Paddington není jen tak obyčejný medvídek. Pochází z nejtemnějšího Peru, nosí červený klobouček a víc než cokoliv jiného miluje marmeládové sendviče. Když zemětřesení zničí jeho domov, pošle ho teta Lucy do Londýna, aby zde našel novou rodinu. Sám a opuštěný na paddingtonském nádraží pomalu zjišťuje, že život ve velkoměstě není úplně takový, jak si ho představoval. Naštěstí ale potká rodinu Brownových, která se ho ujme i přes kategorický nesouhlas tatínka Browna - typického, spořádaného a trochu i nudného Brita. K jeho zděšení, kdekoliv se medvídek objeví, začnou se dít neuvěřitelné věci. Svými ztřeštěnými nápady často převrátí celý dům vzhůru nohama a způsobí neskonalý chaos. Svým úsměvěm a dobrým srdcem si však nakonec získá srdce celé rodiny a vše se v dobré obrací... avšak jen do okamžiku, kdy si ho všimne zákeřná ředitelka místního muzea, která z něj chce udělat vycpaný exponát... (A-Company CZ)

MickeyStuma

Malý roztomilý méďa, typická britská rodina a Londýn. To je rodinný film plný dobrodružství a zábavy pro malé i velké. Divácky úspěšný ale snad jen pro ty diváky, kteří ještě neviděli tématicky obdobné starší snímky jako např. ´101 dalmatinů´ či ´Myšák Stuart Little´. Dějová linka je totiž velice obdobná. Vlastně je převzato od každého něco. Méďa jde do rodiny jako myšák Stuart a získat se ho snaží Millicent stejně jako dalmatiny Kruela De Vil. Těžko říci co k tomu tvůrce vedlo. Že by nedostatek tvůrčích nápadů? Každopádně je snímek povedený a toho je třeba se držet. O novou postavu malého medvěda se vůbec nejedná. Už byl použit v kresleném seriálu někdy v sedmdesátých letech a tvůrci ho nyní jen oživili. ()

rekkky

Paddington is not only the movie, but it is almost like a national symbol for British people. On one hand, you can see the whole plot positively, on the other hand it shows basics on which British Empire was build without deeper explanations. What I liked about the movie the most is that there are pointed out some really significant specifics of British culture. London can accommodate people from the colonies and even bears from rain forests. Author Michael Bond admitted inspiration from Winton kids and the fact is that character of Paddington was one of the first toys to be made in millions. Some books (movies) are simply made for toys industry. After all, I am glad that I am not British. ()

skeptic

Vizuálne hravé, nápadité. Zábavné, vtipné. Farebné aj šedé. Herecky vydarené. Tak trochu Ted + Amélia z Montmartu. Celkový dojem i tak trochu slabší, ale nie slabý. 75% ()

Rathalos

Velmi mila a pohodova rodinna fantasy komedia o hovoriacom mackovi,ktory prisiel o svoj domov a chce najst novu rodinu,ktora by ho milovala a popritom zaziva rozne dobrodruzstva a vylomeniny,pacilo sa mi to...:-) ()

Luk Skywalker

Vtipné hlášky a narážky (na známé filmy). Jinak klasická rodinná komedie s polidštěným medvědem v hlavní roli. Hodnocení průměr, ale jako oddychovka na (letní) večer, nemám výhrad. ()

stepankoby1

Stylisticky dokonalé a krásně osobní, ale s neuvěřitelně velkými mezerami, co se scénáře týče. Kdykoliv se dá, bere se ta nejjednodušší a nejpředvídatelnější možná cesta a každý twist se vyzradí o pár sekund předtím, než by se mohl stát chytrým a nečekaným. Všechno je prostě tak povrchní a přímočaré, jak to jen v pohádce jde. Ne že bych si to neužil, britskost neodmítnu nikdy, obzvlášť v podobě "milion známých herců, milion nesrozumitelných zdvořilých frází, řadové domky a hodně zářivě červené barvy (nejen) na telefonních budkách", ale od takového typu filmu bych asi očekával i nějaký vlastní směr, abych ho mohl nazvat dobrým. ()

Ondr@932

Moc pěkná a zábavná blbina ... Má to slušné vtípky ... Už se těším až to vyjde na DVD a pustím si to znova. 75% ()

darkreider

Paddington je super. King veľmi dobre vie, že prvý diel má neobmedzené možnosti humoru, pretože postava vsadená do diametrálne rozdielneho prostredia môže prakticky čokoľvek. Do toho ešte dve kilá odkazov na najprevarenejšie flicky a ultimátny soundtrack zložený z notoricky známych rytmov. Tu sa išlo na istotu. Asi všetko už niekto v obdobných filmoch využil, ale to nič nezastiera fakt, že sa tu inšpirovalo tým najlepším a uhladilo do maxima. Mimo to je tu ešte extra šik Nicole, maskéri a postprodukcia myslím spravil svoju prácu na jednotku, alebo v 47 rokoch vyzerá stále tak dobre? Mister Brown, that is extremely rude ()

bararich8

Mrtě roztomilý filmek. Američané mají sprostýho a nevychovanýho Teda a Angláni naopak přátelského a přehnaně slušného Paddingtona. Nenapadá mě žádná lepší dvojka, která by právě vystihovala ten rozdíl mezi USA x GB. Příběh je opravdu jako z dalmatinů, ale v tom nevidím žádný problém, je to prostě taková pohádka. Humor je příjemný, méďa samozřejmě taky a rodinka je pěkná žánrová směsice. Jen toho humoru by tam mohlo být nasoukáno o krapánek více. Moc pěkné 4*. PS: doporučuji vidět v původním znění, pár věcí je tam nepřeložitelných. ()

Pantata

Opravdu jen dětský film, bez nějaké nadstavby pro "dospěláky". Ti, až přijmou premisu, že mluvící medvěd je zcela normální součástí našich životů, čekají na nějaké fóry, kterých je tu ale bohužel jen poskrovnu (medvěd na eskalátorech). Na tom chtělo zapracovat a pohrát si s tím víc. Navíc některé scénky (Paddington sahající po klobouku á la Indy Jones), které tuhle ambici pobavit dospělé asi měly, už jsou hodně ohrané. Děj primitivní. Děti do deseti let budou ale nadšené. ()

Torgal

Najlepší rodinný feel good film minimálne za posledný rok. Morálne posolstvá sú podávané veľmi citlivo (okrem iného sa dozvieme, že imigranti môžu byť našimi kamarátmi), maco je sympatický nešika s výchovou pravého anglického gentlemana a anglický suchý humor je odzbrojujúci. Prejavuje sa predovšetkým v tom, že prítomnosť hovoriaceho medveďa v Londýne nikoho nerozhádže a pramení z toho veľa sviežeho humoru. Zápletka so zlou Nicole Kidman tu ani byť nemusela a stačil by klasický príbeh o zbližovaní sa s adoptívnou rodinou, ale aj tak veľká spokojnosť. 8-/10 ()

Dm1tr1j

Veľa odkazov na britskú kinematografiu. Najviac mi udrel do očí pirátsky kodex, ktorý nieje ani kodex ako skôr súbor pravidiel :)....britský humor však suchý a celé dielo bolo ako stuart little. ()

Hpatrik

Pěkné, milé a celkem zábavné, ale ne dostatečně. Chybí mi tam více (a lepších) vtipných scének, hlášek a gagů, které se jen nabízejí. Místo toho chce Paddington být hlavně filmem rodinným, a humor jde trochu stranou. Jinak ale herci báječní a stejně tak atmosféra Londýna. Ale příště prosím bez té kapely! ()

AloeB

Ale jistě, je to kýčovité, někdy až sebeparodické (dramatické proslovy) a jednoduše pro děti. Je snad proto film špatný? Ne! A navíc je tu medvěd. Poměrně roztomilý medvěd. ()

Blaogranas

Kolegyně mi Paddingtona doporučila, že se bude rodině líbit a že je strašně roztomilej ... No, v druhém pravdu měla, Paddington je neskutečně milý, člověk ho nemůže nemít rád. Ale jinak mě film absolutně nebavil. Abych ho moc neshodil, vytáhnu to na 3*. ()

Black-star

Příjemná anglická rodiná komedie, která se vrací k úspěšným dětským titulům jako je 101 dalmatinů. Dobro a zlo v moderním pojetí kouzelného mluvícího medvídka a magneta na průšvihy. Každopádně krásným a vtipným spracováním si nalezne mnoho fandů především z řad dětí. Pro děti a rodiny doporučuji 100%-ně, ale na víc jak 3 hvězdy to není. ()

BDMarty007

Prostě vynikající. Britský humor a nadhled, skvělé produkční zpracování a příběh s velmi silným morálním poselstvím o pomoci bližnímu, kdy medvěd je symbolikou imigrace a kulturní diversity. Britské přihlášení se k jejich tradicím na tomto poli, což činí z Londýna jedno z nejkosmopolitnějších, nejpestřejších a nejinovativnějších měst na světě. Jak se ve filmu praví: v Londýně je místo pro všechny, i pro medvědy. Skvělé, zábavné pro děti i dospělé. ()

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

20.10.2016

Willy Wonka začal svoji pouť v roce 1964 v románu Karlík a továrna na čokoládu od Roalda Dahla. První filmová adaptace přišla v roce 1971 a proslavila nedávno zesnulého Genea Wildera, druhá se… (více)