Rychle a zběsile: Tokijská jízda

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

Rýchlo a zbesilo: Tokijská jazda

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2006, 100 min

Změna prostředí a změna hereckého obsazení? Proč ne, teda hlavně ta změna prostředí je parádní, ulice Tokya se mi opravdu líbí, celkově driftování je zábavnější než drag. Hlavní hrdina je docela sympaťák i ta borka ujde, nepostrádá to ten šmrnc z předešlých dílů jen je to "jiné". Opět rychlá kola, adrenalin a asijské kočenky.(5.10.2006)

• nash.

Namachrovaní frajírci se natřásají a hrají si na drsňáky, pneumatiky kvílí, protože auta tu nejezdí ale driftují, a mezi tím vším se bezprizorně motá krasavice, která nemá co hrát. Říkal jsem si, že horší než předchozí díl už to být nemůže. Může. Přestože to tvůrci vzali zgruntu jinak a znovu, je to stále stejně, místy až neuvěřitelně, nudné a nezáživné k nepřežití. Mdlý scénář o ničem, občas dokonce poněkud nesmyslný (viz. Sean a japonština), režie bez jiskry, herecké výkony ochotnické, většina postav nesympatických. Děs běs na kolečkách.(2.7.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $62,514,415Tržby Celosvetovo $158,468,292Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,081,829 //počet predaných kusov 33,739Tržby za predaj DVD v USA $41,275,614 //počet predaných kusov 3,335,571║ Až neskutočne amatérsky odbitý film. /10%/(13.1.2007)

• H34D

Líbí se mi změna prostředí i nový pohled na stylovou jízdu. Již nestačí jezdit rychle a přesně řadit, je třeba se naučit také umění smyku. Přestože film má řadu pěkných audiovizuálních momentů a režisér svou zručnost rozhodně nezapře, příběh Tokijské jízdy je naprosto příšerný a postavy jakbysmet. Překvapuje mě, že franšíza tuto obludnost vůbec dokázala přežít. 4/10(10.5.2017)

Nejslabší díl celé série. Tímhle Justin Lin nastartoval zbytek ságy. Moc nechápu, proč se to odehrává až po 6. Sean Boswell se po svém závodnickém průseru v Americe stěhuje k otci do Japonska. Tam ho ale auta taky lákají. Musí se ale nejdřív naučit driftovat. Spojí se s Hanem, kterého známe z pozdějších dílů. No a samozřejmě se připlete do problémů, hlavně s mafiánskou Yakuzou. Je to plné klišé a nemá to ani pořádnou zápletku. Spoiler: Na smrt Hana navazuje 7. díl s Jasonem Stathamem. Je podobný jak 6. Taky musím pochválit dobrou hudbu. ;) Jo a ještě se tam na konci mihne Vin Diesel. :) "Co znamená DK? Donkey Kong? Ne, Drift King." :D(27.1.2013)

• - Trojka v závodnické sérii zaostala za svými předchůdci už během prvního víkendu promítání (14. – 16. 6. 2006), protože v kinech USA vyjezdila jen 23,9 mil. dolarů. Jednotka přitom debutovala se 40 miliony a dvojka jich dokonce nasbírala během prvních třech dnů zaokrouhlených 50. Tokijská jízda vydělala jen něco nad 63 milionů, což je přibližně polovina sumy každého z předcházejících filmů. (imro)

• - Při natáčení v Los Angeles najal štáb 600 asijských statistů, aby vyvolali dojem, že se točí v Tokiu. Nakoupili proto v Japonsku množství aut, tamější vozidla totiž mají volant na pravé straně. (imro)

• - V scéne, kedy sa prvý krát objaví Twinkie (Bow Wow), obeduje Sean (Lucas Black) paličkami, pričom v jednom zábere v nich drží sústo, v ďalšom sú prázdne a následne v nich opäť drží sústo. (N0X.)