• Shakal4972

To je neskutočné koľko tí ľudia znesú!!! Ta naša lovenská tvorba je jeden prúser väčší ako druhý. Tento seriál mal moje sympatie ale asi len prvé 4 časti. Potom sa to strašne zhovadilo. Smerovanie sa stalo predvídateľným. Umelo vytvárané zápletky, ktoré sa každé 3-4 časti vyriešia. A takto stále dookola. Pýtam sa, či v dobe keď nám život a média predhadzujú jedno svinstvo za druhým a človek má dosť aj vlastných pracovných či rodinných problémov ešte potrebujem sledovať ďalší "Dallas", utrhnutý úplne z reality a nastavený tak aby jedna sračka striedala ďalšiu. V neposlednom rade vôbec nepotešia niektoré postavy. Ich obsadenie ani herecké výkony. Napríklad imbecilný detektív (či vyšetrovateľ), ktorý je tam od vrážd až po poistné udalosti, stále sa tam obšmieta a len čaká kedy sa mu už konečne niekto odovzdá s putami na rukách. Dlho som neveril, že tí policajti čo sa tam sem-tam ukážu skutočne majú hrať policajtov. Tak chabý herecký výkon,,,, z mojej babky mám väčší rešpekt... . No a netreba zabudnúť na špičkovo spísaný a vedený dialóg v celom seriály, ktorý všeobecne degraduje IQ všetkých obsadených o polovicu a nejeden "CHLAP ZAPLAČE". Do jednej žumpy aj s Panelákom....(12.11.2013)

• The M

V rámci slovenských seriálov obstojný, až dokonca veľmi dobrý začiatok, konkrétne najmä pilotný diel. Dúfam ale, že sa z toho nestane ďalšie Búrlivé víno/Ordinácia/Panelák a ktoviečo v jednom. To však ukáže čas. Očividne to už ale tomu smeruje. Máme tu totiž bohatšiu rodinku (ktorá ako inak býva úplne celá v jednom zámočku! A keď hovorím celá, tak celá - proste všetci, aj tí dvaja nenávidení bratia, samozrejme) a potom takú chudobnejšiu. No čo sa nestane! Bohatý mladík z tej rodiny zrazí chlapčeka z tej chudobnej. Náhodou má chlapček voľnú mamičku, tak čo poviete, o koľko, že sa do seba zamilujú? Nevravím, že je to celé zle (teda okrem toho, že ten dej by bol už klišé), ale ak sa toto nesplní, sám si strelím tri facky. Okrem toho ma už otravuje to, že stále sledujeme len tie bohatšie vrstvy, ako keby by nemohol byť aspoň jeden seriál o obyčajných ľuďoch. Veľkým plusom sú ale mnohé nové tváre, ktoré si síce nedostali hlavné postavy, čo je možno aj škoda, ale aspoň, že tam nejaké sú. Je mi jasné, že pôjde veľa o firmu, peniaze a lásku, ktorá bude takpovediac zakázaná (Maštalír je totiž ženatý), čo však evokuje jediné slovo: telenovela. Ale prečo, prečo sa to musí stať z každého jedného slovenského seriálu? Možno predbieham, možno to bude lepšie a nič z toho, čo som povedal sa nestane, a potom to tu kľudne poopravím. Zatiaľ ostávam ako divák, ktorý veľmi dúfa, že sa tento seriál bude dať pozerať aj po desiatich častiach. (Mimochodom, možno by neuškodilo zmeniť vysielaciu štruktúru a vysielať tak dva dni do týždňa. Väčšina denných seriálov začne byť totiž neuveriteľne otravná a dejovo až tak prekombinovaná, že sa v tom nevyznajú ani samotní scenáristi.) Zatiaľ to vyzerá lepšie, ako ktorýkoľvek z tých novších seriálov, no veľmi jednoducho sa z toho môže stať úplný odpad, čo je tu na Slovensku niečo ako nepísané pravidlo. Po piatej časti som sa rozhodol pre celkom slušné 2 hviezdy (napokon zmenené z 3 po šiestej epizóde). Uvidíme ako sa to vyvinie ďalej a ako dlho ešte vydržím... Možno až do konca, no podľa vyjadrení pani riaditeľky našej super telky, vraj je seriál Chlapi neplačú plánovaný ako dlhodobý projekt, takže ak sa bude dariť, vidím to aspoň na 2 roky a tým pádom okolo 600 častí... Ach jaj, mali by fakt prestať s tými dennými seriálmi. Asi im ešte nedošlo, že neskôr už nemajú úroveň, však? Po siedmej či ôsmej časti oficiálne už nesledujem, normálne sebecky pre moje vlastné dobro! Naposledy mením hodnotenie, opäť o jednu hviezdu menej! :)(26.8.2013)

• lemonova

Ono je vlastne úplne jedno, či človek pozerá toto, Panelák, alebo ďalší scenáristický skvost našich komerčných televízii... prašť ako uhoď. Najprv som si myslela, že niečo takéto mi ani nestojí za kliknutie na "odpad" a tobôž nie za komentár.. potom som si však povedala, že je mojou občianskou povinnosťou varovať potenciálne obete pred slovenskou televíznou žumpou.. sladká naivita, však?(3.5.2015)

• FCrane

tento seriál je horší ako odpad, jednoducho je to nepozerateľné, každý jeden dialóg je ako nôž ktorý vám niekto zapichne do chrbta, ešte nikdy sa mi nestalo že by mi bolo fyzicky zle pri pozeraní tv, ale pri tomto mi je doslova na zvracanie, je zbytočné hovoriť o scenári, hereckých výkonoch, kamere atď. Celé toto dielo je len zmes debilných rozhovorov medzi stále sa opakujúcimi , nesympatickými osobami, ktoré niekto natočil na ukradnutú kameru zo štúdia telerána.(5.6.2014)

• klapqua

O ždibinec lepšie ako ten papundeklový Klan aka Klon na hnojke, ale predsa len mi z toho škrípali zuby a v ušiach pišťal tlakový hrniec... Slovenskí seriálový tvorci, úprimne a od srdca, vyserte sa na to! Prachy čo vrážate do tohto radšej dajte chudobným, aspoň sa hodnotne využijú a tieto svoje ochotnícke námety predvádzajte v ochotníckych divadlách, kde budú herecké výkony možno aj na vyššej úrovni.(4.9.2013)

• - Pre Milana Bahúla bolo veľmi náročné preorientovať sa na pozitívnu postavu, keďže len tri týždne pred účinkovaním v tomto seriáli natáčal seriál Búrlivé víno (2012), kde hral veľmi negatívnu postavu. (tommy187)

• - Seriál sa mal pôvodne volať Slepá láska, neskôr V dobrom aj v zlom a vysielať ho mala TV JOJ, Markíza ho ale odkúpila a zmenila názov. (tommy187)

• - V siedmej epizóde prvej série bol spomenutý iný seriál televízie Markíza - Búrlivé víno (od r. 2012). (tommy187)