Rychle a zběsile: Tokijská jízda

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

Rýchlo a zbesilo: Tokijská jazda

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2006, 100 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $62,514,415Tržby Celosvetovo $158,468,292Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,081,829 //počet predaných kusov 33,739Tržby za predaj DVD v USA $41,275,614 //počet predaných kusov 3,335,571║ Až neskutočne amatérsky odbitý film. /10%/(13.1.2007)

• mat.ilda

Páni, tolik žánrů v jednom filmu! Začátek je komediálně laděn - zasmála jsem se hned, jak jsem zjistila, že Seanovi nebylo ještě osmnáct a přitom vyhlíží jako fotr od rodiny, rouškou tajemství je zahaleno jeho pomrkávání na děvčata, o která však nemá vůbec zájem, fantastičnem zavání scény, kdy se zřejmě na celém světě srocují středoškoláci v podzemních garážích, za účelem rozmlácení nehorázně drahých aut, povzbuzováni zástupy spolužaček v minitopech a Japonsko se liší pouze tím, že si tam chlapci z yakuzy opékají marshmallow. Ještě abych nezapomněla na hororový prvek na konci - k tomu neměla daleko Dieselova odulá a zestárlá tvář - fuj, to jsem se lekla! Druhý den ráno mě vzbudil řev motoru, ale to jen hudlařil soused se svou škodovkou, bohužel to nebyl sen, ten film fakt existuje :-))(21.5.2009)

• teutates

Tokio drift? Who to hell... Film stojí na autách, hudbe, nejakých tých scénach a slečnách. Tieto 4 aspekty robia z tohto snímku film a nie odpad. Lucas Black mi nevadí, zahral to celkom OK - ale ostatné herecké výkony mi nejak nesedia. Kde sa podeli staré dobre časy, keď šlo o akčnú "pecku" na čele s Vin Dieselom... ha? Dvojka bola o ničom, ale čakal som návrat k jedničke - nestalo sa tak, škoda! Padli sľuby, že v 4 sa stretneme opäť s hercami z predchádzajúcich časti aj s Vin Dieselom (som zvedavý...)(13.11.2007)

• HAL

Až se bude při posledním soudu rozhodovat o nejhorším obsazení hlavní role v akčním filmu všech dob, tak Lucas Black má první pozici jistou - tak ošklivému a zoufale nesympatickému nýmandovi nepatří do ruky volant, ale maximálně tak smeták a práce podřadného uklízeče. Navíc tu z něj dělá neschopné jelito i stupidní scénář filmu, neb v něm hlavní hrdina pravidelně v každém závodě řídí hůř než Forrest Gump po lobotomii a likviduje jedno auto za druhým, aby z něj pak najednou v tom finálním byl jako zázrakem nejlepší jezdec na kontinentu. Ale i přesto si Tokyo Drift pověst jednoho z nejhorších akčních filmů poslední dekády nezaslouží, i přes mizerně obsazenou hlavní roli, dementní scénář, mimo akci nudnou režii a nejodpudivější soundtrack všech dob... i přesto je pořád o dost zábavnější než odporná dvojka. Jednak tím že svou bizarností zkrátka ani nemůže nudit, a jednak tím že akční závody jsou překvapivě docela fajn. Justin Lin sice na počátku své kariéry nepopiratelně byl těžká lama, ale tady už pomalu začal vystrkovat růžky s pár velice zajímavými nápady a schopně dynamickou akcí. Jako rozcvička před velkým během v podobě čtvrtého a hlavně pátého dílu serie tedy relativně snesitelné. A pro příznivce Need for Speed: Underground také zajímavé tím v jaké symbióze herní a filmová série jsou - první Underground vysloveně stavěl na nápadech Fast and Furious, zatímco Tokyo Drift zase obráceně otevřeně vykrádá Underground 2 - neb právě odtud přišly závody s japonskými miniautíčky se kterými se jezdí zásadně dveřmi napřed a spotřeba pneumatik na kilometr se blíží dvucifernému číslu. 5/10(24.1.2012)

• Gilmour93

Spoře oděné šlápoty, barevné autíčka, rčení o hřebících, vzletné kecy, tokijský smog z exhalací a především umění driftovat - důležitější, než erudice v kardiovaskulární chirurgii. Když si k tomu připočtete hlavního hrdinu o charismatu ochcaného patníku, neucítíte ve vzduchu spálenou gumu, nýbrž výkaly. Tohle všechno píšu s vědomím, že jakýkoliv film ze série Rychle & zběsile není primárně postaven na propracovaném příběhu a duchaplných dialozích, ale já jsem v daném žánru zkrátka „gaidžin“ (japonsky „cizinec“, neplést s homosexuálním duchem v láhvi). Vše mi přijde stejně atraktivní, jako kdybych sledoval japonskou důchodkyni, co si v ojeté Toyotě Prius jede nakoupit mořské řasy a acidofilní mléko do supermarketu. Dámu s vyndavacími bílými zuby, co nejezdí smykem, dodržuje předpisy a nosí dioptrické brýle. Pomalu & rozvážně..(28.2.2014)

• - Topánky, ktoré chcel Seanovi (Lucas Black) predať Twinkie (Shad Moss), boli Air Jordan XXI vo farebnom prevedení Varsity Red/Black/Silver. (Real Tom Hardy)

• - Sean Boswell (Lucas Black) řídí ve filmu postupně vozy Chevrolet Monte Carlo z roku 1971, Ford Mustang Fastback z roku1967, Mitsubishi Lancer Evolution IX GSR z roku 2006, Nissan Silvia S-15 z roku 2001 (Hanovo auto) a také Nissan Silvia S-15 Spec-R. Dále jsou vidět ve filmu vozy jako Dodge Viper SRT-10 (2003 - Clay), Honda NSX NA1 (1991), Mazda RX-7 Veilside FD (Han), Mazda RX-7 Type RS FD (2000 - Takashi), Mercedes-Benz S-Klasse W140 (Deckard Shaw), Nissan Fairlady Z Z33 (model 2002 a 2003 - Takashi a Morimoto), Nissan Silvia S13, Nissan Skyline GT-R R33, Plymouth Road Runner (1970 - Dominic), Toyota Chaser JZX100 (1996 - Morimoto), Volkswagen Touran Typ 1T (2005 - Twinkie) a Mazda RX-8 FE3S (Neela). (ajaxx)

• - Ve scéně, při výjezdu z tunelu během útěku ze skladiště vyjíždí Mitsubishi i přes několik kolizí zcela nepoškozené. Podobně pak při posledním závodě v horách utržené křídlo poškodí přední sklo Mustangu, které je ale o dvě scény později opět v pořádku. (Ewe561)