Kate Abbottová pracuje jako bezpečnostní expert na americké ambasádě v Londýně. Její kolegové se stanou obětí pumového atentátu v restauraci, kde se konala oslava narozenin jednoho z nich. Ona měla štěstí, protože ve chvíli výbuchu byla v obchodě naproti restauraci. To, že se nejednalo o náhodu, ale že jí jde o život, pochopí ve chvíli, kdy na ni zaútočí neznámý muž. Stopy teroristického spiknutí vedou k jednomu z jejích kolegů z ambasády. Když ho vyhledá, muž se ji pokusí zabít. Dojde k potyčce a Kate ho zastřelí. Teď má v patách americké úřady, které ji považují za teroristku a vražedkyni i najatého chladnokrevného zabijáka. Začíná honička po celém Londýně. Kate musí dokázat svou nevinu a zmařit plánovaný teroristický útok na náměstí Time Square v New Yorku. (TV Nova)

lykan9

Poslední přežije je tak průměrný film, až je to do očí bijící. Něco podobného (vlastně stejného) jsem viděl snad už 100x, akorát s jiným obsazením. Ve výsledku by mi tohle ani tak nevadilo, ale v tomto filmu jsou postavy mdlé a necharismatické. Celé to zachraňuje jen Pierce Brosnan. I samotný příběh by za určitých okolností byl snesitelný, ale v tomto případě jsem se místy i nudil. Jak se říká, když děláš totéž, není to totéž a v tomto případě v tom horším případě. Pro Brosnana jednu hvězdu přidávám, ale jinak je film je v tomhle případě průměr spíš podprůměrem. ()

Autogram

Konečne Milla Javovich v normálnej roli, kde nepredstavuje mimozemšťanku či inú éterickú bytosť. Ale normálnu nezničiteľnú agentku, ktorú nemôže skoliť ani granát, ani Bond na opačnej strane zákona. To klišé, aj keď sa filmu nevyhlo, je aspoň ozvláštnené netradičnou ničiacou zbraňou, svižnou akciou, a zvýraznením rozdielu medzi americkým a európskym prístupom ochrany pred terorizmom. Kým Američania si nevpustia do krajiny ani lekára na konferenciu mimo jeho špecializácie, Európa vystaví bianko vízum pre milióny potenciálnych teroristov. Fact or fiction? ()

kenkaku

Vůbec nechápu co místní mrmlalové mají... Jde o solidně natočenou záležitost na kterou se dobře dívá a která obsahuje minimum blbin, které člověka vytočí (ale jsou tam, proto "jen"4 hvězdičky). Co je překvapující, je i to, že film odsýpá (najednou koukám a polovina filmu je pryč) a nemám vůbec nic ani proti ex-Bondovi (Brosnan využívá každičký pohyb co se jako 007 naučil aby vypadal uvěřitelně) ani proti Mille (které ne-drsňačka sice moc nesluší, ale tragedie to není). Vážně nechápu těch místních 53%... ()

sedm.1

Akčních krimi filmů na téma terorismus je opravdu dost, a v podstatě mohu konstatovat, že většina z nich jsou skutečně zábavné podívané, sem, tam se ovšem vynoří takovýto „mongolík“, který tvoří jen hromada předvídatelností, tuctovostí a stokrát viděných klišé, bez tvůrčí nápaditosti a čehokoliv nečekaného. Neoriginální, jednoduchoučkou ústřední zápletku se tudíž snažili tvůrci „oživit“ alespoň nefalšovanou překombinovaností, což ovšem diváka nasere tak akorát ještě víc, dále pak ačkoliv se jí snažili hnát kupředu rychlostí tornáda, tak i přesto je zde momentů nudy rozhodně více, než těch záživných, akce jinak film obsahuje spíše méně, horší ale je, že její zpracování je vyloženě o ničem, napětí a atmosféra jsou pak zcela nepůsobivé a závěrečná gradace, respektive pointa je vlažná, nedramatická a nefunkční. Mila Jovovich mě jinak tentokrát vůbec nebavila, a tak alespoň díky za toho Brosnana, který si svého padoucha svým nekompromisním pohledem evidentně užíval, nicméně co se týče nejen jeho postavy, tak vesměs působily nezajímavým a nevýrazným dojmem. Survivor je zkrátka takový prostinký, chaotický zmetek, který se snaží být tou opravdovou zábavnou a strhující jízdou, tentokrát ovšem zůstalo skutečně jen u té snahy, kterou si dovolím odvážně nazvat Frigidní. ()

Lukoboss

Mám problém s filmem, kde nám v průběhu představí hlavního záporáka a zabijáka, o kterým řeknou, že je Hodinář (tzn. přesnej a neomylnej) a vlastně jeden z nejlepších a nejobávanějších na světě, a ten pak není schopen udělat nic dobře. Millu se mu nepodaří sejmout hned několikrát, dělá téměř školácký chyby a je z toho akorát nasranej. No a M. Jovovich tam mezi tím běhá a utíká, protože jí nikdo nevěří, takže kromě vrahouna Brosnana se ji snaží dostihnout i policie a spol. No a jak myslíte, že to dopadne? :) Není na to složitá odpověď. A přitom tam bylo tolik schopných herců. ()

iXtr3m3

Príjemná oddychovka s dobrým obsadením, ako keby si odbehli herci z Olympus has Fallen a London has Fallen do jedného menšieho projektíku a vyšlo to. Minimalistické, ale funkčné. 3,5 ()

Hanys_

Známými xichty prošpikovaná béčková podívaná. V rámci žánru agent na útěku ale patří rozhodně k tomu slabšímu. ()

tom.nosek

Myšlenka zajímavá, bohužel už ne tak dobře provedená a promyšlená. Na celém film je nejpůsobivější patrně Dylan McDermott, stejně tak udělat z Pierce Brosnana záporáka je nápad zajímavý, ale Jamesi Bondovi toho záporáka prostě nežeru. Akce je jinak skoro vždy ve tmě, takže i když tam není moc bláznivého střihu, není toho ani moc vidět. 3 hvězdy především za ty nápady. ()

dopita

Vzhledem k tomu, že to natočil břídil McTeigue, tak to kupodivu není žádnej průšvih. Má to šmrnc a spád i sympatické herecké obsazení. Závěr je sice jedno velké provařené klišé, ale jako oddechovka to účel splnilo. ()

F.W.Colqhoun

Had so much reconstructive surgery, no one knows what the hell [she] looks like. Výrok kupodivu kupodivu nesměřuje na adresu představitelky hlavní role, nýbrž postavy Hodináře, ústředního záporáka s tváří Pierce Brosnana, který si anti-bondovskou roli zjevně užívá. Jeho viditelné potěšení je jedna z mála věcí, na které se ve filmu dobře kouká. Do masky nestárnutí zahalená Jovovich se coby zodpovědně buzerující bezpečnostní konzultantka ve věci udělování víz stává trnem v oku zlých lidí, kteří považují za vhodné zbavit se jí tak, že vyhodí do povětří půlku Londýna. Jovovich musí prchat. Emericko-britská řevnivost, neschopnost bezpečnostních složek, ustrašení byrokraté, vydírání skrze unesené potomky, pomstychtiví východoevropští vědci. Zápletka není žádný Le Carré, spíš odmocnina po Ludlumovi pošilhávajícího pozdního Forsytha, prostinká patriotistická storka, beroucí zavděk každým klišé až na hranici nechtěné parodie, do jejíhož zábavného hájemství bohužel nevkročí. A jelikož James McTeigue není žádný Soderbergh nebo Greengrass, který by scenáristickou rutinu opentlil alespoň formálními laskominami, a ani rozpočet evidentně neumožnil rozšoupnout se při nějaké povrchně výraznější scéně, výsledkem je jeden nejzapomenutelnějších filmů, které mi kdy prodloužily již tak dlouhou sváteční chvíli. This is complete bullshit, and deep in your scared little souls you all know it. ()

lucijelucije

Tak nějak jsem čekala Resident, a ono to nebylo ani tak z poloviny akční, jak jsem si představovala. Milla se mi v téhle roli nelíbila. Survivor byl neefektivní, plytký a nudný. Honička, která nikam nesměřovala. Až teda na ten malý dodatek, který v závěru byl dost zabedněný. Dvě hvězdy za Pierce, kterému jsem jeho špatnost opravdu věřila. ()

peetriss

Akční instant s hloupým scénářem, avšak naštěstí s poměrně svižnou dynamikou, díky které jsem se dokázal urdžovat v jakž takž bavícím se módu. Také elektronický soundtrack je mou krevní skupinou. Pierce Brosnan se zde sice čvachtá v béčkovém filmovém světě, ale jako hlavní záporák je zde dobrý a šarmantní. Naopak Milla Jovovich se zde ocitla v roli, ve které musí občas použít hereckou mimiku, což ji opravdu nejde - je to velmi špatná herečka, její fanoušci snad prominou. ()

prezdivaka

Bylo by to o mnoho lepší, kdyby to netrpělo syndromem amerických akčních filmů: když už si divák myslí, že je to skvělé, přidej tak 3x víc výbuchů, 5x víc střelby a 7x víc akčních scén. A pak se ještě vyplatí film vypnout deset minut před koncem. ()

Ricky_CZ

To, co nezvládli scénáristé, tady dohání herecké obsazení. Na sobotní večer u TV dobrá výplň, ale bez jakýchkoliv očekávání... 55% ()

filipvrbik

Tento fim má zásadní problém, obsadit Bonda Pierce Brosnana do role záporáka byl nesmysl, sice to docela zvládá, ale je to jak když Mr. Bean hraje vážnou roli....50% ()

Ant_Antony

Hraje si to na něco, co to není... Kde jsou ty zlaté časy, kdy vznikl Peacemaker (který má k tomuhle nic svým závěrem blíž než cokoliv jiného) a dával mnohem větší smysl než tohle bezduché nic... A přitom je to tak "skvěle" herecky obsazený... Chudák Brosnan, asi došly prachy... ()

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze