Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 1959 čelí dva muži velkému zvratu ve svém životě: jeden z nich se ve Washingtonu D.C. připravuje oznámit prezidentskou kandidaturu, zatímco druhý se na americké ambasádě v Moskvě zříká svého amerického občanství. Dvě zdánlivě nesouvisející události ale nakonec vedou k osudnému momentu, který změnil běh dějin. Drama nazvané Vražda prezidenta Kennedyho produkovala společnost Scott Free Productions a vzniklo na základě bestselleru Billa O'Reillyho a Martina Dugarda. Chronicky je rekonstruována jedna z nejvíce šokujících událostí v americké historii: zastřelení prezidenta Johna F. Kennedyho atentátníkem Leem Harveyem Oswaldem. V dramatu hrají Rob Lowe (prezident Kennedy), Will Rothhaar (Lee Harvey Oswald) spolu s Michelle Trachtenberg (Marina Oswald) a Ginnifer Goodwin (Jacqueline Kennedy). Vražda prezidenta Kennedyho mapuje vzestupy i pády obou mužů a dva vztahy, které nakonec vyvrcholí ne jednou ale dvěma vraždami, jež šokovaly nejen Spojené státy. (National Geographic)

(více)

Videa (1)

Z natáčení  - Will Rothhaar, Rob Lowe

Recenze (17)

HonzaBez 

všechny recenze uživatele

Vcelku průměrný přesto technicky vzato ne úplně špatný televizní snímek založený na jakémsi pokusu o paralelní dílčí portrét prezidenta Kennedy a jeho vraha Lee H. Oswalda. Zejména o Oswaldovi se zde člověk dozví pár zajímavých věci (např. o jeho emigraci do Sovětského svazu a o tom, že měl ruskou manželku). Pokud jde o samotný akt Kennedyho vraždu, je to rozhodně (v porovnání s JFK) jiný příběh držící se oficiální verze o osamělém střelci. Co úplně nevím, jsou ty záběry naznačující, že byl Oswald schizofrenik. Možná se to nabízí, přesto mi to nesedělo, když film zároveň film ukazuje Oswaldův příklon ke komunismu. Nemusí být každý komunista (a vrah) blázen... ()

jerry12 

všechny recenze uživatele

40%. Musím říct, že řemeslné zpracování nebylo zdaleka tak špatné, jak jsem před začátkem čekal. Tvůrci si parádně poradili s výběrem hereckého obsazení, kde si dali zvlášť záležet na podobnosti představitelů se skutečnými postavami, a na každé z chronicky známých scén ze skutečnosti (střelba, přivedení Oswalda před novináře ad.) je znát, že tvůrci záběry dlouho a důkladně studovali a dali si záležet, aby podoba mezi skutečnými záznamy a tímto zpracováním byla co nejbližší. Režijně je tedy Killing Kennedy relativně slušně zvládnutý. Co mi dělalo problém bylo vyrovnat se se scénářem a dějem, který se v mnohém dosti rapidně vymyká skutečnosti. Tvůrci vůbec nebrali v úvahu důkazy a svědectví, která v řadě věcí jsou už desítky let známá, a prakticky kompletně celý film natočili čistě jen podle oficiální teorie. Chvílemi mi až připadalo, že nejde o nic než propagandu americké vlády, která má za účel zabránit připomenutí konspiračních teorií při padesátiletém výročí a poukázat na to, "jak to ve skutečnosti bylo", aby se v tom nikdo nešťoural. Pravdou je, že to takhle už prokazatelně nebylo, takže jak mě filmařsky Killing Kennedy poměrně mile překvapil, tak mě velice hrubě zklamal dějově a naprosto neoriginálním a nekreativním postavením. ()

Reklama

majky19 

všechny recenze uživatele

Docela mě překvapuje velmi nízké hodnocení tohoto televizního filmu. Myslím si, že to rozhodně nebylo vůbec špatné a že tento snímek je důstojným připomenutím událostí, které vedly k vraždě amerického prezidenta Johna Fitzeralda Kennedyho. Herecké obsazení bylo velmi dobré, jak prezidentský manželský pár (Rob Lowe a Ginnifer Goodwin), tak i představitel Lee Oswalda (Will Rothhaar), jako by z oka vypadli skutečným historickým osobnostem. Snímek i velmi dobře zachycuje skutečnost, kam až může vést přehnaný politický fanatismus a jakou nenávist dokáže v obyčejných lidech vzbudit. Jediné, co mě docela na celé této smutné události překvapuje, je skutečnost, jak k něčemu takovému vůbec mohlo dojít. Když jede nejmocnější muž světa na nějaké setkání, na nějaký mítink, tak probíhají několikatýdenní až několikaměsíční přípravy, v pohotovosti jsou tisíce příslušníků ozbrojených složek a jiných orgánů, tak jak je možné, že nedokážou zajistit budovy, ze kterých by atentátníci mohli na svou kořist zaútočit.... V každém případě mě se tento snímek velmi líbil, věrně zachytil události, které se v letech 1959-1963 nejen ve Spojených státech odehrály, a proto si myslím, že 80% si tento TV film bezesporu zaslouží. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Už od začátku jsem měl problém s castingem. Ti herci prostě nesedli. Neříkám, že hrají špatně, na televizi je to dobré, i když mnohdy je to jen na efekt, aby se vyvolaly ty správné emoce. Ne postupně, ale hned v té jedné scéně. Je to přece jen docela prvoplánové, na druhou stranu se film drží podložené verze a známých skutečností. V závěru pak stále více používá archivní záběry, vzhledem k tomu, že je to televizní produkce, krvavé scény nečekejte. Na průměr to stačí, pokud se televizní tvorby týká, tak určitě. ()

Inozuka 

všechny recenze uživatele

Televizní zpracování oficiální verze atentátu na J.F. Kennedyho. Dá se brát jako takový ten zjednodušený výtah z knihy, který mají rádi zejména studenti před maturitou, nebo jako chudší protiváha k JFK. Jako takový slouží tenhle film dobře a udivuje snad jen zdařilým castingem, který je zdůrazněn pod závěrečnými titulky srovnáváním dobových a filmových záběru jednotlivých protagonistů. Větší ambice si snad ani tvůrci nekladli .... ()

Galerie (63)

Reklama

Reklama