poster

Rychle a zběsile: Tokijská jízda

 • USA

  The Fast and the Furious: Tokyo Drift

 • Slovensko

  Rýchlo a zbesilo: Tokijská jazda

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2006, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ***

  „Chlapče, vieš, kto ja som?“ – „Japonský Justin Timberlake?“ Príjemné prekvapenie, ale to by po príšernej a úplne zbytočnej dvojke s Walkerom bolo takmer všetko. Druhý diel prakticky so sériou RYCHLO A ZBESILO nemá nič spoločné, ak nerátame rýchle autá. Nielenže sa v ňom neobjaví žiadna zo známych postáv predchádzajúcich dvoch dielov (SPOILER no dobre, cameo má Vin Diesel, ale je to úplný koniec, scéna má dve minúty a s ústredným hrdinom prehodí asi 5 viet SPOILER), ale nejde ani o „klasické“ závody, ale o štýl, ktorý som doteraz nepoznal – tzv. driftovanie (toto pomenovanie sa dokonca dostalo do pôvodného amerického podnázvu). A hoci nie som žiadny fanúšik áut, celkom ma to zaujalo. Nečakane ma tiež zaujali sympatické herecké výkony (najmä Sung Kang je ako sebavedomý a vlasatý hrdinov mentor-rovesník a „medzi Dobrom a Zlom uväznený“ Han veľký talent), dobre nakrútené akčné scény a exotické Japonsko, v ktorého fascinujúcich reáliách sa dej odohráva.(27.5.2011)

 • genetique
  ***

  Japonské šlapky, nadupané autá, parádna hudba, vkusná kamera, ale hlavne scenár deravý ako rešeto, prihlúple dialógy a nadčasová naivita a klišovitosť, to sú hlavné záchytné body tohto odvaru prvých dvoch častí. Ale musím uznať, že nápad bol sľubný. Zaujímalo by ma, koľko za tú minútku v závere skasol Vin. 55%.(1.9.2006)

 • Tuax
  **

  Třetí díl, vypadá i je, o něčem jiném než ty předchozí. Úplně se odklonil od všeho, o co šlo v předchozích dílech. Lépe by bylo, kdyby se jmenoval jinak a nebyl v sérii o závodech, když tady v tom filmu šlo více než o závody hlavně o mužskou ješitnost. Hlavní hrdina nejenže neumí nijak moc hrát, ale jeho obličejová mimika toho předvedla pomalu méně než žvýkající kráva. Střih jízd, ne závodů, ale jízd na okrasu a ničení pneumatik, byl chvílemi fakt dost nepřehledný. V tomto díle je vidět snaha o vecpaní dohromady více cílů a je z toho guláš, který není vůbec dobrý. 3/10(1.1.2011)

 • swamp
  **

  Sean je nesympatický čůráček, který by zasloužil heverem mezi lopatky - a "zapracoval" i casting, protože herci, který tuto postavu ztvárnil, bylo v době natáčení nějakých 23 let, ale hraje ještě ne osmnáctiletého (přitom vypadá jako třicátník). Každopádně kluk na facku, který na potkání rozdává moudra o tom, jak je třeba věci dokončovat a podobné sračkoidní bláboly. Na všechny ty japonské lolitky (jo, a málem bych zapomněl i na ty auta) se kouká dobře a hlavní ženská hrdinka (nehraje, jen dobře vypadá) je také velice koukatelná, jen asi rating filmařům nedovolil, aby se alespoň trochu odhalila (nebo aby došlo třeba k polibku), což nepotěší. Pokud to někomu lámalo hlavou - Nathalie Kelley se narodila v Peru a matku má Francouzku. :) Naprosto nemožný je zkrátka celý scénář, kdy všichni mezi sebe Seana vezmou a dokonce i mafián z Yakuzy mu prokáže tu čest a dovolí mu nakopat prdel (vydriftovat) svému synovci. Mno, blbost, jak má být. Aspoň to cameo Vina na konci dává tušit lepšímu pokračování.. snad.(27.9.2011)

 • Kothy
  ***

  Nejslabší díl celé série. Tímhle Justin Lin nastartoval zbytek ságy. Moc nechápu, proč se to odehrává až po 6. Sean Boswell se po svém závodnickém průseru v Americe stěhuje k otci do Japonska. Tam ho ale auta taky lákají. Musí se ale nejdřív naučit driftovat. Spojí se s Hanem, kterého známe z pozdějších dílů. No a samozřejmě se připlete do problémů, hlavně s mafiánskou Yakuzou. Je to plné klišé a nemá to ani pořádnou zápletku. Spoiler: Na smrt Hana navazuje 7. díl s Jasonem Stathamem. Je podobný jak 6. Taky musím pochválit dobrou hudbu. ;) Jo a ještě se tam na konci mihne Vin Diesel. :) "Co znamená DK? Donkey Kong? Ne, Drift King." :D(27.1.2013)

 • - Rhys Millen, hlavní kaskadér filmu, se objeví v letadle. (HellFire)

 • - Po začáteční jízdě, kdy skončí všichni na policejní stanici, se Sean (Lucas Black) usměje a je vidět, že má plnou pusu krve a uražený kousek zubu. O chvilku později má zuby zcela v pořádku (KajusaK)

 • - Film napadli členové australského parlamentu a vzkázali rodičům diváků, že snímek nabádá jejich ratolesti ke krádežím aut a rychlé jízdě. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace