Susan Cooper (Melissa McCarthy) je zaměstnankyní největší špionážní organizace na světě, tedy CIA, což zní zajímavě. Ve skutečnosti má ale klidnou, nenáročnou a chvílemi až nudnou práci. Je totiž analytičkou, která jen málokdy opustí svůj psací stůl s počítačem, u něhož slouží jako oči a uši špičkového agenta Bradleyho Finea (Jude Law). Ti dva dohromady tvoří perfektní tým. Bradley špionážní mise v terénu zvládá, aniž by se mu v pečlivě upraveném účesu zkřivil jediný vlásek. A Susan ve své suterénní kanceláři zase touží po jeho srdci. Jednoho dne se vše změní. Raina Boyanov (Rose Byrne), dcera nedávno zesnulého obchodníka se zbraněmi, totiž dostala neobvyklé dědictví v podobě malé jaderné bomby. Dostačující na zničení jednoho většího města. A chce ji prodat, klidně i teroristům. Aby toho nebylo málo, Bradley CIA, a tedy i Susan, nedobrovolně opustí. Další špičkový agent Rick Ford (Jason Statham), je nepoužitelný, protože byla prozrazena jeho totožnost. A tak padne návrh, že jedině ta nejméně nápadná osoba – tedy Susan – může proniknout do smrtícího světa obchodníků se zbraněmi a zabránit tak globální katastrofě. Rozhodnutí vyslat Susan do terénu rozpálí Ricka Forda do běla, a tak se vydá po stopě jaderné nálože na vlastní triko. Jelikož je typem agenta, který v sobě spojuje Ramba a komisaře Clouseaua, je na maléry zaděláno. Odpovědnost za záchranu mnoha životů tak leží na Susaniných mohutných bedrech. Musí se nejen nenápadně vetřít do světa obchodníků se smrtí, přežít v něm, splnit svůj úkol a přitom obrazně i doslova nakopat nejeden zadek. (CinemArt)

EddieIron

Pecka! Takhle si představuju akční komedii. A Statham je třešnička na luxusním dortu, vedle něj je plk. Flag z MASH naprosté béčko. :-) ()

bonovox

Neviem prečo, ale nakoniec som sa pri niektorých scénkach celkom pobavil. Všetko ale závisí od toho, či máte radi Melissu. Výrazne to zachraňuje v netradičnej úlohe Jason Statham. ()

Fuksinka

Byla jsem tak mile překvapená, že jsem si urvala ruku. Ale druhou rukou si ji zase přišila, takže dobrý. Neuvěřitelně vtipnej akční nářez. Škoda mírně přepálené stopáže a prdících a fekálních vtipů. ()

VLADEK

Jeden z těch filmů, kdy za určitých konstelací se smějete od začátku do konce a zapomenete na svět, a zase jindy vám to vše přijde neuvěřitelně trapné a prvoplánové. Dnes byla to první varianta. ()

blekekeke

Do půlky je to takové bez omastku na sucho polykat pelyněk pyl ... by jeden blil ... No, ale jak se to překulí a jde se do akce. Přijdou kontrakce s trochou legrace na place. Když se Melissa sem tam překulí přes zabijáky a natrhne jim trencle ... a Statham? Jako fakt jsem čekal, kdy na to skočí, ale tohle bych vůbec nečekal. Komik k pohledání, u jeho výstupů jsem se řezal smíchy :o)) ()

Sh'inaere

3* za úžasnou komickou vložku mého oblíbence Stathama, jinak by to asi muselo být za **. Ale mi to velice připomínalo Get Smart. ()

Indian0

Na to že to bola komédia, veľa vtipného humoru podľa mňa film neobsahoval. V podstate ma bavil netypicky stvárnený Jason Statham, ktorého postava trocha sparodovala dnešné špionážne filmy a ich Chuck Norrisovskú silu a nepremožiteľnosť, ktorú má množstvo hlavných hrdinov v špionážnych filmoch. Príbeh filmu zvládnutý celkom obstojne ale záver ma sklamal. Ak sa chcete zasmiať, tak tento film nie je až taká správna voľba. Po celkovom hodnotení, to film vytiahol na tých 70%. ()

RomaS

Komedie nepatří mezi mnou vyhledávané žánry. Asi je těžké mě v dnešní rozesmát, když tu opravdovou komedii vidíte každý den ve zprávách z poslanecké sněmovny. V tomto případě to bohužel pro mě nebylo jinak. Nemůžu Špionu, ale upřít tu šílenou dynamiku příběhu a schopnost překvapit, co překvapit, spíš šokovat, když to absolutně nečekáte. ()

JerryOnly

Akurát som si hovorila, že keď sa chce človek zabaviť, nezostáva mu nič iné len čumieť na Belmonda zo 70. rokov.... Ale toto... ach.. Už som sa fakt dlho na niečom tak nenasmiala. Až ma mrzelo, že to skončilo. Píšem si do denníčku, že toto je odteraz jedna z mojich najobľúbenejších komédií. ()

ariari

duševný mrzák s povahou "násilnického intelechtuála " opeť raz fantazíruje a fanatizuje davy , a veselo diktuje, čo je dobré pre nás . naopak, nech len lapá, kým má čo, a my v pohode zatlieskame inakosti.ja teda určite. dáma mala říz a bola tisíckrát lepšia ako mnohé hovadiny, ktoré sme v uplynulých akčných komédiách zažívali. ()

kolly13 odpad!

Solidní rozjezd akční komedie vám od určité chvíle naruší imbecilní záseky, což přejdete, že to byl jen ojedinělý výstřelek. Jenže ono se to zhoršuje a v půlce už poposedáváte s otázkou na rtu "To přece nemůžou myslet ani jako komedii". Vtipné momenty v počtu prstů ukrajinského dělníka na pile jsou proloženy tlustým udýchaným medvědem a trapnými akčními scénami (zepředu otylá bečka na úpícím skútru - zezadu postavou zajímavá dáma středních let, bojující Law - jen ať se ten sympatický chcípáček neublíží). PS: A proč protrpět až do konce? Protože Vás donutí partnerka. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

PTuranyi

Táto slabá komédia založená na trapasoch, ktoré sú omylom pokladané za humor, vznikla asi skrížením Jamesa Bonda s Bridget Jonesovou. Hlúpučký scenár s ukradnutou atómovou bombou dopĺňajú vulgárne gagy 3. cenovej kategórie prekladané kvázi vtipnými komentármi. Produkcia je síce dobrá, ale postavy sú vláčené z jednej trápnej scény do druhej. Melissa McCarthy hrá prihlúplu, naivnú kancelársku podporu tajných agentov a ide jej to veľmi dobre. Od začiatku mi bola nesympatická. Jude Law je výborný, možno preto, že jeho rola nie je komická. Jason Statham sa snaží byť komickou paródiou sebastredného agenta, ale žiaľ nie je komik. ()

tomik107

Až překvapivě dobrý! Táák děti, vyčůrat nepřemýšlet a jen se dívat :) Žádná hluboká myšlenka, ale všemohoucí Statham v životní komediální roli vás usadí do sedaček. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Statham a Law jako zábavní špióni