Doba ledová: Mamutí drcnutí

Doba ľadová: Mamutí tresk

• Kanada

Animovaný / Sci-Fi / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 94 min

(98/2016) / Ice Age už fakt neni animák na ktorý by čakali davy a aj konkurencia od jednotky zásadne narástla. Zábava pri poslednom diely je v zásade už iba o pár podarených vtípkoch, čakať nejaký väčší filmový zážitok je zbytočné. Najzábavnejšia postavićka jednoznačne Buck a dosť som sa zabavil na Neil deBuck Weasel (Neil deGrasse Tyson:). (5/10)(2.10.2016)

Bavil som sa, ale musím priznať, že o dosť menej ako v predošlých častiach. Príbeh a ani postavy a už nie sú také zaujímavé ako kedysi. A poniektorý ani nemajú toľko priestoru. Napriek tomu niektoré scény sú fajn a stále sa na tom miestami dá dosť dobre zasmiať, akurát len menej ako ste boli zvyknutý. P.S.: Za titulkami je ešte scéna zo Scratom, tak neodchádzajte tak skoro. 60% - 3*(28.12.2016)

A sme tam! To, čo som vyčítal predchádzajúcej časti, sa tu zdvojnásobilo. Kde sú tie inteligentné vtípky, ktoré potešili aj dospelých ( tých som tu napočítal asi jeden ), kde je príbeh ktorý je zábavný a nekričí ťahaním za vlasy? Séria padá na dno a bolo by zrejme lepšie to všetko ukončiť. Alebo ešte lepšie, keďže ľudkovia už do kina veľmi nechodia, čo takto hodiť tento námet to TV? Diváci sú predsa len v dnešnej dobe radšej pred telkou. Teda okrem mňa.(23.7.2016)

Boží! Doba ledová opět nezklamala, a i když veverka, která dostala mnohem více prostoru, než kdy jindy, bude bavit spíše děti, které milují všelijaké karamboly, zatímco dospělí si postesknou, že to už tady bylo, najde si ve filmu každý, co chce. Mě nejvíce rozesmál starý hipísák kozel, narážky na thunder a twitter... Po pravdě jsem si říkala, země nebýt veverky, byli by cílovým publikem spíše puberťáci než malé děti.(15.12.2017)

• silentname

Akosi už očakávam od tejto série, že nebude stáť za nič. Ale aj tak stále v duchu niekde hlboko dúfam, že sa konečne dočkáme niečoho, čo by mi pripomenulo, prečo som tak veľkým fanúšikom filmu Ice Age. A je veľmi smutný fakt, že od prvého filmu už žiadny ďalší film nebol dobrý. A keď som si myslel, že Continental Drift bol novým dnom, teraz si myslím, že spolu s týmto filmom akosi našli zhodu. "Collision Course" neprináša absolútne ale absolútne nič nové v rámci príbehu, či komédie alebo postáv. Zasmiať som sa nezasmial, rád by som dal týmto hrdinom už konečne zbohom, a nechcem, aby sa točili ďalšie dobrodružstvá len preto, že sú z toho obrovské tržby pre Blue Sky a Fox. To rozhodne nie. Jediné, čo môžem vo filme aspoň trochu pochváliť je fakt, že animácie sa v tomto filme predsa len niekam posunuli a rovnako je pravda, že je tu mnoho pekných vizuálnych efektov. Ale aj tak si myslím, že sa aj v tom dalo urobiť viac. Ostatné je pre mňa skutočne mamuťou katastrofou, ktorú nepotrebuje nikto pozerať.Nie je to vtipné, nie je to milé, ani originálne. Je to len trápne, prevarené a miliónkrát obohrané. A je na čase sa s dobou ľadovou rozlúčiť. A pamätať si len prvý, alebo možno ešte druhý film. A ostatné odignorovať. Hodnotenie: D(7.8.2016)