poster

Doba ledová: Mamutí drcnutí

 • USA

  Ice Age 5

 • USA

  Ice Age: Collision Course

 • Slovensko

  Doba ľadová: Mamutí tresk

 • Kanada

  Ice Age: Collision Course

 • Nizozemsko

  Ice Age: Collision Course

 • Velká Británie

  Ice Age: Collision Course

Animovaný / Sci-Fi / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ryuuhei
  ***

  Tak teď už je to opravdu nastavovaná kaše, s hromadou až šílených absurdit vytažených do kosmických rozměrů. Problémem je, že se za těch pět dílů do děje zapojila hromada postav a navíc, s návratem Bucka se ještě o něco rozšiřuje. Jediná, dobře hláškující postava, tak byla lenochodí babka („Máme návštěvu.“ - „Tak to jdu připravit bábovku.“). Jinak tedy na pokračování snesitelné, plno odkazů nejen na jiná velká filmová díla, ale i popkulturu obecně („Co je to ten hashtag?“ - „Nevím, ale zní to cool.“). Děj jinak pojednával o další fázi života, tentokrát když dítě vyroste a již plánuje, jak odejde z domu - a jak se rodičům tato myšlenka samozřejmě nelíbí. Zde tedy v Dobo-ledovském měřítku. Popravdě, nemít k tomu určitý citový vztah už od dětství (a v hlavě stále výtečný a nepřekonaný první díl, kromě tedy ještě dobré trojky), asi bych hodnotil méně. Takto tedy lehký nadprůměr a 55%. Hlavně už žádné pokračování!(28.5.2017)

 • korbitch22
  ***

  Doba ledová 5 aneb vaříme z vody s Láďou Hruškou.Bál sem se mnohem víc, Scrat funguje určitě nejmíň ze všech dílů, má na plátně nejmín prostoru a jeho eskapády jednou hodně pobaví, zbytek už sme všichni viděli a víc než 5x.Scénář je něco ve stylu druhýho a čtvrtýho dílu, takový jednoduchý nic ale díky Lásičákoj Buckoj a originálnímu dabingu kterýmu jsem dal přednost od čtyřky to šlo.Ona vůbec první hodina je dost dobrá sranda, ale jakmile přijdou k asteroidu a na scénu přijde neskutečně čurácká Shangri Llama, jen sem se plesknul do čela a zeptal se ''proč?''.Finále taky jak z nějakýho dema.Nebylo to tak zlý jako čtvrtej díl, ale doufám že i tvůrcům došlo, jak moc už je tahle látka nastavovaná.65%.(26.9.2016)

 • Torgal
  *

  Infantilizácia série dospela tak ďaleko, že tento diel si užijú už len diváci Teletubbies. Scrat, v minulosti ťahúň slabších častí, je v tomto ohľade najpekelnejší a pri jeho scénach som regulérne trpel. V hlavnom príbehu, ktorý je opäť vycucaný z prstu, figuruje neskutočné množstvo postáv, pričom žiadna z nich nie je zaujímavá. Vyslovene komerčný produkt a dojenie značky, ktoré po zásluhe vyhorelo. 3-/10(14.10.2016)

 • T2
  ***

  Rozpočet $105miliónovTržby USA $64,063,008Tržby Celosvetovo $408,579,038Tržby za predaj Blu-ray v USA $7,127,030Tržby za predaj DVD v USA $8,912,999║ dobojované, už by to mala táto séria radšej zabaliť, všetko tu je až zbytočne premodernizované a dejovo úplne prvoplánové, mamutie spory sú doslova otravné, ostatné hlavné postavy tiež moc nedajú okrem Sida, k tomu tu pribudnú ďalšie postavy ktoré sú už úplne prestrelené, čo je ale najhoršie len minimum gagov poriadne funguje, takže ani v rámci zábavnosti to už nie je žiadna bašta, tento rok je proste katastrofálny pre pokračovania, takže ruky preč aj od tohto /videl v kine: 50%/(19.8.2016)

 • Filmmaniak
  *

  Tentokrát už skutečně nic jiného než pouhý sériový marketingový produkt určený k prodeji hraček a popcornu, jehož námět je již vydolovaný až na dřeň a jehož tvůrci nemají ambice vyprávět cokoli smysluplného, a tak si vymýšlejí pitomosti jako UFO a krystaly věčného mládí. Pokračující klesající tendence kvality se vyznačuje i tím, že tento díl poprvé v sérii nedokáže obstát ani jako dementní groteska, v níž postavičky zakopávají, tajtrdlíkují a mlátí se do hlav. A kvůli extrémnímu přemnožení hrdinů (nejméně tucet) se ředí i obvyklé poučky o hodnotách přátelství, rodiny a partnerství, které znějí o to falešněji. Delší recenze ZDE.(19.7.2016)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 19. června 2016 na filmovém festivalu v Sydney. (Varan)

 • - Nákres Sida, kterou sám Sid dává Brooke, je ta samá kresba, kterou maloval na zeď v Době ledové (2002). (Bonty)

 • - Príbeh okolo veveričky Scrat je paródiou na sci-fi filmy Alien (1979), Prometheus (2012) a The Martian (2015). (figliar)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace