Když je manažer rizikového milionářského investičního fondu James King (Will Ferrell) dopaden za podvod a má jít sedět do San Quentinu, dá mu soudce 30 dnů, aby si mohl dát do pořádku své záležitosti. Zoufalý James se obrátí na Darnella Lewise (Kevin Hart), aby ho připravil na život za mřížemi. Ale navzdory Jamesovu názoru na motorkáře, Darnell je tvrdě pracující živnostník, který nikdy nedostal ani pokutu za špatné parkování, natož aby byl kdy ve vězení. Oba muži společně dělají všechno, aby se z Jamese stal „tvrďák", a během této přípravy zjišťují, jak se v mnoha věcech mýlili - včetně názoru jeden na druhého. (Freeman Ent.)

Hepy13

Nevim jestli to Kevin Hart dělá schválně, ale už si jednou netradičního pomocníka zahrál v nedávém filmu Dokonalý svědek. Kde měl za úkol sestavit falešnou skupinu svědků na svatbu. Tady se zase snaží z jednoho bohatýho idiota udělat tvrďáka, tak aby to v base přežil až mu ve sprše spadne mejdlo. A i když to je to fakt blbost, tak já se královsky bavil. (Nejlepší bylo....''Kdo je viníkem? Nečekám že to pochopíš hned na poprvý, všechno jde přes Martina'' :D ()

Druury

Tenhle film je příjemná oddychovka, párkrát jsem se od srdce zasmál těm jejich kecům. Ferell nikdy nezklame v tehlech filmech. Urcite stoji za to se podivat 3* ()

MAJkLSON

Par vtipu i vtipnych situaci - nejlepsi je asi na prestavenem tenisovem kurtu - ale jinak stereotypni americka komidie se vsemi svymi nevyhoda a vyhodami. ()

rekkky

If it is supposed to be comedy with few action shots and the rest should be more or less static shooting of dialogues between Will Ferrell and Kevin Hart, then everything went perfectly well, because sporadic fun is taking the part. Get Hard has simple and not that funny plot as you might think at the beginning, but some of the script lines are hilarious and their provocative purpose is working. Anyway, most of the time you can wonder and observe, how anything like this can be made with budget 40 mil. $, but this is how Hollywood works and even below average comedy can gain over 106 mil. $ only from cinemas. ()

BOURQUE

Scenár a z neho vytvorený film bez väčších nápadov. Dvojica W. Ferrel a K. Hart nie je zlá, ale teraz ich herecká hra nebola príliš presvedčivá. Film s podobnou tematikou s R. Schneiderom bol kedysi mnohonásobne lepší. Osobné hodnotenie: 58% (*) ()

Octane

Dlouho jsem se tak nezasmál jako právě u tohodle filmu. Další parádní komedie!! Excelentní Will Ferrell a Kevin Hart, co k tomu dodat, ve filmu tvoří perfektní dvojku, se kterou není nuda. Film jsem viděl už asi 3x a pořád jsem se u něj lámal smíchy. Vážně tenhle film se povedl, dokázal mě pobavit. Hlavní postavy filmu a celkový zpracování super. Sice někdy bylo těch psích kousků trochu moc, ale když někde hraje Will Ferrell, tak se to dá čekat. Délka filmu super. Nemůžu jinak než jen doporučit. Mayo a čokouš! ()

MickeyStuma

Komediální příběh, kde si to spolu střihli Will Ferrell a Kevin Hart, se veze na typických etudách mezi bílými a černými a byť se nejedná o nic mimořádného, snaží se ještě z námětu vymáčknout co sedá. Bílý jde do vězení a černý ho připravuje na nejhorší. Oba ukecaní, oba plní ideálů. Byť je po dějové stránce v popředí všeho zájmu Kevin Hart, pozornost na sebe strhává především Will Ferrell. Zábava se drží velmi přísně na uzdě, takže do velmi bláznivé komedie, či dokonce sitcomu, to vůbec nepadá. Bez tzv. fekálního humoru se to však bohužel přesto neobešlo. Co se týče generace diváků, každý si tu najde něco co ho rozesměje, ale i to, co ho znechutí. Každopádně na pobavení snímek stačí, i když celkově zrovna nepatří mezi ty nejpovedenější. ()

Rathalos

Moj oblubeny herec Kevin Hart ma opat nesklamal,v spojeni s Willom Ferrellom vznikla vynikajuca komedia,trosku vulgarna a rasisticka,ale nasmial som sa az az,tie hlasky ma dostali...:-) ()

helloween93

Tady byl Ferrell docela v pohodě, a to ho nijak zvlášť nevyhledávám. S Hartem jim to celkem solidně pálí, a to hlavně díky zajímavé zápletce a vtipným scénám. 3* ()

Olík

A vy víte, že mám Willa Ferrella rád jako dobře stavěné dámské pozadí v padnoucích legínách, ale musím se slzou v oku konstatovat, že od něj čekám víc. Jeden z nekorunovaných králů nekorektní komedie nedostal do ruky karty, s kterými by se dal rozbít bank. A navíc ještě vyfasoval černého Petra (a to doslova) v podobě Kevina Harta , který se snaží fungovat jako klasický ukecený "negr", ale kde nic tu nic. Takže Ferrell doplácí na špatný scénář, Hart na to, že neumí hrát a to celé na druhou rovná se místy vybočující průměr. Nebudeme si tu hrát na chodí Pešek okolo a rovnou se bez mučení přiznám, že přišly pasáže při, kterých jsem se upřímně zasmál. Ve vzduchu se však pořád vznášel duch lepšího Willa Ferrella. Toho Willa Ferrella, od kterého vždy čekám jízda na sto a více procent. PS: Pořád jsem si říkal, odkud tu tvářičku znám a ona ejhle Annie Edison ze Cummunity. ()

Wallis3 odpad!

"TEN ČŮRÁK JE BÍLEJ JAK MAJONÉZA" Will Farrell je čůrák. Will Farrell je nesympatickej xicht. Will Farrell neumí hrát. Will Farrell není dobrej komik. Nudná nekomedie, celkem to zachraňoval Hart, ale nijak zvlášť, vlastně spíš vůbec!Jestli chcete komedii s tímhle námětem, pusťte si radši Ten Nejlepší (Big Stan), uděláte líp. ()

bararich8

Celkem dobrá komedie, občas to je sice přehrané/přehnané, ale ústřední dvojice to zachraňuje. Nebude to trhák roku, ale ani neurazí. 3* ()

darkreider

Ústredná dvojica si sadla dobre a tie jednoznačné klišé momenty strúhajú podľa dobrej šablóny. Keby bolo viac scén, tak vypointovaných, ako prvý pokus o bitku, naskákalo by viac hviezd. Ale nezastieram, že je tu niekoľko výborných gagov, ktoré ma chytili za bránicu, ale je mnoho ďalších ktoré nie. ()

Kingjiri

Will Ferrell a Kevin Hart vytvořili dvojici, na který se dalo slušně stavět. Je však škoda, že scénář nedokázal pořádně zužitkovat hlavní námět (ačkoliv se pár dobrejch gagů objevilo) a neobsahoval víc "Rkovejch" scének. Palec nahoru za vtipnej a nepříliš hollywoodskej závěr. Obstojná žánrová jednohubka s nevyužitym potenciálem. ()

Torpid

Cohen Etan není Ethan a to se mi ulevilo. Kdyby tomu nebylo, šlo by dílo s mým smutkem přímo do odpadu. Will Ferrell je slavnej komik, kterej mě spíš děsí než rozesmívá. Možná by měl přejít od komedií k exploitation žánru. ()

Shakespearovská rivalita po ferrellovsku

Shakespearovská rivalita po ferrellovsku

02.12.2014

Will Ferrell se naposledy objevil ve dvojce Zprávaře a příště ho uvidíme v komedii Get Hard, kde si zahraje milionáře, který se svědomitě chystá na pobyt v base. Na cestě pak má i ztřeštěné… (více)