• lemonova

Ono je vlastne úplne jedno, či človek pozerá toto, Panelák, alebo ďalší scenáristický skvost našich komerčných televízii... prašť ako uhoď. Najprv som si myslela, že niečo takéto mi ani nestojí za kliknutie na "odpad" a tobôž nie za komentár.. potom som si však povedala, že je mojou občianskou povinnosťou varovať potenciálne obete pred slovenskou televíznou žumpou.. sladká naivita, však?(3.5.2015)

• The M

V rámci slovenských seriálov obstojný, až dokonca veľmi dobrý začiatok, konkrétne najmä pilotný diel. Dúfam ale, že sa z toho nestane ďalšie Búrlivé víno/Ordinácia/Panelák a ktoviečo v jednom. To však ukáže čas. Očividne to už ale tomu smeruje. Máme tu totiž bohatšiu rodinku (ktorá ako inak býva úplne celá v jednom zámočku! A keď hovorím celá, tak celá - proste všetci, aj tí dvaja nenávidení bratia, samozrejme) a potom takú chudobnejšiu. No čo sa nestane! Bohatý mladík z tej rodiny zrazí chlapčeka z tej chudobnej. Náhodou má chlapček voľnú mamičku, tak čo poviete, o koľko, že sa do seba zamilujú? Nevravím, že je to celé zle (teda okrem toho, že ten dej by bol už klišé), ale ak sa toto nesplní, sám si strelím tri facky. Okrem toho ma už otravuje to, že stále sledujeme len tie bohatšie vrstvy, ako keby by nemohol byť aspoň jeden seriál o obyčajných ľuďoch. Veľkým plusom sú ale mnohé nové tváre, ktoré si síce nedostali hlavné postavy, čo je možno aj škoda, ale aspoň, že tam nejaké sú. Je mi jasné, že pôjde veľa o firmu, peniaze a lásku, ktorá bude takpovediac zakázaná (Maštalír je totiž ženatý), čo však evokuje jediné slovo: telenovela. Ale prečo, prečo sa to musí stať z každého jedného slovenského seriálu? Možno predbieham, možno to bude lepšie a nič z toho, čo som povedal sa nestane, a potom to tu kľudne poopravím. Zatiaľ ostávam ako divák, ktorý veľmi dúfa, že sa tento seriál bude dať pozerať aj po desiatich častiach. (Mimochodom, možno by neuškodilo zmeniť vysielaciu štruktúru a vysielať tak dva dni do týždňa. Väčšina denných seriálov začne byť totiž neuveriteľne otravná a dejovo až tak prekombinovaná, že sa v tom nevyznajú ani samotní scenáristi.) Zatiaľ to vyzerá lepšie, ako ktorýkoľvek z tých novších seriálov, no veľmi jednoducho sa z toho môže stať úplný odpad, čo je tu na Slovensku niečo ako nepísané pravidlo. Po piatej časti som sa rozhodol pre celkom slušné 2 hviezdy (napokon zmenené z 3 po šiestej epizóde). Uvidíme ako sa to vyvinie ďalej a ako dlho ešte vydržím... Možno až do konca, no podľa vyjadrení pani riaditeľky našej super telky, vraj je seriál Chlapi neplačú plánovaný ako dlhodobý projekt, takže ak sa bude dariť, vidím to aspoň na 2 roky a tým pádom okolo 600 častí... Ach jaj, mali by fakt prestať s tými dennými seriálmi. Asi im ešte nedošlo, že neskôr už nemajú úroveň, však? Po siedmej či ôsmej časti oficiálne už nesledujem, normálne sebecky pre moje vlastné dobro! Naposledy mením hodnotenie, opäť o jednu hviezdu menej! :)(26.8.2013)

• klapqua

O ždibinec lepšie ako ten papundeklový Klan aka Klon na hnojke, ale predsa len mi z toho škrípali zuby a v ušiach pišťal tlakový hrniec... Slovenskí seriálový tvorci, úprimne a od srdca, vyserte sa na to! Prachy čo vrážate do tohto radšej dajte chudobným, aspoň sa hodnotne využijú a tieto svoje ochotnícke námety predvádzajte v ochotníckych divadlách, kde budú herecké výkony možno aj na vyššej úrovni.(4.9.2013)

• skockalanova

Davam sancu. Tvorcovia evidentne stavili na deti a tym to zatial ide narozdiel od niektorych slecien, ktore maju hlavne vyzerat. Z ucty k detskym panom hercom davam ..... styri hviezdy. Teda extra stedro ;-) uvidime co nam dalsie casti prinesu.. Po tyzdni konstatujem, ze nam to tu kazdy den o par percent klesa... necudujem sa.... aj ja uberam z povodnych styroch hviezd pretoze slovenskych telenoviel mam plne zuby.. sorry.(26.8.2013)

• Marek1991

Na tento seriál upozorňovali v jednej diskusii a tak som bol naň zvedavý. Akoby tento seriál však ani nešiel na komerčnej televízii, keby v ňom neboli niektoré znaky tohto. Seriál začína tragédiou. V dnešnej dobe, kde v našej republike je zlá finančná a spoločenská situácia, taká krízová, kde v zahraničí narastajú globálne problémy, schyľuje sa k ďalšej dobyvačnej vojne USA, stavili tvorcovia na seriál zo života, ktorý zahŕňa negatíva danej spoločnosti, teda plno arogancie, povyšovania, či majetníctva. Tak ako napríklad iránske filmy majú znak, že ženy sú zahalené vo filmoch aj v domácnostiach, keďže film sa považuje za verejnú udalosť, tak naše filmy sa vyznačujú tým, že je v nich akási bohatšia vrstva ľudí a potom tá chudobnejšia, no hlavne tá bohatšia je zobrazovaná štýlom, že všetci chodia v nových tričkách, košeliach, či priam výstavných šatách aj na domácom dvore. Hlavný príbeh filmu je ozaj dobrý, až na toho chlapca, čo tam rozbil prasiatko pre peniaze pre mamu, čo vyznelo ako nezmyselné citové vydieranie, lebo v takú chvíľu, aby tak rýchlo jednal, to bolo prehnané. Taktiež butikové scénky boli prehnané, aby niečo bolo tak okaté, to som už dávno nevidel. Avšak išli tam z extrému do extrému, kde z hnevu prešli rýchlo do akejsi pohodičky. Správanie postavy, ktorú hral napríklad Bárta mi je známe, lebo to vidím všade okolo seba, správanie Maštalírovej postavy, ktorého inak vôbec nemusím, mi prišlo srdcu blízke. Toho jeho kolegu, keď videl podozrivú udalosť, zas také typické slovenské, že však sa asi nič nestalo, uvidíme, ak sa stane, potom obviníme. Filmu prospela tá retrospektíva, či obrazy krajiny, proste tieto maličkosti sa im podarili. Naopak sa mi nepáčilo, keď veľmi okato divákom postava Jamricha objasňovala históriu rodiny. Páči sa mi, že nehrali na blízku rodinu pri viditeľne fyzicky odlišných postavách Bártu a Maštalíra. Nepáčila zas tá príšerná parochňa Dzúrikovej. Hlavný príbeh však zvládli, najmä začiatok príjemne prekvapil, lebo je to bohužiaľ reálne aj v dnešnej dobe, tiež to dobre spojili s tými vedľajšími. Z mojej strany spokojnosť, keby som to hodnotil ako v škole, tak 1-. Vyzerá to na oddychový seriál, aj keď tie niektoré zlé veci ako z reality vám to môžu znepríjemniť, no ak naňho máte čas, je to vaša vec. Uvidím ako sa to vyvinie, lebo hodnotiť to z pohľadu jedného dielu by bolo nerozumné. 27.08.2013 - Druhý diel bol o strachu, smútku a citových výlevoch, no jednalo sa aj o ťažkú životnú udalosť a tak ešte počkám. Za tento diel ako v škole za 3. 06.09.2013 - Od posledného zhodnocovania seriálu som ho nevídaval celý, vídal som len časti, no dnes som mal pocit, že pozerám niečo na štýl Búrlivého vína alebo Ordinácie v ružovej záhrade, v mojich očiach to upadlo, po stránke scenára to je opäť o rozhovoroch a rozoberaní ľudí, vzťahov, proste ďalší nezáživný seriál, no počkám, či sa to zlepší alebo ho totálne odpíšem ako Búrlivé víno. Na záver by som ešte dodal, že Dominika Kavaschová je objav, na ktorej sa dá stavať, no či jej budú sedieť aj iné role, než táto v podstate prirodzenosť obyčajného dievčaťa, to sa uvidí. 17.09.2013 - Nuž nezlepšilo sa to, možno je to aj vedľajšími postavami a príbehmi okolo nich, kde sa to točí okolo naštrbených vzťahov. Dej sa ustálil prakticky v dvoch rodinách a to jednej chudobnej a jednej bohatej. Povahy postáv sú napriek menším výnimkám dosť jednoznačné a po toľkých častiach sa výrazne prejavil profesionalizmus najmä u Maštalíra, ktorý hrá vynikajúce slepca, dokonca ani Kavaschová u mňa nie je v porovnaní s ním až tak skvelá. Postavy, ktoré hrajú Jamrich, Gregorová a Dzúriková sú v hereckom prejave dosť do očí bijúce a nepresvedčivé, viac by im sedeli iné, no ono je to možno aj kostýmami, či prostredím, ktoré je dosť umelé. Vlastne všetkým postavám chýbajú tie ľudské detaily, chyby, mimika, hoci aj keby si odpľuli, špárali sa v nose, poškrabali si štípanec, zakašlali, pustili si televíziu, počítač, išli na výlet, či ukázali priamo prácu a debaty počas nej. Ak mám niečo napísať k detským hereckým výkonom, tak ich nepovažujem za niečo extra, je to taký priemer a dej okolo nich hraje na city alebo je umelý. Keby ten seriál aspoň nejakým protestom vo firme oživili, no takto to je skôr stratou času.(26.8.2013)

• - Píla, ktorá sa v seriáli objavuje, sa nachádza v Lozorne. (Johnny.ARN)

• - V úvodnej epizóde seriálu si pri rally pretekoch môžeme v niektorých záberoch všimnúť na pretekárskom aute Michala (Tomáš Maštalír) namontovanú kameru. (Johnny.ARN)

• - Pre Milana Bahúla bolo veľmi náročné preorientovať sa na pozitívnu postavu, keďže len tri týždne pred účinkovaním v tomto seriáli natáčal seriál Búrlivé víno (2012), kde hral veľmi negatívnu postavu. (tommy187)