Reklama

Reklama

Epizody(13)

Obsahy(1)

Dokumentární série Kosmos - časoprostorová odysea je nový strhujícího třináctidílný pořad producentky a scénáristky Anny Druyanové a producenta Setha MacFarlana (Griffinovi, Méďa). Po více jak třiceti letech, kdy měla premiéru původní série, u nás uváděna pod názvem Vesmír, ve které mohli diváci spolu s Carlem Saganem ohromujícím a ikonickým způsobem prozkoumat vesmír, se Seth MacFarlane spojil s původními Saganovými spolupracovníky, scenáristkou a producentkou Druyanovou a spoluscenáristou a astronomem Stevenem Soterem. Společně pak vytvořili třinácti dílnou sérii, která má být nástupcem původního pořadu, jež získal televizní cenu Emmy a cenu Peabody za význačný úspěch a záslužnou veřejnou službu. Průvodcem pořadu Kosmos – časoprostorová odysea bude renomovaný astrofyzik doktor Neil deGrasse Tyson. Stejně jako původní legendární série je nový Kosmos ságou o objevování zákonitostí přírody a nalezení našich souřadnic v prostoru a čase. Série oživí nikdy nevyřčené příběhy, diváci podniknou cestu do nového světa a napříč kosmem, aby v malém měřítku poznali velkolepost vesmíru. Dokument přichází s novým způsobem vědeckého vyprávění, který odkrývá majestátnost vesmíru a znovu využívá slavné prvky z původní série, včetně kosmického kalendáře a lodi imaginace. Nejdůkladnější vědecké koncepty jsou prezentovány s ohromující jasností, spojuje se skepse s údivem a precizní přírodní vědy se setkávají s citovou a spirituální rovinou, což představuje jedinečnou zkušenost. (National Geographic)

(více)

Videa (46)

Trailer

Recenze (92)

dots24 

všechny recenze uživatele

Dokument ktorý chce mať konkrétne zameranie ale zároveň dokáže opísať neskutočné množstvo vecí. Nápaditá štruktúra, pútavý a rôznorodý vizuál, používanie aj jednoduchšieho jazyka na pochopenie. Technicky je to bezchybné dielo s veľkým presahom a energiou ktorú má v sebe. Lepší dokument s podobnou tématikou som ešte nevidel. Pocitovo asi ani už neuvidím. ()

Jespe-film 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejpoutavěji zpracovaných dokumentárních cyklů vůbec. Svou populárně naučnou formou shrnuje vše podstatné od atomu, přes vznik života, země či slunce až po samotný vesmír tak, jak ho známe. Neil deGrass Tyson je jako vypravěč sympaták, byť k hodnotnému vědci má zřejmě daleko. Ale o to vůbec nejde, vždyť on sám se nazývá populizátorem vědy a šiřitelem odkazu Carla Sagana, v jehož duchu Kosmos navazuje po více než třeti letech na saganovu sérii Vesmír. ()

Reklama

farfalla 

všechny recenze uživatele

Výborná dokumentární série. Je pokračováním anebo novou verzí ´Cosmos: A Personal Voyage´ z roku 1980, kterou spoluvytvářel a kterou provázel Carl Sagan. Neil deGrasse Tyson, který je průvodcem nové série, několikrát mluví o Carlu Saganovi a také vysvětlí, jak mu setkání s Carlem Saganem změnilo život. Za 30 let od vzniku první série se věda posunula ohromně kupředu a díky novým technologiím televize nyní dokáže zobrazit a vysvětlit čas, světlo, vzduch a různé informace relativně jasnějším způsobem. Každý díl je napěchován informacemi a jejich sledování vyžaduje pozornost. Někdy je to dost náročné, ale je určitě lepší tuto odyseu absolvovat, než to vzdát hned na začátku. ()

gumbo 

všechny recenze uživatele

Takový jednoduchý úvod do Vesmíru pro 1. třídu základní. Informací poskrovnu, spíše se to vyžívá v hraných scénách, jednoduchých přirovnáních a oslavách historických objevitelů. Bohužel nemá žádný díl nějakou zajímavou nosnou linku, která by dané informace více sjednocovala. Navíc to nepřináší prakticky nic nového, což je škoda. Animace nadprůměr. Hudba je skvělá, jen mi to místy připadalo na dokument moc pompézní a akční. 60% ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Pro mě osobně orgasmická záležitost. Vesmír mě fascinuje a z celého srdce ho miluji. Speciální efekty mají v dnešní době téměř neomezené možnosti a tady toho dokument perfektně využívá. Chytrý negr z Brooklynu vás ve svojí lodi imaginace vezme skutečně na místa, kam byste se reálně nikdy dostat nemohli. A to je prostě nádherné! Ať už se jedná o vnitřek černé díry, či kapku rosy! Dokument mapuje populárně naučnou formou některé objevené zákonitosti naší malebné planety i celého vesmíru. Velmi si mi líbily i ty občasné animované mini pohádky o slavných vědcích a jejich velmi důležitých objevech. Mnohdy i pořádně dojemné. Asi nejvíce se mi líbil díl č. 10 nazvaný "Elektrický hoch", který byl shodou okolností v povídání o vesmíru asi nejslabší. Prakticky celý byl o pokrocích v oblasti elektrické energie. Dále hudba. Dělal ji naprostý borec Alan Silvestri, kterého mám v oblíbených skladatelích a tam se člověk jen tak nedostane. Takže hudba je samozřejmě naprosto geniální a božská. Úvodní znělka taky nemá chybu. Co mi trošku vadilo je chaotičnost. Díly na sebe nijak nenavazují a skáče se opravdu od čerta k ďáblu. To trošku kompenzuje fakt, že je dokument po informační stránce relativně dobře vstřebatelný. Jedná se zkrátka o oslavu vědy. Nikdo se z vás nesnaží udělat odborníka přes otázky týkající se vesmíru. Tím se ostatně za 8 a 1/2 hodiny ani stát nemůžete. Nádherná časoprostorová pouť, jejíž součástí jsem byl moc rád. Nezbývá mi než na závěr poděkovat všem vědeckým borcům, kteří z našeho světa udělali místo, kde mě baví žít. ()

Galerie (11)

Související novinky

AFO 2014: Festival plný hvězd

AFO 2014: Festival plný hvězd

08.04.2014

Měsíc duben patří Mezinárodnímu festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc. Ve dnech 15. – 20. 4. se uskuteční jeho 49. ročník, který diváky vezme přímo ke hvězdám. AFO totiž letos… (více)

Reklama

Reklama