Aliance

• Česko Série Divergence: Aliance (více)
USA, 2016, 120 min

Po šokujících odhaleních ve filmu Rezistence musí Tris se Čtyřkou uprchnout za zeď obklopující Chicago. Poprvé ve svém životě opustí jediné město a rodinu, kterou kdy znali. Jakmile se ocitnou venku za zdí, stará zjištění rychle pozbývají na významu v porovnání s odhalením nových šokujících skutečností. Když se za zdmi Chicaga rozhoří nemilosrdná bitva ohrožující veškeré lidstvo, musí se Tris a Čtyřka rychle rozhodnout, komu mohou věřit. Aby mohla přežít, bude Tris donucena vybírat z nelehkých možností, když se bude muset rozhodovat o odvaze, oddanosti, obětování a lásce. (Freeman Ent.)

iXtr3m3

Nezdieľam sklamanie ostatných. Príbehovo to je samozrejme stále plytké, ale čo sa týka technických vychytávok a serepetičiek, tak to šlo o riadny level hore nielen oproti dvojke ale aj jednotke. Len škoda tých nafúknutých ambícii ála Hunger Games, Harry Potter a iných sérii, ktoré sa rozhodli poslednú časť rozdeliť na dve, aby sa nenažranci nažrali dvakrát. Takto sa bohužiaľ trafili mimo a keď taký veľký hráč ako Hunger Games šiel s kvalitou strmo dole, tak nenápadná Divergent séria dostala na hubu a zostáva ako jediná (keď beriem do úvahy Twilight, Maze Runner a iné lepšie či horšie teen série), ktorá "skončí bez konca", pretože nenažranosť a prehnané ambície to pochovali. Hanba, pretože OST znovu vyšiel, technická stránka na jednotku a herecké veličiny tejto série pekne rozšíril Jeff Daniels. Škoda série. Mohla skončiť lepšie ako Hunger Games. ()

Speedy01

Tak jako je divergence obrovským překvapením v dobrém (pro mě), tak je Aliance obrovským překvapením ve zlém. Začátek v pohodě, říkám si nelituju, že jsem zaplatil asi 350 za lístky. Ovšem vše mě přešlo po zhruba 20 minutách, strašně zdlouhavé a dokonce i fanoušek celé "serie" odcházel z kina zklamaný. Je to zhruba už na stejné brdo jako Hladové hry, u kterých snad stojí za to pouze první díl, do kina se už na toto nenechám vytáhnout. 2/5 ()

Fary

Zmatený jak sáňky v létě, postavy jednající absolutně bez motivace, chaoticky pobíhající tam a zpátky, nečekané charakterové proměny a jako vrchol všeho Harry z Blbý a blbější, coby hlavní padouch. To je fakt bída. ()

lucijelucije

Zklamání, velké. Každým krokem vpřed je to ještě horší. Nemůžu si pomoct, ale proč je vždy start tolik přepálený, když mu potom nezbývají síly do dalších řad. Je to prázdné tím pádem nudné, scény jsou utažené za vlasy, nepochopitelné. Žádný kladený důraz na podstatu, ta se jen ztrácí v niveč. S. Woodley za tebe dvě hvězdy. ()

peetriss

Ještě prázdnější než jsme doufali. Tato série se začíná plácat v bahně naprosté zoufalosti a bez schopnosti jakékoli invence. Zarytí odpůrci série Twilight snad konečně pochopí, že existují i horší balasty s nebezpečnými účinky na mozkové buňky. Alespoň, že na tu Shailene se dá koukat, byť mi připadá, že ji tato série už také nebaví. Digipeklíčkové béčko tvářící se jako velkolepé sci-fi sršící hlubokými myšlenkami, což mu určitě nežeru. 30% ()

Patrik256

Rozpočet_ 142 miliónov dolárov // Tržby_ 179.2 milióna dolárov // Tržby v ČR_ 7 054 910 KČ // Diváci v ČR_ 52 305 // Tržby v USA_ 66.1 milióna dolárov ()

filipvrbik

Hurá vyhrál jsem lístek na 2D film za 99kč a musel jsem do konce března, a protože Superman jedině ve 3D, tak jsem zvolil jistotu.. No teĎ k samotnému filmu, když to porovnám s ostatníma postapokalyptickýma sra..... blbostma, tak to bylo boží objektivně to nepřekročilo nijak zvlᚍ jedničku a dvojku, ale kino udělá své- takže za pět...viděno v kině 2D ()

H4ku11

Slabučké. V podstate ani neviem o čom to bolo. Séria ide pomaly ale isto ku dnu. Jediný Miles Teller za niečo stál. ()

Piri

Oproti Rezistencii je táto časť skutočne slabá. Shailene Woodley je zaujímavá buchta a spravila trochu závan medzi ženskými herečkami Hollywoodu, v predošlej časti však vyzerala lepšie, tu je nejaká opuchnutá.. Pripomína mi začiatky Jennifer Lawrence, ktorá tiež podobne zahviezdila, ale Jennifer je krajšia a dobre sa vyvinula, pritom je iba o rok staršia od Shailene. ()

Yardie

Slabších 60%. Rozhodně nejslabší díl. Celé to na mě působilo jako trošku "nevíme, jak pokračovat". Z toho vyvrcholení, zjištění, oč vlastně jde jsem trošku v rozpacích, protože mi to celé nedává nějak smysl - celkově, nejen důvod proč to dělají, ale celkové fungování světa. Najednou je to samá technika, samá vychytávka, úplně jiný svět, úplně se změnila atmosféra filmu. Asi tomu tak mělo být, aby byl vidět ten kontrast, ale prostě mi to přišlo trošku mimo. Každopádně to jede stále ve stejných kolejích, kdy vidíme dost akce, dozvíme se kompletně celou zápletku, vypneme mozek a prostě se díváme. Každopádně tento díl byl nejnudnější a místy se trošku táhl. A jak jsem psal, z toho všeho jsem byl takový rozpačitý. Takže budiž, viděl jsem, ale asi mi to nevstoupí nějak do paměti. To platí o celé sérii. Howgh! ()

Flopik

Hovoril som si, že lepšie to byť nemôže.Chyba.Bavil som sa naozaj královsky.Táto časť sa neskutočne líšila od tých predchádzajúcich. Ako keby tu proste začal nový príbeh.A áno, ten príbeh je úžasný.Skvelá ba priam vynikajúca hudba, úžasná akcia.Štvorka tu natrhol prdel naozaj každému a pohode aj 7 naraz.Tris je proste nádherná.Koniec troška nevyšiel.Ale inak ako som hovoril, úžasný diel.Som zvedavý ako sa vymyslí ďalší diel kvôli tržbám, no ja len dúfam že bude aspoň z polovice tak dobrý ako tento.Túto sériu milujem a na tento film sa oplatilo počkať.Po 2 pozretí, proste úžasné nemám slov a tie 2 hodiny ubehli strašne rýchlo , až je to škoda. ()

M1k9

A hle co se ještě podařilo vymáčknout z této série. V dobrém i ve zlém, tohle je Sci-Fi se vším všudy a to je super! Chemie dvou hlavních postav přestává fungovat. Béčkoví herci štvou. Děj není zas tak šokující. Velkého upgradu se však dočkala hudba a celkově efekty. 6.5/10 ()

simon84 odpad!

Potreboval bych davku toho plynu abych zapomnel, ze jsem tuhle sracku kdy videl. Pro me jednoznacne nejhorsi dil serie. Jedine, co se mi tam libilo, je pekne ukazani nastupu totalitnich praktik (oblecenych do dobrych umyslu) ale to uz bylo i v predchozich dilech. Dejove hrozna kravina. ()

jasanka

Ach jo... A to jsem se tak těšila, po posledních minutách Rezistence. Tohle bylo bohužel o ničem, a postavy byly najednou příšerně nesympatické. ()

Bozvav

Třetí díl mnohé vysvětluje, ale také ubírá na atraktivnosti. V podstatě jde jen o hrabivého ouřadu, co se baví s živou videohrou. Už chyběly jen sázky na vítěze, aby to byla úplná fraška. Akce skoro žádná, triky na dnešní dobu spíše směšné, uvěřitelnost mizivá. Opravdu to sklouzlo spíše k televizní produkci. Přesto všechno úplně marné to nebylo, takže těch 50% dám. ()

Darren98

Po nejlepším závěru přichází nejlepší díl, který přes žalostné nedokončení ságy neztrácí na působivosti dosavadního závěru. Po opuštění zdí stále přicházejí zdařile provedené nápady ze světa mírně pokročilého sci-fi zvlášť pro milovníky zbraně Auger z videoherní série Resistance. ()

Spider-Man a čtení myšlenek

Spider-Man a čtení myšlenek

01.12.2016

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (více)