema

Zoufalost, v níž se skloubí imbecilní scénář, s loserovskou režií bez výrazných momentů a nejhorší herecký výkon hlavního hrdiny za posledních deset let. Lucas Black je necharismatický, jednorozměrný týpek, který se umí akorát divně mračit a vymlátit se svojí károu každou překážku, která mu NÁHODOU stojí v cestě. Pakliže nadbytek jódu způsobuje kretenismus, tak Justin Lin a celý jeho tým museli během natáčení vyšňupat několik kil, jinak není možné, aby přišel na trh s tak bezvýznamným a tristním výsledkem , jehož světlými body jsou tak akorát šťabajzna ve vedlejší roli, průlet mobilem a závěrečné cameo. Závěrečná jízda v horách je tak adrenalinová, až jsem málem usnul, fakt super. ;)(6.5.2007)

• PetrPan

Amerika: Mluvíš s mou holkou vole ! A co jako vole ! Si dovoluješ vole, ty nevíš kdo jsem vole ! Tak to vyřídíme vole ! ...chvíle napětí... Jeho holka :Proč to nevyřídíte v autě, volové ! No jo vole, ale o co pojedem vole ! Jeho holka: O mě, volové ! ..úsměv a drsný pohled..Trtrttt a fííí řekne motor a pneumatiky ... střih .. Tokio: Mluvíš s mou holkou, gaydžine ! A co jako, vole..vlastně co je to gaydžin ! To jseš ty, gaydžine ! Vyřidíme to v autě...trtrtr a fí řekne motor a pneumatiky...střih. Finále : Trrtrt a fííí řekne motor a pneumatiky.... Ty nejsi gaydžin, vole ! Třešnička na dortu : Ty vole to je Vin ! Trrtr a fííí..řekne motor a pneumatiky ..konec.(24.6.2013)

Soundtrack Brian Tyler: 1. Teriyaki Boyz - "Tokyo Drift (Fast & Furious)" ,2. DJ Shadow feat. Mos Def - "Six Days" ,3. 5,6,7, 8's - "The Barracuda" ,4. Evil Nine - "Restless" ,5. Far East Movement - "Round And Round" ,6. N.E.R.D. - "She Wants To Move (DFA Remix)" ,7. Teriyaki Boyz - "Cho Large" ,8. Dragon Ash - "Resound" ,9. Julez Santana - "There It Go(The Whistle Song)" ,10. Don Omar - "Bandaleros" ,11. Don Omar - "Conteo" ,12. Brian Tyler feat. Slash - "Mustang Nismo" ,(14.5.2011)

• - Volkswagen do filmu věnoval 4 prototypy R32 a Tourany. Toyo přispělo 4000 pneumatikami, z nichž byla použita sotva polovina. (HellFire)

• - Topánky, ktoré chcel Seanovi (Lucas Black) predať Twinkie (Shad Moss), boli Air Jordan XXI vo farebnom prevedení Varsity Red/Black/Silver. (Real Tom Hardy)

• - Během natáčení poslali kaskadéři na vrakoviště více než 100 aut. (imro)