• Lucka07

Slabá slovenská telenovela... stačí jen sledovat denní upoutávky, a jsem stále v obraze. Tomáš Maštalír alias Michal se zde projevuje jako android. Na první pohled mám pocit, že je to zřejmě člověk, ale na základě jeho hereckého výkonu o tom někdy pochybuji. Jeho kamenný obličej bez náznaku emoce mě dost značně irituje. Pozitivní je sympatická Dominika Kavaschová alias Paula a malý Marcel Chlpík, kvůli kterému se občas podívám i na celý díl. Hlavní dějová linie mi přišla zajímavá, ale jak se do ní začaly zamotávat další a další intriky ... přestalo mě to bavit.(26.11.2013)

• Dado

Hnusí sa mi, keď prítomní užívatelia už len z princípu hádžu všetko, pri čom sa objaví krajina pôvodu Slovensko, bezmyšlienkovito do odpadu a to aj napriek tomu, že zhliadli maximálne krátku upútavku v televízií či na internete. Ibaže niekedy sa naozaj nedá inak. Neviem, či televízie majú pocit, že stále nové a nové seriály v štýle primitívnych telenoviel sú práve to, po čom televízny divák túži, alebo pod Tatrami vyrastajú len samí neschopní scenáristi, ktorí nedokáže zo seba vypotiť ani štipku originality, či aspoň niečo, čo by ozvláštnilo tragickú situáciu na poli slovenských seriálov. Naposledy som sa s niečim podobným stretol pri seriáli Doktor Ludsky a o to viac ma mrzí fakt, že kým jeho príbeh priebežne skončil po dvoch krátkych sériach, hlúposti typu Horúca krv, Búrlivé víno, Druhý dych a najnovšie aj Chlapi neplačú, sa stále zubami nechtami držia svojho miesta na obrazovkách aj celé mesiace. To skutočne tvorcovia seriálov na Slovensku nevidia situáciu v iných štátoch, kde televízie doslova sršia originálnymi a pútavými seriálmi? Matne si teraz spomínam na článok v novinách spred pár rokov. Dotyčný človek, ktoré meno si už bohužiaľ nepamätám, vyjadroval ľútosť nad tým, že narozdiel od okolitých krajín sa u nás nevyrábajú žiadne seriály. Kým vtedy som sa s týmto názorom stotožňoval, dnes, keď sa u nás nedokáže vyprodukovať nič iné, ako romantická zlátanina s tragickými prvkami konkurujúca svojimi (ne)kvalitami aj tým najväčším prúserom pochádzajúcim z Južnej Ameriky, by som bol najradšej, keby sa opäť žiadne seriály u nás netočili. (videné tri časti, bez percentuálneho hodnotenia)(29.8.2013)

• FCrane

tento seriál je horší ako odpad, jednoducho je to nepozerateľné, každý jeden dialóg je ako nôž ktorý vám niekto zapichne do chrbta, ešte nikdy sa mi nestalo že by mi bolo fyzicky zle pri pozeraní tv, ale pri tomto mi je doslova na zvracanie, je zbytočné hovoriť o scenári, hereckých výkonoch, kamere atď. Celé toto dielo je len zmes debilných rozhovorov medzi stále sa opakujúcimi , nesympatickými osobami, ktoré niekto natočil na ukradnutú kameru zo štúdia telerána.(5.6.2014)

• tommy187

Pilot : Osobne si myslím, že sa bude jednať o nadpriemer slovenských seriálov. Malý Paľko je veľmi podarený, ujo Vincent zaváral veľmi zaujímavo marhuľky! No na prvý diel sa až príliš rozdávali emócie, a celkovo nebol úplne typický. Inak dobré. Som zvedavý ako to pôjde ďalej, lebo nevyzerá to zle. Časť č.2 : Táto časť nebola vyslovene prúser, ale viditeľne strácala na pilota. Už tu bola cítiť hra s citmi, ktorá nebola až tak na mieste. Na druhej strane ťažko vystihnúť také ťažké životné situácie nejako inak. Stále si myslím, že na slovenskú produkciu nadpriemer. Nebudem ešte hodnotiť počkám si ešte na ďalšie diely. Časť č.3 : Myslím si, že táto časť mala oveľa vyššie kvality ako tá druhá. Oveľa rýchlejšie mi zbehla a v tejto časti sme mali možnosť vidieť krátke vyniknutie všetkých postáv. A to sa mi veľmi páčilo. Zatiaľ nebudem hodnotiť, ale som zvedavý na ďalšiu časť! Časť č.4 : Tento diel mi začal (bohužiaľ) pripomínať prototyp telenovely maskujúcej sa za klasický romantický seriál. Napriek tomu to nič nemení na tom, že takéto časti musia byť a keby neboli tak by to nebol televízny projekt, teda možno bol, ale projekt HBO. Teda napriek tejto kritike som pomerne zvedavý na nasledujúci diel. Takže tvorcovia môžu byť spokojný :-) Časť č.5 : Po tejto časti už seriál konečne ohodnotím a nebudem tu písať osobitné hodnotenie ku všetkým častiam. Táto časť bola priemerná. Priniesla nám viac ľudskosti a menej vydierania citov no zasa nenechala vyniknúť žiadnych kvalitných hercov. Napr. keby nechali režiséri vyniknúť Timura Kramára, ktorý zatiaľ talent má, aj keď som názoru, že jeho rovestník Richard Labuda má nadanie ešte väčšie. Všetko ostatné priemerné. :-) Dávam 55%, tri hviezdy a príležitostne tu tento komentár ešte nejako doplním. 6.-10.časť : Seriál začína upadať do typických slovenských koľajov. Napriek tomu je to stále celkom solídne a veľmi zaujímavé. Keby som to mal pozerať tento seriál každý deň vkuse, celkom určite by som tu dnes bez silnej migrény nebol. Ale dve hviezdičky nechám.. Na záver doporučenie na skvelý komentár ---> Marek1991 Po dvadsiatich-piatich častiach znižujem hodnotenie na jednu hviezdičku a stále si myslím, že to je dobré hodnotenie. ***********Zároveň si dovolím odpovedať na krásne číroslovenský komentár topiho. What's the matter, my favourite guy?***********(26.8.2013)

• belinko

Dobre, popravde - dal som tomu šancu (nie že by som nejak chcel, aby sa mi tam tá sračka zapáčila, popravde - páči sa mi Svarinská O:-)). Jednu časť som si pozrel s mamou... kým ona mala slze v očiach a hltala dej, ja som neveriacky krútil hlavou, našiel asi 3, či 4 chyby a pritom nejakých 13 či viac prípadov, kedy scéna bola zahratá amatérsky, že ešte hádam aj môj pes (ktorého nemám) by dané "citové rozpoloženie" postavy zahral dôvernejšie ako táto herecká posádka... a prosím - nech sa na mňa nikto nehnevá s tým, že "ľudia to pozerávajú" a "vyhralo to množstvo cien" ... áno? tak nech sa pozerávajú, veď to tento národ chce... zblbnúť nás, aby sme nemali vlastný názor... a cien? akých? OTO? taká pofidérna anketa, kde si televízie kupujú svoje hlasy? to keď tento brak vyhrá OTA, tak to z neho robí skvelý seriál? len pre toto... ale prosím... táto sračka je asi tá najväčšia, ktorá v slovenskej produkcií obletuje slovenské televízie a vymýva divákovi hlavu... ten istý scenár - 50 postáv a každá s každým spala, hentí sú rozvedený, hentí sú čil spolu, zatiaľ čo on spí s mamou, svojho brata, lebo jeho otec je dcérinej švagrovej strýko... zamotať to ako venezuelskú telenovelu a šup tam medzi divákov, šak to zožerú... úprimne závidím tým, čo to pozerávajú... lebo hlúpim sa v tomto živote kráča lahšie... TOP SRAČKA SLOVENSKEJ TVORBY... gratulujem, gratulujem...(18.11.2013)

• - V siedmej epizóde prvej série bol spomenutý iný seriál televízie Markíza - Búrlivé víno (od r. 2012). (tommy187)

• - Telefónne číslo Romana Pollnera (Alexander Bárta) je +421948043828. (tommy187)

• - V úvodnej epizóde seriálu si pri rally pretekoch môžeme v niektorých záberoch všimnúť na pretekárskom aute Michala (Tomáš Maštalír) namontovanú kameru. (Johnny.ARN)