Detektiv Kenner vyšetřuje případ zneužívání mladé dívky. Přiznal se k tomu její otec, který si ale nic nepamatuje. Detektiv spolu s psychoanalytikem pomalu odkrývají důkazy o činnosti satanistického kultu, který má na svědomí mnohem více trestných činů... (TV Prima)

Beckett51

Mnohem chytřejší a hlubší film, než se může na první pohled zdát. O to více mě mrzí nízké hodnocení, protože se jedná o jeden z nejlepších psycho thrillerů (horor to určitě neni) za hoodně dlouhou dobu. ()

Pilda17

Největší překvapení bývá ve snímcích o kterých nevíte, že existují. Regression je toho typický příklad, viděl jsem odkaz ke stažení, následně hereckou sestavu Ethan Hawke a Emma Watson a jako poslední thriller a horor. Jako lákadlo dostačující a prvotní pocit výborný, jelikož od prvních minut má Regression skvělou atmosféru, kterou si naštěstí drží až do závěru. Já osobně bych vymazal žánr horor a místo toho bych dosadil krimi, jelikož je to dosti matoucí. Nemám problém s hereckými výkony ba naopak v béčkovém provedení vidět skvělé herce se nepoštěstí každý den. Pokud se vyjádřím k ději budu hodně spoilerovat a to by byl sakra průser, takže to úplně vynechám. Přiznám se, že jsem do samého závěru netušil pravdu nebo oč vlastně jde a díky tomu si mou pozornost snímek držel celou dobu. Možná bych závěr provedl trošku jinak, ale i přesto převládá spokojenost. Mohl bych zkritizovat pár věcí, ale proč? Po dlouhé době půjdu proti proudu .. 7/10 = 78% ()

Cappuccino

Dvaja moji obľúbení užívatelia hodnotia tak ako ja, čo mi dáva aspoň malú satisfakciu za to, že je Regression na csfd celkom podhodnotený. Nie sú to bezchybné štyri hviezdy, po pravde som miestami nad nimi váhal, pretože od Amenábara čakám omnoho precíznejšiu réžiu, ktorá si rada pohráva s detailami a nenechá diváka počas celého filmu dýchať, čo sa pri jeho najnovšom počine nedialo, ale atmosfericky a námetovo sa mi jednoducho nadmieru pozdával. Dajme tomu, že takých 70%. Ale sú to štyri hviezdy s privretými očami, takže pozor, Alejandro, nabudúce hodnotením prísnejšie! ()

S.Quentin QUALE

Film plný kokotských postav s tragickou dvojkou Hawke/Watson, který aspoň ze začátku dokáže upoutat. Dvě hvězdy za to. Přechod do úporné nudy s trapnou pointou ja za kopačku do prdele. Co tímto chtěl básník říct, skryto mi zůstává. Zklamání hodně velké. 40% ()

misterz

Celkom inteligentne vedené pátranie po pravde ohľadom hystérie okolo satanistických siekt, v hlavných úlohách s pre mňa sympatickým hereckým triom (Hawke-Watson-Thewlis). Tu vidno, ako je niekedy ťažké zachovať si čistú myseľ a jasný úsudok. Len škoda toho pomalého tempa, na to tu nebola uspôsobená atmosféra, preto film často skĺzaval k nude. O horore tiež nemôže byť ani reči, ale ako priemerne napínavý thriller so záhadou v pozadí si myslím, že snímok nikoho neurazí. 60/100 Videné v rámci Horror Challenge Tour. ()

pornogrind

Detektivu Bruci Kennerovi(Ethan Hawke) se dostává do rukou případ, kterej mu nedá spát. Zdá se totiž, že tenhle případ je součástí něčeho mnohem většího. Vše by totiž mohlo mít spojitost se satanistickým kultem. Víc to asi rozvádět nebudu. Možná jen dodám to, že film byl údajně inspirován skutečnými událostmi. ()

mzss1

|75%| Mysteriózní krmi thriller s opravdu slušnou, tíživou a temnou atmosférou. Nevím, jak jinak bych to shrnul v kostce. Mě to docela bavilo. Film byl složen většinou konverzacemi, k tomu mu dopomáhala vydařena atmosféra. Vtáhnut do děje jsem byl okamžitě. Ethan Hawke mě zde téměř nadchnul – kradl si film jen pro sebe. Ani ta Emma Watson nebyla vůbec špatná. Stejně jako zbytek herců včetně Davida Thewlise. A co zápory? Bylo to dost předvídatelné a konečná pointa byla dost jednoduchá, ale přesto to jako celek nevybočuje z nějaké velké nelogičnosti. To, že se to celé dá víceméně předvídat, mi zážitek ze solidního snímku nepokazilo. Zaujalo mě to a ještě se k tomu minimálně jednou někdy vrátím. Jen se divím, že se to nedostalo k nám do kin. ()

kingik

Pekelná motanice, kterou nikdo neuměl pořádně rozmotat. V devadesátkách minulého století se kdesi v jednom kanadském zapadákově rozlezl satanismus v takovém měřítku, až se jeden divil, že zde rohy nemají kočky, nábytek a auta. Na začátku je sexuální zneužívání mladistvé dívky jejím otcem, který putuje do vězení. Za ním putuje i jeden člen policejního sboru, k němuž vede také horká stopa, a visí nad ním stín podezření, že si se zakřiknutou dívkou užíval sexuálních radovánek. Případu se ujímá zarputilý detektiv Bruce Kenner, který posléze zjišťuje, že celá rodina Grayových je namočena v satanském kultu. Uááá. A slibný námět, jehož základ údajně vychází ze skutečných událostí, je posléze devalvován kokotským scénářem. Na filmu zamrzí, že známý režisér Alejandro Amenábar mrhá svým talentem i zajímavým hereckým obsazením, jehož přední šik drží skvělý Ethan Hawke a zajímavě obsazená Emma Watson v roli zneužívané oběti. Amenábar umí navodit cosi zlověstného, jeho vizuální hororové kejkle mají něco do sebe, jenže to, co nám předkládá, funguje dobře jen v malém měřítku. V podstatě je vzácnost, jestli se na jím zvolený styl divák naladí. Záhy pochopíte, proč tomu tak je. Vše podstatné a zlověstné se totiž odehrává mimo realitu, účastnící buď podstoupí regresivní terapii, která vyvolá zpětně to, co dávno i nedávno prožili, nebo má detektiv noční můry, šílené vize i vidiny, prakticky ale nic toho není zasazeno do reality. na čemž tedy režisér vystavěl podstatnou část svého vyprávění. A tak režisér namíchal velkou porci takových jednotvárně pekelných scén, jejichž sled vyústí v celkem překvapivé rozuzlení, které ovšem diváka jen málo vzpruží, když zvolený styl mu už dávno udělal díru do hlavy. Do téhle obskurní hry na pravdu a lež se nechal uvrtat Ethan Hawke a Emma Watson, kteří zřejmě scénář moc nečetli a dali na jméno režiséra, který dříve byl ve formě. Zůstal vizuální komfort, nějaká ta originalita byla přítomna, vyskytlo se několik dějových kliček, přičemž film moc nerezonoval. Téma bylo hodně rozmělněno. 5/10 ()

Omnibus

V televizi perlila, rodinu si prznila.“ Hořká thrillerová whisky se sociálním ocasem. Amerika 70. a 80. let. Sekty rostou jak houby po dešti, pro samý pentagram už pomalu není kam plivnout a davovou hysterii mocně přiživují novináři a televizní reportérky s ocasy a kopyty. A pak má chudák paranoidní detektiv zůstat nad věcí. Vidle do vyšetřovacího spisu mu háže i (pa)věda se svou regresí a schopností vyšťourat třeba i z Matky Terezy vzpomínky na zneužívání otcem. A nezapomenout na šedou eminenci, babičku! Sic na dně flašky, určitě taky smočila hubu i geronto pařáty v panenské krvi. SATANISTICKÉ OKÉNKO: [][] Kdo a čím rituálně zneuctil andělsky nevinnou Angelu? ♦† Celá sekta, čili půlka maloměsta, krucifixem z Vymítače ďábla. ♦† Vyblázněný „já tě ochráním“ detektiv, bezovou hůlkou Harryho Pottera. ♦† Ďábelský verbal, svým komentátorským brkem a jednou hvězdičkou. [][] Závěrem jen malé rýpnutí agnostika do amerických soudů. Je-li souzen satanista, taky přísahá na Bibli? Docela chucpe. Neměl by spíš přísahat na Satanskou bibli Antona Szandor LaVey? A končit slovy „...nic než pravdu, k tomu mi dopomáhej Satan.“ Amen. Twist a tři hvězdy do pentagramu pokládám. ()

sochoking

Ked' sa to tak vezme, je to taká rodinná dráma, na ktorej je najhoršie to, že vás na konci úplne ojebe, ako holka, ktorú balíte na diskotéke, vrážate do nej peniaze, úsilie a očakávania a nakoniec vám aj tak nedá! To potom ostanete iba čumieť s otvorenou hubou, ako tela na nové vráta! ()

dr.horrible

Naozaj bolo nutné rozprávať tento príbeh? Naozaj stála hra s divákom zato, aby bol sklamaný? Načo celá tá televízne vyzerajúca šaráda? Dôslednejšie než sa na prvý pohľad zdá a i tak bude spokojný málokto. Slušná atmosféra, ktorej je na tú pointu normálne škoda. 50% ()

Sobis87

Formálně vymazlený film, který klame tělem. Amenábar pořád pevně drží opratě, má k dispozici skvělé herce (Thewlis!) a jediné, co filmu vážně škodí, jsou žánrová očekávání ze strany diváků. ()

Anderton

Amenabar sa vracia k svojim tajomným thrillerovým začiatkom a čo sa týka atmosféry, stále vie vyvolať nepríjemné stavy. Počas filmu som si stále hovoril, že je škoda, že si nevybral lepší scenár. Lenže uoha, on si ho napísal sám a tak všetka kritika smeruje k nemu. Ak by Regression vzniklo po The Others, kedy by boli tie očakávania zrejme dosť vyhajpované, bol by tento film asi ťažkým sklamaním. On ním je tak trochu aj tak, ale keďže už berieme Alejandra ako všestranného režiséra viacerých žánrov, tak to tak nebolí. Hawke sa snaží, zvyšok je iba do počtu. Tá základná myšlienka, ktorú film vysloví dvakrát, je síce zaujímavá, ale originalitu do inak priemerného filmu nevnesie. ()

silentname

Úprimne som z filmu dosť sklamaný. Myslel som si, že to bude oveľa lepší hororový nášup s vynikajúcou Emmou Watson a Ethanom Hawkom. A aby som rovno nekritzoval, tak poviem, že obaja sú veľmi dobrí herci a vedia svoje postavy správne podať. Atmosféra filmu je tiež celkom fajn, no všetky problémy tohto filmu ležia na jednom obrovskom probléme. A tým je otázka, ktorú si budete klásť úplne od začiatku - "Čo bude zvratom celého filmu?" Budete mať v hlave rôzne teórie, a všetky vás budú privádzať tým istým smerom. Myslím si, že myšlienka vsugescie myšlienok, že im človek uverí ako spomienky je celkom dobrá, ale aj toto sme videli už spracované oveľa lepšie vo filme ako je Inception. A môžeme urobiť argument, že tam sme nemali satanistické myšlienky ale pointa je nakoniec tá istá. Okrem toho si priznajme všetci narovinu jednu dôležitú vec. Film je viac thriller než horor a žiadne veľké ľakačky si tu neužijeme. A pri námete si hovorím... prečo z toho neurobili horor? Prečo museli ísť cestou thrilleru, ktorý sa snaží niečo vybudovať, ale reálne padá na svojom vlastnom najväčšom probléme, že očakávame zvrat. Jednoznačne to chcelo spracovať trošku inak. Malo sa to menej snažiť dať filmu vlastnú inteligenciu a rozum a radšej do toho ísť hororovou cestou. Záver ešte musím skritizovať, že pointa, ku ktorej sme sa nakoniec dostali je podľa mňa skutočne biedna. A spracovaná nie veľmi nápadito. Okey. Kritizoval som film už dostatočne dlho. Čo sa mi na ňom páčilo. Okrem faktu, že Ethan Hawke a Emma Watson sú skvelí. Musím povedať, že hudba je skvelá a niektoré sny nášho hlavného hrdinu sú spracované dobre. Páči sa mi aj to, že sa to odohráva v roku 1990 a nemáme tu žiadne moderné hračičky. Niektoré dialógy sú skvelé a vidieť paranoju Ethana Hawka stojí za to. Okrem toho si myslím, že ani režisérsky nie je film odfláknutý. To na čom najviac padá je jeho scenár, ktorý by chcelo prepísať a dať do toho viac tajomna a napätia. A viac strachu. Pre mňa je "Regression" ukážkou toho (ako J*A*S*M* povedal vo svojom komente), že tu máme film s áčkovým obsadením ale absolútne béčkovým scenárom s brakovou satanistickou báchorkou. To je skutočne to, čo tento film najlepšie vystihuje. Hodnotenie: C ()

Yoshitsune

Já osobně mám rád spojení, krimi a horor viz Deliver Us from Evil a nebo Demonic, takže sem do tohle filmu šel s nadšením. No po skončení, se cítím stejně zneužit jako Bruce Kenner, protože.......no to se koukněte sami. Je to škoda, ono to místy nabere atmosféru a napětí, aby to pak to zase spadlo, někam do křesťanských a nebo psychologických terapii. Obsazení je tedy hezké, ale v podstatě kdyby do těch rolí, obsadili né tak známé herce, nic by se v podstatě nezměnilo. Jelikož celé to vyšetřování je utahané a nikam se nepohne, až ke konci se tedy začne něco dít, ale celé to působí jako sůl do otevřené rány. Kdyby to už od začátku, bylo bráno jako klasické krimi, s psychologickým podtextem, tak by asi tvůrci udělali líp. Však takhle film, nijak výrazně nezapůsobí a jenom odezní, jako celé satanistické náboženství, prostě se na to zapomene. ()

eLeR

Tento thriller v žiadnom prípade nie je strhujúci ... má pozvoľné tempo, výbornú atmosféru, dobrú muziku, herci priemerní ... príbeh hneď na začiatku extra nezaujme, ale neskôr začne baviť. ()

SeBig

Celý to kazí ta nabubřelá, ubulená Hermelína. Nebejt jí dostane to oskara za nudu aspon. Hawke by si vysloužil přezdívky: ucho, vnuku, zobane. ()

korbitch22

Solidní mysteriózní jednohubka, která si hraje s divákem stejně, jako si hraje mysl s výtečným Hawkem.Jemu ale bohužel dojde mnohem později než vám, o co přesně jde a kdo má všechen ten bordel na svědomí.Sice škoda, že pointu rozluštíte asi po půl hodině filmu, ale já mám rád tyhle odvážný pokusy o něco nového i když v nich vlastně nakonec najdete klišé tak jako tak. Pokud od toho nebudete čekat nadupanej satanistickej horor, můžu to vřele doporučit už jen kvůli faktu, že z Hermelíny vyrostla epesní nabíječka.69%. ()

Chrustyn

Když si člověk o filmu něco přečte, vypadá to docela zajímavě, bohužel je to jen na první pohled a film rozhodně ani z poloviny, nečerpá z daného potenciálu. V tomto případě je to opravdu škoda. ()

Arsenal83

Svojím spýtavým pohľadom Ítn skutočne toho "jerky" diabla pripomínal, veď lícna kosť mu v určitých polohách pod okom vyskakovala sťaby výstražný trojuholník na D jednotke. Ale aj tak som čakal aspoň niečo tajomné a skutočné, čo zamrazí. Tu však sme dostali namotávku na skutočný príbeh o jaskynnom prieskume vši lonovej v útrobách Hermiony, aby nám nakoniec povedali, že aj tak sa nikdy nič nedokázalo, takže to bolo skutočné len tak pol na pol, alebo skôr nula na sto, pretože aj to telo drahej Chrabromilky bola len dablérka. ()

Emma Watson nepřítelem státu

Emma Watson nepřítelem státu