Blafuj jako Beckham

• USA Bend It Like Beckham (více)

Když je vám osmnáct, milujete Beckhama a umíte to s míčem tak dobře jako on, patří vám celý svět. Ale to je omyl! Pokud se totiž jmenujete Jess, je vám sice osmnáct, ale jste dívka, a navíc Indka - zapomeňte na to! Myslíte, že by vás vaši příbuzní, jejichž jediným cílem je najít pro vás vhodného ženicha, nechali hrát takovou mužskou hru, jakou je fotbal? Tím spíš, kdybyste tak mohla překazit sestřiny vyhlídky na dobrý a vhodný sňatek! Jess ale jednoho dne potká stejně starou Jules, která hledá nové talenty pro dívčí fotbalové družstvo. Jules má o své budoucnosti jasno. Chce se dostat do Spojených států, kde je dívčí fotbal respektován a kde se může stát profesionální hráčkou. Jess a Jules velmi rychle sblíží společná vášeň pro fotbal, oběma se na hřišti velmi daří. Problémy nastanou, když se obě zamilují do svého trenéra a Jessini rodiče zjistí, že jim dcera něco tají (oficiální text distributora)

NinadeL

Sympatická sportovní komedie ze dvou různých světů. Na to, že nemusím Keiru Knightley a že jsem byla trochu zklamaná pozdější Mojí velkou indickou svatbou, tak tady jsem měla příjemný pocit z oddechového filmu. A Jonathan Rhys Meyers už měl docela dobře našlápnuto směrem k Jindřichovi :) Takže díky za ty dary, tohle je dobré řešení. ()

Kaka

Svižná a vtipná komedie, která mne příjemně překvapila. Největší zásluhu na to mají asi obě hlavní herečky, které jsem si tímto filmem dost oblíbil. ()

castor

Může dát jeslí, kolik chce, může bavit přihlížející efektními narážečkami. Je Indka, takže se musí hlavně dobře vdát a být tady pro manžela. Denně má pohled zabořený do tváře anglické fotbalové ikony, kterým má vyzdobený celý pokoj, denně se může prohánět v parku, jenže vědět to rodina sestřina snoubence, byl by s veselkou amen. Jenže tohle děvče má talent, možná až takový, že by to mohla dotáhnout k profesionální kariéře. Romanticko-sportovní jednohubka s příchutí kari se vydala cestou výhradně pobavit, ač se místy otře o svazující tradice. Vesměs je ale velmi přímočará a nijak si to nekomplikuje. Možná jen právě tím, že si tvůrci asi vzali předsevzetí, že se dotknou snad každého druhého tématu, který se týká mladých (náboženství, tradice, homosexualita, vzpírání rodičů, dívčí soudržnost, boj o kluka). A ne vždy to vychází. Nevyšlo ani pitvoření uvnitř indické domácnosti (i když chování matky-Angličanky je stejně zbytečně pitomé), ač je duo temperamentní manželky a chápavějšího otce (výborní Shaheen Khan a Anupam Kher) tím nejlepším, co tahle i dnes příjemná komedie nabízí. A samozřejmě tu máme také Keiru Knightley, i když jejích padesát kilo (a to jí možná křivdím) ve sportovním nevypadá dvakrát nejlépe. ()

Trellíno

Velice příjemnná oddechová komedie s pár opravdu nádhernými příjemnými slečnami těžící zejména z kontrastu dvou absolutně odlišných kultur. Nic víc, nic mín. ()

kulyk

Begmen, jak mu říká můj táta, působí již léta spíše jako reklamní panák, než čutálista. I zde ho užili k nalákání veřejnosti, ovšem za tento werbung nedostal nejspíše ani vorla. A dobře mu tak! Stejně by to zase utratil za kluky a za kabelky. Naháněná merun je dobrý byznys, o tom není sporu. Proč jej tedy nepřenést i na pohlaví, které je natolik slabší, až se schovalo dovnitř do těla? A propojme to s ideou multikulturalismu, to bude hit jako kráva! Dohodnuto, učiněno...pusťte k tomu dcerku pouze v tom případě, že z ní chcete mít křivonohou simulantku, která si smrká do rukávu. ()

MMR

Dal bych 4 hvězdičky, ale za to, že hlavní hrdinka dostala v semifinále turnaje červenou kartu a ve finále stejně hrála, prostě dát tolik nemůžu. Ale to se dalo předvídat...I to, jak to skončí se dalo předvídat... Co na to říct. Fotbal mám rád, ale od tohodle jsem čekal víc. ()

Reiniš

Sice se u toho nebudete válet smíchy, ale na ústech vám to nějaký ten úsměv vykouzlí. Obsazení je velmi příjemné a čas vám z touhle komedií docela uteče. A pohled na začínající Keiru potěší. Slušný průměr. ()

Phobia

Komedie? Jak pro koho, mě to nerozesmálo ani jednou. Drama? Leda velmi povrchní a slaboučké. Romantika? Jak by mohly chybět zaláskované pohledy a polibky, když koukáme na film o puberťačkách (a pro puberťačky). Sport? Připouštím, tyhle klipovité záběry ženského fotbalu byly rozhodně zábavnější, než sledovat výkony mužských primadon z nejvyšší české fotbalové ligy (ale pokud jsou pánové placení za herecké výkony, zvláště za předstírání bolestivé smrti, pak ve světě skoro nemají konkurenci:-)). Průměrný film se zaměřením pro teenagery. 55% ()

sepp

Ojedinela, moderni komedie, krasne ukazujici problemy vznikajici misenim kultur a vecny boj mezi mladou a starsi generaci. Svezi, zabavne - proste perfektni komedie. ()

lesumir

Jsem stastny jako snad nikdy predtim, ze existuje komedie (nejen) pro mlade, ktera se netoci kolem sexu, perverznost ia fekalnich vyjevu hlavnich hrdinu. Prijemna komedie se zacinajici Keriou o fotbalu, ktery mam tak rad je opravdu skvelou podivanou, neni to zadny trhak, zadne akcni sceny, zadne efekty, je to prijemny film na stredecni vecer. Jak tady uz nkdo pise, po case uz omrzi to ustavicne "co kdyz na to rodice prijdou; tys nas zradila, nikam", ale to na kvalite neubira. ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +barvitá indická hudba, snímek příjemně pobaví, herci -kamera a střih při fotbalových scénách tyto scény úplně zabíjí/// Poprvé viděno v době, kdy jsem ještě žádného z herců v tomto filmu neznal. Ale už tehdá mě zaujala Keira, přestože hlavní úlohu zde hrála Parminder. Dnes jsem se na film díval trošičku jinak a navíc s obavami, že se budu nudit. To se nestalo. Film i napodruhé krásně pobaví a rozesměje. Vedlejší dějová linka s rodiči Keiry jsou toho důkazem. Sice je ve filmu více indické atmosféry, než té fotbalové, ale to kupodivu tolik nevadilo. Zvláště když písničky jsou krásně melodické. Troufám si tvrdit, že každá stránka filmu je vydařená. A to jak ta romanická, tak i ta dramatická./// Celkem 77%/// ()

kingik

Holky by fotbal hrát neměly. A Keira Knightley se do podobné role ani moc nehodí, respektive má na víc, i když hrála s chutí a byla sympatická. S Beckhamem to nemá nic společného. Anglický název je odvozen zřejmě z jeho pověstné dovednosti kvalitně kopat volné přímé kopy, které umí "zakroutit". Naopak film žádnou výjimečnou kopací techniku nenabídne. Občas se nastřelí břevno anebo tyčka, ale gol jsem si nezařval. Tak snad ten neotřepaný námět to spasil, ale moc se z něho nevytěžilo. Prostě špatně kopnutá penalta. Klady: originální námět + elán, s jakým se tady fotbal hraje + Keira Knightley. Zápory: ženský fotbal opravdu není sexy + podprůměrná režie + režisérka nerozumí fotbalovým termínům + slabé herecké obsazení ve vedlejších rolích + chudokrevná zápletka + asexuální pojetí. Mé hodnocení: 40% ()

Anderton

Príjemná romanticko-priateľská komédia, ktorá je založená na viacerých konfliktoch či paradoxoch. Ženy a futbal, indické dievča a kultúrne zvyky jej rodiny, láska k jednému mužovi a tak podobne. Pokiaľ máte na podobný únikový film náladu a máte radi futbal, Blafuj ako Backham vás nesklame. Väčší ťah na bránku majú ale nenáročné komédie pri kratšej stopáži. ()