Záhadný virus zasáhne odlehlou základní školu. Z nevinných malých školáků se rázem stává roj na vnitřnostech si pochutnávajících zrůdiček. Nevyjímaje vnitřnosti učitelů a zaměstnanců této základky. Přeživším dospělým tak začíná osudový boj o holé přežití s bandou malých zombie breberek. (geklon)

Kudly4

Všichni tu strašně moc přehrávají, hlavně ty dementní, pošahaný děcka. (Nesnáším děti v hororech) Nudná, amatérská sračka. Před filmem se zhulte nebo zhoubičkujte. Hvězda za ten úvod s nugetkama. ()

silentname

Moc som sa na tomto filme nezasmial a je to škoda. Plus okrem toho mám pocit, že mnohé scénky priniesli veľkú mieru nechutnosti a podľa mňa až na level, kde to nebolo ani až tak nutné. Najmä ak film na začiatku (a tam je aj väčšina spomínaných scénok) pôsobí skutočne lacno a nie veľmi vtipne. Našťastie sa to potom ale relatívne zdvihne. Môj ďalší problém je ale aj fakt, že trailer prezradil o filme toľko, že človek už presne vie všetko čo nastane. Ak ste nováčikmi a chcete si to pozrieť, tak poradím, aby ste nepozerali trailer. Budete mať väčší zážitok. A čo ma asi najviac štvalo bolo, že vzhľadom na fakt, že decká mali zachované funkcie behať, žrať a komunikovať, tak boli na môj vkus príliš inteligentné, kde som si hovoril, že to jedine ťahalo z filmu von. Ideálny príklad je napríklad scénka, kde mama príde pre svojho syna alebo keď Patriot zlikviduje pevné linky a mobily. A všetko šírenie nákazy príde tak rýchlo, že chýba akýkoľvek náboj a energia. Rovno do akcie. Ak by som mal spomenúť posledný problém s filmom, tak by som povedal, že sú scénky, kedy si tvorcovia neuvedomili určité chybné detaily. Najvýraznejší je asi moment, keď prvé dievča príde o jeden z vrkočov, no po úteku z triedy ich má oba ako predtým. Čo sa týka zvyšku, tak je pravda, že občas sú vo filme dobré momentky, celkom sa mi páči fakt, že infikované sú len deti a aj záverečná scénka na niekdajšej detskej oslave. Asi by som len chcel viac komédie, menej nechutných momentov a aby film viac vedel vyťažiť zo svojich možností. Najmä ak prídete na školu, kde máte pocit, že nikto z učiteľov nie je ani v najmenšom normálny. A nemohlo by to fungovať ako hororová komédia keby boli normálnymi? Ja si myslím, že mohlo. Preto je pre mňa trošku stratený potenciál. Znovu by som si to asi nepozrel, ale som rád, že som film videl aspoň raz. Napriek všetkým negatívam, ktoré som tu spomenul ()

Yoshitsune

No já se tedy bavil, je to vtipný, je to i originální a vyhne se to i kliše, prostě paráda ! Mnozí vyčítají Elijahovi Woodovi že už se nevydává na žádné výpravy a nežmoulá nějaký laciný prsten, ale já sem rád že se Wood vydal směrem k hororům, však v Maniacovi byli naprosto fantastický . Ale je trochu škoda, že v tomhle filmu působí trochu zastrčeně, skoro až nevýrazně, ano má tady nějaký fajn hlášky a snad i nějaký děcko sejmul, ale všechnu pozornost na sebe strhává trenér Wade, hází jednu hlášku za druhou a má hrdinskou akční scénu a je to pro mně tahoun tohohle filmu. Co se týče akce, sou tu sice jen dvě akční scény, ale stojí za to, jedna s trenérem jak sem výše psal, no a pak je to tu ta druhá na chodbě s Mr. Hatachi, tenhle školník nebo co sakra byl zač, na té chodbě předvedl fantastickou akční scénu s koštětem a se sekáčky na maso, ta jeho série kopů a úderů, byla perfektně sestříhaná a natočená. Jen škoda, že to bylo tak krátké, chtělo by to jednak delší a za druhé chtělo by to pokračování, pač ten konec......no prostě pokračování musí být. Co se týče klišé, to tu skoro žádné neni, umře pár lidí kteří stejně nikoho nezajímají a přestože se to odehrává jak divák očekává, tak nestanou se věci, které by se v jiných filmech staly. Docela sem měl nepříjemný z těch děcek, jak se smály, jak se inteligentně chovaly a jak byli rychlí a agresivní, gore celkem slušný, sice ho neni moc, ale je pěkný a dobře se na něho kouká. ()

SeBig

Fracci se naladujou toxickyma nugetama z vyždímany slepice a už to lítá. Nejsou to úplně zombici, spíš maj něco mezi slintafkou kulhafkou nebo tak něco, ve filmu tomu říkají kutýs, proto se to tak taky jmenuje. Nečekej nakej extra masakr, spíš takova příjemná rodinná komedie. Doporučuji si to pustit s vašema parch...ratolestma jestli nějaký máte. Je to opravdu krásný snímek, plnej poučení. Kdyby vás nahodou zlobili, tak jim pohrozite spalenim či odebráním mozku holou rukou vod hoven. ()

korbitch22

A zase všechno prostě jen na půl plynu.Leigh Whannell sice napsal hodně dobrý scénář, plný odkazů a vymazlených hlášek, ale režisérská dvojice už si s ním asi nechtěla nebo spíš moc neuměla poradit.Když točíte film, kde se evidentně budou zabíjet malé děti, tak ho udělejte pořádně, nebo se na to radší úplně vyserte.Vzhled nakažených dětí bylo hned to první do očí bíjící co je jen na půl plynu.Sice trochu upravený zvuky nakažených ,ale jen pocákaný obličeje od kečupu, jako když byste ty malý smrady nechali půl hoďky o samotě v mekáči.Žádný pořádný tesáky ani děsivý kontaktní čočky...prostě odfláknutý.Další věc, zabíjení....mizérie, která byla diletantsky sestříhaná a to jak když kosej děti, tak když učitelé vrací úder.Další provar děj, který nabízel cestovaní a brutální vybíjenou po celý škole se zabije na dvou místech a pak v nějakým skladu.Co na Cooties oceníte je skvěle nekorektní scénář, který paradoxně funguje pokáždé, když spolu postavy mluví, ale když se má jít do nějaké akce, tak režisérské duo zoufale selhává.Pořád to není tak strašné, pořád je to průměrně udělané, ale do takovýho nekorektního masakru nemůžete jít jen na půl plynu.Jako byste si zaplatili po deseti letech manželství 3 luxusní prostitutky a měli by následovat brutální orgie, který byste na půl prokecali a pak skončili po deseti zásunech schoulení do klubíčka a brečeli..co jste to provedli.Dvojku bych si klidně dal, ale rozhodně od režisérů, co si nenechali koule u manželky v kabelce.50%: ()

heyda

Ubrat trochu z komediální složky a naopak přidat a přitvrdit v té hororové a mohla to být bezva podívaná. Takhle je to jen průměrná ptákovinka, která dokáže obstojně pobavit, ale bát se rozhodně nebudete. Potenciál zůstal bohužel nevyužitý. 55% ()

rollman1

Děcka ve školách jsou živel sám o sobě. Když k tomu přidáte virus, který je mění v ještě větší agresory, kteří chtějí požít mozky lektorů, máme Cooties. Podle mě zábavná, místy výborně nahláškovaná zombie komedie s hobbitem Woodem v hlavní roli, která sice nešokuje nějakým extra gore nebo super maskami,ale za to vytahuje trumfy hlavně s postavami. Pan tělocvikář byl nejvíc akční Fero jakého znám a jeho kecy dokázali pobavit, stejně tak psycho učitel biologie(myslím že to byla biologie). Pokud se nudíte a hledáte film u kterého se zachichoňáte, pousmějete a chcete se bavit, Cooties je ta správná volba na jakýkoliv večer. Já jsem spokojen. ()

honajz

Takový ten pokus o hororovou komedii, kdy si řeknu, že už od začátku je ten film dlouhý. Zbytečně dlouhá scéna v nějaké slepičárně předznamenává spoustu dalších podobně nudně a dlouze natočených scén s minimálním humorem, přiblbými řečmi a fakt divně se chovajícími postavami i na tak ulítlý film. ()

Pítrs85

"Po pěti napůl snědených mrtvolách je to pořád děsivý, ale už tak nějak méně, že?" Parádní přírůstek do pořád ne moc rozrostlé rodinky horor-komedií (píšu o těch kvalitních), popravdě od dob Tucker a Dale vs. Zlo jsem neviděl ftipější hororovou ujeťárnu. Leigh Whannell, přestože mi znásilnil třetí Insidious, mě jako scénárista začíná bavit čím dál tím víc a Elijah Wood by se měl věnovat už jen hororům, páč i tady mu to prostě sedlo. Jop, jsem nadšenej, bedtime, motherfuckers. ()

SOLOM.

Jako dítě jsem nesnášel školní obědy a dodnes nepozřu takovou dušenou mrkev, špenát nebo koprovku. To samé však platí o kuřecích nuggetech (přestože jinak mám kuřecí maso docela rád) – dělají se z těch největších sraček, přesto jsou nejen v USA velkým hitem. Není proto divu, že Leigh Whannell (jistě ho všichni znáte hlavně jako scénáristu SAW či Insidious sérií) dostal nápad, natočit tuto hororovou komedii. Do jaké míry jí lze zařadit mezi zombie kousky si nejsem až tak jistý, ale nakažených děcek tu byla opravdu spousta. V jednoduchosti je síla, takže nečekejte žádný překombinovaný díl – byla zde prostě použita klasická šablona: jedno dítě se nakazí z jídla, následně virus přenese mezi ostatní děti a hurá na dospělé. Ti jsou totiž vesměs imunní (PROČ?), tak na to nám odpoví sám Leigh Whannell, který si tu střihl roli jednoho z učitelů a ve filmu vysloví své vysvětlení. Byla jen škoda, že hororová stránka filmu tu byla převážena tou komediální a fandové hororového žánru se tak museli spokojit jen s minimem gore i krvavých scén. Jasně cákanců tu byla spousta, ale hodně věcí se odehraje mimo záběr kamer. Komediální stránka však frčela vcelku dobře – objevila se tu celá řada vtipných hlášek i humorných situací (černý humor tu měl opravdu slušné zastoupení). Nezapomnělo se rýpnout ani do hlavní hvězdy filmu Elijaha Wooda (a jeho hobití minulost). Ostatní postavy učitelského sboru byly sice dost na ránu a většina mi moc sympatických nebyla, ale učitel tělocviku Wade – tak to byla klasa. Buranský hrdina jak má být a zcela se Clintovy vyrovnal. Taky se postaral o nejvíc trefných hlášek i vulgarit, které se tu vyskytly rovněž v míře opravdu vrchovaté. No a v neposlední řadě stojí za zmínku i „buřt“ ze seriálu LOST Jorge Garcia, který tu měl sice jen vedlejší roli zfetovaného týpka, ale rozhodně pobavil. ()

Karamanlis

Svižná zombie komédia, v ktorej dominuje situačný humor, postavený na hláškach, dvozmysloch a bizarných charakteroch herecky dobre stvárnenej pestrej škály postáv. Keď k tomu pripočítam správne naservírovaný pomer násilia, solídnu maskérsku prácu a zopár hustejších scén, ktoré sa odohrajú počas boja s detskými zombíkmi, môžem povedať, že Cooties predstavujú z môjho pohľadu takmer ideálnu formu síce intelektuálne nenáročného, no zato účinného hororového humoru. ()

Necrotongue

U tohoto filmu už se nejedná o béčkovou kategorii,to bylo jasné céčko, které obsahovalo všechna klišé ze slabých hororů doplněná o trapný humor a jako celek mě to skvěle pobavilo. Nechal jsem odpočívat většinu ještě funkčních mozkových buněk a užíval jsem si tuhle podivnou slátaninu od začátku až do konce. Takových filmů, které si nehrají na nic většího, než opravdu jsou, bych snesl daleko víc. ()

Morholt

Ono natočené to není vůbec špatně a obsazení s Woodem a Alison Pill mě také bavilo. Stejně tak oceňuji celkem vydařené gore, ačkoliv ho mohlo být klidně víc. Ale zoufale mě nebavily nakažené děti, jejichž namaskování spočívalo v několika puchýřích a kruzích pod očima. Tady tvůrci hodně zaspali a celý film tak trochu devalvovali. Škoda. Ovšem i tak se jedná o celkem solidní hlínu, která když už nic, tak určitě neurazí. 50% ()

ScarPoul

Vcelku som sa na to tešil. Whannella mám ako scénaristu a herca pomerne rád. Hlavne za jeho zárezy vo Wanovej tvorbe. Cooties majú výbornú prvú polovicu. Naozaj že výbornú. Akonáhle sa dostávame do akčnejšej časti v škole je to ešte zvládnuteľné aj keď na zombie komédiu je tam málo komédie a tie nechutnosti sú tiež skôr typické ako zaujímavé. Potom sa ale dostávame von z areálu školy a odvtedy to stráca šťavu, ale aj smerovanie. Koniec je useknutý len preto aby sa nepovedalo. Nič sa nestane, nikto poriadne nezomrie a strašne sa to drží šablóny všetci prežijú( aj keď v tomto prípade by sa hodila iná šablóna). Wood je super, Pill je roztomilá ale najlepšou postavou je Whannell v úlohe spomaleného, alebo inteligentného podivína. Stráviteľná jednohubka na zabitie večera. Malo to ale omnoho väčší potenciál. Zasrané Chicken Nuggets!!! ()

PauloZ

Apokalypsa v rukou prepubertálních zombíků. Jak jinak by to mohlo dopadnou, než takhle :-). Maximální šílenost s šíleným scénářem a stejně crazy sebrankou v hlavních rolích. Nadhled a cílovka je jasná, místama tomu vzhledem ke scénáři chybí větší zábavnost a víc hardcore scén, ale pokud tomu chcete přijít na notu a máte tyhle nesvázané komedie rádi, tak to funguje v naprosté pohodě. Rainn Wilson dokáže skvěle bavit, jen škoda, že nedostal víc absurdních scén. ()

maddy

Deti sú pre mňa samé o sebe hororom. Nechajte ma s viac ako jedným, dlhšie ako päť minút o samote a verte, že psychická ujma bude väčšia ako zo všetkých hororov na svete dohromady. Cooties mi našťastie takú traumu nespôsobil, ale aj tak sa jedná o veľké sklamanie. Debutujúce duo režisérov akoby v tomto prípade nevedelo čo chce vlastne natočiť. Výsledkom je totiž film, ktorý je na hororovú komédiu až príliš umiernený a občas pôsobiaci ako taká komédia pre celú rodinu, vrátane nevhodného moralizovania nad ťažkým povolaním učiteľom, čím samozrejme byť nemôže vzhľadom na tie zombie deti. No nie je ani hororom, resp. hororovou komédiou, pretože na tú sa po celý čas drží priveľmi pri zemi a v porovnaní napríklad s takým Dead Snow 2 pôsobí až naivne. Masky detí sú vyslovené úbohé a predstavujú pár červených fľakov na tvári, gore scénka je slušná iba jedna („eat the cock“ s chlapcom bez čeľuste) a vtip tu zastupujú scénky učiteľov, ktorí sa chovajú skoro ako nesvojprávni chovanci ústavu, než skutočný humor. Teda aspoň ja nenachádzam nič vtipné na tom, že telocvikár nevie povedať anglické „dual rear wheel“ a 16x sa to pokúša zopakovať (skutočne čo je na tom ťažké?). U hororových komédií jednoducho preferujem oveľa nekorektnejší prístup, pretože aký zmysel sa má v takomto žánri držať na uzde? Nikomu mladšiemu to určené byť nemôže a tí ktorí sa na to podľa ratingu môžu pozerať, tak nepotrebujú, aby bol film takto korektný. Celkovo tak veľmi slabé ako horor a veľmi slabé aj ako komédia. A najnechutnejšia scénka mi prišla úvodná titulková scéna s prípravou mäsa pre burgeri a to asi pre film nie je dobrá vizitka. CELKOVO: 2* (4/10) ()

kaylin

„Cooties“ je jednoduše hororová komedie se zombie tak, jak si ji představuji. No dobře, možná to nejsou až tak zombie, ale prostě jenom nemocné děti, ale to vůbec nevadí. Žánrově to zapadá dobře a hlavně je to vtipné. Dodržuje to pravidla a dovede to být alespoň v rámci možností originální. Tohle je prostě něco, co musím za každou cenu vyzdvihnout, protože dobrých hororových komedií prostě moc není. ()

TheDon

"My name is....CUNT? " Tohle mě docela rozsekalo svou zábávností. Tělocvikář, co se snaží říct "dual rear wheel" (zkuste to říct třikrát rychle po sobě). Zombie kuřecí děcka a pár fajn hlášek navíc. Docela příjemná Frodo podívaná. 60% ()

Havaj8

Zombie děcka ze základky, který jdou po svejch učitelech. Ono by to bylo možná ještě lepší, kdyby to byl čistej a vážnej horor a mělo by to trochu temnější atmosféru viz film Děti. Ale i tak ty děti byly děsivě namaskovaný, to gore celkem fungovalo, takže si nejsem až tak jistej, jestli to bylo mířený na mladší generace. Každopádně to bylo extrémně ukecaný, snažili se vrhat jeden fór za druhým. A ne úplně každej se dá v tý rychlosti pochytit, ale bylo to zas něco novýho. ()

honajz2

Příjemná hororová komedie o tom, jak se skoro ze všech dětí staly zombie a přeživší dospělí se v tom všem snaží nějak přežít. Bál jsem se, že to bude celé dost trapné, ale překvapivě ne a já se u toho dost bavil, některé hlášky byly dost povedené a celkově ten film rychle uteče. Navíc postavy ten film má taky zajímavé a jak píše uživatel J*A*S*M, klidně bych s nimi rád viděl pokračování. Většinou tyhle komedie trpí tím, že jsou jen na jedno zhlédnutí, ale na Cooties bych se bez problémů podíval znova, takže za mě spokojenost. A dokonce - a to se stává jen výjimečně - mi přežila postava, které jsem fandil, za což jsem taky rád a pro ten film jsou to další plusové body. Své chyby to samozřejmě má (třeba přehrávající herce), ale i tak je ten film fajn. Silné 3* ()