Doba ledová: Mamutí drcnutí

Doba ľadová: Mamutí tresk

• Kanada

Animovaný / Sci-Fi / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 94 min

Doba ledová 5 aneb vaříme z vody s Láďou Hruškou.Bál sem se mnohem víc, Scrat funguje určitě nejmíň ze všech dílů, má na plátně nejmín prostoru a jeho eskapády jednou hodně pobaví, zbytek už sme všichni viděli a víc než 5x.Scénář je něco ve stylu druhýho a čtvrtýho dílu, takový jednoduchý nic ale díky Lásičákoj Buckoj a originálnímu dabingu kterýmu jsem dal přednost od čtyřky to šlo.Ona vůbec první hodina je dost dobrá sranda, ale jakmile přijdou k asteroidu a na scénu přijde neskutečně čurácká Shangri Llama, jen sem se plesknul do čela a zeptal se ''proč?''.Finále taky jak z nějakýho dema.Nebylo to tak zlý jako čtvrtej díl, ale doufám že i tvůrcům došlo, jak moc už je tahle látka nastavovaná.65%.(26.9.2016)

• D.Moore

Spíše otravné než vtipné... Je velice zvláštní sledovat na jedné straně ztřeštěné postavičky dělající ztřeštěné věci, kroutící se, poskakující a podivně vřískající, a na druhé straně tradičně umolousaný příběh o rodinných hodnotách. Ani jedno z toho mě pořádně nezajímalo, zápletka s asteroidem se navíc jako by ani nebyla důležitá a obzvlášť když jsem vzpomínal na nedávné Croodsovy, kteří skoro totéž téma podali mnohem zábavněji, bylo mi smutno. Body dávám jen za Scrata, za maniakálního Bucka a za několik málo milých vtípků.___P.S. Máte-li DVD astojíte-li jen o Scratovy vylomeniny, pusťte si 15minutový kraťas Scrat: Ve vesmíru, což jsou vlastně všechny Scratovy scény sestříhané dohromady a opatřené jiným koncem.(25.12.2016)

• Sdoom

Otravné, opravdu hodně otravné, a to nemluvím jen o mladé slečně v kině sedící vedle nás, která měla hlášky debilnější než všechny děti okolo dohromady. Pátá Doba ledová už je naprosto očividně nastavovaná kaše, kde se vtipné scény dají spočítat na prstech jedné ruky dřevorubce v důchodu. Prvních asi 20 minut je naprosto úmorných, a zbytek filmu jen o malinko méně. Zdaleka nejhorší díl, a to jsem si myslel, že horší než čtyřka to být nemůže. Už ani jindy vtipné scény se Scratem nebyly co dřív. Tahle série měla prostě skončit 3. dílem (nejpozdějc). Jedna hvězdička za docela povedené 3Dčko. (kino Cinestar 3D, dabing)(2.8.2016)

Zbytečnost. Z lásky k předchozím dílům to ještě nechám na třech hvězdách, no ale docela bída. Hlavní dějová linka je zhotovená dost nedbale a celý biják smrdí profitem. Chvilkama se na to hezký kouká, ale co do originality to moc nenabídne, to ale hádám moc lidí ani nečekalo. Je to skvělá parta, ale doba ledová je už pravděpodobně hodně, hodně vzdálená minulost, kam by tyhle moderní nesmysly a trendy zasahovat nemusely. 5/10(12.10.2016)

• Trapper33

Pevně doufám, že už další doba ledová nepřijde. Všechno je špatně, kouzlo prvního, potažmo třetího dílu je definitivně pryč a je vidět, ze z toho tvůrci chtěli vytřískat poslední peníze. Veverka už vůbec není vtipná, stejně jako hlavní parta z jedničky, která už bohužel díky všem těm partnerkám nemá ve filmu prostor. Hlavně, že je tu zase morální poučení pro děti...(17.10.2016)

• - Nákres Sida, kterou sám Sid dává Brooke, je ta samá kresba, kterou maloval na zeď v Době ledové (2002). (Bonty)

• - Celosvětová premiéra proběhla 19. června 2016 na filmovém festivalu v Sydney. (Varan)

• - Príbeh okolo veveričky Scrat je paródiou na sci-fi filmy Alien (1979), Prometheus (2012) a The Martian (2015). (figliar)