Susan Cooper (Melissa McCarthy) je zaměstnankyní největší špionážní organizace na světě, tedy CIA, což zní zajímavě. Ve skutečnosti má ale klidnou, nenáročnou a chvílemi až nudnou práci. Je totiž analytičkou, která jen málokdy opustí svůj psací stůl s počítačem, u něhož slouží jako oči a uši špičkového agenta Bradleyho Finea (Jude Law). Ti dva dohromady tvoří perfektní tým. Bradley špionážní mise v terénu zvládá, aniž by se mu v pečlivě upraveném účesu zkřivil jediný vlásek. A Susan ve své suterénní kanceláři zase touží po jeho srdci. Jednoho dne se vše změní. Raina Boyanov (Rose Byrne), dcera nedávno zesnulého obchodníka se zbraněmi, totiž dostala neobvyklé dědictví v podobě malé jaderné bomby. Dostačující na zničení jednoho většího města. A chce ji prodat, klidně i teroristům. Aby toho nebylo málo, Bradley CIA, a tedy i Susan, nedobrovolně opustí. Další špičkový agent Rick Ford (Jason Statham), je nepoužitelný, protože byla prozrazena jeho totožnost. A tak padne návrh, že jedině ta nejméně nápadná osoba – tedy Susan – může proniknout do smrtícího světa obchodníků se zbraněmi a zabránit tak globální katastrofě. Rozhodnutí vyslat Susan do terénu rozpálí Ricka Forda do běla, a tak se vydá po stopě jaderné nálože na vlastní triko. Jelikož je typem agenta, který v sobě spojuje Ramba a komisaře Clouseaua, je na maléry zaděláno. Odpovědnost za záchranu mnoha životů tak leží na Susaniných mohutných bedrech. Musí se nejen nenápadně vetřít do světa obchodníků se smrtí, přežít v něm, splnit svůj úkol a přitom obrazně i doslova nakopat nejeden zadek. (Cinemart)

Meniha

Proč je proboha tak in v komediích v poslední době hrubě překračovat mez slušeného humoru? Čím více sprostých slov a čím více hnusu, tím více zábavy? Přitom tato komedie měla slušně našlápnuto.... Nicméně zcela zbytečnými scénami vypovídající o IQ scénáristů houpacího koně se sama shazuje. Nebo možná ne... Podle reakcí v kině se spíše shazujeme my sami. Naše vnímání humoru asi kleslo pod úroveň, u které ho já sama dokážu ještě vnímat. U některých scén jsem se chtěla zvednout a odejít z kina. Ale vydržela jsem do konce a odměnou mi bylo několik super scén, přičemž nejvíc jsem se asi zasmála na úplný závěr. A proto 40%. ()

MaximusMax

Ten typ filmu, kde vám všichni tvrdí, že je to pecka, vy tomu prostě nevěříte, vůbec se vám na to nechce dívat, pak tomu ale dáte šanci a zjistíte, že fakt JO! Nevidím důvod, proč nedat 5*, protože takto vtipnou komedii už jsem neviděl strašně dlouho. ()

Kamil111

Blížící se premiéra nového Bonda vysloveně pobízela k uvedení parodických příspěvků na dané téma a tato veskrze dámská verze se (možná překvapivě) vydařila nejvíce. Občas sice balancuje na typicky americké hraně vkusu a nevkusu, případně trapnosti, ale situací vtipných či dokonce vypointovaných je zde dostatek. Američané si navíc prostřednictvím neodolatelného Jasona Stathama částečně vyřídili účty s Brity za všechen jejich předchozí posměch, pošťouchli Němce a Italy, a roli dostal i jeden z nejelitnějších švédských komiků Björn Gustafsson. Pohráli si s grafikou a titulní písní, které jakoby vypadly z Bondova produkčního manuálu, takže celkově – na rozdíl od infantilního Kingsmana – se pobaví všichni bez rozdílu věku, i když některé hlášky (zvláště genderové) ocení spíše ti starší. ()

rakosabasta

Super letní filmová parodie na špiónské filmy - Melissa McCarthy stejně jako v Gilmorkách verbálně hýří vtipem a je tak roztomilá, že je k sežrání. No, a fešáčtí extra třída špioni Jude Law a Jason Statham prostě úspěšně sekundují. ()

james11

Určitě vtipnější než jsem čekal. Myslel jsem, že to bude akční film říznutý nějakými těmi vtipy, ale fakt, že to je hlavně komedie, mě sice překvapil, ale nakonec vůbec nevadil. ()

nudlis

Jedna hvězda za vynikajícího Stathama. Jeho postava se ve filmu objeví sporadicky (celkem asi 15 minut), ale zato hláškuje kudy chodí. Ten mě fakt bavil. Zbytek je slabota a nuda. Obyčejná béčková špionská sračka. Celej film se na plátně vlní 180tunová prasnice a snaží se nám namluvit, že uběhne aspoň 2 kilometry bez zadejchání, že Kung-fu je její druhý jméno a že motorku řídí stejně bravurně jako Podmol. Hovnajz. Vyhozený peníze za kino, protože Stathamovy hlášky budou určitě za čas na youtube a to z celýho filmu stačí. Jestli na to jde někdo kvůli Judovi, je to to samý, co Statham - 10 minut na začátku a 5 minut na konci. Jinak furt jen a všude velryba. A pokud je tohle pro někoho "objev roku" nebo "překvapení", tak je mi ho líto, protože nejspíš doteďka čuměl asi jen do záchodový mísy nebo na Ordinaci. ()

Lasa odpad!

O filmu jsem vůbec nevěděl než jsem měl tu čest shlédnout ho na filmovém víkendu.Jako fanda akčních filmů jsem sice nečekal žádný zázrak,ale když už tam hrál Jason Statham nemuselo by to být marné.Mýlil jsem se! Takový odpad a ztrátu času jsem zase po delší době nečekal.Ano pokud jste 13 let stará holka co žije tim jak zachraňuje svět nebo tlustá důchodkyně co se vzhlíží k roli hlavní hrdinky ano,ale za mě jasný odpad. ()

Frodule

Sváděla jsem se sebou vnitřní boj, jestli dát čtyři, nebo tři hvězdičky. Škoda, že neexistuje tři a půl. Melissu jsem nikdy moc nemusela a divila jsem se, proč ji Feig stále obsazuje do svých filmů. Myslím, že teď se teprve trefil do černého. Trapných momentů bylo málo, akčních scén mnoho (a řekla bych, že povedeně zinscenovány nejenom střílečky a honičky), herci spolu ladili a nahrávali si. Kdyby ubrali sprosťáren, ušetřili nás nechutnému vylučování sekretů (čti: zvracení) a dali větší prostor Mirandě Hart (k mému překvapení ji tam dali víc než deset minut, přesto málo) povýšili by na jiný level. Není to nějaká intelektuální komedie, ale lepší americkou špionážní jsem neviděla. A přiznám se bez mučení, já se upřímně smála! ()

Gotthard

tak dobre ako pri tejto komedii som sa uz davno nezasmiala..a vidiet mojho oblubenca Jasona v tejto ulohe bolo aspon pre mna ozivenie :) super :) ()

jizvoun

Nebýt projekce na filmovém víkendu, asi by moje oči tohle dílo nikdy nespatřily. Nemám nic proti hlavní herečce, ale Melissa je mi prostě nesympatická, jako hlavní hrdinka mi tu nesedí a její vtipy mi nepřišly vůbec vtipné. Jednu hvězdu dávám za Stathama, kterej paroduje sám sebe a jako jedinej mi tu občas vykouzlil úsměv. ()

Caskett

Zcela otevřeně musím přiznat, že jsem se toho trochu bála. Tudíž možná tím, že jsem neměla přehnaná očekávání je mé hodnocení poměrně vysoké. Když jsem naposledy viděla Melissa McCarthy v akci, bylo to v ukázkách na "Drsňačky". Ten film jsem díky tomu nikdy neviděla (nevím, jestli je to dobře nebo špatně). Vzhledem k nedostatku čehokoli jiného, jsem tedy velmi obezřetně přistoupila ke sledování tohoto bondího filmu. A až na ty části, kdy se Melissa snaží "hrát" Drsňačku to fakt ujde :)). Jude Law je jako alergický agent prostě k sežrání a i Statham se konečně našel :))). Klasika z toho pravděpodobně nikdy nebude, ale v televizi na to ráda mrknu ;) ()

Raziel811

Nebýt přehrávajícího Stathama, tak to je jedna velká nuda. První vtipná scéna byla už v traileru a o druhou se postaral až na konci filmu Statham sám. ()

mullerad

Musím uznať, že som sa skvele bavil. Skvelé herecké obsadenie, Jason Statham v absolútne novom svetle, nečakané poňatie tradičnej roly "superagenta". Hlavná hrdinka bola vtipná, úžasná. Až na pár maličkostí, kedy to trochu prepískli, to bolo po celú dobu skvelé. A keď som si myslel, že som už videl všetky typy bojových scén, bitka v kuchyni mi dala ten pocit, že ešte toto som nevidel. Je to komédia a splnila všetko, čo má komédia mať. Plus k tomu britský humor a máte 5*. Vrelo odporúčam. ()

tosastava

Podľa hodnotení je zrejmé že tento film si našiel nemalé sympatie,proti gustu žiadny dišputát. Pred zhliadnutím som schválne nečítal žiadne recenzie,ani nepozrel trailery. Bol som zvedavý čo sa vyvrbí zo zloženia,Statham-Law-McCarthy. Keby som tušil že prví spomínaní v tom budú účinkovať len ako krovie a o "zábavu" sa postará divná McCarthy,s najväčšou pravdepodobnosťou by som tento film ignoroval. Celé mi to pripadalo ako lacná,nie moc nápaditá harlequinka pre staršie dámy ()

Mark1983

Na tento snímek jsem byl víc než zvědavý,jelikož samotný trailer mě dokázal imponovat. A nebyl jsem nakonec zklamaný, což se jedná o úsměvnou akční komedii za tři hvězdičky. Určitě to v budoucnu ještě příležitostně rád uvidím, jen mám pocit,že to není taková filmová bomba,jak jsem si myslel,neboť se jedná o nafouknutou bublinu. ()

kaller

Inu tak tyhle dvě hvězdičky mají věru řádně odřené cípy... zachraňuje to kupodivu skvělý sebeparodizující Statham, něco poměrně stylových akčních výstupů a obhroublých vtipů. Naopak to docela shazuje výrazně slabší první půlka filmu a některé opravdu hloupé (či vyloženě trapné) momenty naznačující, že ani tady se tvůrci pohříchu příliš nenamáhali s nasazením trochu vyšší laťky filmové zábavy. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Statham a Law jako zábavní špióni