Guo chan Ling Ling Qi

Gwok chaan Ling Ling Chat

From Beijing with Love

Akční / Komedie

Hong Kong, 1994, 94 min

Jedna z nej asijských komedií co jsem měl tu čest vidět (takhle by to mohlo vypadat kdyby byl Brooks číňan),-a ty neskutečný,po východoasijsku lehce infantilní hlášky- ,,.......to jako ten obrovskej ještěr z Ruskýho parku?" ,,To nevím ,já viděl jen Jurskej park." ,,No já myslím toho ohromnýho,co žral děti." ,,Fuj,to by žádnej lidově demokratickej ještěr neudělal!" --Čím mě ale tentokrát naprosto odrovnali, byla špiónská superstolička ,sloužící k sezení při dlouhodobém pozorování podezřelých okolností!(22.6.2010)

Výborná parodie na bondovky se vším, co k tomu patří. Otvírací akční scéna, nezaměnitelné titulky a hudba, šéfova sekretářka, šílený vynálezce a ultimátní nezničitelný agent. Až uvidíte baterku na solární pohon, co funguje jen ve dne, operaci s originální anestezií, scénu s popravčí četou a závěrečnou nejvražednější zbraň všech dob, tak pochopíte, proč jsou Chowovi komedie tak oblíbené. Navíc je to i strašnej krvák :-)(27.3.2008)

No tohle me zklamalo, cekal jsem trochu vic. Pribeh je takovej typicky bondovskej, nechybi ani specialni spionsky vychytavky, to jsou jedny z nejvtipnejsich casti filmu, samozrejme tu mame variaci na bondgirl a docela zajimavyho zaporaka. Akorat skoda, ze film nak nevysvetli, proc vsichni chtej lebku dinosaura, asi proste proto, ze je pekna, nebo fakt nevim. Jinak cely to trosku pripomina Get Smart, takze je tu docela slusna akce, ktera je misty celkem krvava a chcipne vetsina postav, jsou tu fajnovy vtipky a pak tu je Stephen Chow, kterej vetsinu filmu kouri cigaro, tvari se desne frajersky a i kdyz obcas neco zmrda, neni to vylozeny hovado a s nozem se ohani fantasticky. Problem je, ze celej film to je o jednotlivejch scenach, ne o nejaky akcne komedialni jizde, takze to je vzdy nuda, vtipek, nuda, akce atd. Lepsi 3*.(15.2.2009)

Od parodie člověk často neočekává víc než slepenec více či méně trapných scének okorunovaných rádoby vtipným pitvořením hlavního hrdiny. From Beijing with Love se naštěstí celou dobu drží tak nějak v přijatelných mezích a nabízí i několik akčních a napínavých sekvencí, takže kromě toho že je to film vtipný, je zároveň i docela zábavný. Zlatý hřeb večera je ultimátní zbraň, která budí opravdu respekt(26.1.2008)

Od Chowa jsem už viděl výrazně vydařenější kousky, přesto tahle Bondovka svoje kvality má. Vtipy jsou poměrně dobré, ale jejich kadence není dostatečná a film tak obsahuje zbytečně vaty. Drsňácky Chow s neustálým žvárem v hubě je ale docela sekáč. Překvapila hromada krvavě popravených mrtvol, ale proti gustu :)(7.10.2012)

• - Jméno hlavního hrdiny Ling Ling Qi v překladu znamená "Nula Nula Sedm". Originální název Guo chan Ling Ling Qi lze přeložit jako "Lokálně produkovaný Nula Nula Sedm". (Raztubyl)