Nils se se svým sněžným pluhem prohání zasněženými cestami v okolí chladného norského městečka. Proráží cesty pro své spoluobčany, což považuje za velmi zodpovědnou práci, kterou ostatní dokáží náležitě ocenit. Jednoho dne je dokonce jmenován Občanem roku, ale zároveň se v ten den dozví o úmrtí svého syna. Předávkování drogami není pro Nilse důvěryhodným vysvětlením, a tak vezme spravedlnost do vlastních rukou. Vyhrát krvavý spor s mafií není lehké, avšak Nils už nemá co ztratit. Navíc má v záloze mnohem silnější zbraně – mohutný stroj a štěstí začátečníka. Příběh "spravedlivé" pomsty s lavinou mrtvých těl vypráví režisér s pořádnou dávkou černého humoru, překvapivých zvratů i elegancí a výsledkem je zábavný a inteligentní akční thriller z prostředí zasněžených drsných norských hor. (Film Europe)

Elam

Pořádná dávka severského černého humoru! Kdoby to byl řekl...scénář jako od bří Coenů. Skvělý Stellan Skarsgård ! Nejvíce pobavil konec a paraglaidista Radovan :-)) ()

Maskati

Přání smrti v bílém hávu severské zimy. Skarsgärd má svoje kvality a ani tady jako zametač sněhu nic nezkazil. Koukatelný thriler na dlouhé zimní večery k lahvince finské vodky. ()

PATROS

Na film som narazil pri pozeraní filmografie Stellana Skarsgarda a doslova som bol v úžase. Príbehy mstiaceho sa otca vídame bežne, ale severské stvárnenie je neopísateľné.Prostredie filmu je nádherné, chladné tak ako je hlavný hrdina. Skarsgardov výkon je ako vždy výborný ale upúta postava hlavného záporáka v podaní Pala Sveere Hagena,ktorý sa s postavou zžil a výkon je ohromujúci.Film nie je jednoduchou vyvražďovačkou ale výborným filmom o strate a pomste. ()

Angus250

Neskutocne perfektne! To zaverecne vykoncenie stromom a samotny vyborny Ganz! Akurat ze potom, co by sikmooka pica oplula hrob mojho brata, ktory za mna polozil zivot, by som ja osobne dost krutym sposobom vzal ten jej a zabalil ju do pletiva a sup do vodopadu... ()

Denzen

Výborná komédia vyvažujúca kriminálny príbeh s vtipnými scénkami. Skarsgård sa pre túto úlohu veľmi dobre hodil narozdiel od vtipné prehravajúceho záporáka. Navyše každá smrť nejakého zlého chlapíka bola nová a zaujímavá, takže nehrozila nuda a film dokázal aj pri svojich 115 minútach stále udržať moju pozornosť. ()

Kaylar

Extrémní množství sněhu, které udatně proráží mohutný sněhový pluh a osobní mstu náhle se zrodivšího gangstera bez předchozích kriminálních zkušeností si z filmu asi zapamatujete. Doufám, že Nils Dickman dostal v hobby marketu nějakou slevu na to množství pletiva, které tam koupil a do kterého balil nebožtíky. Mně jako člověka z Polabí ovšem nejvíc děsily ty hory sněhu. Film jinak považuji za průměrný. ()

Rajca

Tak toto môžu vymyslieť iba severania :D Zábavné, plné zvratov a neočakávaných situácií. Jednoznačne "must see" :) ()

eaglestar

Zkurvený severský sojuz bude s láskou vzpomínat, jak jim tam dělali balkánští kluci starosti s fetem. Ti jižnější nově příchozí, to už bude jiné presso. ()

JerryPilsen

Neortodoxní a nezapomenutelný film.Brutální humor v normálních situací,to se nám hoši pěkně vyblbli.Škoda,že u nás nic podobného nevznikne. ()

J.Crusader

Už po shlédnutí filmu Hodejegerne mi bylo jasné, že proniknout do tajů severského černého humoru je pro našince velmi těžké a film Kraftidioten (byť o něco slabší jak prvně jmenovaný) to jen potvrdil. Absolutně netuším do jakého žánru film zařadit (tedy mimo styl "severské filmy"). Je to totiž mix tragédie, černé komedie, vyvražďovačky a asi i pár dalších. Každopádně jsem se ale nenudil, a to ani v občas pozvolnějších pasážích v druhé půli filmu. ()

Leguan23

Film hodnotím jako průměrný. Určitě zde byly náznaky komedie a někdy jsem se u filmu i zasmála, ale příběh byl velmi prostý, nic zajímavého ani překvapivého, jen spousta krve a asi tak miliarda mrtvých mafiánů. Zamýšlela jsem se, kde bral Greven tolik svých lidí, když je stále zabíjel on sám nebo někdo z jeho nepřátel. Konec byl takový zvláštní, určitě to mohlo být vymyšleno i lépe. Nicméně nebyl to špatný film. ()

mdf

Brr,tolik sněhu,nebo koksu?.Pomsta mafiánskému bossovi za smrt svého syna,byla z rukou vesnického šibala,který jezdí pluhem v nekonečných sněhových závějích docela zábavná.Už máš dost starouši nebo Vy nejste únosce?...Většinou ne.... a jiné hlášky mě bavily,taková sympatická gangsterská vyvraždovačka. ()

Svatopluk.Vi

Na tenhle film jsem se chtěl poměrně dlouho podívat a teď se mi to konečně povedlo na jeden zátah. Na první pohled mi ten film připomíná Tarntinova díla. Je tam spousta momentů, kdy se film záměrně shazuje a tenhle druh humoru mám rád (třeba předělové titulky se jmény mrtvých, to je skvost). Navíc seveřané to prostě takhle umí a já jim to žeru. Kloním se k tomu, že je to parodie na gangsterky než vážně míněný thriller. A mám rád i ty scény založené na vizuálnosti a tam sníh opravdu pomáhá... ()

stuj

Několik (tak tři až čtyři) černohumorných hlášek/scén tam bylo, ale jinak vlastně ztráta času. ()

BigJohn02

Viděl jsem až po předělávce, takže srovnávat mohu tak trochu v opačném pořadí a konstatovat, že obojí je prakticky doslova stejné. Stellan je akorát ještě větší suchar. Srbové byli jak vystřižení z Rapla, ale bohužel díky nim se tady ještě nemohl uplatnit vtípek s rezervací. Ale, jo, zábava. Jugoš nebo Indián, každej z nich je mafián. ()

JsemPohodlny

Včera jsem si pustil Cold Pursuit. Chlapík jezdí se sněžným pluhem, likviduje členy mafie, pak navštíví známého, který má doma bláznivou Thajku... no a docvaklo mi to. A vracel jsem se ve vzpomínkách tak dlouho ke Kraftidioten, až jsem musel své čtyři hvězdy upravit na pět. Ten film prostě má koule. Nevzpomínám si, že bych se musel na něco kouknout víckrát, aby mě to úplně dostalo, avšak tady se to povedlo, dokonale. Mám program na dnešní večer! A těším se i na Fisker Karma. ()

26. Dny evropského filmu

26. Dny evropského filmu

04.04.2019

Dny evropského filmu již 26. rokem nabízí divákům to nejzajímavější ze současné evropské kinematografie. Letos zvou do kin na 45 filmů z různých koutů Evropy a výběrem filmů se snaží přiblížit… (více)

Přehlídka Scandi v deseti českých městech

Přehlídka Scandi v deseti českých městech