Fargo - Season 4

(série)
USA, 2020, 9 h 48 min (Minutáž: 39–63 min)

Tvůrci:

Noah Hawley

Hudba:

Jeff Russo

Epizody(11)

Čtvrtá řada seriálu Fargo nás zavede do Kansas City ve středozápadní části USA. Loy Cannon (Chris Rock), který řídí afroamerickou zločinnou organizaci, uzavře dost labilní příměří s konkurenční italskou mafií a společně ovládají alternativní temnou ekonomiku zahrnující podvody, korupci a obchod s drogami. Aby oba bossové posílili vzájemné mírové soužití, vymění si navzájem svoje nejstarší syny. Ve smyslu dohody je Loy Cannon povinen vychovávat syna svého rivala, jako by byl jeho vlastní. Když ovšem šéfa kansaské mafie odvezou do nemocnice, aby se podrobil rutinní operaci, a brzy na to zemře, začne se odvíjet série nečekaných událostí. (AMC Czech)

ER

Filmařina velkolepá, dobová atmosféra a s tím spojené herecké výkony si drží vysokou laťku. Jen mám dojem, že tentokrát hrají prim více umělecké ambice, než vlastní děj. Ale jako v předchozích sériích i tady se všechny postavy a dějové linky spojí, motiv s výměnou synů pak celkový dojem posílí. ()

Neutralité

Vážně by mě zajímalo, jestli by tomuhle dalo místni osazenstvo 70%, kdyby to nevyšlo pod značkou Fargo.___________ Viděli vůbec tvůrci této série první, nejúspěšnější sérii Farga, která z ní udělala pojem? Kdy tam bylo jen asi 8 opravdu důležitých postav a každá dostala spoustu prostoru? Tak tady dostane prostor úplně každý, ať už je jejich příběh pro děj prospěšný nebo ne a ve finále nemáte ponětí, o kom ten příběh má vlastně být. Výsledkem je slepenec zdánlivě souvisejících událostí, nesympatických postav a velmi špatně napsaných postav (duo Gaetano&Calamita by zasloužilo nějakou cenu za "Nejhůř napsané postavy 2020")._________ Slogan "TOTO JE SKUTEČNÝ PŘÍBĚH" je naprosto bezcenný, když je ten příběh o hovně. Bída, další už prosím ne. ()

pushover

S původní sérií to má pramálo společného, spíš bych to zařadil mezi gangsterské ságy typu Peaky Blinders, nebo Gomorry (Salvatore Esposito). Kdyby měla celá série look a provedení 9. dílu, dal bych 4*. ()

RedRose

Být to nějaký samostatný gangsta seriál, tak asi o hvězdičku víc, ale do seriálu Fargo to nezapadá a nesedí to tam... Nudil jsem se víc než půlku série a jednoduše mě to nebavilo... První tři série jsou proti této špičkové! ()

Zam

Ač může tahle série působit jako nejslabší, pořád je to Fargo . Je to místama překombinovaný a je tam hodně postav , ale stále to má atmosféru , kterou má jen Fargo a budu rád za každou novou sérii. ()

Pete

Nemám ve zvyku komentovat každou řadu zvlášť, vždy jen celý seriál najednou - a tuto zásadu musím zrovna tady porušit. Zatímco první tři sezóny byly variací motivů z původního Farga, ta čtvrtá se vymyká, a nemá se stylem bratří Coenů již vlastně nic moc společného (a to včetně žánrově spřízněného Millers Crossing). Jde vlastní cestou, vypadá spíš jako další Boardwalk Empire, ale tady se mi to nelíbí - místo, aby to pomohlo originalitě, jí to spíš ubírá - těch mafiánských opusů je mnoho a mnohem lepších. Změna dobového zasazení přitom vypadala jako dobrý nápad, pomáhají pěkně sesazené scény s hudbou, používají se tu zajímavé slovní obraty, ale už to prostě není vtipné, zbyla jen manýra. Postavy jsou stejně vypatlané, jako obvykle, ale tentokrát jsou mi navíc všechny úplně ukradené a krajně nesympatické. Cris Rock potom je totální miscast, a vůbec to nedává. Celkově se jedná o velké zklamání, mám chuť dát ještě o hvězdu míň, a s tímto seriálem už do budoucna nepočítám. ()

oasismanik

Fargo univerzum mi učaroval už pred mnohými rokmi, keď som videl pôvodný film Coenovcov a na každú sériu sa vždy extrémne teším, na túto obzvlášť, pretože po tretej bolo oficiálne povedané, že dalšia už nebude. Čo si budeme hovoriť, je zrejme najslabšia, ale určite nie slabá a každému milovníkovi tohto absurdného sveta ju odporúčam všetkými desiatimi. V pamäti mi osobne ostane ešte dlho brilantná 9 časť. Prvá séria ale ostane zrejme navždy neprekonaná. ()

jfaba

Díky prvním třem sériím je tato dle mého soudu slabší. Ale jen pár prvních dílů. Od čtvrtého či pátého to začne... Nevěděl jsem komu víc "fandit", těm z Itálie nebo těm z "domova", nebo dvěma babám z kriminálu, zdravotní sestře (blééé), nevěděl jsem. Tak jsem to střídal, každý díl někomu jinému. A nejlepší díl? Ten černobílý!!! ()

Víteček

Jasně nejslabší řada. Hodně se snaží, ale nefunguje to. Postavy jsou až příliš výstřední a je jich tam takových příliš mnoho. Role normálních lidí, kterých byla v předchozích řadách většina, jen obohacená o nějaké excentričtější, zde zůstává v podstatě pouze dětem, jinak jsou prakticky všichni, ať už hlavní nebo vedlejší nějak zvláštní a je to prostě moc. Opravdu pozitivní postava je vlastně jen jedna a opět je to dítě, což je velký rozdíl oproti dřívějšku. Jsou tam nezpochybnitelně i dobré momenty, ale už to nemá kouzlo původního Farga a příběh je jen přetahované dvou stran tam a zpět, která skončí pro všechny úplně stejně. Což je možná nějaké poselství řady, ale nefungovalo to. ()

jackalsc

Jsem docela překvapen celkovým hodnocením zde. Mě to připadá pořád jako pravé fargo. Dobrý zajímavý příběh, který je pořád správně protkán absurdnostmi tak jak je to u farga pověstné. Byly zde nějaké chyby, ale celkově jsem s příběhem překvapivě spokojený. I možná více než v minulé sérii. Co mi trošku vadilo, byla předvídatelnost příběhu. Dostával jsem hodně často učebnicové deja-vu a nebo dokonce celé pasáže, kde jsem prostě věděl co se dále stane, což je škoda. Protože to tak vypadá jak by byl příběh složen dohromady všemi možnými dobrými příběhy, ale i klišémi, kde se vše nakonec hodilo do jednoho hrnce a vzniknul silný vývar, který už jsme stokrát jedli, ale pořád si ho rádi dáme znovu, stačí dát jen kosti na bok. Nicméně se pořád i tak jedná o zajímavý příběh, ač se divákovi zdá, že to někde už viděl. Provedení je kvalitní. ()

hony23

Ne tak dobré, jako 1.série, ale zase lepší, než ta třetí. Děj nás dostává do Kansasu roku 1950, kde proti sobě stojí 2 gangy, italský a černošský. Sestavu doplňuje několik bizarních postaviček, tolik typických pro Fargo, jen toho černého humoru tu moc není. Úplně jsem nepochopil smysl 9.dílu, který kazí dojem jinak docela zábavného seriálu. ()

bonovox

Jednoznačne najslabšia séria, ale aj tak ide o ďalší bizarný príbeh ktorý sa mohol stať len v Amerike. Vojna medzi dvoma gangami o moc sa zvrtne v poriady masaker a prežijú len najsilnejší. Škoda pomalého tempa, skrátenie o 2 -3 epizódy by bolo určite prospešné. 75% ()

Rian_witcher

Herecké výkony většiny herců jsou výborné, ale scénář je prostě šíleně slabý. Laťka nasazená v předchozích sériích byla asi už tak vysoko, že ačkoli jsou jednotlivé  bizarní postavičky stále zábavné, tak střih a logika jsou nyní úplně mimo. A nápad se zjevujícím se Smrťákem se k filmům a seriálům spojených s Fargem nehodí už vůbec. ()

jopal

Debilne sceny, nezmyselne nahody (naozaj podla skutocnosti?) no a samozrejme niet nad cernochov! Toto tocil nejaky "nacek" z priblbleho hnutia "black lives matther." Mozno aj sam ozraty agresivny nadrogovany iniciator. P.S. Pred poslednymi dvomi castami som dal 3*, ale ten koniec, to je naozaj sr@cka! Z ucty k ostatnym epizodam nedam odpad! ()