Netypická japonská pohádka o lovci upírů, dhampirovi (poloupír) jménem D, začíná únosem mladé dívky upírem Meirem. Dívčin otec nabídne lovci za nalezení svého dítěte vysokou odměnu. D se tedy vydává na strastiplnou cestu za vysvobozením dívky, na níž mu ztrpčuje život nejen konkurence, spousta různých nepřátel, ale i jeho vnitřní démoni... (Stegr)

stilgar1

Film rozhodně nezařadím mezi své nejoblíbenější japonské anime, jaké jsem viděl, ale i přesto se mi dost líbil. Příběh se nejprve jevil zamotaně, postupem času se však stále zlepšoval a konec byl poněkud dost smutný. Nejvíce však musím filmu vytknout zmateně navazující scény. Často se ani nedalo poznat, co se ve filmu vlastně děje. A také jsem čekal japonský anime film, kdežto zde jsem měl pocit, že se jedná o americký film ve stylu japonských anime. Když jsem si však potom uvědomil, že se jedná o režiséra, jenž se podílel na natočení Animatrixu, tak jsem se již moc nedivil :o). Ale i přesto pěkný zážitek :) Takže 8/10 ()

swamp

"'Beautiful. Just beautiful. I applaud you, stranger. If we are in the same game, we should be friends. Tell me your name. Mine's Borgoff. Borgoff Markus.' 'D.'" Yoshiaki Kawajiri stvořil anime horor, který svou atmosférou shrábne do kapsy všechny Bladey a Underworldy..lov na upíry může začít. :) ()

PetrPan

Už nikdy více nebudu číst komentáře svých oblíbených a nadanějších uživatelů, chtěl jsem tady psát něco o originálním příběhu, chytlavé romantické zápletce, skvělých obrázcích, nádherných příšerách a vůbec takové ty mé obvyklé bezobsažné říkanky a ona kiddo..... a já odcházím zdrcen a jen s posledními zbytky dětského vzdoru a se slzami v očích sázím nijak neopodstatněných pět. ()

klerik

Fantastická jazda, ktorá z ľahkosťou "sejme" Bladea aj Draculu. Som veľmi rád, že tak dobre napísaný príbeh radšej "zanimovali"... ()

Chrustyn

K japonským animákům je občas složité psát komentáře, jelikož skoro všechny mají stejné klady a zápory. Ať už se jedná o krásnou animaci, originální pojetí příběhu a jeho spletitost. To vše platí i v tomto případě, kde populární cyberpunkové prostředí střídá prostředí temné a gotické. Moc pěkný animák, ve kterém jsem se občas ztrácel. ()

heyda

Jde o animák a na ten musí mít člověk prostě jiný měřítko než na hraný film. Jako hodnocení 87% je hodně mimo mísu. Samotná animace mi nepřijde nijak výjimečná, příběh je sice zajímavý, ale v zásadě kopíruje Bladea. Největším potěšením mi však byla překrásná hudba a inteligentní scénář. Takže 60%.......BTW: Nechápu, jak může být Pokémon v odpadu a tohle na vrcholu animovaných filmů. V animaci rozdíl takřka nenajdete a Pokémon je mnohem originálnější. Ale jak chcete :-) ()

jojinecko

Nie som ani zďaleka fanúšik japonských animovaných filmov ale výnimka potvrdzuje pravidlo. Témy, ktoré mám rád (zombíci, upíry,..),ale aj akurátna dávka romantiky, strhujúci príbeh a to všetko spojené v skvelom anime prevedení. Veľmi príjemné prekvapenie ()

Stanislaus

Japonská anime verze původního Stokerova příběhu, ve které se mísí hned několik motivů a dějových prvků, si mě získala zejména díky vampýrské tematice a svým vskutku okázalým audiovizuálním zpracováním, které si zaslouží obdiv. Přišlo mi to jako mix výše zmíněného Draculy (nejvýraznější motivy: vztah mezi upírem a člověkem + vanhelsingovský hlavní hrdina) a postapokalyptického sci-fi (napadá mě jistá podobnost se Šíleným Maxem: občasný vzhled krajiny + honička mezi lovci a "monstry"). Musím ocenit fantazii tvůrců, kteří přenesli na plátno krásnou podívanou, a rovněž nesmím opomenout líbivý a nepřeslechnutelný hudební doprovod. Zkrátka solidně udělaný a netradičně pojmutý animák z japonské produkce, který mě sice nedostal tak moc jako taková Cesta do fantazie nebo Zámek v oblacích, nicméně i tak jde o velice kvalitní snímek. ()

anais

Tahle anime je opravdu pěkně nakreslená. To se musí nechat. Nabízí napínavý příběh věčné lásky ala Dracula, do něhož jsou namixování ghulové, hvězdné koráby, supermoderní zbraně i atmosféra westernů. Jestli vás tento popis zaujal, pak je to film pro vás. Na druhou stranu příběh nenabízí nic vysloveně originálního, a pokud vám jde o "cool" atmosféru (věřím, že o ní šlo tvůrcům primárně), kouněte se radši na seriál Hellsing. Ten je sice nakreslený hůř, ale i přes delší dobu trvání plyne i působí o dost svižněji. ()

Jinny

Opět tak trochu jiný japonský pohled, tentokrát na upírsko-romantické téma. Samotný svět našeho osamělého lovce odměn se pohybuje na pomezí gotického hororu a westernu a tak trochu paradoxních vymožeností budoucnosti. Nejpůsobivější je nespoutaná fantazie tvůrců, kdy skutečně platí, že v příští vteřině se může stát cokoliv. Vizuální exalstovanost byla sice občas matoucí, přesto je tahle komiksová hororová pohádka potěšením pro oči i mozek. ()

honajz

Taková směska Bladea, Duny, Souboje Titánů a spaghetti westernů v nijak extra anime podání. Jak blbě to zní, tak blbě to vypadá. Navíc hlavní hrdina je naprosto nesympatická postava, za kterou to nejhorší odřou jeho konkurenti v lovu. ()

SOLOM.

Zase jedno velké „lovestory“. Oproti minule se konečně pořádně přitvrdilo a jako bonus se tu dočkáme i druhé skupiny „lovců upírů“, kteří byli příjemným zpestřením. D vyměnil koníka a se svou mluvící rukou se vydává vydělat těžké miliony. Animace se tentokrát výrazně zlepšila, spousta zajímavých příšer dopomohla k zajímavým soubojům, atmosféra solidní, jen tam nemuselo být tolik té romantiky. ()

ARI50

Nečekaně dobrá zpracovaná kreslená zábava, no zábava spíše akční podívaná kde se hrdinové potkávají se vším možným zlem a jejich tank je super v celku se hodně povedlo ale k dokonalosti chybělo protože některé scény se mi přeci jen nelíbily ale přesto upíři záležitost a honba za dcerou super. ()

mm13

Zo začiatku sa mi to celé zdalo akoby neisté, nevedel som čoho sa chytiť. Potom ale prišiel ukľudňujúci zvrat (na povrch vyplávala nejednoznačnosť postáv, ktoré sa dovtedy tvárili westernovo čierno-bielo), vzápätí tony akcie (ktoré prehlbujúcu sa charakterizáciu zúčastnených absolútne nepotlačili) a v závere som už v duchu úpenlivo nariekal, ze sa nejedná o pilot k aspoň 10 hodinovému seriálu... A potom - EPILÓG, ktorý tento príbeh pána D definitívne vystrelil do pantheónu japonskej anime! Tomu vravím citovo zainteresovať a po okraj naplniť. Neváhajte! ()

Morholt

Nikdy by mě nenapadlo, že se budu takhle bavit u animáku a to ještě u japonského. Ale tohle je prostě vizuálně i obsahově nádherný poetický horor. 100% ()

bouncer

Úchvatný snímek a to ze dvou prostých důvodů: skvělá japonská animace a bezkonkurenční upírský příběh. Takhle nějak měl vypadat Blade... ()

erl

Blade je oproti dhampírovy D trapák a může se jít vycpat. Vampaia hantâ patří mezi nejlepší anime jaké jsem měl zatím možnost vidět. Příběh není sice nijak objevný a vyskytují se tu klasická klišé upířin ale jsou tu skvělý a sympatičtí hrdinové a velmi pěkná vizuální stránka která podtrhuje kvalitní režii a slušné budování napětí. Filmy o upírech mám rád a tento se může hrdě zařadit mezi mé favority. ()

Mononoke.

Příběh o lásce upíra a mladé dívky, kterou se pokouší za velkou finanční odměnu přivézt zpět k otci bratři Marcusové a konkurenční lovec upírů dhampir D. Scénář sice není úplně originální, ale vizuální stránka vše vynahrazuje. Je zde hlubší morální podtext a samozřejmě láska i přes všechno nakonec vítězí ()

Terva

Ve vzdálené budoucnosti upíři vládnou noci, ale jejich počet klesá. Vysoké odměny za jejich hlavu dali vzejít novému druhu lovců : Bounty hunters. CITÁT - A teď se dusím............ Chtěl bych mít tak nerozlučného a ukecaného přítele na cestách, jako má Dhampir. Leila je kočka a má ráda to co já - CITUJI - Jedno pivo.......... Zajímavá Japonská vize postkatastrofického světa a života lidí, upírů a damphirů v něm. Spousta hrůzy, zničených životů, zdevastovaných rodin, zmařených nadějí, divných strojů, nebezpečných monster a .... velké lásky. CITÁT - .......až jeden z nás zemře, druhý musí přinést květiny na jeho hrob v den pohřbu......... Tak jsem se nechal unášet nádhernou hudbou a dobrodružnou cestou plnou krve a soubojů, cestou ke hvězdám a hledání Nočního Města. CITÁT - To není sen, brzy poletíme ke hvězdám............ Ke konci jsem uronil i slzu. Natočeno podle stejnojmenné novely Hideyuki Kokuchia. ()

Program FILMASIE

Program FILMASIE