Les sebevrahů

Legendární skutečný les Aokigahara, který se s děsivou majestátností tyčí na úpatí hory Fuji v Japonsku, je dějištěm napínavého nadpřirozeného thrilleru Les sebevrahů. Američanka Sára (Natalie Dormer) se do lesa vydává v rámci pátrání po svém dvojčeti – po sestře Jess (taktéž ztvárnila N. Dormer), která záhadně zmizela. Sářin manžel Rob (Eoin Macken), kterého chování Jess dlouhodobě frustruje, není své manželce skoro 10 tisíc kilometrů dlouhou cestu vymluvit. Po návštěvě školy, ve které Jess učí, se důvtipná Sára vydává do lesa samotného. Ve společnosti svého charismatického nového známého, přistěhovaleckého novináře Aidena (Taylor Kinney) vstupuje do lesa, ve kterém by dle důrazných varování „nikdy neměla opouštět vyšlapanou cestu". Na bezpečí obou z nich dohlíží místní průvodce Michi (Jukijoši Ozawa), ale s blížící se nocí jim není schopen setrvání přímo v lese rozmluvit a se zdráháním oba nechává lesu napospas. Vlivem strachu se Sářino vědomí brzy tříští; začíná zpochybňovat Aidenovy motivy, včetně jeho tvrzení, že Jess vůbec nezná. Sara, odhodlaná odhalit pravdu o osudu své sestry, je nucena čelit rozhněvaným a zmučeným duším mrtvých, jejichž obětí se stává kdokoliv, kdo se odváží vstoupit do jejich blízkosti. Tyto zákeřné duše na Sáru číhají na každém kroku, aby ji uvrhli do děsivé temnoty, ve které je nucena bojovat za vlastní spasení. (Falcon)

silentname

Asi je to ozaj moc čakať od každého hororu, že ma skutočne vydesí ako to dokázali The Conjuring alebo Sinister. "The Forest" je podľa mňa celkom okey a má pár dobrých momentov, ktoré si myslím, že stáli za to, aby som si tento film pozrel aspoň raz. Je tu jeden skutočne skvelý moment, ktorá využíva View Master a skutočne som sa aj trošku vydesil. Postavy boli tiež celkom zaujímavé a popravde som chcel, aby sa odtiaľ dostali. Alebo teda aspoň naša hlavná hrdinka Sara. Aiden je postava, o ktorej sa dokopy nedozvieme skoro nič a to čo sa dozvieme sú dokopy len otázky. A to je aj hlavný problém tohto filmu. Prináša veľa otázok, no na žiadne z nich nedáva odpovede. A mám pocit, ako by ich sám ani nepoznal. A to je dosť problém. Záverečná scénka je úplne zbytočná a zle spracovaná a tiež premrhaný potenciál. Myslím, že je možné, aby k tomu niekedy urobili sequel, tak by som si ho aj pozrel. Celkovo si myslím, že je hodný toho, aby si ho človek pozrel aspoň raz. Ale chcelo to viac desivých momentov. Hodnotenie: C+ ()

Arsenal83

The Forest je film bez šťavy a určite nie hororom. Celé to strašenie je založené na nejakých ksichtoch starých báb, kto sa má toho báť? Snímok sa snaží byť psychologickým hororom za lacný peniaz, preto nakoniec ponúkne len nevýrazné postavy, slabý scenár a príbeh, ktorý nevybočuje z priemeru. Ak to má byť založené na skutočných udalostiach, oplatí sa radšej o lese samovrahov vyhľadať nejaký dokument. ()

korbitch22

Pan režisér Zada by potřeboval posrat záda.Takový potenciál zabít, tomu už říkám vrchol tvůrčí impotence.Hlavní hrdinka je bytostně nesympatická a ošklivá trubka, která celý film nudně a zmateně pobíhá po lese, který by jako z prdele vypadl těm, do kterých v Českých luháh a hájích chodím houbařit a věřte mi, že na takovém lese je nejděsivější leda odhozená pneumatika, nebo hovno od nějakého turisty.Přiznám se, že jsem se dost těšil a dočkal sem se naprosto rutinního a nudného braku o jedné dobré scéně.Televizní verze tohoto hororu Grave Halloween s Kaitlyn Leeb v hlavní roli je 100x lepší a děsivější a to má přitom jen ubohých 38%.Zada mohl konečně s fantastického námětu vytěžit peckový horor, ale dokonale předvedl, jaká režisérská nula on je.29%. ()

ainny

A tak pěkný film to mohl být. Jenže to by ho museli udělat Japonci a po svém. Ale když už to HBO platíme, tak jsem to vydržela až do konce. Ovšem doporučit ho nikomu nemůžu. ()

Stanislaus

"Vítejte v lese, ve kterém na stromech místo šišek visí oběšenci!" Les sebevrahů upoutá diváka na první pohled chytlavým tématem, které je originální zejména díky situování děje do prokletého lesa Aokigahara. Ostatní hororové prvky jsme tu už někdy dříve viděli (sestry, duchové, sebevražda, paranoia atd.), a proto film ve výsledku působí průměrným dojmem, byť byl konec přece jenom nepředvídatelný (alespoň pro mě) - to musím uznat. Zkrátka snímek, který se v rámci svého žánru pravděpodobně ztratí v davu, ale i tak stojí za to ho zhlédnout a nechat se trošku vylekat. ()

rollman1

Koukatelný průměr, který nijak nevybočuje ze šablony těchto kousků. Jediné plus je, že film celkem rychle utíká. Jednou jsem se i lekl, ale za to mohla reakce mé přítelkyně, takže mě lekla vlastně ona. Je to škoda, protože z onoho mystického místa šlo vytřískat určitě víc. Postavy tak nějak nevnímáte, protože Vám je hned jasné jak dopadnou, stejně tak jako film nedokáže ničím překvapit. 50% ()

Pítrs85

Neskutečně sterilní horor, kterej dvě třetiny nudí a v očekávaným infernu... nudí ještě víc. Je až s podivem, že něco takového vůbec projde producentským sítem, to opravdu někdo očekává, že horor, jako je tento, dokáže někoho aspoň trochu vystrašit? To jsou ti Amíci až takový rasisti, že si myslí, že jsou japonský holky natolik děsivý, že jimi obsypeme les a divák se posere strachy? To fakt nikdo neviděl ty díry ve scénáři? A co tam měl vlastně dělat ten cápek, kterýho hlavní hrdinka potkala v baru nad hnusně zakaleným pivem? A co na to Jan Tleskač...? Z námětu tajemného lesíka plného sebevrahů dokázat natočit takovýto shit, jo, tak to už je umění, páč tohle je kentus, odsouzenej spáchat sebevraždu v tom krásným japonským lese, co japonským lesem ani nebyl. Sayonara. ()

SOLOM.

Nízké hodnocení na internetu mi bylo důrazným varováním, že tohle zřejmě nebude zrovna dvakrát kvalitní podívaná, ale zaujala mě hlavně zmínka o lese Aokigahara. Mrkl jsem jen v rychlosti a obsah filmu, ale komentáře jsem nechal bez povšimnutí. Nerad si dopředu čtu o filmu více, nežli je nezbytně nutné, protože z duše nesnáším spoilery, které mi zkazí náladu ještě před úvodníma titulkama. Jen jsem ve skrytu duše doufal, že nepůjde o stejnou kravinu jako Blair Witch, nebo jemu podobné filmy. Bohužel jsem se prvního znechucení dočkal hned vzápětí a to ve chvíli, kdy jsem si uvědomil, že tvůrci rozhodně netočili tento film v nechvalně proslulém lese, ale v srbském národním parku (jak jsem se posléze dozvěděl). Tudíž jsem si musel druhé „nejoblíbenější“ místo sebevrahů na světě najít na internetu, abych se alespoň podíval na fotky. Američané už mě začínají iritovat neustálými marnými pokusy napodobovat své asijské kolegy, nebo stavěním svých přiblblých scénářů na pověrách či historických faktech jiných národů, o kterých ví starou belu a jejich vyobrazení k obrazu svému. Režisérský zajíček Zada však tentokrát držel v ruce zajímavý námět, jenž mu byl doslova naservírován na stříbrném podnose, mu se však z něj absolutně nepodařilo vymačkat veškerý potenciál, který se mu tady nabízel. Místo toho nám nabídl podivný patos, který měl dost hořkou příchuť. Nejde o vyložený průser, ale určitě se z toho dalo vytěžit mnohem víc. Je mi jasné, že se najde spousta lidí, kteří se mnou nebudou souhlasit, ale tohle vážně nemělo ani na průměrné hodnocení. 40% ()

Karamanlis

Jediné, čo tvorcom podľa mňa vyšlo bolo obsadenie Natalie Dormer, inak žiadna sláva. To prepojenie dávnej mytológie, temného japonského lesa a reálneho diania mohlo mať omnoho hororovejšie kontúry. ()

Necrotongue

Tak se mi zdá, že jediné mysteriózní na tomto filmu je tvrzení, že jde o horor nebo thriller. Pro mě šlo zpočátku o velmi zdlouhavou a nudnou přípravu budoucí oběti na to, co ji může potkat při pobíhání po lese, následovalo samotné podobně nudné pobíhání po výše zmíněném lese, které bylo doplněno předvídatelnými lekačkami a ještě předvídatelnějším zakončením. Když už teď vím, čím mě mohou ohrozit japonské studny a lesy, s napětím očekávám,co přijde příště. Možná nějaká ta tajemná jeskyně či vodní tok? ()

luka4615

Jediná pozitiva na tomto plivanci do tváře hororového žánru jsou neskonalé půvaby Natalie Dormer. Na tu bych se mohl dívat pořád! ()

JASON_X

Bohužel jsem se ještě před zhlédnutím dočetl, že scény z lesa Aokigahara nebyly natáčeny na úpatí Fudži, ale kdesi u Bělehradu, což mi pak hodně zkazilo požitek z filmu (moje blbost, před filmem si o něm nemám dopředu nic číst). A možná jsem z Forest trochu zklamaný i proto, že jsem si od něho sliboval něco víc, než jen standardní duchařské béčko. Přitom první polovina je vynikající, má příjemně těžkomyslnou a vážnou atmosféru, příbuznou obdobným japonským horrorům. Zásluhu na tom má především sympatická a herecky brilantní Natalie Dormer, na kterou byla po celou dobu radost se dívat. Ale v půli druhé už se divák dočká převážně jen ukřičených, uběhaných a chaotických nočních scén, které sice taky nejsou špatné, ale jak už jsem řekl - po zajímavém prvním poločasu jsem přeci jen čekal trochu něco jiného, výjimečnějšího, originálnějšího. ()

Morholt

Les Aokigahara je vděčné téma, ale žel Bohu zatím se nikomu nepodařilo jeho potenciál vytěžit. A to platí i pro Zadův film. Ale to neznamená, že by byl zase tak špatný. Jasně, člověk musí počítat s určitou dávkou předvídatelnosti a povinným klišé, ale není to tak zlé, protože lesní atmosféra docela funguje, lekačky, jakkoliv laciné, také a pro Natalii Dormer mám dlouhodobě slabost. Podle mě celkem solidní debut. 65% ()

Lucasion

Baba ze Hry o trůny jde do lesa hledat svojí ztracenou sestru. Jak už bylo řečeno, u filmu vyvstává více otázek a odpovědí. Což mi na jednu stranu nevadí, protože aspoň může divák rozvinout svojí fantazii. Lekaček je poměrně dost. Řekl bych, tak tři jsou opravdu dobré. Jediný problém mají, že se jedná o klišoidní „bubu“ s ohuleným zvukem. Prostředí lesa v Japonsku je prostě skvělé a samotný "Les sebevrahů" má jistě něco do sebe. Potenciál je skutečný svým způsobem nevyužití a vidím, že snímek měl problémy v postprodukci a několik scén muselo jít pryč a na výsledku je to i vidět. Někde je ten pokles příběhu velmi znát. Potenciál obrovského lesa plném naštvaných duchů je vskutku obrovský a doufám, že se pod horu Fuji ještě někdy podíváme. Na druhou stranu je film ale dost děsivý a mně samotnému se do lesa jen tak chtít nebude. Takže film v tomhle jistě plní účel. Mrazivá a děsuplná atmosféra tu jistě je. Konec je správně hororový, ale to se dalo čekat. Holt tohle zmateně natočené finále mohl očekávat každý druhý. Přesto rozhodně to nebyl špatný horor a ani film. (62 %) ()

JohnCZ

Slušně natočené, dobře zahrané, ale je to jen přehlídka těch největších hororových klišé a nic navíc. Scénář je absolutně nenápaditý a korunu tomu nasazuje odbytý konec. ()

corpsy

Hororový žáner je v súčastnosti snáď najrozsiahlejší umelecký druh filmu. A preto je ich tvorcom nesmierne ťažké prísť s niečim originálnym, či po stránke formálnej, alebo príbehovej. Tento najnovší kino opus trpí presne tým. Neoriginalitou po všetkých stránkach. Režisér a scenáristi proste nezúrili tak, ako by si to žáner vyžadoval, resp. ako by si to vyžadovali fanúšikovia. Nehovorím, že so mnou pár krát necuklo pri ľakačkách, ale bolo to hlavne spôsobené dobre spracovanými make up efektami, ako prácou s kamerou či zvukom a patričnej gradácie scény ( viď James Wan ). Tento rok sa horor v kinách nezačal najhoršie, ale predsa len žiadnym bangom. Počkajme teda, čo bude ďalej. ()

liquido26

Nebylo to špatné, ale docela dlouho se do lesa chodilo než začala nějaká pořádná hororová sranda. Uvítal bych víc divných momentů jako duchové školaček jen tak přecházejících přes silnici. A taky bych uvítal trochu lepší závěr, protože prostě zůstalo plno nevysvětlených věcí. ()

Tryskomyš

Ač se film ze začátku tvářil jako Záhada BlairWitch, což znamená, budil dojem, že bude o ničem - tak posunem ke konci ukázal své skryté kouzo. Rozhodovala jsem se mezi 4 a 5 hvězdami, ale závěr rozhodl - 5. Opravdu dobrý, kvalitní horror. ()

hous.enka

Skvělý potenciál, slabší - hororově průměrný - příběh, podaření duchové a jedna nebo dvě nepříjemné lekačky. Les sebevrahů se ve výsledku stal průměrným hororovým zážitkem, který pár dnů po dokoukání zapomenete. ()