Doba ledová: Mamutí drcnutí

• USA Ice Age: Collision Course (více)

Jestli lze nějaké období pozemských dějin označit za hodně zajímavé časy nabité všemožnými katastrofickými událostmi, za časy, které každému pořádně prověří schopnosti přežít, pracovat pro tým a také sílu jeho charakteru, pak je to určitě doba ledová. Jedno jaká. Jestli první, druhá nebo pátá. A právě v pátém dílu jedné z nejpopulárnějších animovaných filmových sérií opět potkáváme všechny staré známé hrdiny a pár úplně nových. Přichází ledová událost roku a s ní mamuti Manny, Ellie a Broskvička, něco jako lenochod jménem Sid, tygr Diego nebo vačičáci Crash a Eddie.
Nezapomněli jsme na někoho? Samozřejmě – na toho nejdůležitějšího, veverčáka Scrata. Ten, jak je jeho nedobrým zvykem, ve snaze ulovit konečně věčně prchající žalud způsobí nehodu, z níž se vyklube karambol a z něj úplná katastrofa. Začne to tím, že vytrvalého Scrata hon za žaludem katapultuje do vesmíru. A tam, díky třaskavé směsi své pověstné nešikovnosti a nekončící smůly, náhodně spustí sérii kosmických, nikoliv komických, katastrof. Což vede i k zcela zásadnímu ohrožení naší planety, na kterou rázem míří asteroid jako hrom a ohrožuje ledový svět i s jeho obyvateli. A protože se naše parta skládá ze samých nefalšovaných a neohrožených hrdinů, nečeká na své vyhubení, ale vydává se na záchrannou výpravu do tajemné Geotopie, během níž ji potká nejen řada nebezpečenství, dobrodružství a komických chvilek. Sice jim tu a tam bude tuhnout krev v žilách, ale to především zimou, jinak to bude hlavně legrace. A jestli se Scrat konečně setká se žaludem? Kdo ví... (CinemArt)

zurivymlok

Pro děti pod šest let super. Pro dospělé opravdu ne. Celé to je slepenec infantilních scének, které spojuje jen putování z bodu A do bodu B. Dokonce ani veverčák už není vtipný. ()

Muttinka

Přesto, že i tento díl mě pobavil. Chvílemi mi připadalo, že tvůrcům dochází nápady jak film udělat zábavný. Např. některé kousky veverčáka Scrata mi už přišli překombinované a chybělo mi tam jeho tik v oku když mu žalud zmizel a stejně tak lasičák Buck, který najednou zpívá árie. Takže celkově to zábavné bylo, ale už bych další díly nechtěla. ()

soukyd33

Zakončení filmů Doba ledová tímto a posledním filmem nebylo vůbec špatné. Veverka zde byla tolikrát, že se člověk směje vlastně pořád. Naše trhlá rodinka skončila dobře. Příběh o záchraně planety byl vymyšlený dobře, a celkem i po logické stránce reálně. Konec doby ledové. 😀 Hvězdiček 3*** ()

Bogrant

Určite lepšie ako štvorka. Pomohol návrat Bucka a našich hlavných hrdinov spoločne so Scratom proste nejde nemilovať. Iste, je to príbehovo už trochu cez čiaru, ale v podstate len jednotka mala súvislejší a najviac ''reálny'' dej, takže niet sa čomu čudovať. Epizódkové fóry stále ujdú, ale už by aj stačilo s ďalšími pokračovaniami. ()

Bonty

Takže co jsme to už tady měli? 1) Doba ledová; 2) Velká potopa; 3) Objev dinosaurů; 4) Víme, díky komu se posunuly kdysi kontinenty; 5) Vznik a pohyb planet a meteority; 6) ???. Když zhasla světla v kině, říkal jsem si v duchu: "Tak to bude propadák, pátý díl už." Ale když pominu ten nulový a až velmi sci-fi děj (ano, tvůrcům už fakt docházejí nápady), tak tomuto pokračování musím tři hvězdy dát. Všichni v sále se hlasitě smáli a já s nimi (smích dospělých přebíjel dětský). Taktéž hodnocení nabývá díky efektům, které si vychutnáte nejlépe ve 3D. Nakonec tolik nelituji a pokud váháte, určitě zkuste se podívat. 3/5 --- 71% --- ()

Martin29

Nejslabší díl série. Postavy už nemají co nabídnout a ty co měly potenciál jsou zde zabité neskutečným způsobem (Sidova babička je spíše už trapná než vtipná Buck je vyloženě na zabití a jeho operní scéna se řadí k tomu nejtrapnějšímu co kdy v animácích bylo) Navíc některé věci co se zde řeší jsou už hodně divné a nepasují zde hashtagy profily jaké má mět nevěsta podvazky jaký má mět účes. Dále zamrzí i chování postav z předchozích dílů partner Broskvičky je takové pako až to bolí Shira absolutně nevyužitá a bohužel ani ten Scratt už to nezachrání jelikož přestává být vtipný (nesmály se už ani malé děti v kině) a ani nové postavy to nezachrání (ti dinoptáci se ještě dají, ale ta lama to už je velký úlet pokud teda někomu nepříjde vtipné, že věčně plive) . Pokud to byl poslední díl možná i tak dobře teď by to chtělo zkusit nějaké spin offy vyloženě třeba Sid se nabízí. 40 procent za Sidovu nevěstu a za závěr. Na to, že režisér točil jak 3 tak 4 díl, které se mě hodně líbily tak zklamání. P.s. filmová chyba jak mohla znova ta Sidova nevěsta omládnout, když omládli jen ti co leželi ve vodě a spadl tam ten krystal což ona nebyla ? ()

bratr_jezek

Klobouk dolů, že i páté pokračování má svůj vtip a veverka nezklame, tentokrát díky "žaludomanii" se dostane až do vesmíru a je tu meteorit hrozící vyhladit vše živé na Zemi. Naštěstí tu máme starou dobrou partu, která se postupně rozrůstá + se objevují noví a neznámí (největší otazník pak visí nad mamutem pálicím za Broskvičkou, kde ten se vzal?). Samozřejmě vlivem počtu dílů není vše tak originální ani není vše tak vtipné, jak by tvůrci chtěli, ale celkem slušný průměr. ()

finest

Už to tu padlo. Děj docela na prd, ale bavil jsem se víc než u předchozích dílů. Hodnocením 75% reflektuji svůj pocit po skončení filmu. ()

Stehno89

Mě se to líbilo, vtípky fajn, i když teda některé už trochu vycucané... ale zasmál jsem se, a to nejen jednou. I když, další díly si v kinech asi nechám ujít. ()

adelfilm

je pravda, že už jsem nečekala další pokračování. trochu mě to zklamalo. příběh se mi celkem líbil, ale minulé byly lepší. jedí, co asi můžu na tomto filmu fakt ocenit, je humor. je ho tam fakt hodně, určen pro lidi, co se rádi i smějí. a to já jsem. dokáže to vyrovnat asi všechny nedostatky. teda aspoň u mě. :D ()

KcarlosK

Ale jo, pořád se na to dá koukat. I když už je to pěkně úchylný. Příště už na nás asi čekají mezigalaktické války. ()

sml41

Pixar by mal BlueSky zažalovať za porušenie copyrightu.... lebo začína točiť podobné sračky ako on. Ani Scrat už neni ten čo býval...už je "vyScratovaný".. nemasný-neslaný-núteny smiech ()

dedavena

Hustýýýýý! Teraz už vim, jak byl zrobeny vesmir, co je maxymalni gravitaca a čemu je Mars Ruda planeta. Veverčak je faktycki něsmrtelny. ()

KaraThrace odpad!

Pakliže si vzpomenete na milou Dobu ledovou, kde osamělé roztomilé miminko přežije díky třem zvířecím osobnostem, jejichž charaktery jsou bezvadně domyšlené, Dobu ledovou, kde jsou milé animace, které pohladí po duši a s tímto vědomím si pustíte tento film, nečeká vás nic jiného, než ústa dokořán. Je to totální sračka, která se nepodobá Době ledové, nepodobá se ani žádné jiné pohádce. Ani to není pohádka. Je to horor, díky kterému nemusíte zkoušet drogy, protože v tu chvíli jste prostě na tripu. Vidíte barevné lamy, které řvou náhodná slova, hippie lenochodku starou 300 let, frustrovaného okřídleného tyranosaura a lasičáka, který si myslí, že má mimino, ale ne - je to dýně. (Je to asi normální, Ellie si do dospělosti myslela, že je vačice.) Tomu všemu nasadí korunu český dabing, kromě původních tří herců stojí za hovno. Takže se vlastně k filmu asi hodí. Ani grotesky s praveverkou už nejsou, co bývaly. Jsou spíš nevkusné. Je to film, který nestál ani za to, aby se natočil. ()

onevoice

Jednoznačne najslabšia časť. Veľmi nasilu spravené. Myslím, že stačí a mala by to byť posledná časť. Už to fakt nie je vôbec zábavné. ()

J.Trinity

Už jen víceméně zbytečné pokračování. Jediná postava, která zde "pracuje" naplno je Scrat se svými šílenými úlety, tak jako v předešlých dílech. ()

PF 2016

PF 2016