Fargo - Season 3

(série)
Trailer 2

Epizody(10)

Třetí řada sleduje život dvojice Ray Stussy (Ewan McGregor) a Nikki Swango (Mary Elizabeth Winstead). Oba se po neúspěšném pokusu oloupit Rayova bratra Emmita (kterého rovněž hraje McGregor) zapletou do případu dvojité vraždy. Jednou z obětí je starý muž s tajemnou minulostí, jehož nevlastní dcera Gloria Burgle (Carrie Coon) je policistka. Mezitím se Emmit snaží zpřetrhat pouta, která ho pojí k temné organizaci, od níž si před dvěma lety vypůjčil peníze. Ale tato společnost, mezi jejímiž zaměstnanci se nacházejí i V.M. Varga (David Thewlis) a Yuri Gurka (Goran Bogdan), má jiné plány. (AMC Czech)

Trailer 2

silentname

3. séria "Fargo" je konečne za mnou a môžem povedať, že to je uspokojivo zakončené. Opäť samozrejme obrovská dávka krvi a mŕtvol ako aj počas minulých sérii. Nakoľko som k minulým sériam nedal žiadny komentár, tak iba v krátkosti, čo si o nich myslím. Prvá séria bola podľa mňa absolútne najlepšia. Mali sme tu skvelého zabijaka Lorna Malva, ktorý sa ukázal ako veľmi šikovným zabijakom s veľmi tajomnou osobnosťou. A potom tu bol Lester, ktorý sa ukázal ako skutočne pekný hajzlík. Silná séria s veľmi dobrými poslednými epizódami a skvelým zakončením. Druhá séria ma už bavila o niečo menej, no mali sme tu skvelú hlavnú dvojicu v podaní Kirsten Dunst a Jesseho Plemmonsa. A okrem toho náš indiánsky zloduch bol skutočne vynikajúci. Po všetkých stránkach. Tretia séria je opäť nový príbeh (hoci sa opäť stretáme s jednou známou postavou) s novými hrdinami a zloduchmi. Poviem ale pravdu, že V.M. Varga je pre mňa asi najotravnejší padouch zatiaľ z celého seriálu. Vie byť hrozivý, vie byť mocný a rozhodne si vie veci vybaviť. No počúvať jeho monológy z histórie mi už o chvíľu strašne liezlo na nervy. Človek má pocit, že keby sa ho spýta, čo si dá na raňajky, tak nám povie o čom sa Stalin s Leninom bavili niekedy v roku 1920. A tieto monológy ma často už vysoko otravovali a unavovali. Jeho pravé ruky toho povedia oveľa menej. A vďaka tomu vedia byť zaujímavejší. Ewan McGregor je tu veľmi dobrý a dvojrolu zvláda skvele. Okrem toho napriek všetkému som nemal pocit, že by Emmit bol zlý človek. A mám pocit, že mal potom aj kvôli všetkému čo sa stalo skutočné výčitky. Mary Elizabeht Winstead je skutočne zaujímavou. Najmä v posledných epizódách. Ukáže sa ako veľmi schopná a tvrdá holka. Predtým skôr bola len tá čo chcela prachy. A nič viac. Neviem či jej vzťah s Rayom bol úprimný. Lebo iba od neho chcela, aby z brata vyťahoval peniaze. A za to ho potom milovala. Takže aj keď neskôr sa chce ukázať, že láska tam bola, neviem či jej mám veriť. No ku koncu série bola fakt super. A musím ešte pochváliť aj Carrie Coon v role policajtky. Držal som jej palce a skutočne bola veľmi chytrá. A prešla si skutočne tiež pekne tŕnitou cestou. Opäť je to pre silné žalúdky a rozhodne sa seriál nesnaží byť jemný. Mám pocit, že niekedy je problém sa odštartovať, no keď sa veci už dajú do pohybu, je to poriadna jazda. Hodnotenie: B+ ()

Redi

S03 - No co si budeme vykládat. I přes osobní nejočekávanější cast (McG, Coon, Winstead) je třetí řada bohužel nejslabší. Rozhodně ne špatná. Předchozí řady jen nasadily vysokou laťku v postavách, jejich hamižných motivací a celkového vžití se s nimi s následkem soucítění... a se sympatickýma hajzlama. Zde je to slabší odvar. Necítím v tom tu správnou beznaděj a pocit bezvýchodné situace, záporák je nechutný (ve špatném slovasmyslu) a vrahouni docela nuda. Něco co miluju na filmu a prvních dvou řadách tu chybí. Ale furt je to super. ()

vurhor

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po třetí sérii oficiálně prohlašuji, že Fargo je historicky prvním seriálem, jehož zatím všechny vydané série ode mě dostaly 5 hvězdiček. Tak mistrovsky natočený a napsaný seroš snad momentálně není. (Možná jen Twin Peaks, na který se ale furt bojím podávat.) A ten soundtrack je neuvěřitelnej, tu cenu Emmy si stopro zaslouží. Nemluvě o parádních hereckých výkonech Obi-wana a Elizabeth Winsteadové, kterou teď asi chci za ženu. Kdo má rád herce Lupina v Harry Potterovi, I dare you, zkoukněte třetí sérii, už nikdy se pak na něj nebudete dívat stejně. Jako fakt. Nikdy.... ()

Eleanor05

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Do shlédnutí třetí série Farga jsem si nikdy neuvědomila, jak slabý je vlastně Ewan McGregor herec. A asi si to neuvědomovali ani tvůrci, než ho obsadili, a pak už bylo pozdě. Pokud máte jako "hlavní hvězdu", dokonce v dvojroli někoho, jehož jediná herecká schopnost spočívá v roztomile nevinném výrazu tváře, máte problém. Ještě větší problém však máte, když každý jiný herec v obsazení, do nejmenší roličky, je přesvědčivý a hraje nadprůměrně (zdravím "odpadlíky" ze skončené Mafie v Atlantic City - Michaela Stuhlbarga a Shea Whighama!), jenom ten maník v hlavní roli je slabý jak čaj. Další problém je, když nemáte pořádný nápad a jen vrstvíte absurdní náhody na sebe. A pak jediný člověk, kdo to může zachránit, je skvělý David Thewlis, jako hlavní záporák, na scény s nímž se vyloženě těšíte, a kvůli kterému se vydržíte dívat dál. ()

vyfuk

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Třetí série s menším zpožděním, ale přece. I tak jde o věc, nad kterou se musíme zamyslet. Pro mnoho "fanoušeků" prvních dvou sérií jde zde o v celku silné zklamání, jelikož se zde vlastně nic nedělo. S tím bych zase tolik nesouhlasil. Každý díl měl skoro něco do sebe. Ale celkově bych sérii hodnotil spíše průměrně až nadprůměrně. Nebyl to žádný úžasný napínavý odvaz, na který bych se těšil. Byla zde asi jedna epizoda, která byla naprosto bezchybná a jedna, která byla totální kravina. To jinak asi moc hodnotit nejde. Snad se tedy vyšvihnou a nebudeme tak dlouho čekat na čtvrtou a lepší sérii. ()

• Scéna z bowlingové haly je celá míněná jako pocta filmu Big Lebowski (1998). (vyfuk)
  • V záhlaví tištěného scénáře „The Planet Wyh“ od Thaddeuse Mobleyho (Thomas Mann) se objeví chybný název „The Planet Why“ (tedy „Why“ namísto smyšleného „Wyh“). (Caminzind)