Zajímavosti k TV seriálu (5)

  • - Mokjong (In Lee), je zde, v televizní sérii, vykreslen jako snadno ovlivnitelná historická postava, nacházející se vně rodinných svárů a bitev, zároveň trpící vrozenou epilepsií, záchvatovitým onemocněním mozku. Právě ta se stala primárním aspektem pro jeho pozdější sesazení z trůnu a odebrání moci. Historické anály se ovšem o této zdravotní indispozici nezmiňují. Jedná se tak jen o vlastní iniciativu seriálových tvůrců a ne o historický doložený fakt. (Conspi)

  • - Po jednom z mnoha natáčecích dnů se při cestě domů stal jihokorejský herec Suk-hoon Kim (Chi-yang Kim) účastníkem nepříjemné automobilové nehody. Ačkoliv herec neutrpěl žádná zjevná vnější poranění, stěžoval si přivolaným lékařům na vnitřní bolesti v oblasti krku. Herec byl posléze hospitalizován a po dobu dvou týdnů ponechán v naprostém klidu. Právě z těchto zdravotních důvodů se jeho seriálová postava v několika seriálových epizodách neobjevila. (Conspi)

  • - Akčním choreografem seriálu se stal Doo-hong Jeong, do této doby jeden z vůbec nejrespektovanějších jihokorejských filmových akčních choreografů. Coby kaskadér, či dvojník se objevil dokonce i v zahraničních filmech jako jsou G.I. Joe: Odveta (2013), Red 2 (2013).
    (Conspi)

  • - V průběhu natáčení bylo natáčení snímku na několik týdnů pozastaveno. Herečka Chae Shi-ra (Empress Cheonchu) utrpěla pádem z koně nepříjemné poranění ruky. Poranění si vyžádalo pohotový lékařský zákrok a nošení sádry. (Conspi)

  • - Seriál vychází ze skutečné historicky doložené postavy, královny Heonae (964 - 1029). Ta byla v pořadí třetí ženou tehdejšího císařského panovníka vládnoucí korejské dynastie Goryeo, Gyeongjonga (975 - 981). (Conspi)