Jack Reacher: Nevracej se

• USA Jack Reacher: Never Go Back (více)

Reacher nejraději pracuje tam, kde by byl oficiální postup příliš zdlouhavý. Jako bývalý major vojenské policie má rád zločiny s armádní příchutí a vůbec nejraději ty, které na první pohled nedávají smysl. Jako třeba obvinění velitelky Susan Turnerové (Cobie Smulders) ze špionáže. Krásku s dosud neposkvrněnou pověstí, kolem které začali náhle v podezřelém tempu umírat lidé, chtěl původně pozvat na večeři. Teď ji musí vytáhnout z basy, aby pomohl dokázat její nevinu. Někomu se to samozřejmě nelíbí a ten Někdo bude chtít Reachera pořádně klepnout přes prsty. Neváhá k tomu přitom využít i ty nejodpornější prostředky, jako je likvidace Reacherovy dcery, o jejíž existenci on sám dosud neměl tušení. Tady jde totiž o hodně. (CinemArt)

Razzor_82

"Kdo sakra jste? - Ten se kterým jste nepočítali." Zwick nedokázal navázat na originalitu prvního dílu a přináší béčkové zpracování.  Cruiseova postava nám trochu vyměkla a zfotrovatěla. Méně akce, zápletka a zpracování jsou dost tuctové. Rvačky s minimem krve a modřin. 6/10 ()

ViktorS

Pokračovanie filmu Jack Reacher už nedopadlo tak dobre ako prvá snímka. Zaradil by som ho už skôr k Béčkovým filmom a jedná sa preto podľa mňa o jeden z tých horších s Tomom Cruisom v hlavnej úlohe. Dej je pomerne predvídateľný, nelogický a plný klasických akčných filmových klišé. Postavy okrem hlavného hrdinu už nie sú také zaujímavé ako predtým a aj keď sa film snaží hrať na city s témou rodiny, moc mu to nevychádza. ()

Biopler

Pre mňa výborne namiešaný akčný koktejl, skvelá vyváženosť patričnej akcie i pátrania a odhaľovania špiny v armádnych zložkách. Príbeh je ozaj dobrý a jeho finálne zúčtovanie so zločincami je podané vkusne. Cruise to celé drží v rukách a hoci hrá typicky minimalisticky, bohate to stačí. Príbeh je priamočiary a postupne predvídateľný, čo mrzí je, že akoby sa stále odniekiaľ vynárali nepriatelia/záporné postavy, ktoré hatia cestu protagonistom. Dosť to kričí počas letu do New Orleans, kde Reacher dokáže svojou intuíciou na palube lietadla identifikovať dvoch zabijakov, resp. na ulici plnej ľudí vie hneď pomenovať, že ten a ten chlap 13 metrov za nami je nepriateľ. Páči sa mi, že rejža sa neuchýlil k tomu čo by bežný divák čakal, že vzplanú city medzi Reacherom a Turner, obaja vystupujú ako profíci, aj napr. keď zdieľajú spoločnú spálňu. All in all, je to poctivý štandard, ktorý veľmi dobre pobaví. ()

Likan7

První Jack Reacher nebyl bůh ví jaký film. Jel jasně v rámci béčkový produkce ale o to více to byl sympatický film. Fajn Cruise, sympaťák hlavní hrdina co se nebojí řešit problémy drasticky. A druhý díl měl být přesně stejný, jenže není. Filmu už chybí taková ta lehkost, svěžest jedničky. Je to škoda, Cruise je pořád fajn a když někomu dává přes držku, kouká se na to pěkně. Bohužel se tu řeší děcko, který by každý nechal odprásknout už po 10 minutách a jel by někam na pláž, ale Reacher samozřejmě musí všechny zachránit bez ohledu na jejich otravnost. Konec už je úplně mimo, protože desetiminutové loučení bylo vhodný u ságy jako Pán prstenů, ne u dvouhodinocého béčka. Promarněná příležitost. ()

Trixinka

Jacku - nevracej se! Ukecané, dlouhé a nudné pokračování. Tentokrát se ještě navíc k lehce až znunědému hlavnímu hrdinovi přidává otřesná dcerunka. ()

Tamten

Vlastně úplně zbytečný film. Hrdinové nejsou moc sympatičtí, akce není moc akční, příběh není příliš napínavý. Ne že by něco bylo vysloveně špatně, spíš není nic, proč na to koukat. ()

TomStrom

Žádná velká sláva, filmů na podobné téma jsou mraky a tohle je i mezi nimi stěží průměr. Bez drajvu a bez nápadu, o jakou levárnu asi poběží jsem správně odhadl už při první zmínce o Afghánistánu, k tomu nesympatické kladné postavy, nezajímaví záporáci a přehnaná šablonovistost a klišovitost. Slabší průměr, netřeba si nic nalhávat. ()

lakart

Nechápu, proč šla kvalita prvního dílu tak radikálně dolů. V tomto filmu nefunguje skoro nic. Zápletka a scénář jsou nezajímavý, místy hodně nudné a zdlouhavé. Jack Reacher nedostává takového prostoru, jaký by si zasloužil a závěrečné rozuzlení je až k smíchu. Celkově velmi slabé pokračování. Další snad ani ne. 45% ()

bearmeedek

Čekal jsem kriminálku a dostal jsem akčňák. Teda pod vlivem prvního dílu. A zase to nevadí. Mám si připadat divně, že skoro všichni posílají do šuplíku "nevracej se" a já jsem si to užíval? Správnej rocker by řekl: "nasrat!" Takže příznivci Šlágru si zalamentovali a já si spokojeně vychutnal Reacherovu akci, další dobrou partnerku (Jack nikdy nemá sex?) a velice slušného záporáka. Jackovy rvačky jsou uvěřitelné, protože při své postavě dostává dost často přes hubu. A jako bonusové lízátko je objevení údajné dcery, které je klasickým starým tahem, ale je příjemným zpestřením. Opět jdu proti, protože skoro všem kazilo umělecký dojem. ()

E lan

Toma mám rád, ale tohle je prostě zase nuda jako u předchozího dílu. Tak nějak nedotažený a ničím zajímavý scénář, trochu opuchlý Tom a ničím hroziví záporáci. To je na jednoduchou podívanou bohužel málo. ()

Acrobat

To máš tak, keď do života filmového hrdinu vstúpi násťročný. Jednotku Reachera používam ako psychologické upokojenie po zložitých chvíľach a je zjavom posledných rokov a zároveň zápisom v Talmude, že Christopher vyhrabal nejakého „prevíta“ ktoré by mohlo byť aj alterego. Očakávania na dvojku boli obrovské, a bez výraznejších pochybností nebol strach ani z Zwicka. Lenže ono príde v tom hoteli. Obzriete sa, a tam pevná štruktúra, ktorá síce stále vyčnieva nad väčšinou, ale už tak nežmurká očami, nie je šibalská ako Herzogove oko. Ani lepšie by som to nenapísal ani údernejšie nepoukázal na letiskový filmovo logický fail. Toto sa v Reacherovi nemôže stať ak chce byť tou kriminálkou bez CGI a hi-tec. Nevadí ale. Stále je to slušné kino, kde päste sú tvrdé, kde herec aj pobehne a stačí aj jeden dobre trénovaný človek na strane zla, pričom toho urobí viac ako celá galaxia, ktorá ohrozuje náš už beztak mizerný svet. Reacher sa môže vrátiť. Chýba to. Avšak režisér a scenár musí vyvinúť viac inštinktu lovca, aby Reacher sa vynímal nad hladinou ako Cruiseov degenerovaný hrudník. Aj tak ale ostávam S pozdravom „Občan jazdiaci MHD“. (videné 17.12.2017, BDrip) ()

Hovnex

Pokračování Reachera je skoro opakem prvního dílu. Absence nějakýho toho vyšetřování, přehledná akce se změnila v nudný poplácávání údů a vtipný momenty nahrazujou dvě otravný samice. Ani sám Jack už nepůsobí tak neohroženě cool, stejně tak záhadnost okolo jeho charakteru jde s tímhle dílem do kytek. ()

netWoor

Nu, nečíst knihu, asi bych zpočátku dost tápal, o čem to vlastně je. To prvních deset minut, neboť pak zjistíte, že se to knížky drží opravdu jen okrajově. Tak tedy ... mise nemožná to nebyla, ale dívat se na to určitě dá, což nejvíc přisuzuju tomu, že je to Reacher a že ho hraje Tom... ()

Inozuka

Nebýt v dvojce Jacka Reachera Cobie Smulders asi bych šel s hodnocením níž. Její major Turnerová ale filmu přidává na výjimečnosti a tak i přes trochu horší scénář než u jedničky, dokáže celý příběh utáhnout sama. S paličkou na maso a maskáčích ji to neskutečně sekne. Rodinná linie trochu nadbytečná, ale že by film výrazněji deklasovala, bych neřekl. Akční, vtipná podívaná se sex appealem ... ()

gemi

Scientologický pošuk Tom Plavba ve filmu, který má slušné tempo, ale najde si čas i na pasáže dlouhých zamyšlených pohledů. Je zajímavé, že po těch pěti a půl letech jsem si to skoro vůbec nepamatoval, jenom občas se mi vybavovaly některé pasáže. Z toho vyplývá, že film sice pobaví, ale nezanechá žádnou hlubokou brázdu. A ze začátku klasický nešvar - scéna v dešti, když reálně neprší. Takže na Toma Plavbu padají trakaře, ale dva metry od něj ani kapka, což prostě vypadá směšně. Asi nějaké scientologické prokletí! Jsou to slabší čtyři. Pokud by to takto mělo jít dál, tak bych doporučoval držet se názvu. ()

RAFT

A zde máme pokračování ,no není to zrovna náš oblíbený mission imposible ,ale tohle pokračování vážně stojí za vidění v kině.Příběh dobrý ,akční scénky no mohly být o stupen lepší ale,dobré .Cruise i když se kromě imposible do pokračování moc nehrne,tak tu musel udělat vyjímku.Dost dobré,Cobie Smulders dobrá to herečka .Časem bych uvítal další díl.80% ()

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Jak to vypadá s Mission: Impossible 6?

Jak to vypadá s Mission: Impossible 6?

20.11.2015

Pátý díl špiónské série Mission: Impossible posbíral chválu od diváků i od kritiků a navíc to byl hit, takže se samozřejmě chystá pokračování. Tom Cruise o něm mluvil už při propagaci pětky, teď se… (více)