Malý princ

• Francie Le Petit Prince (více)

Od Marka Osborna, režiséra Kung Fu Pandy, přichází první celovečerní animovaná adaptace slavného díla o přátelství, lásce a skutečném štěstí. Ústřední postavou je malá holčička, kterou se její maminka snaží připravit na skutečný svět dospělých. Její plán naruší trochu excentrický, leč dobrosrdečný soused, letec, který holčičce představí neobyčejný svět, jenž mu před dávnou dobou představil Malý princ. Ve světě, kde vše je možné, začne pro malou holčičku kouzelná cesta uvnitř vlastní představivosti, na které znovuobjeví své dětství a zjistí, že skutečně můžeme vidět jen srdcem. (A-Company CZ)

MajklCZsk

Musím potvrdit, že Malý princ je jistě nejlepší animovaný film tohoto roku. Okrem super příběhu máme tu čest i s parádní animací. Například liška je naprosto úchvatně zpracovaná. Na této animaci je také zvláštní, že je kloubená počítačová s normální stopmotion. U příběhu jsem měl tu chuť párkrát uronit slzu. A to, že to musí být destruktivní pro dětské srdíčko? Blbost. My o něco starší jsme odcházeli s kina se slzičkami v očích, ale oni, jako by se nechumelilo. Opravdu to dítě to asi vnímá trochu jinak. Je to fajn film a pro mě nejlepší v tomto roce. :-) ()

Verka13

Jedná se o jednu z mých nejoblíbenějších knih, která je plná krásných myšlenek. Ve filmu jich však bohužel moc není, a závěr velice zklamal. Osobně bych uvítala film, který by se více podobal knižní předloze. Nicméně i tak 3,5 hvězdičky za krásnou animaci, příjemnou hudbu a pár moudrých poselství od Exupéryho. ()

Kaluž

„Co je důležité, je očím neviditelné.“ Pokud byste letos v kině měli vidět jediný film, pak tenhle. Myslím, že pan Antoine tam někde nahoře ve hvězdách skáče radostí. [Jonáš v kině / 7] ()

Rakosnicek77

Tohle nebyl Malý princ a dal by mi za pravdu i samotný Exupery! Dvě zásadní věci. Příběh s má s knihou pramálo společné a hlavně jsem z něj měl vyloženě depku a v dětském srdci to musí působit vyloženě destruktivně. Zklamání! ()

italka63

Jako dítěti se mi Malý princ absolutně nelíbil, byl těžko uchopitelný. Pořád říkám, že tato kniha je vlastně pro dospělé a stojím si za tím. Tvůrci to vymysleli geniálně, dokázali moudrá poselství předat všem, skrze postavu malé holčičky a to až dojemným způsobem. Myslím Antoine, že by se ti to líbilo a v tvých hezkých očích by to obstálo. Snad tam někde dál maluješ beránky... ()

stration

Na začátek je důležité říct, že poetiku, krásu a hloubku této klasiky se na plátno prostě přenést nedá. Tvůrci to ale pochopili a celý příběh zasadili do současnosti a do života dívky, která se s příběhem Malého prince seznámí prostřednictvím svého souseda. Celkem se to povedlo, chuť na přečtení originálu po zhlédnutí mám. Některé momenty mi tam moc neseděly, ale celkově vzato je to povedený film, po jehož zhlédnutí odpustíte svému dítěti tu dnešní trojku z matiky. ()

Duotone28

Veľmi krásne rozpohybovaná knižná predloha, ktorá určite hanbu nespraví. Niekto čakal úplne niečo iné? Ale čo? Na to aby sa dej držal striktne len knihy, bolo nereálne z hľadiska jej malého obsahu. Preto si myslím, že scenár bol domyslený na výbornú:). Nazdar ()

dom156

Fajn relax, plynulí děj, žádný nečekaný zvrat. Knížku jsem nečetl, takže hodnotím čistě jen na základě toho co jsem viděl v kině. Líbilo se mi to, až na fakt v hlavním příběhu byla animace nedůležitých předmětu či pozadí mírně odbytá na můj vkus, zvlášť auta vypadali jako krabice, možná to byl záměr, ale mně se to teda nelíbilo. Jinak velmi povedené a dám palec nahoru. ()

Lucjen

Neviem, či sa dá povedať, že som sklamaná. Malý princ je dobrá rozprávka, ktorá by bola výborná, keby sa nevolala Malý princ. Do prvej polovice filmu by s menom obstála, tá druhá ide dole kopcom a má iba pár svetlých momentov. Exupéryho malé veľké dielo jednoducho nie je sfilmovateľné. Určite nie plnohodnotne. Na deti a nečitateľov predlohy môže zapôsobiť viac. Alebo aj nie, pretože mňa najviac tešili práve citáty z knihy. Sama na to nemám jednoznačný názor, no určite to nie je zlé. Len si film názvom ukrojil príliš veľké sústo. ()

JohnMiller

Schizofrénia, to je to jediné, čo pri tomto animovanom filme pociťujem. Pretože takto zmiešané pocity som nemal zo žiadneho filmu už niekoľko rokov. Všetky aspekty, pozitívne a negatívne, pre a proti, sú tak rovnovážne a vyrovnané, že keby sa ma niekto spýtal či sa mi to vôbec páčilo alebo nie, priamo by som mu hádam ani nevedel odpovedať. Takisto ako kniha aj animovaný film je viac o filozofii než o nejakom príbehu pre deti. Aj keď sa to na prvý pohľad tvári ako obyčajná pixarovská rozprávka plná dokonalých animácií. podstata je určená skôr pre dospelích. Je skvelé, že väčšinu myšlienok ( čo si ja pamätám z knižky) tam bola obsiahnutá a momenty kedy rozprávač prednášal príbeh Malého princa, ktoré boli doprevádzané nádhernou "stop-motion" animáciou akú už dnes v Hollywoode nenájdete, mi vháňali slzy do očí, tak to bolo krásne, bola to paráda. Preto nechápem jednu jedinú vec. Načo tam, pre Kristove rany, museli pchať side story z nejakým dievčaťom a matkou. Smrdí z toho iba chtíč po prachoch nič viac. Dokázalo ma to vytočiť pri sledovaní niekoľkokrát, tak, že som začal nadávať. Našťastie po chvíľke do toho prišla opäť časť s pôvodným Malým Princom a to ma na moment upokojilo. Takto to išlo dookola až do konca. Krásne myšlienky zachytené detskou mysľou sa budú zaručene páčiť všetkým fanúšikom a fanúšičkám pôvodnej knihy Exupéryho. Vážim si citlivé spracovanie takéhoto literárneho diela. Ale zase na druhú stranu, bolo naozaj nutné zakončiť snímku tak happyendovsko-trápne? Na silu tam vložiť "malého" dospelého princa ako upratovača v nejakej korporácií, ktorý zabudol na svoju detskú predstavivosť. A kto iný ako malé dievča mu vráti všetky zabudnuté spomienky detskej nevinnosti. Zbytočný prídavok, ktorý nepriniesol žiadny osoh iba ma nahneval. Neodpisujem túto animovanú rozprávku, má svoje kvality, ale táto doba dala predlohe neskutočne moderný obal, a to sa mi nepáčilo. ()

gegina31

Opravdu nemám ráda Malého prince. Tahle "pohádka" mi připadá jako jedna velká slátanina. Doufala jsem, že mě tenhle animák překvapí. Rozjezd byl dobrej a do půlky mě to bavilo. Ale pak se to zvrhlo v jeden velkej nesmysl. A navíc tam úplně vynechali to jediné, co mě kdy na Malém princi zaujalo a to rozsvěcování a zhasínání lampy na jedné planetě. ()

Blackhand47

Víceméně sequel k nám známé knize, který nám představuje zestárlého Letce a také novou hrdinku. Klasický příběh je nám ve zkratce vylíčen v několika krátkých kapitolách v první půlce filmu, načež se hrdinka vydává hledat Prince. Od knížky uplynulo samozřejmě několik let a svět dospělých je dnes ještě na daleko horší úrovni, čímž se film v podstatě zaobírá. Všude vládce kapitalismus a většina žijících lidí jsou jen pracující ovce, které nedokážou žít a užívat si. Animace je na velmi slušné úrovni a příběh dokáže člověka hezky pohltit. Rozhodně lepší než filmy, které do světa v posledních letech vypouští velká studia. 80% ()

kajas

Tolik jsem se těšila. Bohužel jsem nebyla připravená na anglické znění bez titulků a na sál plný zlobivých dětí (vedle sedící holčička hrající pexeso mi pila krev nejvíc). Film jsem si zkrátka neužila, ale dabovanou verzi beru jako povinnost a věřím, že budu spokojenější. Druhá projekce sice dojem zlepšila, ale i nadále mám ke zpracování jedné z největších literárních klasik dost výhrad. Jakmile se holčička vydává hledat Prince, začíná podle mě úplně jiný snímek, ze kterého by Exupéry asi radost neměl. Hudba byla ovšem překrásná. ()

Aleee89

Zpočátku jsem byla nadšená, pak ale mé nadšení trochu sláblo, takže nakonec čtyři hvězdičky nedám, i když jsem o nich byla dlouho přesvědčená. Milý, poetický a přitom vážný film plný životních mouder. Asi ne tak úplně pro děti. Ale to není ani Malý princ. A proč nakonec hvězdy tři? Asi jsem přece jen čekala více Malého prince a méně omáčky okolo. Více legendárních slov, kdy se musíte zastavit, zamyslet. Slov, která jsou v knize, ale tady mi někdy scházela... Ale jinak fajn osvěžení mezi všemi těmi animovanými snímky... ()

Mikarda

Film o Malém princi a o malé holčičce má animovanou podobu, ale pro děti rozhodně není. Nejprve mi vadilo, že se pouze první půlka filmu drží knihy, že ta druhá nemá s předlohou nic společného, že je zbytečně akční a přeplácaná. Chyběl mi tam muž s lampou, zeměpisec a opilec a vůbec jsem nechápala, proč je vynechali a už už jsem se začínala zlobit, že místo toho raději natočili příběh z jiné planety, který tam vůbec neměl co dělat. Potom film skončil a já se cítila příjemně uvolněná, jak v pohádce. Přestala jsem se zlobit, že změnili část původního příběhu, protože to hlavní - poselství - tam přece bylo! Když stárneme, tak se měníme a zapomínáme občas si užívat život jako děti. To je hlavní myšlenka filmu, kterou si já odnáším, věřím, že každý si v něm, podobně jako v knize, najde něco důležitějšího, co se více hodí pro jeho povahu. Sice jsem plně neocenila akční konec s pronásledováním a uvězněním u stolku a podobně, ale film to byl rozhodně krásný, hodný zhlédnutí. Hned mám chuť si knížečku zas přečíst a znova a znova si připomínat některé citáty, které plně vystihují lidské životy. Velmi dobře, že ve filmu byly také zmíněny, jinak by si opravdu nezasloužil jmenovat se Malý princ. ()

Kuzlo

Neveril som, že sa dá Malý princ takto nádherne a citlivo sfilmovať. Postava malého dievčatka dodala príbehu novú ženskú/dievčenskú dimenziu, čo k inak mužskému svetu pritiahne aj veľa dievčenských srdiečok. Naša deväťročná bola počas filmu veselá, uplakaná a v závere štastne pokojná. ()

Zlín Film Festival s vůní  Francie

Zlín Film Festival s vůní Francie