Doba ledová: Mamutí drcnutí

• Austrálie

• Kanada

Animovaný / Sci-Fi / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 94 min

Patý díl úspěšné ledové série je bohužel jen další variací už mnohokrát viděného a je na něm opravdu hodně vidět, že tvůrci vařili z vody. Těm nejmenším to ke štěstí pravděpodobně stačit bude, ale dospělejší publikum bude odcházet z kina se smíšenými pocity. Doufám, že i studio pochopí, že tahle látka už je vyčerpaná a že se vrhnou do jiného projektu a Ice Age nechají už nadobro u ledu.(2.10.2016)

Bohužel to jde stále dolů. Normálně bych o to nezavadil, ale hráli to v letňáku u kempu a zadarmo. Stálo to za to :D. Ne, není to vůbec zlé, pořád se člověk dost baví, ale ono to v podstatě vykrádá samo sebe, což po 5té už začne pomalu otravovat. Ale animaci mám pořád skoro úplně nejradši z toho všeho, co se posledních 15 let objevilo.(12.8.2018)

Popáté a mnohem slaběji. Tam kde předchozí díly uspěly, tak pátý to nedává. Vtipné gagy už jsou nějak nucené a jen málo jich pobaví. Scrat ve vesmíru má menší možnosti než na zemi a je dost málo. Vztahy mezi mamuty nezajímavé, lama též nudící. Potěší šílený Buck, vačice a babička opět. Zbytek dost slabota a příběh už tě totálně mimo. Scénář tomuto dílu dost podrazil nohy i když za ním stáli autoři předchozích dílů. Animace výborné. // 55%(7.11.2016)

• Frajer42

Veverka opět nezklamala. Člověk se dokonce zcela nečekaně dozví, jakpak byl stvořen Vesmír. Bohužel mě však dost zklamalo úplně všechno ostatní. V popředí příběhu je opět ten převelice originální, neskutečně sofistikovaný a nesmírně cool námět a střetu generace x s generací y, přičemž jako zástupce generace y tvůrci opět vybrali vyšinutého retarda, aby to mělo šťávu a ono ji to jaksi stejně nemělo. Jinak lze samozřejmě v generaci y najít i spoustu prudce inteligentních a krásných jedinců. Vím, o čem mluvím. Taky tam patřím. Příběh je opravdu krajně o hovně. Domnívám se, že nemá větší potenciál než pobavit děti do 9 let a homosexuály. Scénárista byl zajisté na drogách. Jen mu zřejmě v závěru psaní došly a rozhodl se zakončit film hozením diamantů do sopky. WOW! Už dlouho jsem neviděl tak napínavý a nervy drásající závěr. Celá Doba ledová už by opravdu měla jít k ledu. Obávám se, že potenciál této pohádky byl více než přečerpán. Je na čase uvolnit místo a zachovat si alespoň špetku důstojnosti.(3.10.2016)

Už je to takové hodně přeplácané, hodně barevné, žánrově divné, ale stejně jsem se místy docela dobře bavil. Je fajn, že většina postav má pořád svoje hlasy, protože se s nimi docela rádi setkáváte. Ty charaktery už vám zvládly přirůst k srdci, a tak mi ani nějaké ty nedostatky příliš nevadily. Jen už se to nemá kam posunout.(16.1.2017)

• - Nákres Sida, kterou sám Sid dává Brooke, je ta samá kresba, kterou maloval na zeď v Době ledové (2002). (Bonty)

• - Príbeh okolo veveričky Scrat je paródiou na sci-fi filmy Alien (1979), Prometheus (2012) a The Martian (2015). (figliar)

• - Celosvětová premiéra proběhla 19. června 2016 na filmovém festivalu v Sydney. (Varan)