Doba ledová: Mamutí drcnutí

• Austrálie

• Kanada

Animovaný / Sci-Fi / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 94 min

Už je to takové hodně přeplácané, hodně barevné, žánrově divné, ale stejně jsem se místy docela dobře bavil. Je fajn, že většina postav má pořád svoje hlasy, protože se s nimi docela rádi setkáváte. Ty charaktery už vám zvládly přirůst k srdci, a tak mi ani nějaké ty nedostatky příliš nevadily. Jen už se to nemá kam posunout.(16.1.2017)

• kenkaku

Chápu, že Doba ledová je nadsazený animák. Nelze ho brát vážně. Nicméně páté pokračování už jde hodně přes závit. Začíná to být už příliš přitažené za vlasy. Takový přehnaný koktejl všeho co předtím fungovalo (sejdou se tady všechny postavy ze všech předchozích filmů) plus (protože to bylo asi málo) se přidávají další. Prakticky všichni přehrávají a jsou děsně otravní (přehnaná gesta, stupidní hlášky). Asi nejvíc kraluje ten jednooký pablb z #3 a pak ten idiotský kozel (nebo co to bylo). Trhané pohyby a blábolení. Fakt k popukání... Opravdu je znát, že autorům dochází nápady nebo posouvají věkovou hranici (a IQ) diváků dolů.(7.8.2016)

k předchozím dílům jsem nějaké extra výhrady neměl.I po letech si držely přes drobnosti velmi dobrou úroveň a člověk se z chutí zasmál.Pětka jde v určitých věcech ve stejných stopách a děj je přímočarý a předvídatelný stejně jako u dílů předtím.Bohužel co ovšem zmizelo je vtip...respektive počet dobrých vtipů,které ocení krom dětí i dospělí.Tady jich je hodně málo a pátá Doba tak vypadá hodně jako nastavovaná kaše,která je mířena primárně na děti...a to ještě na ty menší děti,čemuž odpovídá většina jednoduchých a dětinských vtipů.Věřim že mým dětem se bude Mamutí drcnutí líbit,ale osobně vidět znova nepotřebuji.Nejsmutnější pak je že ani jindy geniální Scrat tady nic nezachraňuje a jeho vsuvky už nejsou nijak extrémně vtipné ani originální.V určitých momentech působí skoro až otravně a člověk si pak říká že je jedině dobře,že nevznikla celovečerní sólovka...50%(6.9.2016)

Bohužel tenhle skvělý animák měl skončit dříve než-li později.. Jednička je bezkonkurenčně nejlepší, i když graficky a dějově prostší.. Vynahrazují to skvělé sarkastické hlášky a bezvadně vymakané charakteristiky postav.. Dvojka a trojka divákovi nabízí propracovanější vizuál i děj, rozšiřuje příběh o postavy a stále se to po jedničce dá ustát.. Nabízí dynamiku, energii a pozitivní pragmatismus.. Čtyřka už se řítí do průseru, který byl pětkou jenom podtržen.. Moc postav, chaos, příběh dost na prd, hlavní hrdinové se chovají o řád infantilněji než bylo zatím zvykem :-( Příběh malé děti nepochopí a dospěláci nezvládají jednoduchý humor.. Netrapte ta prehistorická zviřátka a pošlete je pro dobro všech už do důchodu..(25.11.2016)

Hodně velký vaření z vody. Veverka tentokrát řádí ve vesmíru v UFU! a tvoří sluneční soustavu a také asteroid, který se řítí na Zemi. A tak se zvířátka musí spojit a zabránit armagedonu, přičemž nás čeká hodně blbnutí, vtipů a honiček. Ale už samotný námět je brutální klišé, do toho přijde totálně ujetá pasáž se Šangrilou a vůbec celé to sci-fi do pravěku prostě nepatří. A samozřejmě je tu tuna nových postav, takže postavy jsou zredukovány na vtipné figurky bez jakéhokoliv zajímavého příběhu. Stále je to zábava, ale ne taková jak první díly.(20.7.2018)

• - Na jednom z kamenů na sloupu, který přinesl Buck, je vidět i jeho podobizna, jak bojuje se třemi dinosaury. Tato událost se stala jen pár minut předtím, než sloup našel. (Mancunian)

• - Nákres Sida, kterou sám Sid dává Brooke, je ta samá kresba, kterou maloval na zeď v Době ledové (2002). (Bonty)

• - Príbeh okolo veveričky Scrat je paródiou na sci-fi filmy Alien (1979), Prometheus (2012) a The Martian (2015). (figliar)