• klapqua

O ždibinec lepšie ako ten papundeklový Klan aka Klon na hnojke, ale predsa len mi z toho škrípali zuby a v ušiach pišťal tlakový hrniec... Slovenskí seriálový tvorci, úprimne a od srdca, vyserte sa na to! Prachy čo vrážate do tohto radšej dajte chudobným, aspoň sa hodnotne využijú a tieto svoje ochotnícke námety predvádzajte v ochotníckych divadlách, kde budú herecké výkony možno aj na vyššej úrovni.(4.9.2013)

• FCrane

tento seriál je horší ako odpad, jednoducho je to nepozerateľné, každý jeden dialóg je ako nôž ktorý vám niekto zapichne do chrbta, ešte nikdy sa mi nestalo že by mi bolo fyzicky zle pri pozeraní tv, ale pri tomto mi je doslova na zvracanie, je zbytočné hovoriť o scenári, hereckých výkonoch, kamere atď. Celé toto dielo je len zmes debilných rozhovorov medzi stále sa opakujúcimi , nesympatickými osobami, ktoré niekto natočil na ukradnutú kameru zo štúdia telerána.(5.6.2014)

• Madsbender

Vlastne dokonale geniálny, zdraviu a správnemu metabolizmu výrazne napomáhajúci slovenský seriál, ktorý si púšťam každý deň k večeri - podporuje totiž pravidelnú stolicu a zdravé vylučovanie, ktoré nasleduje okamžite po dopozeraní aktuálnej epizódy. Skutočne výrazne odporúčam, lepšie než akékoľvek preháňadlo, od kedy som ho začal sledovať, dokonca som schudol a vypestoval som si dokonalú imunitu voči nástrahám tuzemskej školy vysokej scenáristiky. 0%(24.2.2014)

• Marek1991

Na tento seriál upozorňovali v jednej diskusii a tak som bol naň zvedavý. Akoby tento seriál však ani nešiel na komerčnej televízii, keby v ňom neboli niektoré znaky tohto. Seriál začína tragédiou. V dnešnej dobe, kde v našej republike je zlá finančná a spoločenská situácia, taká krízová, kde v zahraničí narastajú globálne problémy, schyľuje sa k ďalšej dobyvačnej vojne USA, stavili tvorcovia na seriál zo života, ktorý zahŕňa negatíva danej spoločnosti, teda plno arogancie, povyšovania, či majetníctva. Tak ako napríklad iránske filmy majú znak, že ženy sú zahalené vo filmoch aj v domácnostiach, keďže film sa považuje za verejnú udalosť, tak naše filmy sa vyznačujú tým, že je v nich akási bohatšia vrstva ľudí a potom tá chudobnejšia, no hlavne tá bohatšia je zobrazovaná štýlom, že všetci chodia v nových tričkách, košeliach, či priam výstavných šatách aj na domácom dvore. Hlavný príbeh filmu je ozaj dobrý, až na toho chlapca, čo tam rozbil prasiatko pre peniaze pre mamu, čo vyznelo ako nezmyselné citové vydieranie, lebo v takú chvíľu, aby tak rýchlo jednal, to bolo prehnané. Taktiež butikové scénky boli prehnané, aby niečo bolo tak okaté, to som už dávno nevidel. Avšak išli tam z extrému do extrému, kde z hnevu prešli rýchlo do akejsi pohodičky. Správanie postavy, ktorú hral napríklad Bárta mi je známe, lebo to vidím všade okolo seba, správanie Maštalírovej postavy, ktorého inak vôbec nemusím, mi prišlo srdcu blízke. Toho jeho kolegu, keď videl podozrivú udalosť, zas také typické slovenské, že však sa asi nič nestalo, uvidíme, ak sa stane, potom obviníme. Filmu prospela tá retrospektíva, či obrazy krajiny, proste tieto maličkosti sa im podarili. Naopak sa mi nepáčilo, keď veľmi okato divákom postava Jamricha objasňovala históriu rodiny. Páči sa mi, že nehrali na blízku rodinu pri viditeľne fyzicky odlišných postavách Bártu a Maštalíra. Nepáčila zas tá príšerná parochňa Dzúrikovej. Hlavný príbeh však zvládli, najmä začiatok príjemne prekvapil, lebo je to bohužiaľ reálne aj v dnešnej dobe, tiež to dobre spojili s tými vedľajšími. Z mojej strany spokojnosť, keby som to hodnotil ako v škole, tak 1-. Vyzerá to na oddychový seriál, aj keď tie niektoré zlé veci ako z reality vám to môžu znepríjemniť, no ak naňho máte čas, je to vaša vec. Uvidím ako sa to vyvinie, lebo hodnotiť to z pohľadu jedného dielu by bolo nerozumné. 27.08.2013 - Druhý diel bol o strachu, smútku a citových výlevoch, no jednalo sa aj o ťažkú životnú udalosť a tak ešte počkám. Za tento diel ako v škole za 3. 06.09.2013 - Od posledného zhodnocovania seriálu som ho nevídaval celý, vídal som len časti, no dnes som mal pocit, že pozerám niečo na štýl Búrlivého vína alebo Ordinácie v ružovej záhrade, v mojich očiach to upadlo, po stránke scenára to je opäť o rozhovoroch a rozoberaní ľudí, vzťahov, proste ďalší nezáživný seriál, no počkám, či sa to zlepší alebo ho totálne odpíšem ako Búrlivé víno. Na záver by som ešte dodal, že Dominika Kavaschová je objav, na ktorej sa dá stavať, no či jej budú sedieť aj iné role, než táto v podstate prirodzenosť obyčajného dievčaťa, to sa uvidí. 17.09.2013 - Nuž nezlepšilo sa to, možno je to aj vedľajšími postavami a príbehmi okolo nich, kde sa to točí okolo naštrbených vzťahov. Dej sa ustálil prakticky v dvoch rodinách a to jednej chudobnej a jednej bohatej. Povahy postáv sú napriek menším výnimkám dosť jednoznačné a po toľkých častiach sa výrazne prejavil profesionalizmus najmä u Maštalíra, ktorý hrá vynikajúce slepca, dokonca ani Kavaschová u mňa nie je v porovnaní s ním až tak skvelá. Postavy, ktoré hrajú Jamrich, Gregorová a Dzúriková sú v hereckom prejave dosť do očí bijúce a nepresvedčivé, viac by im sedeli iné, no ono je to možno aj kostýmami, či prostredím, ktoré je dosť umelé. Vlastne všetkým postavám chýbajú tie ľudské detaily, chyby, mimika, hoci aj keby si odpľuli, špárali sa v nose, poškrabali si štípanec, zakašlali, pustili si televíziu, počítač, išli na výlet, či ukázali priamo prácu a debaty počas nej. Ak mám niečo napísať k detským hereckým výkonom, tak ich nepovažujem za niečo extra, je to taký priemer a dej okolo nich hraje na city alebo je umelý. Keby ten seriál aspoň nejakým protestom vo firme oživili, no takto to je skôr stratou času.(26.8.2013)

• Shakal4972

To je neskutočné koľko tí ľudia znesú!!! Ta naša lovenská tvorba je jeden prúser väčší ako druhý. Tento seriál mal moje sympatie ale asi len prvé 4 časti. Potom sa to strašne zhovadilo. Smerovanie sa stalo predvídateľným. Umelo vytvárané zápletky, ktoré sa každé 3-4 časti vyriešia. A takto stále dookola. Pýtam sa, či v dobe keď nám život a média predhadzujú jedno svinstvo za druhým a človek má dosť aj vlastných pracovných či rodinných problémov ešte potrebujem sledovať ďalší "Dallas", utrhnutý úplne z reality a nastavený tak aby jedna sračka striedala ďalšiu. V neposlednom rade vôbec nepotešia niektoré postavy. Ich obsadenie ani herecké výkony. Napríklad imbecilný detektív (či vyšetrovateľ), ktorý je tam od vrážd až po poistné udalosti, stále sa tam obšmieta a len čaká kedy sa mu už konečne niekto odovzdá s putami na rukách. Dlho som neveril, že tí policajti čo sa tam sem-tam ukážu skutočne majú hrať policajtov. Tak chabý herecký výkon,,,, z mojej babky mám väčší rešpekt... . No a netreba zabudnúť na špičkovo spísaný a vedený dialóg v celom seriály, ktorý všeobecne degraduje IQ všetkých obsadených o polovicu a nejeden "CHLAP ZAPLAČE". Do jednej žumpy aj s Panelákom....(12.11.2013)

• - Telefónne číslo Romana Pollnera (Alexander Bárta) je +421948043828. (tommy187)

• - Píla, ktorá sa v seriáli objavuje, sa nachádza v Lozorne. (Johnny.ARN)

• - Seriál sa mal pôvodne volať Slepá láska, neskôr V dobrom aj v zlom a vysielať ho mala TV JOJ, Markíza ho ale odkúpila a zmenila názov. (tommy187)