Aliance

• Česko Série Divergence: Aliance (více)
USA, 2016, 120 min

Po šokujících odhaleních ve filmu Rezistence musí Tris se Čtyřkou uprchnout za zeď obklopující Chicago. Poprvé ve svém životě opustí jediné město a rodinu, kterou kdy znali. Jakmile se ocitnou venku za zdí, stará zjištění rychle pozbývají na významu v porovnání s odhalením nových šokujících skutečností. Když se za zdmi Chicaga rozhoří nemilosrdná bitva ohrožující veškeré lidstvo, musí se Tris a Čtyřka rychle rozhodnout, komu mohou věřit. Aby mohla přežít, bude Tris donucena vybírat z nelehkých možností, když se bude muset rozhodovat o odvaze, oddanosti, obětování a lásce. (Freeman Ent.)

Monisek

Krasne se na to kouka, je to takove libive, vsechna ta sci-fi technika, efekty... ale pribeh proste vazne. Postavy se chovaji nepochopitelne a moc se nevyviji. Ono je to dost jine nez v knize a presto tak strasne podobne - hloupe... A ze Tris neumre me vlastne ani neprekvapilo. ()

Gaia.M

Musím přiznat, že bych nebyla úplně proti, kdyby to byl naprostý závěr. Docela mě překvapuje, že byl měl přijít ještě jeden film a dost se toho bojím. Divergence byla skvělá, Rezistence držela krok, Aliance za nimi těžce klopýtá a nestíhá s dechem. Nemůžu říct, že by to bylo vyloženě špatné, ale nebylo to prostě dobré. Jsem typ člověka, který má radši děj, než abych áchala a jůchala nad efekty atd. Moc se mi líbil Miles Teller, který svými hláškami dodával filmu něco navíc, něco co hodně chybělo. A samozřejmě, Theo James, který by mohl jen sedět a slintat a já bych mu tu hvězdu dala. ()

Qeo

Jednu hvězdu za námahu. Jinak to nestojí ani za řeč. Nevím jestli jsem tak hloupý (nevylučuji) nebo tak náročný (nejsem), ale nepochopil jsem o co vlastně jde. Genetika, modifikování, experimenty, velký bratr, financování, špiclování atd. Kdo je proti komu, kdo je s kým a pro co. Těžko říct. Otevření bran franšíze moc nepomohlo a bohužel z toho byl cítit velký amatérismus. Škoda. ()

MikeeTheory

Ze suverénně nejslabší knižní předlohy točit dva díly? Doufal jsem, že po Hunger Games se už tvůrci podobných filmů poučí. Nyní se opět potvrdilo, že ono zbytečné natahování se prostě ne vždy vyplácí (a to potvrzují i čísla v celkových tržbách). U Aliance se naštěstí nejednalo vyloženě o průšvih, ale přece jen jistá šťáva tomu tady bezpochybi chybí. Navíc chytré nápady a odvážné myšlenky z prvních dvou dílů značně vymizely a místo toho přibyly až moc velké "motance" a nedostatky v příběhu. Světlé chvilky se nicmémě také najdou. Třeba takový začátek filmu nabídl divákovi poměrně zajímavý rozjezd a pozadu nezůstává ani vizuální stránka (ač věřím, že u ní to asi bude záležet na otázce vkusu). Sečteno, podrženo - zázraky se nedějí, ale jako průměrné sci-fi to ve výsledném dojmu docela obstojí. To posledního dílu se bojím mnohem víc. ()

merigieren

děcka utečou z města, najdou hodného strýčka, který zas tak hodný není a po návratu ztratí matku a zachrání svět. To vše zabalené do neskutečně umělého chování herců okořeněné retardovanými proslovy. Jo svět a bitky vypadají hezky, ale příběh a všechno, co dělá film filmem je o ničem. ()

Rockerman

Nemohu si pomoci, ale ani třetí setkání s divergentní Tris mě nezklamalo a docela dobře jsem se bavil. Téma se nezměnilo. Je to opět o nepoučitelnosti lidí, kteří neustále chtějí vytvořit nebo vychovat dokonalého člověka, což je nesmysl. A když se to dělá násilím, tak jednou těm převychovávaným musí dojít trpělivost. V různosti a přirozenosti je budoucnost lidstva, nikoli v rovnostářství a zprůměrování. ()

Faila

Tohle už bylo solidně pitomé, ačkoliv bych to dávala za vinu spíš autorce knižní předlohy než filmařům. Pitomý byl hlavně ten příběh, zpracování (vizuální stránka, herci, scénář, kamera atd.) ušlo. První díl mě poměrně nadchnul, takže je pro mě poslední díl poměrně velkým zklamáním. ()

Toka

Aliance má skvělou dramatickou atmosféru první polovinu filmu, úplně jsem seděl zaraženej v křesle napětím. Bohužel, pak přichází rozuzlení a celé se to nějak sesype jako domeček z karet. Proč? Protože to kopíruje sebe sama. Celá ta zápletka je jak vystřižená z Rezistence a navlečená na trošku širší měřítko. Co si budeme povídat, ono to dost kopíruje i Labyrint a Hunger Games. Tris se ovšem s Katniss nemůže absolutně srovnávat, to charisma hlavních protagonistek je diametrálně odlišný. ()

radaza

Mám takové podezření, že všichni chlapi v sále to vydrželi jen díky příslibům pokračování večera. ()

tomik99

Když jsem si přečetl knihu, hned jsem věděl, že kniha nemůže unést dva filmy. Bohužel peníze vyhrávají a tvůrci nám tak představují další ságu, kde je závěrečný díl rozdělen na dvě části. Jednu věc ale oceňuji. Zatímco u ostatních ság tvůrci rozdělí knihu přesně napůl a vzniknou tak dva filmy, kdy v podstatě jeden nemá konec a druhý začátek (a oba tak stojí za prd), u „Aliance“ byli tvůrci chytřejší a šli na to jinak. Sami si totiž uvědomovali, že kniha nemůže pokrýt dva filmy, a tak si vzali z knihy pouze část a zbytek si domysleli sami. Vznikl tak zcela nový příběh, kdy ani čtenář nemůže tušit, co se stane dál. Byl ale nově vymyšlený příběh tak kvalitní? To se bohužel říct nedá. Pokud někde film vítězí, tak jsou to právě pasáže z knihy. Troufnu si říct, že začátek filmu je naprosto epický – soud, rozpadající se frakce, útěk za hradbu. To jsou naprosto geniální scény, které už ovšem nejsou překonány jinými v průběhu filmu. Malé naděje sice byla ve chvíli, kdy se Tobias dozví, co se děje s dětmi v Periferii, tady šlo ale pouze o mlhavé světlo v tunelu. „Aliance“ rozhodně není špatným filmem, ale vydává se zcela odlišným směrem a sám už ani nevím, co mám od posledního dílu čekat (v podstatě to neví ani žádný jiný čtenář knihy). Dle mého názoru se dalo vyždímat více z Aliance, situace v Chicagu a rozpadajícího se systému frakcí, ale tvůrci až moc rychle tlačili na pilu, a chtěli dostat hrdiny přes zeď, že sám ani nevím, o čem bude pojednávat poslední díl. Pokud se něco rozhodně zlepšilo od minulého dílu, je to hudba, která přidává některým scénám patřičný drive. ()

Narayan

Tenhle díl už téměř vyrovnal žumpovitost Hunger Games. Jestli to takhle půjde dál, finále se proboří až do smrdutého hodnocení odpadu... ()

phoenixer

Tenhle díl mi zatím z celé série příjde nejlépe zpracovaný. Sice jsou herci průměrní, přesto mě baví se koukat na tu vizualizaci a hravost scénáře. ()

Blowler

Hodnocení mě hrozně mrzí, protože jednička se mi i přes spoustu much hrozně líbila, ale bohužel od té doby to jde dost z kopce. Líbí se mi celé prostředí a celkově námět je hrozně fajn. Vadí mi ale způsob zpracování. Přijde mi, že ve druhém i třetím díle série je spousta zvratů a objevů, ale vlastně žádný děj. Postavy, které mi byly v prvním díle sympatické jakoby zmizely. Ony tam jsou, ale nic nehrají (nevím jak to vysvětlit, dlouho se mi to nestalo), nemám motivaci někomu držet palce. Prostě jen čekám co se stane. Někdo něco pekelně pokazil. ()

HenryIvan

Tak musím uznať, že tretia časť bola doposiaľ najnabitejšia. Mala iný rozmer ako predošlé. Väčšinou keď sú tretie casti trilógií rozdelené na dve, tá prvá nestojí za veľa, zväčša len pripravuje pôdu na poslednú časť, na veľké vyvrcholenie. Táto však nasadila látku vysoko a posledná časť bude mať čo robiť aby ju predčila. Niektoré podobné projekty by sa mohli učiť, lebo na rozdiel od iných tu ste mali naozaj zaujímavý motív boja oboch strán. Bolo pekne vidno ako je na tom ľudstvo. Jední sa snažili ľudí rozdeliť podľa ich pôvodu a genetických predispozícií. Druhí zase neustále bojovali aby zachovali „starý dobrý” spôsob frakcií. Je pozoruhodne poukázané, aké robí ľudstvo stále chyby. Ak to chcete vedieť, tak si to pozrite. Herecky to ako-tak ťahá Shailene Woodley s jej empatickým pohľadom ( nech to znamená čo chce ). Theo James je tiež dobrý, možno aj presvedčivejší. Jeff Daniels sa v roli záporáka našiel a dobre mu sekunduje aj Miles Teller. Celkovo tento film hodnotím dosť kladne, keďže ma dosť prekvapil ( naozaj čakal som, že to bude o dosť horšie ). 75 %. ()

Torgal

Predchádzajúcu časť série som nevidel a tak som sa zo začiatku nechytal kde zmizla Kate Winslet a hlavne nesympatická držka Jaya Courtneyho, ale rýchlo som zistil, že na tom vôbec nezáleží. Fikčný svet je totiž rozbitý aj sám o sebe a snáď nikto si nemôže myslieť, že by takáto dystopia mala šancu na udržanie sa. A približne v momente keď hlavné postavy obalili lietajúce kondómy a v sprievode lietadla ich eskortovali na ultra hi-tech základňu (kde sa v post apo svete berie takáto technika nikto nerieši) som nad tým zlomil palicu a už sa len zabával na stupídnej stavbe sveta, zvratoch i konaní postáv. Trikovo to tiež nie je žiadna hitparáda. Celé to tak pôsobí ako trochu drahší pilot k televíznemu seriálu, ktorý pre nezáujem divákov zrušia v polovici prvej sezóny. Pre tú zábavu ale dávam aspoň 4-/10. ()

papaguy

Tento díl je v lecčems vyzrálejší než předchozí. Zážitek kazí ujetá "plynofikace". High-tech design vnějšího světa ušel. Jenom divák musí, jako vždy, prominout zastydlou zápletku na způsob genetické mýdlové opery. ()

FeroFabus

i když má nejnižší hodnocení, tak mě se závěrečný díl trilogie (i když s otevřeným koncem) líbil nejvíc. Totalita na entou, dobroserové v akci. Uneseme tě, zavřeme do gheta, budeme na tobě provádět experiment a uděláme tě šťastným i kdybys u toho měl chcípnout. ()

aR3Zz

Shailene Woodley (Tris) stále hraje špatně, ale celkově se mi zakončení (?) série líbilo trošičku více než prostřední díl. Nebylo zcela průhledné a děj mě bavil. Stvořený svět nakonec nějaký smysl dává, "experiment" odkrytý v druhém díle prominut. Dveře pro další díl zůstaly otevřené, ale nevím, jestli je to dobře nebo špatně. Minule jsem za hodnocení 3,5 dal hvězdy 3, nyní dávám 4, ať je to fér. ()

Mianelia2050

Takže tedy začnu. Upřímně řečeno, byla jsem trochu zklamaná. Vadilo mi na tom to, že ten scénář je tak tupý, že bych ho mohla psát i já. Např.: (spoiler) když na začátku přelezou zeď a Toru zezadu zezdola zastřelí jelikož stála. Jak předvídatelné. Já vím, že by to nebyl film kdyby tam nikoho nezastřelili, ale tohle mě velice štve. Vlasy Tris dorostli a bylo to mnohem lepší. Vše ostatní v pořádku. Film ukazuje, že lidi se nikdy nezmění a zůstávají stejní. A hlavně se nedokáží poučit a opakují stejné chyby. ()

Spider-Man a čtení myšlenek

Spider-Man a čtení myšlenek

01.12.2016

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (více)