Ajťáci: Přichází internet

(TV film)
  • Česko Ajťáci: Jde po nás internet (více)

Není radno dráždit bosou nohou internet. Grandiózní finále britského kultovního seriálu. Čas o něco poskočil, ale v suterénu Reynholm Industries se zdá být vše při starém. Zatímco Moss obdivuje znalosti marvelovského universa Royovy nové přítelkyně Alice, Jenny laškuje s fešným prodavačem v nové kavárně hned za rohem a Douglas plánuje účast na monstrózní párty, organizované majitelem nejlepšího řetězce striptýzových barů v Soho. Obraz všeobecné pohody však při bližším pohledu již začíná vykazovat drobné vady na kráse. Co mohla jen Alice myslet tím, že Roye označila za emocionálního artistu? A proč je nová webizoda Mossova herního magazínu tak k uzoufání nudná? To vše jsou ale skutečně jen drobnosti, blíží se mnohem fatálnější katastrofa. Zdánlivě banální incident s bezdomovkyní a malým prodavačem kávy se stane virálním videem roku a přivolá na hlavy nešťastného Roye a Jenny nejen Douglasův hněv, ale co je mnohem horší, hněv celého internetu. A jak známo, před internetem není úniku. Ještě že zaměstnanci oddělení IT Reynholm Industries umí v okamžicích krize držet při sobě! (Česká televize)

erased

Partička ze sklepa se stala kultem tak rychle, až jí to bylo na škodu a kvalita IT Crowd chtě nechtě s přibývajícími díly spíš klesala. Oproti průměrné poslední řadě je ale Poslední Byte bohudík krokem vzhůru a zároveň rozloučením s Ajťáky v tom nejlepším duchu. "Game over, old sport." ()

MATADOR

Ajťáci jsou má britská srdcovka a pokud se řekne britcom, vybavím si právě tento seriál. Po dlouhé době jsem se však dostal teprve ke čtvrté sérii, přičemž jsem zjistil, že existuje i loučíčí dvojdíl. Ten sice nejde ve šlépějích klasických dílů, ale minimálně stejně příjemně utíká. Při závěrečných vteřinách ukápne nostalgická slza se zjištěním, že tohle bylo prostě něco jiného, něco na co se vždycky rád podívám. Thx Roy, Moss a Joan ... vlastně Jen ,) ()

honajz2

Jako finále celého seriálu je to povedené, ale taky opět ukazuje, že už se to celé prostě vyčerpalo. Být to díl čtvrté série, řadil bych ho mezi ty lepší a vtipnější, ale i tak nemůžu říct, že bych se u toho bůhvíjak bavil. Některé scénky fungují sice skvěle (pohřeb, obě epizody Game Board, Moss kupující ženské kalhoty), potěšil mě návrat některých postav napříč seriálem (Richmond, Pedofil (fakt si nepamatuju, jak se jmenuje skutečně, ale tahle přezdívka mu prostě zkultovněla :D)), ale celkově mě to bůhvíjak nevzalo a silnější dojmy z toho taky nemám. Závěrečná scéna mě sice potěšila, ale i tak není tak silná, jak by závěr seriálu měl být. Silné 3* ()

Rocky88

Ačkoliv se kvalitativně blíží spíše dílům 3. a 4. série, zakončení je to i tak důstojné. Rozpaky ze zakončení poslední série spolehlivě přebije. Jsem rád, že všichni poznali, kdy je vhodné přestat. ()

C0r0ner

Ne, není to taková mrda jako zbytek seriálu, ale pořád je to špičková zábava, která hýří takovou vtipností, že jí většina Hollywoodu může jenom závidět. Rozlučka je to více než důstojná a já nemám sebemenší důvod hodnotit jinak než plným počtem a doufat, že se jednou IT Crowd ještě vrátí. 90% ()

Alfréda

Takovou dobu se čekalo na symbolické zakončení, až ve výsledku za moc nestálo. Prvoplánový humor, dvě tři povedené vtipné perly a x odkazů na již vyčpělé scénky z předešlých dílů, kterým zatleská leda tak fanoušek z úcty k tomu, že dříve měl seriál svou úroveň. IT Crowd by si zasloužil důstojnější zakončení. A lépe žádné zakončení, než toto. Přirovnala bych to k Red Dwarf: Zpátky na Zemi. Ale třeba nás Linehan ještě překvapí. * hvězda navíc za Mosse v telefonní budce wearing women slacks. ()

otík

Milé ukončení seriálu, který stavěl na báječné angličtině, úžasně trefených hercích a neskutečných kravinách, které ve výsledku vždy pobavili diváky. A i když tento závěrečný speciál není nejlepším dílem, rozhodně své diváky potěší a dobře naladí. Hudba: Neil Hannon ()

Radiq

Chch, super speciál, kterej nám připomene kvalitu humoru první série. S IT to sice má už jen málo společnýho, ale to neni duležity. Duležity je, že sem se bavil jak král... ()

filmmovier

Jak byly první dvě série Ajťáků vynikající, třetí skvělá a čtvrtá už opravdu hodně slabá (až asi na dvě povedené epizody), tak tohle finále je opět vynikající, ale ne tolik. A i když skutečně zapamotavatelná je jen holka co ví všechno o Marvelu a závěrečný soud, já se skvěle bavil, skoro tak, jako v začátcích. Navíc se ukázal Richmond (fantastické, bez něj by to snad ani nebylo pořádné finále) a sem tam se zavzpomínalo na něco ze seriálu, takže taky fajn. Ale jako celek to mohlo být lepší a hlavně to celé mohlo vypadat úplně jinak. Jako finále seriálu je to ale rozhodně lepší, než poslední epizoda čtvrté série a osudy postav to jakž takž uzavřelo, takže stěžovat si nemůžu a ani nechci, protože to prostě není potřeba. Richmond! 90%. ()

Mrkvič

Zasmál jsem se vícekrát, le je to jistě slabší než seriál. Pár vtípků je založených na tom, že se jen ukáže či zmíní věc ze seriálu. Postavy jsou ale pořád příjemné, a tak by jistě stále bylo na co navazovat. ()

Lachtaan

Občas se bojím těch zbytečných přídavků do seriálů, které se násilně snaží těžit z úspěchu svého předchůdce. U poslední tečky do Ajťáků musím ale uznat, že jsem se skoro vůbec nenudil, spoustu zdejších džouků přebylo nudnost čtvrté řady a dokonce připomnělo ty dobré začátky. ()

geklon

Tohle byla nutnost. Nutnost rozloučit se s fanoušky, kteří tak prahli po nových dílech. Tak dlouho se čekalo na další séri,e až zájem upadl a to byl ten nevhodnější moment pro naservírování příjemného zavzpomínání, na jeden z nejlepší britcomů poslední dekády. Ještě, že se tým Linehana rozhodl legendu ukončit závěrečným vzpomínkovým dílem, kde se odkazuje na nejlepší gagy a momenty a né nějakou pátou serií, čí vzpomínám, sestavená již z natočených dílů. Děkuji. Tleskám. Když poslední hold nebudete brát jako poslední dílek skládačky, ale jako zákusek a dezert po vydatném čtyřchodovém meny, rádi pochválíte šéfkuře za vzpomínku nad tak výtečný gastrokomickým zážitkem. Já se bavil. A už teď se těším na další autorské dívadlo pana G.Linehama. ()

noriaki

Je asi dobře že seriál skončil, protože očividně došly nápady. Těch několik samoúčelných vtipů zábavnost nespasí a narážky na dobu kdy byl scenárista v plné síle jen trpce upomínají, o kolik lepší byly staré epizody. Britové své sitcomy končí v nejlepším, ale tenhle o díl přetáhli. ()

fabecc1222

Závěrečný film kvalitativně dosahuje řekněme lepší poloviny klasických seriálových dílů. Bohužel si přenesl nešvar posledních dílů, a to, že v něm moc nejde o samotné IT. Renholm už je tady za úplného magora, a jeho postava naštěstí nemá tolik prostoru. Hlavní linky jsou jinak dost povedené (Rasismus vůči ženám a malým lidem, Pořad stolní hry). ()

Autogram

Slušný prídavok k seriálu, ktorý veľa fórov ťaží práve zo seriálu. Preto bez jeho znalosti by určite nemalo zmysel film pozerať. Jednoducho rozlúčkový záverečný diel, pri ktorom som hlasno vybuchoval smiechom, ako pri najlepších častiach. Bude mi za partičkou ajťákov smutno, snáď sa raz objaví rovnocenný nasledovník. Najnádejnejšia Teória veľkého tresku zatiaľ u mňa mierne zaostáva. ()

Wbcko

Srovnatelné s některými slabšími epizodami z posledních sérií. Tedy průměr, několik dobrých gagů, dále spíše nostalgie a jakž takž důstojné rozloučení s, podle mě, nejvtipnějším seriálem vůbec. ()

Specs

Hlášky: Roy: - "Hele Mossi, viděIs už to video, jak to mimino mluví francouzsky?" Moss: - "Je to virál od půI jedenáctý. Jasně, že jsem ho viděI." Roy: - "Musel sem bejt na záchodě." & Roy: - "Malí lidé nejsou rasa. Nejsme ve Hře o trůny." ()

Trapper33

Upřímně si myslím, že IT Crowd takovýhle speciál nepotřeboval. Celý speciál těží hlavně z popularity minulých sérií a dle mého názoru kvalitou zůstal na/pod úrovni/í čtvrté série. Nicméně potěšil návrat Richmonda a závěrečné rozloučení. ()