Kate Abbottová pracuje jako bezpečnostní expert na americké ambasádě v Londýně. Její kolegové se stanou obětí pumového atentátu v restauraci, kde se konala oslava narozenin jednoho z nich. Ona měla štěstí, protože ve chvíli výbuchu byla v obchodě naproti restauraci. To, že se nejednalo o náhodu, ale že jí jde o život, pochopí ve chvíli, kdy na ni zaútočí neznámý muž. Stopy teroristického spiknutí vedou k jednomu z jejích kolegů z ambasády. Když ho vyhledá, muž se ji pokusí zabít. Dojde k potyčce a Kate ho zastřelí. Teď má v patách americké úřady, které ji považují za teroristku a vražedkyni i najatého chladnokrevného zabijáka. Začíná honička po celém Londýně. Kate musí dokázat svou nevinu a zmařit plánovaný teroristický útok na náměstí Time Square v New Yorku. (TV Nova)

maddy

Film, ktorý sa zabudol v deväťdesiatich rokoch. A to teraz nemyslím tak, že im úmyselne vzdáva poctu, ale skôr tak, že obsahuje všetky možné klišé z druhotriednych akčných thrillerov z (pred-)minulej dekády. Zbytočná vážnosť, prehnaný patriotický „USA“ nádych, žvásty o terorizme a ešte aj tú záchranu New Yorku počas osláv. Technicky síce OK natočená, inak však neskutočne fádna a nezaujímavá špionážna naháňačka naprieč Londýnom s hlúpym chovaním všetkých zúčastnených postáv. Millu Jovovich mám síce rád, ale stvárňovať superinteligentnú špiónku ovládajúcu niekoľko jazykov, ktorá si údajne vie poradiť v každej situácii a nakoniec utekať pred protivníkmi ako naivná puťka a prežiť do konca vyslovene iba kvôli náhode a nie schopnostiam? A Pierce Brosnan by sa podobných akčňákov mohol už tiež pomaly vzdať, nie každý je Liam Neeson, takže na podobné úlohy je už starý (aj keď to už bolo zrejmé v minuloročnom November Man). Keď si to v trápnom závere rozdajú s Millou na férovku, tak to pôsobí skôr ako súboj dôchodcov, než súboj vycvičenej špiónky a profesionálneho zabijáka. Vo výsledku tak nudná, nanajvýš predvídateľná naháňačka, ktorá by sa určite uplatnila vo videopožičovniach v deväťdesiatich rokoch, ale dnešnému divákovi nemá čo ponúknuť. Toto nie je nostalgia, ale nezáživná rutina. CELKOVO: 2* (4/10) ()

agentmiky

Musím tady souhlasit s většinou komentářů,že film byl docela ohraný a takových nápadů s teroristickou tématikou zde bylo už mraky,ale mně se pořád zamlouvají.Film nebyl bůhvíjak dobrý,ale na 96 minut zábavy to bohatě stačilo.Milla Jovovich je známa především díky roli v Resident Evilu,ale zde si zahrála diplomatku,která se vždy objeví v nesprávnou dobu na nesprávném místě.Má smůlu,ale vždy se odtamtud dostane pryč s pořádnou dávkou štěstí.Pierce Brosnan si zde zahrál roli nájemného zabijáka.První role Brosnana,kde figuruje jako záporák.Konec nebyl špatný.Film neurazil.Hodnocení:65% ()

MartinezZ

Schvaluji distributorovi, že to stáhl z českých plánů kinoprojekcí, protože je to vážně srágora. Pierce už na tohle bohužel moc nemá, prostě stárne a čas je sviňa, proti tomu hrát nelze. Mila je "herečka", které tohle bourneovské dobrodrůžo, během kterého sice nic nezapomněla, ale za to má skoro podobný výcvik a nejlepšího nájemného zabijáka udolá levou zadní s podpatkem a prstíky v nose (cizím), těžce nesedí a tudíž nikdo nemůže ani omylem věřit.. Ambasadorka se chová jako marinovaný tele přesně podle šablony, tetka na vozíčku je Velký bratr, bez kterého už by nebyl Londýn, New York a kdo ví co všechno, všichni operativci jsou na Milu krátcí a neschopní a jediné, co bylo oproti mému očekávání, bylo, že po přesunu z tunelů metra do hlubin Londýna jsme se neocitli v zapomenutém skrytém světě evolučně vyspělých dinosaurů, kteří by Mile pomohli zachránit svět tam nahoře tím, že by hackli nanoroboty ve vzduchu a ti by pozřeli částice vypuštěného plynu. Elitní prodejný zabiják, světová špička, by to nechápal a dal by si tak velký facepalm, že by se jím sám shodil ze střechy. A pak jsem čekal svatbu na vesmírné stanici, kteoru by chránil dokola jí oblétávající vesmírný ptakoještěr, co umí mluvit plynnou britskou angličtinou. --- Co že to plácám za hovadiny, které nemají s filmem nic společného? No něco jsem si vymýšlet během filmu musel, jinak bych snad nudou vynalezl světový mír v ampulce (10mg světového míru na 100mg denní dávky, užívat po jídle a hlavně pozor na kontraindikaci s touhle akční srágorou). ()

Rakosnicek77

Jovovich byla dokonalá, ostrá jako břitva. Brosnan vytrvalej jako T1000 v roli padoucha opět vynikající. Film ve stylu Bourne trilogy je pro mne velice příjemné překvapení. Bez vteřiny nudy, vše v pohybu v neustálé akci a napětí! 80% ()

JohnMiller

Markíza a jej megakino hehe. Nechápem ako mohli do niečoho takého získať toľko skvelých (i keď na druhej strane upadajúcich) hviezd. Formou ktorou bola snímka prezentovaná mi jasne naznačovala, že išlo o nepodarené béčko!! Vhodné tak akurát na videokazety. ()

stuntmanMIKE

Tož... zas tu máme film, kde sa nechcene proklamuje ženská emancipácia (hovoro choroba šialených kráv). Jovovichovú rád nemám, ale pozrel som si to kvôli Pírsovi. Pírs pôsobí zo začiatku naozaj dobre, ale holt kurví to fakt, že Milka dokáže len tak na verím v Satana prešťat SAS, MI5, Jamensa Bonda, M, a Ci and A. Takže tu máme ďalší z radu filmov pre drúbež typu GigaPudding, ktorá má pocit nesmrteľnosti pri tréningu Kravskej Maggi, keď dokáže vytočiť prosterdný prst nielen pomocov veverice, ale aj ruky. Ako normálny chlapec verím (verím je len termín, v skutočnosti viem), že každý sme boli predurščení na niečo iné. Ženy za šporák a šijací stroj a chlapi stavať domy a bojovať. Takže keď teraz vidím pičku imúnnu voči úderu na bradu od 100 kilového chlapa mám nefalšovanú potrebu sa usmiať. Aby som to zhrnul... chcelo to viac Pírsa, menej Jovopičovej, viac krvi a akcie, menej náhod a hlavne... vysrať sa na obsadzovanie žien do hlavných úloh filmov podobných žánrov. Úprimne... ženy na dačo takéto serú a chlapi nedocenia premúdrelú piču keď neukáže aspoň jednu kozu alebo bobra. Inak to až taký prúser nebol... ()

dyfur

.....podpriemer,ale pozrieť sa to dá....asi by to chcelo trocha "života" do filmu-čo tým myslím:...že Pierce Brosnan je sympaťák a nepatrí mu záporná postava-navyše ten jeho vek  je myslím dosť viditeľný aj keď je stále "štramák"....Mila Jovovich vyzerá síce celkom dobre ale mám dojem ,že sa pozerám na ako mamičku po treťom pôrode a nie aktivnu členku ambasády-ale dobre vyzáž nemusí byť všetko-no ona tu len pobehuje ako kozička a tie fyzické súboje jej vyložene nejdú....nie nie je to úplne blbé,ale...to ale..... ()

Martin741

Dobry namet utopeny v priemernom reziserskom prevedeni, James McTeigue sa teda nijak nepredviedol, na toto tema je uz X lepsich filmov : 48 % ()

M.i.k.e

akční jedohubka na jedno podívání,která nenabídne nic navíc,ale ani u ní divák extra netrpí.Milla je ok,ovšem Brosnan působí většinu filmu jako by ho natáčení vůbec nebavilo...60% ()

bourec

Dobrej film,dobře obsazenej,vodsejpající.Špionážní akční thrillery o terorismu mám rád,a tenhle mě bavil hodně.80%. ()

AD P

Až do konca filmu ma to celkom bavilo a bol som presvedčený že to u mňa bude za 4, lenže potom prišiel ten New York a dajako sa to začalo.. echm...akosi dodr...vať. To finále na streche to úplne položilo. Nebudem to ani rozoberať a rýchle tomu dám 3, to je asi maximum ! ()

dr.fish

Boj proti terorismu je kurevsky sysifovská práce a specialisté z USA jsou žádaní po celé zeměkouli. A tak Mila Jovovich nastoupí do Londýna, aby zde chránila zájmy své země. Samozřejmě ihned narazí na podezřelé indície vedoucí na vyšší místa. Propletenec příbuzných a známých (jak už je v Evropě zvykem) nespí na vavřínech a zareaguje rychle- pod Milou se zatřese židle. Jelikož to ale ustojí, padouši povolají specialistu likvidátora Pierce Brosnana. Ten to má vyřídit po stavovsku. Tak se také snaží učinit, ale Mila stále uniká. Zvítězí nechutní padouši připravení zničit Ameriku, když už proti nim stojí jen samotná Mila? Ta otázka je jen řečnická. Samozřejmě že nemají šanci. 60% ()

otík

Nesmrtelná Milla nasere dokonalého záporáka Brosnana tak, že to radši zabalí sám. No není to tak přesně, ale tento film nemá vůbec žádný reálný podtext. To, co si špionské filmy tak těžce často budují (tedy jakousi aspoň jakože reálnost), je tady popřeno tolikrát a takovými způsoby, že to není už ani vtipné. Akčně to také není nic extra, kameraman si rozhodně nevybral ten nejlepší den a scénárista to asi psal u několika deci vína. Fantasmagorie, na které zaujme akorát tak Brosnan. O to větší škoda rychlého konce. Stručně řečeno - Brosnan v roli Willisova Šakala a Milla jakoby francouzský komisař Claude Lebel. Jen ta reálnost je prostě úplně v tahu. ()

Khumbac

Ach Mílo, kolik chlapů by tě stálo osouložilo. Ach Brosnane, ty dědku jeden starej plesnivej. Pro někoho klišoidní akčňák a pro někoho nadupaný akční thriller s dobrým scénářem i efekty. Pro mě je to uspávačka balancující na pomezí dvojhvězdí. ()

Johnny.ARN

Nič prevratné, ale pozerateľné až do konca. B-čkovina s dobrým obsadením. Najlepšie boli aj tak Brosnanové mimické grimasy. Akcia neoslní, ale poteší. 3 z 5 ()

Phietros

Brosnan mohl bejt lepší, ale scénař byl jasně proti němu a navíc to byl film, který ovládla jednoznačně Jovovich. Té sedla role na míru a po Dokonalém úniku další kvalitně odvedená práce, tentokrát jako americká expertka. Tu se pokusí zavraždit bombou i s kolegy, ale to se jim nepodaří. Ona jediná přežije, jelikož jde naproti do obchodu vyzvednout dárek. Záhy po ní jde ozbrojený můž, který není už nejmladší(promin Pierci). Ona uniká, ale v parku musí v sebeobraně zabít jednoho člena abasády a je s toho neprávem obviněna. Čas jde proti ní a navíc musí zabránit útoku na nevinné lidi. 60% ()

Trustme

Agentka bez minulosti pronásledována agentem s bohatou minulostí. Brosnan se příjemně na stará kolena vymaňuje ze škatulky uhlazených klaďasů do podoby uhlazeného záporáka. Milla opět na pohyb zaměřené roli, což jí jde stále k pleti. Šakalovitý terorista, hrátky anglofonních agentů, kdo má větší vliv a pěkné detonace. Slušný průměrný thriller s happy endem. ()

VanTom

Zápletka se mi na takovouhle akční-špiónskou jednohubku sice zdála příliš vykonstruovaná a komplikovaná (navíc zcela vážně angažovaně protiteroristická), ale rozhodně nebyla špatně natočená a zabavila. ()

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze