Reklama

Reklama

Případ komisaře Maigreta

  • Francie Maigret et l'affaire Saint-Fiacre (více)
Trailer

Zavolala ho, aby ji ochránil... Na pozvání hraběnky ze Saint-Fiacru se Maigret vrací do míst, kde prožil své dětství. Hraběnka totiž dostala anonymní dopis, který jí oznamuje, že zemře na popeleční středu. Všichni si pamatují na malého Julese, hraběnčina chráněnce, a tak se domluví, že ho raději nebude oslovovat „komisaři", a pokud možno zamlčí jeho profesi. Maigret je přesvědčen, že dokáže paní hraběnku ochránit. Ale nazítří, při ranní mši stará dáma umírá na infarkt. Maigret je přesvědčen, že srdeční příhoda nebyla dílem náhody a začíná vyšetřování. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (54)

hrona 

všechny recenze uživatele

Jean Gabin je zkrátka neskutečně charismatický, a díky němu postava Maigreta nabírá úplně jiný rozměr oproti dalším představitelům. Výtečná ponurá hudba, skvěle vyumělkované kulisy stylu Noir dodávají tomuto příběhu velmi realistickou podobu a každého milovníka kriminálek tento film musí nad míru uspokojit. Zejména rozřešení případu o pozvání všech protagonistů do jedné místnosti a usvědčení vraha, je velmi silný zážitek. Škoda, že byli s Gabinem natočeny pouhé tři filmy. ()

Grafito 

všechny recenze uživatele

Ačkoli Simenonovy zápletky nezřídka kulhají na jednu až čtyři nohy a nejinak tomu je i v případu ze St. Fiacre, tak je tenhle film nadmíru zdařilou detektivkou, a to nejen díky skvělýmu a v roli Maigreta navěky nepřekonatelnýmu Gabinovi, ale taky díky propracovaný (nebojím se říct Hitchcockovský) režii Jeana Dellanoya a zapomenout nejde ani na výbornou hudbu.. mimořádný zážitek.. čekal jsem, že se budu u padesát let starýho filmu nudit, ale to opravdu ani na chvíli nehrozilo.. ()

Reklama

dobytek 

všechny recenze uživatele

Mám hodně rád seriál, kde postavu Maigreta hraje Bruno Cremer. Teď se konečně taky dostávám i k těm starším kouskům s Jeanem Gabinem, na který jsem byl hodně zvědavej. A už jsem to psal u Maigret klade past (1958), že mě to teda moc nenadchlo. I kdybych ze seriálu s Cremerem vybral úplně náhodně jakoukoliv epizodu, tak podle mě bude na 100% lepší. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Reziser Jean Delannoy natocil vskutku posobivy, vynimocny film a v podstate aj nadcasovu kriminalku, kde druhy Maigret je este lepsi nez prvy. Co je u trilogii zvlastny pripad : vacsinou je najlepsia jednotka, potom nasleduje podstatne slabsia dvojka a ukoncena byva slabou / a vacsinou dementnou trojkou/. Tato trilogia je vynimka, a ja som tomu len rad. Reziser Delannoy rovnako ako v 1. dieli opat vladne skusenou rukou, kazda scena je prepracovana, a z kazdej sceny vidno, ze sa reziser do filmu vyzna. Kym vo filme Maigret klade past slo o vraha, ktory na Montmartri desil damy, v dvojke ide o vrazdu starej grofky. Paci sa mi, ze vsetko je inak, dej nie je ani nahodou priamociary, ma kopu zvratov a nejasnych situacii, ktore musi Jean Gabin ako komisar Maigret vyriesit. A riesi ich bravurne a aj s prislusnym nadhladom. Dialogy su prepracovane a na urovni. Plus nadherne herecke vykony, ktore si ako divak nehorazne vazim. Slo o moj prvy cisto francuzsky hovoreny film, takze moja francuzstina dostala zaber na maximum. Ale dobre, rozumel som, len ked sa spustili rychle rozhovory alebo nedajboze nejaka rychla slovna hadka, stratil som sa. Nevadi, lebo potom sa mi nit a dejova linia opat obnovila. Mimohollywoodska filmarska produkcia v plnej krase a nadhere. 100 % ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Určite je dobre, že Prípad komisára Maigreta je tak odlišný od Maigret kladie pascu. Nie je potom repetetívny. Čaká nás však znova typ príbehu, akých sme už videli stovky, začo ale Maigret roku 1959 objektívne nemôže. Zločin tak ani nie je o prekvapeniach, ale neprekvapivo o ľudskej hamyždnosti. No ak sa zo začiatku spomína niečo ako závet a dedičstvo, o čom inom by to tak asi mohlo byť. Vražda je tu spáchaná nepriamo, zaujímal by ma samotný proces s osnovateľom a jeho trest v ako vo filme, tak v realite. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (7)

  • Navzdory rozšířenému přesvědčení nebyla žádná ze scén filmu natočena v kavárně Grand Café v Moulins. Podobná kavárna byla rekonstruována ve studiích Joinville nedaleko Paříže. Pečlivé porovnání záběrů ve filmu a skutečného interiéru Grand Café ukazuje, že tomu tak skutečně je: vnitřní balkonová mříž je v Grand café jemně opracovaná a ve filmu jednoduše industriální, poloha schodiště vedoucího na balkon je v Grand café vlevo a ve filmu vpravo, proporce dveří na fasádě je ve skutečnosti mnohem vyšší a rámy nástěnných zrcadel (které jsou ve filmu zastíněny) jsou zcela jiné. (classic)
  • Ve filmu není žádná zmínka o víně Saint-Pourçain, které Maigret (Jean Gabin) v knize miluje. (classic)

Reklama

Reklama