Zeki Müller nemá na vybranou. Někdo totiž postavil školní tělocvičnu přímo nad jeho „úsporami". Tedy nad místem se zakopanými ukradenými penězi, které tam pro něj ukryla jeho přítelkyně. A tak, aby se po propuštění z basy dostal ke své kořisti, musí se vydávat za suplujícího učitele na Götheho gymnáziu, čímž vznikne už tak sužovanému vzdělávacímu systému další problém, protože od toho okamžiku zaměstnává nejbláznivějšího učitele všech dob. V noci se Zeki snaží tajně prokopat ke své uloupené kořisti a během dne používá sice drastické, ale účinné metody, aby zkrotil neukázněné teenagery ve třídě 10. B. Jeho upjatá, korektní kolegyně, učitelka Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurthová), sice odsuzuje jeho neortodoxní pedagogické metody, ale nemůže si pomoct a do nového „kolegy" se zamiluje. Dokonce mu pomůže vykopat něco cennějšího než je hotovost – zbytky jeho vlastní morální integrity. (Cinemart)

viewer

Chtěl jsem něco, u čeho bych mohl usnout, a i přesto že jsem neusnul, přišla mi tato komedie vhod. Jak už sám název snímku napovídá, nejedná se o žádnou super zábavnou komedii, jejíž scény si budete s partou kámošů přehrávat stále dokola, a dokonce se u vás dlouho neohřejí ani ty nejpeprnější hlášky. Nevím, jestli za to může německá kinematografie, nebo německý vězeňský systém, ale Elyas M'Barek v tomhle filmu ujde až „neočekávanou cestu“ plnou změn. Klišoidní příběh namistrovaného drsňáka, který se kvůli zakopanému pokladu, pomocí toho nejtriviálnějšího podvodu stane profesorem, jenž přemění partu o přes držku žádajících pranksterů na cílevědomé, roztomilé mazlíčky, sám sebe na dokonalou partii a všemi milovaného pana učitele, k tomu ještě zdarma dostane maturitu a ženskou, co není ani zdaleka tak nehezká, jak se jí snaží tvůrci během celého filmu vyobrazit. Co mě tady zaujalo je rychlý střih a hudba, která mi však v některých scénách nedávala smysl. I přesto mi ale tato komedie nabídla porcičku velmi vtipných a originálních scén. (Tak třeba ta exkurze do země bílého prášku, injekčních stříkaček a zvětralých existencí.) Ještě mám dvě otázky… Proč se vlastně ve filmu nevyužil potenciál těch opravdu sympatických profesorek? Zvládl bych ten film i bez dabingu? Kdyby se tahle vulgarismy nabitá komedie nerozplizla v romantickou břečku plnou zázraků, dal bych ty hvězdičky hned tři. ()

Helmbrecht

Samozřejmě se našlo několik momentů, které dokázaly vyloudit úsměv na mě tváři, ale převažovaly chvíle, které dokázaly pozvednout prostředníček na mé pravici. ()

BR23

čo kladne hodnotím je (napriek skratkovitosti niektorých scén a naivite v progres niektorých postáv (najmä tí malí parchanti)) veľmi zaujímavý dej, myšlienka, premena hl. hrdinu je asi jedna z najlepších čo som kedy vo filmoch videl (medzi tie najlepšie tiež patrí premena charakteru Waltera Whita zo seriálu Breaking Bad :D), mimoriadne sympatický hl. hrdina (taký v pohode a cool chcem byť aj ja :D), herci sú tiež milí (až nato čo občas robia-konajú, pôsobia fajn), vtip, hudba celkom ok. Je cítiť že je to nemecká výroba. Takéto uletené WTF filmy totiž produkujú Nemci alebo Francúzi čo v mase americko britskej záplavy pôsobí celkom uvoľňujúco ako čerstvý vzduch alebo nová krv alebo ako dočasný záskok :D ()

Lubess.Knopp

Obrovsky nafouknutá superbarevná a vtipná komedie se konečkami vandalismu,ktera se mění v poslušnost a superzábavu. Dopuručuji upjatým lidem :D ()

Bassko

V prvom rade musím povedať, že si nie som tak úplne istý 4 hviezdami (také slabšie to však asi budú) , ale jednoducho som ostal neuveriteľne prekvapený. Toto bola prvá nemecká komédia, ktorá sa skutočne dá nazvať komédiou a vyčarí vám úsmev na perách (z toho, čo som mal "česť" vidieť). Prvá polovica je zvládnutá veľmi dobre, potom to začalo trošku krivkať blížiacim sa finále a príchodom morálneho posolstva. Nebyť toho, boli by to možno aj veľmi silné štyri hviezdy. ()

Thamilka

Super komedie. Kdo si chce odpočinout, ať si pustí tuto komedii, vůbec nad ní nemusí přemýšlet a ještě se dost zasměje :-) Milé překvapení :-) ()

kratajirka

Já chci takové učitele, profesorský na vejšce!! Jsem velice příjemně překvapen z německý produkce. Myslel jsem si, že jejich humor je suchej jak martini, který popíjí u telky Angel(IKEA) Merkelová. Ale oni to umí rozparádit. Kreace, bláznovství, show must go on. Fakju mě dostalo. 90% ()

Krastom

Moc pěkná romantická komedie. Na to, že ji nenatočili v Hollywoodu, ale v Německu mi tam nechybí nic, těším se, až se někdy na film podivám znovu. ()

bizon.99

Neuvěřitelně nevtipná komedie(?) a důkaz toho,že i film,z kterého je vám na blití může být komerčním hitem. Vyrobeno v Německu.10% za docela povedenou poslední 10 minutovku......A HLAVNĚ FAKT,ŽE UŽ JE KONEC.FAK JÚ. ()

jakubesd1

Akokeby tento film sa snažil žartovať v kazdej jednej vete ale niekde to vôbec nie je hodne . Inak fajn komedia nasmial som sa ()

kamilao

určitě dámy koukejte!! Už jen kvůli Elyasovi!! Já se po dlouhé době pobavila, ačkoli zrovna nemám v oblibě komedie podobného žánru. ()

k.rakonos

Příjemné překvapení a celkem svěží a mírně netolerantní komedie. Pro mě o mnoho lepší než překvapivě stejně vysoko hodnocená dvojka, která postrádala jakýkoliv vtip a humornost. ()

MM1979

Příjemná, kupodivu německá, komedie co pobaví. Narozdíl od trapné a samoučelně vůlgární dvojky, kterou nemá smysl ani dokoukat. ()