Reportérka

• Česko Reportéři a ti druzí (neoficiální název)

Epizody(3)

Série vypráví o dvacetileté Hedvice (Tereza Voříšková), která se chce stát novinářkou. Po přijetí do vydavatelství je přidělena k ostřílenému reportérovi Vlachovi (Jiří Bartoška), který "hulí jak fabrika", počítače považuje za nutné zlo, jezdí ve staré "kraksně", žije v paralelním vztahu s manželkou a milenkou, ale jinak je poctivý až k sebezničení. Scenárista Josef Klíma vybral pro televizní cyklus jeden z nejpozoruhodnějších osudů, s nimiž se jako dlouholetý novinář setkal, přičemž podobnost se skutečnými postavami současného mediálního prostředí je opravdu čistě náhodná. (oficiální text distributora)

Aurorka

Jedním slovem - zklamání. Nebýt charismatického neustále pokuřujícího Bartošky, vypla bych to hned u prvního dílu. Žádnou velkou investigaci tam nevidím, spíše hru na investigativní novinařinu, Voříšková pro mě ve své roli sprosté drsňačky moc věrohodná není a většina herců narozdíl od těch dvou nemá ani příliš prostoru a epizodní role si mohl střihnout kdejaký herec z Horní dolní a ne divadelní herci. Příběhy nezajímavé, náměty už stokrát a líp zpracované a pointa bez kdovíjakého překvapení, při kterém by člověk jen lapal po dechu. Hvězda za Bartošku. ()

anitae

S Klímou mám trochu problém, jeho psaní mi prostě nesedí, ale dokoukala jsem všechny tři díly - první s Kornem měl pro mě nečekaný závěr, druhý byl o vyhořelé hospodě a nacistech, třetí o podivné sektě...koukat se na to dalo, slabé 3* ()

markotter

Dal jsem tomu 2x šanci, ale potřetí už ne. Hrozně chaotické, člověk neví, co je vlastně hlavní linka příběhu a závěrečná rozuzlení vyplývají úplně do prázdna. A Voříšková tam nepředvádí moc dobrý herecký výkon. ()

E lan

Nemastné a neslané, dost nudné trojdílné trápení vedoucí odnikud nikam. Snad jen pár slušných hereckých výkonů (Bartoška především) stojí za jakous takous pochvalu. ()

BDMarty007

Záměr dobrý, casting hlavních hrdinů taky, ale bohužel taky spousta klišé a nedotažeností. Sice se na to poměrně příjemně kouká, ale nějak to nemá to napětí a drama, které by to mohlo mít. Rozuzlení je často trochu do ztracena. Vysloveně iritující a trapné jsou pak postavy personálního ředitele a zástupce šéfredaktora (mladí, ambiciózní, nemorální). Karikatury spíše než reálné postavy. Myslel jsem, že tohle už má česká filmová tvorba za sebou. I tak je to zajímavý vhled do práce reportérů a Bartoška s Voříškovou to vytahují o hvězdičku nahoru. ()

MaryLynn

Děkuji, ale ne. Příběh sešitej, postavy neuvěřitelný. Nuda. Ukažte mi film nebo serial, kde je Václav Jiráček dobry herec. Ani hezoun to neni, bez charisma. Proč má ještě práci? Proč náhle mluvi Bartoška ke kameře? Proč slyšíme myšlenky Voříškové? Vždyť to ruší.. Dvě za Bartošku a jeho "rodinu". ()

Caa

Nuda, šeď, debilní konce. A strašně mě s*alo, jak postavy vystupovaly z děje a pronášely komentáře přímo na kameru. ()

Stillborn83

Už neraz som tu tvrdil, že zbožňujem seriály z novinárskeho prostredia a tak moja voľba pozrieť si tento český, nemôže byť prekvapením. Popravde prevláda mierne sklamanie, aj keď to bolo založené na skutočných novinárskych kauzách (tak to tvrdia tvorcovia v popise vždy v úvode častí – ja som tam zas nejaké ktovieaké kauzy nevidel). Herecky vyčnievajú Jiří Bartoška a Tereza Ramba (aj keď jej postava ma v úvodnej časti brutálne iritovala). S ostatnými postavami je to už horšie (a to musím napísať aj o šéfredaktorovi, ktorého hral môj obľúbenec Tomáš Töpfer – neveril som mu to príliš). Dosť od veci boli aj tie prestrihy hercov, keď svoje myšlienky komentovali počas scény na kameru – to ozaj nevyšlo). Ale aby som len nehanil, keďže sám pracujem v médiách, celkom reálne bol vykreslený náznak chodu redakcie (teda až na ambiciózneho kreténa zástupcu šéfredaktora Weisa v podaní Václava Jiráceka). Po úvodnej a nie príliš vydarenej časti to zachránili ďalšie dve. Seriál mal mať pôvodne tuším 13 častí, ale kvôli ochoreniu Jiřího Bartošku boli natočené zrejme len 3 a popravde to asi aj stačí. A ja dávam hviezdičku navrch len za novinárske prostredie, reálne je to asi tak na **. ()

MyrnaAlec

Koukala jsem kvůli krásné Tereze, takže v tomhle ohledu spokojenost. Vypelichaný Bartoška a ostatní karikatury spíše parodie nebo to bylo myšleno vážně? ()

ostravak30

Kauzy dle skutečných událostí jsou vždycky zajímavější než ty, které si scénárista cucá z prstu. Navíc Josef Klíma ze své novinářské praxe rozhodně má z čeho čerpat. Jenže kriminálka je přeci jen něco jiného než novinařina. Kriminalisté mají více možností, jak ověřovat pravdu a služební průkaz jim otevře mnoho dveří. Ty se naopak před novináři často zavírají a ne každý chce být na titulcích novin. Možná i z tohoto důvodu je pro mě Reportérka spíše neatraktivní. I jednotlivými kauzami z nichž se většinou na konci vyvine zcela banální případ. Víc se řeší postavení ženy - reportérky mezi muži novináři. Faktem zůstává, že existují jen tři díly a mělo jich vzniknout víc. Osud zasáhl a nestalo se a nejspíš se k projektu už nikdo nevrátí. Ale nemyslím si, že by se to dalšími díly zlepšilo, i když... ()

maniacxl

Já vím,že bych měl hodnotit až po celé sérii,ale myslím si,že tahle hloupost se už nikam jinam neposune.Takže s politováním chci říci,"děkuji, ale ne". Příběh sešitej,jak mrtvola na pitevně, postavy neuvěřitelný. Nuda. Ukažte mi film nebo serial, kde je Václav Jiráček dobry herec. Ani hezoun to neni, bez charisma,a takových "príma"(pardon čt)herců by se zde našlo více. Proč náhle mluvi Bartoška ke kameře? Proč slyšíme myšlenky Voříškové? Vždyť to ruší..Na druhé straně,je to právě Bartoška,co seriál aspoň trochu nějak drží při sobě,ale to je moc málo,protože Terezce,které jsem tady tolik věřil,mě zklamala na plné čáře.Buď maskérka byla ožralá,nebo nevím,ale Tereza vypadá,jak zombie.Špatný...40%. ()

martins

To napsal pan Klíma?při vší úctě k němu, je to snad to nejhorší, co kdy vytvořil, velká škoda, protože např. Requiem pro panenku nebo Vetřelci a lovci jsou kvalitativně někde jinde, na vině je i určitě i herecké obsazení, ČT snad do všech svých seriálů dokáže obsadit slečnu Voříškovou, ke které už mám averzi, pan Bartoška se snaží, ale ani po vodnících, to zrovna není úplně optimální role, navíc kvůli svým zdravotním problémům musel přerušit natáčení, tři díly, které byly natočeny, snad už nebudou mít pokračování. Rada pro vedení ČT, jste veřejnoprávní televize, koncesionáři Vám platí poplatky, za které vznikají takové pitomosti, raději peníze investujte rozumněji, např. nákupu starých filmů a seriálů, ke kterým máte dabingy v archívu. ()

Honzad007

Vtipný pokus. Novinářská práce ukázána na minimum, neznalý divák snadno nabude dojmu, že novinařina je vlastně práce soukromých detektivů (LOL). Nepochopitelný úlet s dosazením mladého zástupce šéfredaktora, s nímž nekoresponduje názor šéfredaktora týdeníku, stejně jako vnitřní monology postav v kontrastu s promluvou do kamery. Buď jedno, či druhé. Tereza Voříšková na sílu stylizována do role drsňačky, kterou do novin přijmou, aniž by uměla zdrojovat či psát. Plus za Jiřího Bartošku, v němž se pravděpodobně Josef Klíma vidí, ale prostředí investigativců díky televiznímu prostředí tak zásadně paušalizuje a zkratovitě interpretuje, že míra důvěřivosti klesá na nejnižší hodnoty. ()

tchempi

První díl naprosto přesně mapuje střídání (puče) ve velkých redakcích, kdy staré novinářské bardy vytlačili bezskrupulózní teambuilding hejsci, kteří neviděli noviny ani z rychlíku (opravdu je to realita, zažil jsem). Samotný děj je ale nemastný neslaný až nudný. Větší grády měl kterýkoli díl reportáží Na vlastní bulvy. ()

EddieIron

Po prvním díle: Jako fakt mám věřit tomu, že nesympatické, afektované stvoření, které při pohovoru lže a následně obchází nadřízeného, skutečně někam do redakce přijmou? A ještě hned jako první práci mu dají ke zpracování velkou a pikantní kauzu? Pane Klímo, no tak...Po třetím /a doufám posledním/ díle : Nebavilo mě to a ani nevím, co bych tomu vytkl nejvíc, protože je toho fakt dost. Těch sedm dílů, které jsou prý napsané, by mělo zůstat v šuplíku. ()