• dopitak

Dílo možná přelomové (v Attenboroughově tvorbě určitě), veskrze však nudné a proklatě dlouhé. Možná mi chybí informace, možná kontext, smysl pro ironii anebo by se člověk prostě musel narodit za kanálem, ale válka se dá parodizovat i jinak, a neptejte se mě proč jsem si teď vzpomněl na Kdyby tisíc klarinetů.(20.11.2011)

• danecek24

27. Zlatý Glóbus za rok 1969 - cena (1) - *Nejlepší zahraniční (anglicky mluvící) film - Velká Británie(7.1.2009)

Jako debut i jako dílo o sobě neobyčejně zajímavé. tím spíše, že parodie je jednou z rovin této filmové ságy.(10.11.2014)

• Merťas

V pražských kinech se promítal od 23.11.1972 (U Hradeb)(6.2.2013)

70% Attenboroughův režisérský debut ve mně zanechal dosti rozporuplné pocity. Na jedné straně naprosto úžasná úvodní scéna, s jejíž dopadem na mně se dá srovnat jen scéna vánoční, na straně druhé se film docela vleče - nemluvě o tom, že je to částečně i film válečný a hlavně dlouhý (což jsou prvky, které nemám právě v lásce). Ale přiznejme si - kde jinde uvidíte zpívat Maggie Smith (profesorka McGonagallová) o tom, že "v sobotu dá každému za šilink" ?(22.4.2008)

• - Záběry z filmu jsou použity v dokumentu Velká válka: 1914-1918 (2008). (Bioscop)

• - Jane Seymour v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

• - Film byl natáčen výhradně v exteriérech v jihoanglickém Brightonu. [zdroj: FNŘ 2010] (hippyman)