Doba ledová: Mamutí drcnutí

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Sci-Fi / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 94 min

Doba ledová 5 aneb vaříme z vody s Láďou Hruškou.Bál sem se mnohem víc, Scrat funguje určitě nejmíň ze všech dílů, má na plátně nejmín prostoru a jeho eskapády jednou hodně pobaví, zbytek už sme všichni viděli a víc než 5x.Scénář je něco ve stylu druhýho a čtvrtýho dílu, takový jednoduchý nic ale díky Lásičákoj Buckoj a originálnímu dabingu kterýmu jsem dal přednost od čtyřky to šlo.Ona vůbec první hodina je dost dobrá sranda, ale jakmile přijdou k asteroidu a na scénu přijde neskutečně čurácká Shangri Llama, jen sem se plesknul do čela a zeptal se ''proč?''.Finále taky jak z nějakýho dema.Nebylo to tak zlý jako čtvrtej díl, ale doufám že i tvůrcům došlo, jak moc už je tahle látka nastavovaná.65%.(26.9.2016)

Nová Doba ledová podle mnohých očekávání už poněkud vykrádá svoje předchůdce, nicméně se není čemu divit, když se vezme v potaz, že se jedná již o pátý celovečerní film o staré známé partě. Nejvíce mi vadila příliš okatá překombinovanost příběhu okolo Scrata (nápad s létajícím talířem přece jen už přesahuje moje chápání) a hlavních hrdinů, kteří řešili vcelku tuctové a již mnohokrát viděné problémy (svatba, odstěhování se od rodičů, hledání partnera atd.), které bych hledal spíše u lidských hrdinů. Nicméně i tak jsem se párkrát od srdce zasmál, zejména nad hláškami staré lenochodí babičky ("Ten nápad je tak blbý, že kdyby měl ksicht, tak ho přetáhnu svou holí!"). Kouzlo, vtip a originálnost prvního (a vesměs i třetího) dílu už bohužel vyprchala, a proto by se tvůrci měli raději vydat spíš jiným směrem. Zkrátka pokračování, které sice neurazí a není vyloženě úplně špatné, ale nepřináší již nic nového a nejvíce vyniká tím, jak je průměrné a předvídatelné.(12.7.2016)

Tak teď už je to opravdu nastavovaná kaše, s hromadou až šílených absurdit vytažených do kosmických rozměrů. Problémem je, že se za těch pět dílů do děje zapojila hromada postav a navíc, s návratem Bucka se ještě o něco rozšiřuje. Jediná, dobře hláškující postava, tak byla lenochodí babka („Máme návštěvu.“ - „Tak to jdu připravit bábovku.“). Jinak tedy na pokračování snesitelné, plno odkazů nejen na jiná velká filmová díla, ale i popkulturu obecně („Co je to ten hashtag?“ - „Nevím, ale zní to cool.“). Děj jinak pojednával o další fázi života, tentokrát když dítě vyroste a již plánuje, jak odejde z domu - a jak se rodičům tato myšlenka samozřejmě nelíbí. Zde tedy v Dobo-ledovském měřítku. Popravdě, nemít k tomu určitý citový vztah už od dětství (a v hlavě stále výtečný a nepřekonaný první díl, kromě tedy ještě dobré trojky), asi bych hodnotil méně. Takto tedy lehký nadprůměr a 55%. Hlavně už žádné pokračování!(28.5.2017)

Za vším hledej veverku. Scrat je hýbatelem celého příběhu a to do slova a do písmene. Co ten malý chudáček s obrovosku tohou po milovaném žaludu už všechno od tvůrců zkusil. Ještě, že tady tvůrci nápady nešetřily. Další oživení příběhu přišlo z příchodem do Geotipie. Bláznivá Shangri Lama neměla chybu. Ta prováděla skutečně krkolomné kousky. Staré partě už ale něco chybí. Jako by už neměli co nabídout.(10.1.2017)

• Rominator

Scrat náhodou aktivuje v ledu zamrzlé UFO, které vyletí do vesmíru a při následné honbě za žaludem pošle k Zemi omylem obrovský meteorit... Doba ledová 5 trpí slabým příběhem a nadbytkem postav. Docela válí jednooký lasičák Buck, ale v půlce filmu hrábne. Asi nejotravnější postavou tohoto dílu je vůdce Geotopie Shangri Llama. HODNOCENÍ 40%(31.8.2016)

• - Celosvětová premiéra proběhla 19. června 2016 na filmovém festivalu v Sydney. (Varan)

• - Na jednom z kamenů na sloupu, který přinesl Buck, je vidět i jeho podobizna, jak bojuje se třemi dinosaury. Tato událost se stala jen pár minut předtím, než sloup našel. (Mancunian)

• - Príbeh okolo veveričky Scrat je paródiou na sci-fi filmy Alien (1979), Prometheus (2012) a The Martian (2015). (figliar)