Doba ledová: Mamutí drcnutí

Doba ľadová: Mamutí tresk

• Kanada

Animovaný / Sci-Fi / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 94 min

Je téměř s podivem, že se čím dál širší parta hrdinů drží stále na té úrovni humoru, kdy se dokážu onu hodinku a půl bez zábran smát. Důvodů, proč jsem svého času první tři díly hájil klidně na potkání, ale povážlivě ubylo. Už minulý díl s pirátsky-rodinnou tématikou ze série jasně vybočoval a tentokrát už se jedinečnost celé Doby ledové ztratila téměř nadobro. Mamutí drcnutí není v oblasti práce s postavami ničím jiným, než zaměnitelnou rodinnou komedií plnou povinných klišé, v oblasti dobrodružství pak už opravdu poněkud omletou variací na putování za spásou všeho a všech. Podobné směřování mě mrzí a ještě dlouho budu kroutit hlavou nad tím, proč nemohlo zůstat jen u trilogie, ale za náramně pozitivní náladu ve všech veverčákových eskapádách pořád ještě opatrně pokývnu směrem nahoru.(27.12.2017)

• lamps

Jestli měla čtyřka uhozenou zápletku, tak tohle je teprve něco - to už vážně ve Foxu ztratili veškerou soudnost? Všechny předešlé díly mám víceméně rád, už jen pro ty haldy sympatických a hláškujících postav, ale tady je snad každý prvek neuvěřitelně odfláklý a nevýrazný - od šíleného příběhu, kterému se musí smát i pětiletý Jajda, až po jednotlivé gagy, které se vytratily na úkor patetického rodinného žvatlání. Za pozornost stojí snad jen pár hlášek rázné babičky, bezprostřední navrátilec Buck a Scratův boj se zesílenou gravitací, při kterém jsem se musel chtě nechtě chlámat nahlas. Říká se, že méně je někdy více - u téhle série už by ale nejvíce bylo nic. 40%(2.5.2017)

Paté pokračování Doby Ledové má naprosto stupidní a za vlasy přetažený příběh, ten mě osobně dost vadil. Předchozí díly byli samozdřejně úspešné a Doba Ledová je dnes již klasikou takže komerční úspěch byl předem zajištěn a tvůrci se už ani nemuseli s dějem namáhat, ale tohle bylo opravdu šílené. Naštěstí mi i přesto všechno připadala pořád i tahle Doba ledová docela vtipná, animace se zlepšila a byla vskutku luxusní a i tenhle díl má skvělý český dabing kterému opět vévodí Jiří Lábus jako Sid. Když tedy zapomenu na ten příběh, výjde mi z paté Doby ledové animák který určitě není až tak špatný a možná i vzhledem k pár situacím u kterých jsem se od srdce zasmál za zhlédnutí stojí. Ale první 3 díly byli vynikajcí, tenhle (společně se čtyřkou) je jenom lepší průměr, ale další už určitě vidět nechci a v jeho vznik nedoufám.(16.7.2016)

• DinoRaptor

Přeplácané, kýčovité a bez hlavy a paty. Smutné že krásný první díl se musel dočkat takovéhohle pokračování. Nejhorší tu byla asi love story mezi Broskvičkou a tím mamutem, a Scrat jako pilot Ufo. Sem tam se sice objevilo i něco vtipného, ale bylo toho málo. Tato série měla skončit třetím dílem, další pokračování už byla zbytečná.(31.12.2016)

Popáté a mnohem slaběji. Tam kde předchozí díly uspěly, tak pátý to nedává. Vtipné gagy už jsou nějak nucené a jen málo jich pobaví. Scrat ve vesmíru má menší možnosti než na zemi a je dost málo. Vztahy mezi mamuty nezajímavé, lama též nudící. Potěší šílený Buck, vačice a babička opět. Zbytek dost slabota a příběh už tě totálně mimo. Scénář tomuto dílu dost podrazil nohy i když za ním stáli autoři předchozích dílů. Animace výborné. // 55%(7.11.2016)