Rychle a zběsile: Tokijská jízda

Rýchlo a zbesilo: Tokijská jazda

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2006, 100 min

• Jordan

Podobne ako dvojka ja aj Tokijský drift zvláštnym vybočením z pre mňa naozajstného jadra a skutočnej série Fast and Furious, ale tentokrát je do nej aspoň nejako časovo a priestorovo (a príbehovo) jemne zapracovaná (odkazom na ňu v štvorke a prítomnosťou Diesela na konci). Hlavný hrdina (mne pomerne dosť nesympatický, s čudným južanským prízvukom) a nevyvážený príbeh, ktorý kombinuje jakuzu a divoké závody v drifte, aby vznikol neuveriteľný thriller s príliš japonsky pestrofarebnými kulisami. už to po dvojke a trojke vyzeralo zle, ale vďakabohu sa niekto spamätal a prinavrátil túto jednotkou skvelo rozbehnutú sériu späť na správne cesty.(10.7.2011)

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 10/10 Hudba 10/10 Efekty 8/10/// + nášlápnutej soundrack, netradiční prostředí, vtipné hlášky, nice baby a vytuněná auta, děj, zápletka, propracované charaktery, sympatický hlavní hero, Sony Chiba a Vin Diesel jako třešnička na dortu... -film není plný efektů, z té hudby a zvuků teď trošku nedoslýchám/// Neříkejte, že jsem jedinej, komu se film líbil. Jednička byla velké překvapení, dvojka byla velká sračka a trojka je hutná zábava. Tentokrát filmaři vsadili na neokoukané mladé tváře a je tedy otázkou vkusu, jak na vás zapůsobí. Mě osobně to nevadí, navíc mi hlavní hrdina sedl a i vedlejší herci oplývají charismatem a mají svoji postavu mnohdy propracovanou do hloubky. Málo kdy se mi stane, že mi na někom z plátna záleží a že s ním dokážu soucítit. Když mám tedy hodnotit obsazení, tak z čistého průměru jej tahá již zmíněné charaktery, Sony Chiba a především Vin Diesel, skoro sem až zamáčkl slzu. Děj, to je jedno velké překvapení, nevěděl jsem do čeho du. Mohlo to dopadnou stejně tak jako dvojka. Ale naštěstí hned od začátku jsem se ohromně bavil, především tomu dopomáhali vkusné glosy a vtípky, či hlášky a "škleby" hlavního hrdiny (Seana). Skončit film tak ve dvou třetinách, tak hodnotím děj nízko, avšak k závěru začne přituhovat, děj se začne dramatizovat a silně se o Seana bojím, navíc cítím chuť pomsty, stejně jako on. V případě, že máte rádi hudbu, tomuto filmu obvyklou, tak si sami jistě přidáte ke svému hodnocení hvězdičku (platí to i naopak). Já osobně si asi hned zítra, nebo jakmile vyjde běžím pro soundtrack k tomuto filmu, protože to je nátřesk, normálně i kvůli hudbě mám chuť jít na film znovu. Jinak film si nehraje na efekt, žádné pomrkávání na vnitřnosti aut, žádné speciální efekty, zde těžko říct zda je to na škodu, možná by to ubralo na přehlednosti, ale tak nějak mi trošku toho efektu chybí. Naštěstí to film vynahrazuje kamerou, která jakoby se nám snažila nabídnou všemožné pohledy na závody a především na trať, v tomto směru závěrečný závod je skutečně lahůdka. Pokud jste někdy hráli sérii NFS, budete zde jako doma, ale hlavně, běžte se do kina bavit, je to přecejenom film./// Celkem 92%/// Viděno podruhé 1.1.2007 na DVD(20.7.2006)

• Faye

Zřejmě kouzlo nadupaných aut nějak nedokážu ocenit. A to i mimo plátno a obzvlášť poslední dobou. Možná i proto, že v autě do mě napumpuje adrenalin hlavně svítící kontrolka na benzín a zvědavé dotazy policejní hlídky ohledně náhradních žárovek, lékárničky atd. Vlastně nevím proč se na Fast and the Furious vůbec ještě dívám. V jedničce byl alespoň okouzlující blonďáček Paul Walker. A tady. I když Sean, ten má zase pozoruhodný talent na jazyky, vůbec jsem si nevšimla, že by měl nějaké problémy s výukou v japonštině :- ))). No nebudu v tom šťourat. Jdu se cournout pár kiláků po městě (pokusím se podle pravidel maximálně 50km v hodině) a jestli se ještě dnes, při té závratné rychlosti, stihnu vrátit, tak možná zvednu hodnocení i u téhle pitomosti a to čistě ze závisti. Teda ta japonština to byl výborný nápad!!! Na to si vzpomenu i po letech :- )))). Čímpak nás překvapí příště???(13.7.2006)

• Tommy987

Obludnosť najväčšieho kalibru, ešte asi stokrát horšie, ako som čakal. Pri snahe oceniť aj to najmenšie pozitívne na tomto filme ešte dokážem pochopiť jednu *, ale ľudia, ktorí dali dve a viac už musia byť buď absolútne nenároční alebo fičať na omamných látkach. Scenáristu Tokijskej jazdy by som najradšej osobne rozmlátil na márne kúsky a zbytok, čo z neho ostane, rozpredal na súčiastky (ehm... na orgány), napísal totiž niečo tak imbecilné, ako som už dlho nevidel. Asi nemá cenu sa zaoberať tými miliónmi nelogickostí, ktoré sa vo filme vyskytnú alebo nezmyselnými radeniami scén za sebou, ale keď už nič iné, tak do očí bijú tie otrasné dialógy. Človek by predpokladal, že sa dočká aspoň pár dobrých hlášok z úst drsňákov, ale ani to sa nestane, striedajú sa tu akurát priblblé dialógy s patetickými a úžasne trápnymi. Herecké obsadenie... tak na to ešte trefnú nadávku nevymysleli - nikto nie je charizmatický, nikto nevie hrať a vyzerá to tak, že sa o to nikto ani len nesnaží. A kto čaká aspoň žrádlo pre oči v podobe polonahých krásavíc a nabúchaných áut, aj ten má vlastne smolu, lebo ani jeden zo spomínaných atribútov sa vo filme nenachádza v takom množstve a "kvalite" ako v predchádzajúcich dieloch. Na tomto filme je zlé skutočne takmer všetko. Nečakal som, že Hostel bude mať tento rok konkurenciu v rámci sekcie SHIT ROKA, ale ako vidím, Tokijská jazda je tiež viac ako horúcim kandidátom. 0/10(3.8.2006)

• Mahalik

Když se už tak debilní film dostal do fáze, kdy už nemohl být trapnější, přišla bojová scénka, kdy se mezi sebou utkává rádoby cool Bow Wow s asiatem. A pozor bitka má neskutečně vážný důvod (i já bych se nasral do běla), prostě ten Bow prodal asiatovi iPod, kterej nehraje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ovšem to není všechno, pak se tam připlete hlavní hrdina, který nejen že se ve filmu už po stý ztrapní, ale dá tomu protivníkovi iPod vlastní!!!!!!!!!!!!! To už sem naprosto nezvládal...No a pak jsem u toho usnul....probudil se a zjistil, že i když už se film blíží ke konci, pořád vím oč běží (až tak předvídatelný scénář to byl). Tenhle film prostě ocení jen šampón-meni. Neskutečná ztráta času!(28.3.2008)

• - Nathalie Kelley dostala řidičský průkaz teprve pár měsíců před natáčením a až do natáčení nikdy neřídila auto s manuálním řízením. Čekal ji speciální kurz se specializací na drift - průjezd zatáčkou řízeným smykem. (Bauer)

• - VeilSide RX-7, které řídí Han, bylo speciálním autem, které vyhrálo ocenění „Best of Show 2005“ na autosalonu v Tokyu. Jeho cena činí 150.000 dolarů, z čehož jen interiér stojí 20.000 dolarů. Universal ho dostal za 50.000 dolarů a předělal kompletně jak interiér, tak vnější nástřik. (HellFire)

• - Vůz, v kterém jezdil D.K. (Brian Tee), byl Nisan 350Z v tuningové verzi vyráběný v Japonsku v letech 2002 až 2009. Sean (Lucas Black) řídí Mitsubishi Evo 8. Dominic Toretto (Vin Diesel) řídí Plymouth Road Runner z roku 1970 zvaný „Hammer," který postavil Steve Strope z Pure Vision Design v Simi Valley v Kalifornii. (JARDAHONDA)