Reklama

Reklama

Ve službách Jejího Veličenstva

  • Česko V tajné službě Jejího veličenstva (více)
Trailer

Obsahy(1)

Nebojí se nepřátel ani smrti. Bojí se jen opravdové lásky. Nová tvář a nové dobrodružství agenta 007. Agent britské tajné služby James Bond zachrání před sebevraždou půvabnou italskou komtesu Teresu di Vicenzo, zvanou Tracy (Diana Riggová). To je dcera vlivného mafiánského bosse Draca (Gabrielle Ferzetti). Ten v Bondovi vidí muže, který dokáže v jeho dceři vzbudit lásku a pomoci jí tak z psychické lability. Výměnou za to, že se Bond bude Tracy věnovat, nabídne agentovi 007 informace o jeho největším nepříteli, Ernstu Stavrovi Blofeldovi (Telly Savalas). Blofeld se totiž neoprávněně pokouší získat hraběcí titul prostřednictvím britského genealogického úřadu. Bond skutečně Blofelda vypátrá, a to v jeho soukromém sanatoriu pro léčbu alergií. Institut se nachází na vrcholu jedné z alpských hor a je dokonale hlídán ozbrojenými strážci. Blofeld zde připravuje rafinovaný plán, jak vydírat vlády celého světa s pomocí nového viru, který hodlá rozšířit po celé Zemi. James Bond opět uchrání lidstvo před katastrofou. Mezitím se mu však stane něco, co dosud nezažil: on a Tracy se do sebe zamilují... Bondovka V tajné službě Jejího Veličenstva, kterou v roce 1969 natočil režisér Peter Hunt, poprvé nabídla divákům jiného představitele hlavní role než Seana Conneryho, jenž byl nečekanou enormní popularitou během několika let znechucen. Agenta 007 zde ztvárnil manekýn australského původu George Lazenby, který se do té doby objevil jen v několika reklamách. Přeobsazení „pravého" představitele se u diváků nesetkalo s pochopením, a to ještě předtím, než měl film premiéru. Snímek, hýřící nápaditými akčními sekvencemi, odkazy na předcházející bondovky i správnou mírou sentimentu, měl i přesto ohromný kasovní úspěch a mezi fanoušky bondovské série dodnes patří k nejvýše ceněným dílům. (Česká televize)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (538)

sud 

všechny recenze uživatele

Slabší Bondovka, ale nikoli nejslabší. Nevýrazný Bond, nic moc Bond girl, málo akce. Na druhou stranu Telly Savalas je nejlepší představitel Blofelda, hláška "To by se Connerymu nestalo" nemá chybu a chtě nechtě je tento film v sérii docela důležitý (a do doby Casina Royale jediný s absencí happy endu). ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Dějově velice bohatá bondovka, pro vývoj postavy agenta Jejího Veličenstva dokonce stěžejní, bohužel obsazení George Lazenbyho a jeho laxní výkon (teď nemluvím o těch skvělých lyžařských scénách :)) nevyváží ani skvělý Savalasův Blofeld. A nevím proč, ale zrovna tenhle světovládný plán mi přišel i na Bonda hodně šílený. Asi proto, že ho děsivě zparodoval James Coburn :). Ale ruku na srdce, při závěrečné scéně vždycky uroním slzu. ()

Reklama

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Taková nebondovská bondovka, ze který mám fakt hodně rozporuplný pocity. Závěr je skvělý, scénář skutečně geniální a padouch jakbysmet. Jenže.... jenže tu hraje George Lazenby a ten se může stavět na hlavu, ale charisma a styl prostě nemá. A tak film, který by se s Connerym nebo mým oblíbeným Brosnanem stal úspěšným kasovním trhákem a obdivovanou bondovkou, se s tímhle modelem (btw taky nechápu, jak ho mohl někdo vybrat na modela, protože sexy podle mě Lazenby taky zrovna není) stal tuctovou akční podívanou. A to je vzhledem ke všem jiným aspektům fakt škoda ::( ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Po krátkém rozehřívacím intru a zdvořilostním „Jmenuji se Bond. James Bond“, naběhnou úvodní titulky s motivem přesýpacích hodin a ženských těl. Stylový začátek nejvíce femininní bondovky. Lazenby není vůbec tak špatný Bond, jak mnozí tvrdí. Jako Australan sice nemá dokonale britský akcent (stejně jako Skot před ním nebo Velšan a Ir po něm), ale vzhledem k nulovým hereckým zkušenostem… na modela, kterého si tvůrci vybrali mimo jiné (ale především) pro jeho aroganci, slušnej výkon. Zároveň asi první Bond, který si s chutí prohlíží Playboye a pod skirtem nenosí trencle (ne, slipy taky ne). Přesto jeden z nejvážnějších a nejdospělejších Bondů. Jednak dočasným vyeliminováním hračiček od Q, jednak seriózní milostnou linií, která musí mít logicky tragické vyústění (show must go on). Suchý humor je sice opět štědře dávkován, avšak nemění film na komedii, k nimž měla blízko většina „mooreovek“. Akční scény oplývají slušným střihem, povědomou, ale účelně využívanou hudbou, vtipem a v neposlední řadě odvážnou kamerou (jak nasnímat skupinku sjíždějících lyžařů? v té době to řešili kameramanem zavěšeným na spodku vrtulníku). James Bond vysoké alpské vršky sjíždí výhradně na jedné lyži, přičemž unisono oblečené padouchy nechává daleko a vysoko (protože na stromech) za sebou – dneska se těžko ubráníte úsměvu, ale nejspíš vám dojde, že to v době svého vzniku bylo něco „mega“. Ze všech bondovek je mi tato navíc nejsympatičtější pro vybrané prostředí: Švýcarské Alpy, otáčivá restaurace Piz Gloria na Schilthornu. (Jasně, je tu ještě Casino Royale rozkročené mezi Prahu a Karlovými Vary, ale tam byl každý). Pobavilo mě, když se jeden borec škrábal na vršek, který lze vyjít běžnou turistickou cestou. Podobných nesmyslů je ve filmu víc. Pobaví a uznejte - jde snad u bondovek o něco jiného? 80% Zajímavé komentáře: Marigold, genetique, PALINO, Desperado ()

Psema 

všechny recenze uživatele

Díky bohu, že Lazenby hrál Bonda jen jednou. Bez charismatu, hereckých kvalit a pro mě i bez sexappealu, to je model George. Nejen, že hraje pořád stejně, ale dokáže v některých chvílích strhávat film do děsivé parodie (vrhání nože, závěrečná akční jízda, závěr). Od naprostého průšvihu v bondovské historii zachraňuje scénárista, který měl zřejmě dobrý den a sepsal velmi pěknou, kvalitní zápletku. Potěšil mě Kojak Telly Savalas, jenž Blofeldovi dodal tu zlotřilost, chybějící v předchozím díle. Menší rýpnutí si zaslouží střihač za sestavení akce, jelikož při nádherně opulentní jízdě na lyžích mohl vynechat všechny detailní záběry na 007 a vše nachat jen na kaskadérech. Dále pak přetáhl délku minimálně o 20 minut. ()

Galerie (206)

Zajímavosti (95)

  • Ve filmu je k vidění řada zimních sportů: sjezd, jízda na bobech, bruslení, závody sériově vyráběných aut na ledě i curling, který se hrál přímo na Piz Gloria. (džanik)
  • Celosvětová premiéra proběhla 13. prosince 1969 v Japonsku. (Varan)
  • Švýcarská armáda každým rokem odstřeluje některé nebezpečné lavinové svahy a produkce lavinu vyžadovala. Svah už byl vybrán, ale než stačili točit, lavina k velkému zděšení spadla sama. Ve filmu pak vidíme kombinaci archívních záběrů, zvláštních efektů a šikovného použití záběrů zblízka a zvuku. (džanik)

Související novinky

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg

10.09.2020

Z Velké Británie dnes přišla smutná zpráva, ve věku 82 let zemřela filmová, televizní a divadelní herečka Diana Rigg. Informaci s odvoláním na jejího zástupce zveřejnila stanice BBC. Hereččina dcera… (více)

Reklama

Reklama